Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Kod mene je prošlo sve bez ikakvih problema. Next, next i gotovo. Nije ni restart tražio.
A da, nikakve deinstalacije prethodnih drajvera ili čišćenje drajvera pre toga.
Takođe sve igre rade bez problema.
Win 7 x64, ako je bitno.
 
I kod mene problemi, 9.11, BS usred instalacije.:S: Morao sam rucno da ih instaliram.:smash:
 
Kod ortaka 9.11 na svezem XP 32bit, nikakvih problema :).
Doduse ima 4870, a ne 5xxx seriju.
 
I meni je 4870 radila savrseno sa 9.11, 5870 je proradio ok tek kada sam izbrisao catalyst control center.
 
ja koliko vidim, ovde svi imaju 5870...
mnogo vam je trebalo da se resite, svake godine nova grafichka?
ja mislio da se ovde pricha o drajverima? :)
neki ljudi ochigledno imaju vishak novca...
 
Kod mene na Win 7 pro, radili su bez problema i restarta driveri 9.10 i 9.11. Otprilike su isti rezultati u markovima, unigine, Batmanu, Crysisu, Mow2, Avatar-u demo...
 
E da, ne radi mi ni 3D Mark 06.:smash:
Nego, mislim da ne znace puno postovi u fazonu meni radi.:)
 
E da, ne radi mi ni 3D Mark 06.:smash:
Jesi li ga patch-ovao? 3DMark 06 u osnovnoj verziji ne radi odavno na ATI-ju kako treba. Ako se ne varam, od HD 2xxx serije nadalje.

Btw, instalirao sam juče kod ortaka na XP-u 9.11 i zaista sam naleteo na problem. Restartovao je mašinu u jednom momentu i izgleda da je završio instalaciju drajvera, ali CCC nije instalirao.
Posle sam mu stavio 9.10 i to je prošlo sasvim normalno. Inače, tek sam sada ukapirao ono što se rekli o promeni instalacije. Nisam video ništa čudno jer sam već navikao da tako izgleda instalacija na Visti i 7-ici. Očigledno su sada rešili da unificiraju installer, pa je vrlo moguće da odatle potiču svi problemi.
 
Nikada nisam imao problema sa ATI drajverima, cak nisam ni koristio Driver Cleaner otkako imamo 9.* verzije, ali ova 9.11 me namucila.

Pri prvoj instalaciji sam dobio warning u logu, nesto sto nikada do sada nisam video. Otvorim da vidim u cemu je problem i kaze nije instalirao display drivere. Skinem samo display drivere sa AMD-ovog sajta i instaliram, uspesno zavrsi i restartujem racunar. Nekih 20-30 minuta kasnije izbaci BSOD u toku igre. Pomislio da se kolju dve razlicite instalacije (iako ne bi trebale da budu razlicite), pa uradim reinstall ali ovaj put nije hteo CCC da instalira. Uradim uninstall pa pokusam ponovo ali opet isti problem.

Do kraja sam bio primoran da koristim Driver Cleaner, nesto sto sam trebao uraditi na pocetku ali nisam video razlog kad je sve do 9.11 funkcionisalo kako treba. Uglavnom ignorisem komentare tipa drajveri su sh*t, ali su me ovaj put iznenadili.
 
Poslednja izmena:
ma.. jos je i bymax pisao jednom.. da poznaje celu tu ekipu iz ATI-ja i da su ok momci za ispijanje piva i zezanje... ali kad su driveri u pitanju, teska srca je priznao da su teski diletanti

ati/amd bi najvecu uslugu sebi ucinio kad bi te likove najurio i zaposlio prave strucnjake koji ce da drivere dovedu u isti rang u kojem im je hardwer...

ovo stvarno nichemu ne vodu.. pogotovo me nervira sto su totalno nezainteresovani da pomognu ili se oglase.. cute kao pi*ke, dok ljudi kukaju i zale se.. mogli su barem da postave update sa ispravljenim bagovima u vezi instalacija drivera i CCC ili neko ljudsko i posteno upustvo kako prevazici problem...

grrr
 
Jesi li ga patch-ovao? 3DMark 06 u osnovnoj verziji ne radi odavno na ATI-ju kako treba. Ako se ne varam, od HD 2xxx serije nadalje.

Da, najnovija verzija, 1.1.0 cini mi se. Samo stoji onaj uvodni ekran gde pise 3D Mark 06 i tako stoji, CPU Usage je 50%.:S:

Nije mi jasno kako je ovo moglo da prodje kao zvanican drajver.:smash:
 
ma nema od njih vajde...
pa koliko vec godina forsiraju CCC, koji se oslanja na .net framework i vc 2005 (a vec postoji 2008 sp1)..

znaci programeri rade u programu koji je star 4 godine i koji uslovljava korisnike programa da imaju *.dll library za taj isti vc2005 (kao da vs2008 libraries nisu dobri???)... uslovljava nas i da imamo .net framework.... gomila uslova i potrosenih megabajta samo za graficki interfejs cija je svrha podesavanje opcija za graficku.

gde su onda divna vremena, kad su aplikacije pisane da budu brze, jednostavne i kompaktne i koje se nisu oslanjale na gomilu instaliranog smeca, nego su sve svoje "nosile sa sobom"...
 
ma.. jos je i bymax pisao jednom.. da poznaje celu tu ekipu iz ATI-ja i da su ok momci za ispijanje piva i zezanje... ali kad su driveri u pitanju, teska srca je priznao da su teski diletanti

ati/amd bi najvecu uslugu sebi ucinio kad bi te likove najurio i zaposlio prave strucnjake koji ce da drivere dovedu u isti rang u kojem im je hardwer...

ovo stvarno nichemu ne vodu.. pogotovo me nervira sto su totalno nezainteresovani da pomognu ili se oglase.. cute kao pi*ke, dok ljudi kukaju i zale se.. mogli su barem da postave update sa ispravljenim bagovima u vezi instalacija drivera i CCC ili neko ljudsko i posteno upustvo kako prevazici problem...

grrr

Drajveri nVidie i ATi-ja su na istom nivou (ne trenutno zato sto je Ati istancao
skoro citavu 5000 gammu proizvoda za jako kratko vreme pa su zbog toga drajveri
vise problematicni).
 
Ovako pokreni 3D mark 06

1. Naci Windows/System32/Futuremark/MSC
2. Izmeniti Direcpll.dll, u npr. Direccpll_.dll
(za XP, za druge sledi direktorijume)
 
I dalje ne radi dxva (ni u verziji 9.10 nije radila akceleracija). Prosto je neverovatno da tako izbacuju drajvere, a ne radi sve kako treba, odnosno od verzije do verzije, cas radi, cas ne radi. Glavna novina im je podrska za akceleraciju H.264 videa preko Adobe Flash Player-a 10.1, a to ustvari ne radi :)

dxva je radio u ver 9.10, a radi i sada na 9.11.
 
Drajveri nVidie i ATi-ja su na istom nivou (ne trenutno zato sto je Ati istancao
skoro citavu 5000 gammu proizvoda za jako kratko vreme pa su zbog toga drajveri
vise problematicni).

Ja nemam 5xxx grafiku vec 4850. ;)
Mislim da ova tema pokazuje da nisu na istom nivou.:)

Ovako pokreni 3D mark 06

1. Naci Windows/System32/Futuremark/MSC
2. Izmeniti Direcpll.dll, u npr. Direccpll_.dll
(za XP, za druge sledi direktorijume)
Hvala, radi. Ali rezultati katastrofa, vise ima klokovani 8800GS. :d
 
Poslednja izmena:
Kupio Ati da moze da ga kritikuje, e bre momche uvek si bio zeleni :D :p.
 
Trebao si da odbijes nagradu :d.
 
dxva je radio u ver 9.10, a radi i sada na 9.11.

Hm... Imao sam catalyst 9.9 i sve je radilo ok, zatim sam preko instalirao 9.11 i prestao je da radi dxva. Onda sam stavio 9.10, ali dxva i dalje nije radio. Nisam imao bas nesto vremena da istrazujem. Vratim 9.9, radi. Sad kad pogledam kakvih sve problema imaju ljudi sa 9.11... Pretpostavljam da nesto nije bilo instalirano kako treba. Pokusacu ponovo sa 9.10.
 
