Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Sve sam izmenjao ali ne pali...na XP-u je sve OK...Da li neko možda ima stari CCC?
 
Ljudi , sam driver mi je ponudio neke nove opcije pa yabudalio , jeli neko ima u aa meniju da doda neki instancing geometry aa ?
 
Zasto Catalyst 9.11 ne rade sa X1950pro AGP ? Instalira samo ona ATI magager program.
Jel moguce da ta novija verzija drajvera ne podrzava ovu graficku ? :(
 
Zvanicno stoji da 9.11 podrzava X1950 seriju.:)
Probaj "rucno" da ih instaliras kroz Add New Hardware, i zadas putanju gde se raspakovao drajver (obicno C disk).
 
AMD has moved a number of DX9 ATI Radeon™ graphics accelerators products to a legacy driver support structure. This change impacts Windows XP, Windows Vista, and Linux distributions. AMD has moved to a legacy software support structure for these graphics accelerator products in an effort to better focus development resources on future products.

The following products have been moved to the legacy software support structure (including Mobile and All-in-Wonder Variants):

ATI Radeon 9500 Series
ATI Radeon 9550 Series
ATI Radeon 9600 Series
ATI Radeon 9700 Series
ATI Radeon 9800 Series
ATI Radeon X300 Series
ATI Radeon X550 Series
ATI Radeon X600 Series
ATI Radeon X700 Series
ATI Radeon X800 Series
ATI Radeon X850 Series
ATI Radeon X1050 Series
ATI Radeon X1300 Series
ATI Radeon X1550 Series
ATI Radeon X1600 Series
ATI Radeon X1650 Series
ATI Radeon X1800 Series
ATI Radeon X1900 Series
ATI Radeon Xpress Series
ATI Radeon X1200 Series
ATI Radeon X1250 Series
ATI Radeon X2100 Series


AMD may periodically provide Windows XP and Windows Vista driver updates (for the products listed above) for critical fixes only. No new features will be provided in future driver updates. The Linux ATI Catalyst™ driver will only be supported in Linux distributions prior to February 2009 for the legacy products listed above.

Any customers using a combination of a ATI Radeon™ HD 2000 Series, ATI Radeon™ HD 3000 Series, or ATI Radeon™ HD 4000 Series product with any of the legacy products listed above in a single PC system must use the ATI Catalyst 9.3 or earlier driver. All future ATI Catalyst™ releases made available past the ATI Catalyst™ 9.3 release will not include support for the legacy products listed above or any of the features associated with those legacy products.

Sto prakticno znaci da sve karte od 9500-X2100 ce imati "legacy" podrsku,
povremene ispravke i ovo vazi jos od Catalysta 9.3. Poslednji drajveri za "legacy"
karte kolko se secam su 9.3.1.
 
U dirt2 dobio 10% ubrzanje, 3d mark06 isti reultat, codmw2 isti fps...
 
Da li neko zna ili je probao ove nove Catalyst 9.12 u IL-2 Sturmoviku ili bilo kojoj drugoj openGL igri. 9.11 su bili "kriminalni" po ovom pitanju - openGL memory leak, artefakti u igri, zamucena slova ili kockice umesto slova, lose ili nepostojece teksture...
Postajem ocajan jos od Catalyst 9.6 svaka nova verzija ima sve vece probleme sa openGL-om, dok sve vezano za directx radi savrseno.
Hvala unapred za svaki info.
 
Probaj jos koju OGL igru tipa Doom3 ili Quake4 ili neki od SeriousSam-ova npr. pa vidi jel jos imas probleme sa OpenGL-om u igrama...mozda ATi dev-tim ima drugaciji odnos prema "optimizacijama" za (ex)AAA igre i neke uslovno receno igre "nizeg" ranga/znacaja;)
 
Ma ovaj problem sa openGl-om i ATI-jem je opste poznat, cak i na ATI-jevom forumu priznaju problem ali kazu da im to nije ni blizu prioriteta za sredjivanje i da ce biti kad bude. Suska se po forumima da ce biti (delimicno) sredjeno u januarskim Catalyst 10.1 ali ja sam se ponadao da su ovi 9.12 mozda vec dobri ali cekam da vidim reakcije pa da instaliram, inace ja sam se vratio na 9.6 verziju zbog ovog problema. Catalyst 9.6 je poslednja verzija koja radi bez problema.
 
