Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

nastavi li se ovaj trend, iduci put instaliram SAMO display driver... a za podesavanje istog ati tray tools...

Ja tako uvek i nemam problema.
 
Pa ne znam kako se Fermi naziva nego zaostatak :) I jesi preveo
fermi sa italijanskog sta naci, to sam vec postavio ali mi je 'neko' prebrisao :d
Fermi se naziva jednostavno Fermi.
Niti sam sta prevodio niti sam brisao. ;)
A ovo nije tema o Fermi-ju, kakve veze on ima sa ATI drajverima?;)
 
... ma nek se nose i oni i njihova vista/windows7, njihov prastari vc2005 kompajler (ciji programi zahtevaju eksterne dll da bi radili), insistiranje na .net framework, njihov glomazni, prenatrpani CCC koji instalira milion gluposti da bi radio, a ne nudi nista specijalno (kad biste samo znali koliko kljuceva za CCC postoji u registry i kako su razbacani svuda, ne biste mi verovali)...

prosto se trude da nam pokazu da ih nije briga za community, osim kad im treba uzeti pare za novi hardwer...

zalosno je, ali moram priznati da su me naterali da zazalim sto sam kupio ati4870 prosle godine.. ako nista drugo, debelo cu razmisliti iduci put, kad doticni zastari i dodje vreme za novu karticu

Sto se toliko frustriras? Sledi uputstva koja sam vec napisao.
Ima ovde dosta iskusnih korisnika koji ce ti reci da takvi problemi
nisu cesti ako znas sta radis. Ja ti ovo govorim prvenstveno iz licnog iskustva.
Imao sam poodavo par slicnih iskustava i kad sam naucio kako se
deinstaliraju/instaliraju Catalysti vise ni jedan.

Daleko od toga da su Catalysti i podrska savrseni dao bi im ocenu 2,5/5 u
odnosu na nVidiu 2/5, ali opet sa duge strane od kako AMD upravlja cenama,
imamo daleko bolji odnos cena/performnsi na strani AMD-a.

Idealno bi bilo da se pojavi sa neke trece strane neka zdrava konkurencija
sa dobrim proizvodima i podrskom, ali trenutno je stanje ovakvo kakvo je
izmedju dva 'zla' biram manje..
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da su Catalysti i podrska savrseni dao bi im ocenu 2,5/5 u
odnosu na nVidiu 2/5, ali opet sa duge strane od kako AMD upravlja cenama,
imamo daleko bolji odnos cena/performnsi na strani AMD-a.
nVidia 2/5? :D
Cena/performanse, sve je to lepo, dobar je hardver ali im je softver krs.:smash:
 
U zadnjih 24h sam koristio drajvere sa slike u atacmentu.Isto vazi i za prethodnu generaciju.Nema potrebe za "sigurni"-mod:D,ili bilo sta drugo.
Recept:
1.Ne gazi drajver jedan preko drugog.(samo restart razlike)
2.Aninstaliraj stari drajver iz kontrol panela(sve)
3.Obrisi Ati dir.
4.Pokreni CCleaner i sredi reg.
5.Instaliraj novi drajver(restart)
6.Sve radi kako treba.

Osnovno:
stabilan klok karte
Ovim ne branim Ati,ali ja stvarno nemam problema vec dugo vremena,i cudim se kakvih sve problema ljudi imaju.Nemoguce da sam ja toliko srecne ruke!Verujte mi,ja mnogo manje znam o ovome od vas po onome sto citam na ovom forumu.C++,D++,B++,A++,...:) nije do njih,do Vas je!!!
p.s. da Ati drajver tim ne radi kako treba NE RADI!!!
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    18.8 KB · Pregleda: 156
@Spaad
Pa u tome je fora, problemi se javljaju nasumicno, bez pravila. ;)

A sta je to do nas? Ja sam imao .NET vec instaliran (1.1,2.0 SP1, 3.0, 3.5), vc2500SP1, vc2008, i pored toga 9.11 installer instalira vc2005.:smash:
 
Da ubacuje svasta ubacuje.Koji OS?Za Xp samo net 2.0,i nista vise!
 
Bolje to nego da im je jos i hardver krs kao kod nekih :D
Tako je, stvarno su im krs karte, jes' da u svakoj generaciji imaju najbrzu kartu. :D
Da ubacuje svasta ubacuje.Koji OS?Za Xp samo net 2.0,i nista vise!
XP SP3.
Ono sto znam je da je problem u novom install manageru, jer drajvere mogu tj. morao sam, da instaliram rucno kroz Add new hardware zadajuci putanju do raspakovanog drajvera.
 
Long shot ali moram pitati: Da li neko igra Borderlands sa novim drajverima? Primetio sam anomalije tipa nedostaju teksture na zgradama i sl., a po citanju ostalih foruma i slusanju jadikovanja preko Voice Chat-a, nisam jedini. Nisam pokusao da ugasim Catalyst AI yet a to mi je npr. predstavljalo problem u Resident Evil 5. Ako nema spasa, vracam se na 9.10 posto su trenutni problematicni i ovako i onako.
 
Izgleda da 4870 u kombinaciji sa 9.11 pravi te probleme, potvrdili su mi ljudi na drugom forumu.
 
Стварно чудно али 9.11 ради очајно са 4850, али зато 8.663 бета хемлок драјвер за 58хх ради ко змај, укључујући и бордерландс који тотално измени изглед сенки са 8.663.
 
Odgovorih već ne nekoj drugoj temi - i na 4850 9.11 pravi problema!
U IL-2 recimo, nedostaju takođe tekstue (ne sve, već samo na modelima aviona!?). Svi avioni su beli, a kokpiti su bez instrumenata. Pošto se to javlja u još nekim igrama, predpostavljam da je ipak veći problem sa drajverima.
Ja sam se vratio na provereni 9.7 i za sada nemam problema.
 
Стварно чудно али 9.11 ради очајно са 4850, али зато 8.663 бета хемлок драјвер за 58хх ради ко змај, укључујући и бордерландс који тотално измени изглед сенки са 8.663.

Ae ako nije problem stavi link za taj driver da probam na 4770
 
Evo da podelim jedno iskustvo...Graficka je 5750 drajveri koji dolaze uz nju znaci 8.66 certified Windows 7

Dolazi do pucanja drajvera prilikom pustanja video materijala(VPU recovery nakon toga a nekad ni to ne pomaze) i jedino sto je pomoglo je iskljucivanje ATI CCC...Windows 7 ili XP,sveza instalacija nista ne pomaze...U igrama nema pucanja driver-a

Znaci jako jako nervira...Ne znam dal je neko imao slicna iskustva

Ae ako nije problem stavi link za taj driver da probam na 4770

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU37-driver-for-ati-radeon-hd-5970.aspx
 
Poslednja izmena od urednika:
Gornji post sam postavio ja jonesba user,interesantno
 
Hvala obojici. Nisam jos instalirao jer sam pred kraj gta4. Da se ne zapucaju driveri , oce onda da padne FPS u Gta4 . Prosli put sam morao reinstalirat OS:bottle: Jos nisam usao u zonfa sa ati ,ovo mi je prva.:bottle:
 
Poslednja izmena:
Jedna interesantna vest u vezi nadolazecih Catalysta 10.1

The greatest change will be the opportunity where you can enable 3D representation in movies/videos
 
Poslednja izmena:
Ljudi da li je moguće da su ovako očajno odradili CCC...Instalirao sam win7 i nikako ne mogu da promenim rezoluciju na TV-u!Probao sa sa 9.8 drajverima...isto sr...Da li neko ima nei predlog kako da sredim ovu glupost....dok se ne vratim na XP :)
 
pokusaj da stavis monitor u drugi dvi ili vga prikljucak na grafickoj
 
Nazad
Vrh Dno