moze li mi neko reci kakva je ovo grafa ASUS Radeon HD 4670 1GB GDDR3
 
moze li mi neko reci kakva je ovo grafa ASUS Radeon HD 4670 1GB GDDR3

citaj malo forum pa ces znati. a ako bas nema NAPRAVI NOVI TOPIC pa pitaj...
ovo je topic za DRIVERE za ati kartice, i tako treba i da ostane.. ali nekima ne vredi objasnjavati
 
ma izgleda da im je installer za 9.11 (izmislili su neki novi, "bolji" @#$%@#%^@#$) pun bagova...
goveda...
problem je sto su im svi moduli u okviru 9.11 paketa (hydravision, wdm, ati_hdmi-audio, vivo....) zapakovani tim installerom, pa su problemi univerzalni... i ne mogu se zaobici.

juche sam (konacno) uspeo da instaliram 9.11 (display driver + ccc) tako da RADI. Ali je to povuklo da sam morao da uradim uninstall preko add/remove, pa onda brisanje zaostalih repova pri instalaciji uz pomoc smart uninstallera (uglavnom skriveni kljucevi u registry)... pa onda driver cleaner, pa driver sweeper, pa ccleaner (naravno, sve iz safe mode).. pa nakon svega rucno search&delete iz "documents&settings" "program files" i "windows" foldera svega sto upucuje na ATI/catalyst.. onda ista pricha i za registry.... pa reinstall .net framework.. pa restart, pa je tek onda instalacija "normalno" prosla. konacno imam CCC tray koji RADI.
kad sam pokusao da pridodam najnoviji ati-hdmi-audio instalacija nije prosla (barem ne automatski).. isti taj novi installer je odbio da instalira driver, ali je iritantno sto je ponudio da ponovo preinstalira installer, vc2005redist... iako to vec imam instalirano... na kraju sam rucno instalirao hdmi audio preko dobrog starog "update driver" iz device managera i pokazivanja foldera tamo gde je installer otpakovao driver....

zar je moralo sve ovako?
sto moze prosto, kad moze komplikovano?
nastavi li se ovaj trend, iduci put instaliram SAMO display driver... a za podesavanje istog ati tray tools...

imam i jedno pitanje za kraj: postoji li alternativni GUI za podesavanje drivera/opcija a da nije ati tray tools? postoji li nacin da se kod ati-ja ukljuci i/ili koristi stari dobri control panel (classic) GUI, bez da se nerviram sa @#$@%@#$@ CCC i njihovim installerima koji nisu ni za "onu stvar" ?
 
Instaler je takav za Vistu i sada Windows 7 još odavno i nikada nije pravio probleme.
Očigledno su nešto prevideli kada su ga prilagođavali za XP.
Verujem da će se to srediti do sledeće verzije.
 
... ma nek se nose i oni i njihova vista/windows7, njihov prastari vc2005 kompajler (ciji programi zahtevaju eksterne dll da bi radili), insistiranje na .net framework, njihov glomazni, prenatrpani CCC koji instalira milion gluposti da bi radio, a ne nudi nista specijalno (kad biste samo znali koliko kljuceva za CCC postoji u registry i kako su razbacani svuda, ne biste mi verovali)...

prosto se trude da nam pokazu da ih nije briga za community, osim kad im treba uzeti pare za novi hardwer...

zalosno je, ali moram priznati da su me naterali da zazalim sto sam kupio ati4870 prosle godine.. ako nista drugo, debelo cu razmisliti iduci put, kad doticni zastari i dodje vreme za novu karticu
 
Hotfix za Dirt 2 i CrossFireX :)

Applicable Products:

· Software:

o Dirt 2
o ATI Catalyst™ Control Center

· Hardware:

o ATI Radeon™ HD 5000 Series
o ATI Radeon™ HD 4000 Series
o ATI Radeon™ HD 3000 Series
o ATI Radeon™ HD 2000 Series

· Operating System:

o Windows 7® 32-bit Edition
o Windows 7® 64-bit Edition
o Windows Vista® 32-bit Edition
o Windows Vista® 64-bit Edition
o Windows® XP 32-bit Edition
o Windows® XP 64-bit Edition
 
Poslednja izmena:
da citiram samog sebe:

imam i jedno pitanje za kraj: postoji li alternativni GUI za podesavanje drivera/opcija a da nije ati tray tools? postoji li nacin da se kod ati-ja ukljuci i/ili koristi stari dobri control panel (classic) GUI, bez da se nerviram sa @#$@%@#$@ CCC i njihovim installerima koji nisu ni za "onu stvar" ?
 
Nazad
Vrh Dno