Ne znam za ATi prioritete i planove vezano za drajvere, retko kad sam imao problema sa njima, a izmenjao sam stosta i od ATi i od nVidia kartica za nekih 8 godina...znam da je bilo ranije problema sa nekim igrama, ali su brzo resavani novijim drajverima

Sto se tice OpenGL-a, nikakvih vecih problema za sve ove godine recimo u 3D-CAD masinskim aplikacijama u kojima sam radio, a one mahom koriste OGL.

Ponekad jeste bilo problema na Atijevim integralkama, tipa 690G(Catia) i na 9200(Pro/E), ali je znao i AutodeskInventor 2009 da pukne na Visti sa "certified" quadro drajverom za datu aplikaciju na nV quadro profi karti na HP workstation-u -upravo namenjenom za te primene-tako da su neke price ovde u rangu urbanih legendi

Znam iz iskustva da ATi karte (meni) lepse rade u Catia-i i Unigraphics-u nego nVidije, tako da nemam nikakve predrasude ni prema jednom ni prema drugom taboru

Treba dosta toga isprobati pa imati nekakav uvid u stanje stvari-naravno sve ovo govorim iz ugla korisnika, a ne developera koji "secira" OGL mogucnosti u razvoju i razume se u problematiku u "sitna crevca"

Cheers
 
Ovo mi se sviđa:

ATI Catalyst™ support for DirectCompute 10.1
This release of ATI Catalyst™ provides full support for DirectCompute 10.1 for the ATI
Radeon™ HD 4800 Series, ATI Radeon™ HD 4700 Series for both single card and ATI
CrossFireX™ supported configurations.
 
OMFG, pr0 driveri, nema vise memory leak u igrama kojem sam igrao!! :D :D
 
Interesantno.
A kako to izgleda u praksi?

driscoll_fig03.jpg
 
8.69rc3.jpg

Ovi RC3 za sada rade, ali ih nisam hteo postovati jer mi je Dirt2 pao odmah po pokretanju,
iako imam MSI kartu..
 
Poslednja izmena:
Isto ima izrazen problem sa vsyncom u dirtu 2... Nadam se da ce final ispraviti ovo...
 
Moze pomoc.Ne mogu da pokrenem Catalyst na win7.U pitanju je 4850 pre nje sam imao 9800gt ali sam izbrisao sve drajvere rucno i krenuo od nule.sta moze da bude problem.
 
Moze pomoc.Ne mogu da pokrenem Catalyst na win7.U pitanju je 4850 pre nje sam imao 9800gt ali sam izbrisao sve drajvere rucno i krenuo od nule.sta moze da bude problem.

Treba ti win instaler ili tako nešto koji ide pre instalacije CCC-a mada je i meni pravio haos sa ovim novim drajverima....
 
Na Ati-jevom sajtu imate za 9.11 i za 9.12 (moguce i za ranije verzije), Installer, CCC i drajver. Dakle sve u paketu se lepo instalira...
 
dok neki update win ne zezne stvar - kao sto se meni desilo... pa sam na ruke sve cistio.
 
Meni nikad nije u paketu instalirao instaler...nego sam uvek morao step by step...mada nakon toga nikad nisam imao problema sa drajverima...nikad nisu pucali itd...
 
Probaj ovako:
Aninstaliraj sve od Ati-a i Nvidie iz racunara.Sa ovim http://soft.softoogle.com/ap/driver-cleaner-pro-get-1878.shtml iz "sigurnog moda" skloni sve od istih posle izbacivanja(osim cipseta).Posle restarta i instalacije drajvera i svega ostalog sto ces naci ovde http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista32/common-vista32, trebalo bi da radi.
Instaler se sam instalira, ne postoji poseban instaler za catalist ili bilo kakav preduslov kao sto je trebalo u XP-u.Bez njega nece raditi nista od catalista.Samo u instalaciji izaberi Expres instal i to bi trebalo da radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno