Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Pa izasao ti je skoro hotfix za 12.4 drajvere i za tu tvoju kartu, ne navodi se iskljucivo neki problem sa TF2,
ali drajveri su stabilni i meni ne prave nikakv problem sa HD3850 i HD4250..
 
Ja i dalje ne mogu da normalno instaliram 12.4. Kad instaliram prijavljuje 12.3, a i tu mi neki info fajl je korumpiran. :d
Radio sam se. Od driver sweeper pa cleanera i uvek isto.

O kakvom ti fixu govoris?
 
Display driver INF file not found ili tako nesto mi ispisuje. Probacu taj fix pa cu da vidim. :)
 
Jel moze pomoc? I ja imam problema sa drajverima od 12.2 pa nadalje. Skyrim mi lose radi na 12.3, 12.4, 12.4a i 12.4b. FPS mi je dosta los, ispod 30.

Sa drajverom 12.2 i 12.6 BETA odlicno radi, fps 60 lagano,
ALI mi 2D klokovi ne padaju na 250/150 mhz vec su konstantno idle na 400/1350 i kartica se greje na 65 stepeni...

kako da resim problem sa tim 2D idle klokovima, neki predlog bilo sta??? hvala
 
U ekstra ubrzanje koje sam i očekivao čim malo ispeglaju drajvere (a kao što znamo MNOGO su spori - decembar / jun), biće tu još mesta za napredak i klok za klok će da stigne a u visokim rezolucijama +AA i sahrani 680! :d
 
Skinuo, detaljno obrisao, instalirao, igrao BF3 na ultra sat vremena, bez gresaka, nema grey/black screen, nema zamrzavanja i nema stopped working :D i razlika od 5 do 10 fps u BF3. Izgleda da valja ali videcemo jos. Klok graficke je trenutno 1000/1350/1.093.
 
Poslednja izmena:
Jeste li uporedjivali sintetiku, kod mene u odnosu na 12.6 beta, tek neznatno poboljsanje u 3DMark11, sa P9825 na P9842, moguce da je u igrama vise ali nisam testirao. Ocekivao sam vise u 3DM11, bar nekih 100 poena, ali napredak je simbolican, u rangu greske prilikom repeticije testa(mada je konzistentna razlika, izvrteo sam 3 puta):

 
Možda je optimizovanije te i veći napredak kod Intel-a?...
 
Mislis da bi AMD ciljano optimizovao vlastitu kartu za-Intela?:)
Kraju sala, logicno da nije u pitanju nista AMD/Intel related, konacno-da je to u pitanju onda bi i sa prethodnim 12.6 beta driverima takodje rez na AMD-u bio losiji pa bi odnos izmedju 12.7 i 12.6 svejedno morao pokazati proporcionalan napredak, zar ne?;)
Osim toga, izmedju 12.6 i 12.5 sam imao boost od preko 100 poena, tako da definitivno nije to u pitanju. Medjutim moguce je nesto drugo-da mi se u zadnjih mesec dana malo izbagovao i win, sad mi je zao sto nisam provrteo pre uninstala 12.6 jos jednom 3DM11, a sad me stvarno mrzim da vracam stare drivere.
 
hhehehhe, bogami, meni je bitno trenutno da mi vise ne puca , ne izlazi i sl :) samo neka radi vise kako treba :)
 
Pogrešno je ispalo prvi put. :D

Mislio sam na to da je na Intel-u možda veći dobitak procentualno, zato što je "optimizovaniji Intel" tj. daje veće skorove sa istim grafičkim od AMD-a inaće.. :)
 
Apsolutno nista za starije serije kartica osim:

The AMD Catalyst 12.6 driver for the AMD Radeon HD 7000, AMD Radeon HD 6000, and AMD Radeon HD 5000 Series is designed to resolve a possible video driver vulnerability issue and to minimize the occurrence of system crashes.
 
Instalirao sam 12.7 betu, u CCC-u mi pokazuje da je 12.6? :trust:
 
Apsolutno nista za starije serije kartica osim:

The AMD Catalyst 12.6 driver for the AMD Radeon HD 7000, AMD Radeon HD 6000, and AMD Radeon HD 5000 Series is designed to resolve a possible video driver vulnerability issue and to minimize the occurrence of system crashes.


Novi drajveri za Radeon 2000/3000/4000 za petnajstak dana..


The 2000, 3000 and 4000 Series will see an updated driver mid July

CatalystCreator
 
Ima li svrhe prelaziti sa 12.4 na neku od novijih verzija?

Jos jedno me zanima: Kako se zaboga koristi video convert opcija??
 
Najnovija verzija bi konačno trebala rešiti dosta problema sa 7000 serijom kao ovaj nadasve prijavljivan:
* AMD Catalyst 12.6 includes some additional fixes (not found in the AMD Catalyst 12.6 Beta) for the AMD Radeon™ HD 7900, AMD Radeon HD 7800, and AMD Radeon HD 7700 graphics cards for issues related to the GPU hanging when the system goes to sleep. Please ensure that your System BIOS is up to date. Some occurrences of this issue may be related to an outdated System BIOS.
Apsolutno nista za starije serije kartica osim:

The AMD Catalyst 12.6 driver for the AMD Radeon HD 7000, AMD Radeon HD 6000, and AMD Radeon HD 5000 Series is designed to resolve a possible video driver vulnerability issue and to minimize the occurrence of system crashes.
Pa i rekli su da će stariji HD modeli imati tromesečni update :type:.
 
osecam poboljsanje , heaven benchmarku 1 sada imam 601 umesto 600 , na ati 5670
 
ima li neko problema sa overlay prikazom sa 7xxx grafickim karticama i zadnjih nekoliko verzija catalyst drivera?
otkad sam promenio graficku sa 4xxx na 7xxx, dosao sam u situaciju da ustaljene navike iz zadnjih 10 godina moram da menjam
a nisam siguran da li na bolje ili na gore???

konkretno overlay prikaz video u bs.playeru vise ne radi, tvtuner aplikacije ne moze da prikaze sliku u overlay modu
odlicni splash player isto ne prikazuje slike korektno... itd itd itd

da li je to ati napustio overlay podrsku, ili je u pitanju greska u driverima, ili je nesto u podesavanjima sto mi je promaklo

inace koristim ffdshow kao univerzalnu soluciju za pustanje raznih multimedijalnih formata..

da li se jos nekome desavalo nesto slicno

nemojte mi samo reci da predjem na vlc i zaboravim na sve, posto ta opcija jos nije sazrela :)
 
Ima i Media Player Classic HD ;)
da li si upalio DXVA u pri stavljanju nekog Codec pack-a? A inaće opcije se jesu malo promenile u CCC, kopaj...
 
kako god.. overlay NE RADI PA NE RADI...

radi vmr7 vmr9 evr directdraw surface i tako te stvari.. ali overlay cvrc
 
Probao si 12.7 beta (ili12.6)? Ako ne pokušaj, u slučaju da je do drajvera.
Za dalje nije mi baš potreban, te nisam ni mogao primetiti...
 
Nazad
Vrh Dno