Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

@blackbear

Pazi, imam instaliran i W7, i u njemu mi se desava da mi npr. posle 10-15 minuta samo se iskljuci monitor i zvuk i sve, i samo treperi lampica na monitoru. Ni hard reset ne radi, samo iskljucivanje iz zida. Prvo sam pomislio da je memorija, ali sam je testirao i dobra je, onda sam pomislio da se procesor greje pa sam kupio novi kuler, oborio temperaturu ali nije pomoglo. Posle sam pomislio da je nesto do graficke, ali tu nisam nasao resenje. Sto je najgore, nema nikakvog pravila kada ce da se desi to. Desavalo mi se cak i u toku instalacije Windowsa 7. Najvise mi lici na pregrevanje NECEGA. U XP-u mi se to ne desava.


100% ok, ali evo sada u idle-u je 38C, a nisam startovao igru ima jedno 3-4 sata.

krastavac ne koristim jos W7 kao primarni os. A sto se tice idel temperature, kolika ti je bila ranije, posto 34-38 u idle je totalno normalno? Ja ima MSI 3850 u idle ide 39-41,
a na 100% 62-68..
 
mene interesuje imaju li oni nameru da srede ovaj j... refresh rate jer mi POP nije preko celog ekrana?

refreshlock mi ne radi,sa ati tray-om posle restarta komp ne dize Win...

ako ima neko drugo resenje,tu sam da saslusam...

inace,imam samo problem na LCD-u,a njega sam kupio zbog igranja igara...
 
Poslednja izmena:
Proslo je vise od mesec dana od pojave 10.6, nadam se da ce 10.7 biti dobar drajver, a ne kao 10.6 koji je imao gomilu problema...
 
ATI Catalyst 10.7 accelerate video playback in VLC Media Player

Zar nije bilo reci da najnoviji VLC per se podrzava GPU akseleraciju?
 
ne znam samo kako su to izveli na VLC-u ali ovaj zadnji mi skuca komp maximalno, kad pustim nešto on kao bufferuje minut-dva. totalni raspad bolje da nisu ništa dirali, od najboljeg postao najgori plejer
 
VLC media player updated to version 1.1.1

ne znam samo kako su to izveli na VLC-u ali ovaj zadnji mi skuca komp maximalno, kad pustim nešto on kao bufferuje minut-dva. totalni raspad bolje da nisu ništa dirali, od najboljeg postao najgori plejer

izvoli:

http://www.tcmagazine.com/tcm/news/software/29379/vlc-media-player-updated-version-111

*Decoders/Demuxers
- Fix performance issues with GPU decoding using DxVA2 using ATI graphic cards (Catalyst 10.7 is required)
 
Bug Or Feature? AMD's Catalyst Doesn't Recognize NB Driver

When installing AMD's current northbridge drivers, the "success" confirmation message, installation log entries, and info in the Device Manager might lead you to believe that everything was installed just fine. Too bad the Catalyst setup says otherwise.

Danas sam video tekst da Catalyst ne radi update drajvera ako se pokrene Custom instalacija - iako prijavi da je uspesno instalirao sve...

resenje je da se u raspakovanom folderu ode u podfolder Config i da se izedituje InstallManager.cfg kao po slikama pre i posle:

Catalyst-Driver-Installation,Q-I-253674-13.png
Catalyst-Driver-Installation,Q-J-253675-13.png


izvinjavam se ako je vec negde pisano o tome, ali ne znam kako da formiram search upit...
 
@IzNoGooD
Jedini problem koji se javlja je...nema ga...slobodnmo receno taj problem je vizuelni, jer ne potoji realan problem sa racunarom.

Inace meni na WIN7 x64 na Maximus II Formuli postoji slican "problem", ploca nema integrisanu zvucnu karticu i stvar je u tome sto kada instaluiram drajver za zvucnu od Crative-a, pise u device menageru da je drajver signer: microsoft i ako nije...
 
koliko sam shvatio, jednostavno catalyst ne instalira novije drajvere iako postoje.
nemam AMD plocu, pa samo prenosim vest. jos bolje ako nema problema ;)
 
nemam ni ja AMD plocu to sto sam rekao pise u testu na linku koji si ti postavio.

Citiram:
Assessment

We would like to once more point out that this issue does not cause any real problems with the computer. The issue is merely a bother, causing unnecessary confusion for the folks who like to keep track of driver versions to ensure they're running the latest and greatest
 
mogu oni da stizu sto se mene tice 7 godina...

i dalje refresh zeza u POP-u...

kazu,i dalje refresh je problem...

bem ti driver-e i budjavi refresh
 
Poslednja izmena:
ATI Catalyst™ 10.7a Beta Driver

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/ATICat107aBetaDriver.aspx

Starcraft II: Support for Anti-Aliasing through the ATI Catalyst Control Center when using a Windows® 7, Windows Vista® or Windows XP based system with an:
ATI Radeon™ HD 5xxx series graphics card or ATI Radeon Mobility equivalent series of products
ATI Radeon HD 4xxx series graphics card or ATI Radeon Mobility equivalent series of products
ATI Radeon HD 3xxx series graphics card or ATI Radeon Mobility equivalent series of products
ATI Radeon HD 2xxx series graphics card or ATI Radeon Mobility equivalent series of products
Improved performance for Quad ATI CrossFireX™ for Eyefinity™ supported configurations
 
Zasto kod mene nece da rade, noviji drajveri od verzije 9.2, za X1950 AGP na Windows XP-u SP3 ?
Probao sam ove zadnje, naravno za moj Windows i samo instalira onaj ATI install manager ?
 
AMD has moved a number of DX9 ATI Radeon™ graphics accelerators products to a legacy driver support structure.
...
ATI Radeon X1900 Series
...

od verzije 9.4 catalyst ne podrzava tvoju karticu i starije od te.
 
Koji su *****, ne verujem !!
 
pa krastavac kako izbacuju nove proizvode X1950-ka dođe kao da je iz srednjeg veka, informatički gledano of kors :D
već HD2600XT GDDR4 je bila blizu nje po preformansama, baš sam gledao testove pre nego što sam je kupovao
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam nVidia daje podrsku i za prastare kartice ?
 
Koje je smaranje odrzavati komp svezim za igranje. Konzole su keva, ali jos uvek nema RTS igara, tj dobrih na konzolama. Valjda ce nekako izvaliti sa motion kontrolama da lepo rade i RTS igre.
Ne mogu da nadjem nove drivere za graficku u PC-u, za ovu u laptopu (7600), strasno!
 
Pozz svim forumasima :D , elem imam jedno pitanje . Skoro sam uzeo novu graficku MSI 4650 HD (ati radeon naravno je cip :D ) i lagano sam krenuo da cackam Catalyst program i naleteo sam na stavku overclock , i odkljucao sam je posto je naravno bila zakljucana . Posto sam je overclock ovao , i digao joj radni takt sa 600 Mhz na 700 Mhz i radni takt memorije sa 400 Mhz na 500 Mhz , sve je radilo ok nekih 5 min i odjedom grafika je pobljavila . Prvo su izasle neke plave tackice na ekranu a zatim je graficka pobljavila nacisto i izbacivala mi je stalno crn ekran . Sada to sam nekako popravio , ali me zanima zasto je grafika pobljavila kada pise da je dozvoljeno da se overclock cup i memory na grafickoj do 85 % ?
 
Pozz svim forumasima :D , elem imam jedno pitanje . Skoro sam uzeo novu graficku MSI 4650 HD (ati radeon naravno je cip :D ) i lagano sam krenuo da cackam Catalyst program i naleteo sam na stavku overclock , i odkljucao sam je posto je naravno bila zakljucana . Posto sam je overclock ovao , i digao joj radni takt sa 600 Mhz na 700 Mhz i radni takt memorije sa 400 Mhz na 500 Mhz , sve je radilo ok nekih 5 min i odjedom grafika je pobljavila . Prvo su izasle neke plave tackice na ekranu a zatim je graficka pobljavila nacisto i izbacivala mi je stalno crn ekran . Sada to sam nekako popravio , ali me zanima zasto je grafika pobljavila kada pise da je dozvoljeno da se overclock cup i memory na grafickoj do 85 % ?

To sve zavisi od primerka, tvoj verovatno nije stabilan na tim taktovima.
 
idi u manjim koracima da bi ustanovio na kojim klokovima je stabilna
 
hahahha

kada bi stavili g*vn* u sef i dali ti kljuc (pod uslovom da znas sta je unutra).. da li bi otvorio sef i pojeo ga?

iz tvog primera, mogu da razumem da bi i prste olizao na kraju....

pouka: to sto je dozvoljen overclock ne znaci da je i za svakoga i da treba da se koristi (zato i stoji kljuc na koji treba da se klikne) ...a i ako se koristi, treba biti umeren...

:)
 
Instalirao sam Window7 na kompu na kome je ATi-jeva grafika 9200SE, sve komponente su instalirane kako treba samo me zezaju drajveri za doticnu grafiku.

Slabo stojim sa ATi-jem, pa me zanima da li je moguce naci drajver koji ce da radi na7-ci, ja nesto trazio , ali koliko vidim, mrka kapa?


~~~~~~~~~~~~~EDIT~~~~~~~~~~~~~~

pronasao sam resenje na Internetu, i za sada radi:

Some of you will no doubt be aware that Vista, and now Windows 7 do not Support the ATI Radeon 9200SE. Here is a full solution for those of you with the Blue Screen of Death issue on Shutdown & Restart.

1) Download the Windows 2000 Driver for the Card from the ATI Website. Use option 2 (Driver Only).

2) Once the download has completed, simply right click it, click properties and run it in Compatibility mode for Windows XP Service Pack 2, also tick Run as Administrator.

3) After applying the settings, run the download. Let it extract, and then allow the Installation to complete, however decline the option to restart immediately.

4) Now, go to the System32 Folder and cut the ati2dvag.dll to your desktop.

5) Log out, and log back in. By this point, your graphics will look terrible and you'll be cursing me but have faith!

6) Take the ati2dvag.dll and paste it back into the System32 folder.

7) Restart your PC.

You've done it! No more Blue Screen of Death.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno