Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Nikakav problem, samo obavezno očistiti sve repove i nikako gaženje preko starih!! Npr sa Driver Sweeper ili novijom verzijom istog Driver Fusion i sl alatima...

Cek, cek, kada recimo sutra budem hteo 12.9 umesto ovih 12.8 treba da uradim sta? Treba da "obrisem repove" starim drajverima!?!?!? Ne kapiram bas najbolje. Nije li dovoljno samo kliknuti na install, sacekati minut-dva, jedan rastart i gotovo?
 
Upravo tako, to je dodatnih 2min posla.
Nažalost nije dovoljno, čak ni uninstall pa install nije; ostane svakojakog đubreta i može (a vrlo često i pravi, sam se uverio) biti raznih problema...
 
Upravo tako, to je dodatnih 2min posla.
Nažalost nije dovoljno, čak ni uninstall pa install nije; ostane svakojakog đubreta i može (a vrlo često i pravi, sam se uverio) biti raznih problema...

Strasno, da u 2012 oni nisu u stanju da naprave drajvere kako to radi NVidia, a stalno se upinju nesto da se takmice sa njima, na ime cega, ovakvih sr*nja?
 
Radi se to i sa nVidia drajverima isto.
 
Pa moze tako i sa nvidijom, ali i ne mora. Ja nikad ne uninstaliram stare drajvere, nego samo gazim preko starih novim. Ima opcija "Perform Clean Install" i to je to. Nikad nisam imao nijedan problem nakon tog nacina instalacije novih drajvera, a cak se ni racunar ne resetuje. Trebalo bi valjda i Catalysti da mogu isto ili slicno.
 
Ma naravno da je bilo sranya sa nvidiom (gpu usage). Postupak je ISTI kod zamene drajvera zelenih ili crvenih
 
^mozda bilo pre , ali to vise nije slucaj. Ja sam samo gazio nvidia-ine drivere prethodnih godinu dana , samo 2 puta do duse , ali su opet mogle da se osete prednosti i optimizacije koje su iz nvidie tvrdili da driveri poseduju i bez ikakvih posledica ili problema.

neki jednostavno vole da ih windows prosto pita "koja je to kartica" (zato sto nalazi repove , jel`te) pa tek onda mirne duse mogu da instaliraju nove drivere.

za amd bas i ne znam , posto su ovo prvi driveri koje sam instalirao na sveze instaliranom os-u , i mogu reci da bas i nisam prezadovoljan.
u nekim aplikacijama gpu usage grafikon izgleda kao EKG neuroticnog maratonca nakon maratona , i to su sve aplikacije koje su smesne za toliku upotrebu graficke (waterfox browser na primer , i to ne samo kada gledate neki hd clip vec i na najobicnijim sajtovima). Stvar ne bi bila toliko strasna da se pritom ne povecava i frekvencija i gpu i vrama , a pri svakoj promeni kao da na milisekundu trepne slika na monitoru , sto me je i nateralo da dijagnoziram grafu.
da mi je samo da dohvatim genija u amd-u koji je mislio da je to koristan feature :S:

...a opet sa druge strane , u nekim zahtevnijim igrama gpu usage ne prelazi 30% (mada sam cuo da je i sa novijim nvidiama ovde ista prica).
 
Poslednja izmena:
A eto ja sam upravo imao gpu usage macevanja sa nVidiom (gtx460) i ludeo sam. Sadasnje 12.8 sam samo prevukao preko 12.7 beta (eksperimenta radi) i nisam imao nikakvih problema. Iskustva razlicita ali sustina je ista.
 
To je u slučaju da već nemaš .NET 4.0 instaliran, koji je neophodan za rad CCC; pa su ga lepo stavili u instalaciju. ;)
 
A kad nam stiže 12.9 za Win 7?
Meni kroz updata u Catalystu stoji da je sledeći zakazani updata tek za 14. oktobar. Nešto mi to dugo od 15. avgusta. :smash:
 
Zasto nece da mi instalira ove 12.8 na win 8?Mislim na ceo katalist od 145 MB.Nova instalacija win-a,i kad pokrenem on ih raspakuje i tu stane.Probao sam iz tog foldera koji je raspakovao da pokrenem,ali samo trepne.Nista ne napise.A u windows update-u mi nudi drivere za moju ATI 6850.
 
Skini 12.9 beta, sa njima ne bi trebalo biti problema.
 
Evo skinuo,i isto se ponasa kao i 12.8!!!To jest ne mogu da instaliram.A ovo mi nudi windows update:

Advanced Micro Devices, Inc. - Graphics Adapter WDDM1.2 - AMD Radeon HD 6800 Series

Oko 42 MB.Jel mogu to da instaliram?Mislim igre mi rade bez problema,jedino ne znam koji je to driver u win-defoltni.
 
Poslednja izmena:
Ja izrazavam sumnju da su mogli ovako podici performanse u bf3, u ovo cu povjerovati sa rezervom dok nek0 na forumu ne potvrdi, ovo je bas u bf3 veliko ubrzanje.
 
Molim za pomoc.

Skinuo sam ATI catalyst paket drajvera za Radeon 9600/x1050 pomocu filtera na stranici
http://support.amd.com/us/gpudownlo...px?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English
i kad sam pokusao da instliram dobio sam upozorenje da Microsoft snazno preporucuje da ne nastavljam instaliranje jer moze doci do nekih ostecenja na postojecem sistemu. STA DA RADIM? DA LI DA INSTALIRAM U SVAKOM SLUCAJU?

Nedavno sam promijenio monitor i kakvu god rezoluciju da podesim grafika mi se ne svidja, odnosno nejasna je. Pretposatvaljam da bih ovim drajverima to rijesio. ILI NISAM U PRAVU???
 
Ja izrazavam sumnju da su mogli ovako podici performanse u bf3, u ovo cu povjerovati sa rezervom dok nek0 na forumu ne potvrdi, ovo je bas u bf3 veliko ubrzanje.

I Anand je dobio slicna ubrzanja...

51037.png

Njihovo pojasnjenje je da ce ubrzanje stvarno biti toliko na nekim mapama, a na vecini ce se ipak kretati na nivou ~10%.
 
Da bas sam pogledao svaka cast za AMD-e sad su u vecini popularni naslova ispred konkurencije bf3, dirt3 mw3, metro ,f1 2012, crysis...cak gledam i u cmarku AMD-e preuzeo poziciju najbrezeg singl gpu-a
perfrel_2560.gif
Pri max rezoluciji i max detaljima AMD HD 7970 GHZ edicija najbrza singl gpu kartica cak 10% bjezi konkurenciji :banana:
 
Rekao sam ja dok prođe (nažalost) mnogo meseci, i ima ATI da pokaže svoju hardversku superiornost u ovoj generaciji! ;)
Mnogi su bili skeptični! :p
 
Mnogi su bili skepticni oni ce ovo tesko da podnesu :p, ali jasno je bilo i pticama na grani da AMD-e ima jacu Hardversku karticu u svim segmentima.
Mene su napdali nvidija trolovi u svakoj temi kad bi napisao da AMD-e ima jace kartice, prozivali me u svakoj temi sad je interesantno vidjeti sta misle o novonastaloj situaciji :cigar:
Zeleni polako padaju :party:
 
Ma nije ovde bitno čiji "klan" pada ili ne, već da je AMD baš buđav po pitanju drajvera i da su mogli to i malo brže; možda se ovom novom strategijom "po potrebi" i malo opamete. A da je 7970 bila hardverski jača od 680 to je od starta bilo jasno - količina merorije, magistrala iste, GGPU...; bar sa sigurnošću na većim rezolucijama.
 
Ovo deluje potpuno nerealno, da je samo novim drajverima postignut ovoliki napredak. Kao da im je prethodne drajvere pisao Microsoft, a oni tek sad seli da naprave svoje :D
Pise da izlaze "uskoro", trebalo bi svako da odradi benchmark sa 12.9 pa onda ponovo sa sada vec zeljno iscekivanim 12.11, da vidimo kako to izgleda u praksi.
 
Da ne bude uludo radovanje. Nista ne verujem dok ne probam
 
Videcemo, taman imam odradjene testove sa 12.8, pa cemo da napravimo poredjenje. CF 7950 mi je i dalje u racunaru :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno