Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Evo ja sam proverio, 5% bolje radi Dirt 2 provereno putem benchmark-a iz igre,imam veci i min. FPS i avg. sa ovim drajverima....

Ovo je sa 10.3:
http://www.youtube.com/watch?v=qDPmk01fxMU (pogledati pri kraju samo rezultat)
skor: avg. 63.2 min. 51.0

10.5 beta:
http://ultraphoto.org/images/rsoska3fwxw8c6az19bl.jpg
skor: avg. 66.4 min. 52.8

Takodje probao par igara u Crysis Warhead mi je bolji min. FPS na primer, igram AC 2, CoD 5, Just Cause 2 sve radi bez problema.
Popravili su treperenje i linije u Bad Company 2, pre mi se to desavalo sad vise nema !

Zadrzacu ovaj drajver svakako.
 
Benchmarke iz igre treba zaobici. Ako se bolje performanse primjete tokom igranja, to je to.
 
Jel se isplati stavljanje 10.5 bete i nama koji i dalje guramo 4*** seriju?
 
Benchmarke iz igre treba zaobici. Ako se bolje performanse primjete tokom igranja, to je to.

A ti ces bas od oka da primetis 5%? mogu da budu vidljivi samo neki konkretni vizuelni "bagovi", ili pak povecanje od 15% pa na vise, i to ako je pre poboljsanja average negde od 20 do 40, pa skoci sa toga...
 
10 fps increase??

Taj lik je promijenio hard disk (stari mu je vrisnuo i vjerovatno davao lose performanse) i naravno odradio frisku instalaciju windowsa. Otud i bolje performanse.

Nisu otud bolje performanse, ja takodje testirao Dirt2 i sa HD3850 min. fps od 29,3
skocio na 34,7.
 
meni ne vrace klokove na max stednju u idle modu ..a isto tako i dostini na guru3d
 
Poslednja izmena:
A ti ces bas od oka da primetis 5%? mogu da budu vidljivi samo neki konkretni vizuelni "bagovi", ili pak povecanje od 15% pa na vise, i to ako je pre poboljsanja average negde od 20 do 40, pa skoci sa toga...

Nvidia i Ati mogu optimzirati drajvere samo za te integrirane benchmarke. A svi korisnici gledaju bas te benchmarke. O tome se radi.

Nisu otud bolje performanse, ja takodje testirao Dirt2 i sa HD3850 min. fps od 29,3
skocio na 34,7.

U testu.
 
Pa test je jedna trka, kao da igras.... To je Benchmark u samoj igri i takve ce biti performanse u trkama otprilike.
 
Pošto DIRT2 vozim redovno evo mojih rezultata iz igre:

min / max / avg
beta - 49 / 74 / 62,7
10.3 - 42 / 69 / 58,5

Procentualno dobitak sa novim driverima: 16,67% / 7,25% / 7,18%

Testiranje vršeno u igri, staza Trailblazers u Kini, automobil Mitsubushi Lanser Evolution X [X] (beli). Prvo voženo pet trka sa 10.3 driverima, instalirana beta pa voženo još 5 sa novim driverima. Rezultati dobijeni računanjem proseka iz pet trka čije vreme se razlikovalo od trke do trke ali je maksimalna razlika tri sekunde. Eyefinity setup 3360x1050, mašina iz potpisa.
 
Poslednja izmena:
Interesantno. S obzirom na boost u performansama i rešavanje jednog, po mom mišljenju veoma iritantnog baga (BC2 treperenje) ja se ne bi bunio da ova ekipa radi ATI drajvere u budućnosti (naravno ukoliko se ispostavi tačnim da Terry Makedon i njegov tim nemaju veze sa 10.5 beta).
 
Fino, fino :) Nego je li sve u redu s kvalitetom prikaza :)

Evo sta Terry Makedon, covjek koji radi na njima, ima za reci o tim drajverima:

http://twitter.com/CatalystMaker/status/11651731399

Drago mi je da se ovoliko brineš o novim ATI driverima. Vidi se da si profesionalac u pronalaženju korisnih informacija. Da ne znam drugačije, zakleo bih se da se spremaš za kupovinu ATI kartice gledajući tvoju aktivnost u ovoj temi u odnosnu na konkurentsku (jedna od poruka).

Nisam primetio razliku u kvalitetu prikaza. U stvari, kada malo bolje razmislim, tokom jedne vožnje DIRT2 sa novim drajverima u krivini gre obično očešem zid i odvalim branik zarad dobitka na brzini na izlasku iz iste, nakon češanja branik je ulubljen ali je ostao na automobilu :zgran:. Da li se to računa? Ne, nisam menjao hard disk. I nisam vrteo benchmark-ove. I driver mi nije podigao temeraturu grafike koja je čitava posle par sati igranja.

Ne razumem tvoje negativne postove o ATI drajverima. Da imaš ATI grafičku karticu pa da shvatim nervozu i neprekidno trolovanje. Ovako, lupiš po neki post sa twitera, guru3D foruma i drugih "proverenih" izvora "gde se okupljaju ljudi koji znaju više od svih nas smrtnika" čisto da se vidi da si tu. Jesi li dobio rezultate? Jesi. Molim lepo. NIKO ne spori da je nVidija bila uspešnija u drajver podršći dugo vremena ali ovo što sada ATI radi je prepoznavanje sopstvenih slabosti i rad na njihovom minimiziranju i/ili anuliranju. Tako rade ozbiljne kompanije koje žele da profitiraju.

Opusti se malo. Evo, za nedelju dana stiže Fermi u prodavnice. Možda će ga neko kupiti sa ovog foruma pa ćemo moći da diskutujemo o razlici u performansama i raznim verzijama drivera. Jer, svi dobro znamo da su svi Fermi review-ovi rađeni sa beta driverima tako da će napretka mora biti u nVidija oficijelnim drajverima za GTX400 seriju. Ako Fermi bude imao 5% dobitka u odnosu na betu reći ću: "bravo Nvidija".

Catalyst team je dobio pojačanje i malo drugačiju biznis strategiju u 2010 godini. Ovi rezultati me ne čude. Ako performanse ove bete ostanu ovako dobre i u finalnom izdanju dobićemo još jedan, treći, performance driver za redom. A prethodni je doneo i par novina koje su nedostajale. Bravo Catalyst team!

Ono što je interesantno je razlika u performansama zadnje dve revizije drajvera između starije generacije, bete i finalne. Baš kao da ih prave dva tima koja se nadmeću čiji će build dobiti prođu i RTM status;)
 
Inače, ovi novi driveri donose i ATI Switchable™ Graphics Technology. Pandan nVidija Optimus tehnologiji. Pogledajte root svog Start menija.

EDIT: Novine u odnosu na prethodnu verziju:
* NEW OpenGL on the 4.0 drivers – 6.14.10.9392 (old 6.14.10.9826)
* NEW 3D Drivers 8.14.10.0750 (old 8.14.10.0735)
* NEW 2D Drivers 8.01.01.1024 (old 8.01.01.1010)
* FIX Xfire flicer in Battlefield Bad Company 2
* NEW OPTION Video Converter

Yeah, radili su ih Rusi iz podruma, sigurno.
 
Poslednja izmena:
ja ne kontam ovo, pa zar ATI nema već skoro dve godine tu switchable varijantu, to su predstavili uporedo sa Pumom. čipset je bio 780g za laptop (3200 IGP) i npr. 3450 diskretna on board. dok radiš u win-u koristi igp, kad pokreneš igru pali 3450 ili koju već laptop ima. i tada je nvidia imala tako nešto ali si morao da resetuješ komp kad odlučiš koju grafu hoćeš, pa su im se svi smejali.
i onda odjednom, nakon dve godine mukotrpnog rada, Optimus. Kad je ati to izbacio niko nije ni prdnuo, a sad se svi us*ali (mislim na svet) kad je nvidia izbacila istu stvar sa dobrim kašnjenjem.
 
Off:
Navijanje i moderisanje nemaju nikakve veze. Ako ne zloupotrebljava status da brise ono sto mu se ne dopada, moze da "navija" za koga god hoce, kao i da postuje sta god hoce sve dok ne prekrsi utvrdjena pravila. Na Benchu trolovanje i flameovanje nisu zabranjeni (bolje reci, ne sankcionisu se), prema tome...

Just my 0.02$ ;)

I naravno, slazem se da preteruje kada su neke stvari vezane za ATI u pitanju :) Kao sto napisah pre par dana, naravno da nije sve idealno, ali ni toliko katastrofalno kao sto on prikazuje (mada svakako ima i gorih ;))
 
Gospodo, imate pravo izbjegavati moje postove, ne citati ih, a imate i ignore opciju ;) Ja, kao i uvijek nisam nikoga prozvao ovdje, dok s druge strane su vec pocele prozivke. Za to imate PM.

Vi ne znate sta ja imam kod sebe. Mozda imam na drugom kompu Ati kartu, pa me stoga i zanimaju drajveri ;)

Ono što je interesantno je razlika u performansama zadnje dve revizije drajvera između starije generacije, bete i finalne. Baš kao da ih prave dva tima koja se nadmeću čiji će build dobiti prođu i RTM status

Koliko znam oni imaju samo jedan tim. A Terry im je gazda.
I ja ti ne lupam postove. Koga malo vise zanimaju Ati drajveri, otici ce na Twitter i dobiti direktan odgovor od njega licno.
 
Interesantno. S obzirom na boost u performansama i rešavanje jednog, po mom mišljenju veoma iritantnog baga (BC2 treperenje) ja se ne bi bunio da ova ekipa radi ATI drajvere u budućnosti (naravno ukoliko se ispostavi tačnim da Terry Makedon i njegov tim nemaju veze sa 10.5 beta).

Jel se ubrzalo ucitavanje mapa u BC2 ili je to ostavljeno za neku drugu priliku :bottle:
 
Vi ne znate sta ja imam kod sebe. Mozda imam na drugom kompu Ati kartu, pa me stoga i zanimaju drajveri ;)

Ako imas dva kompa, jedan sa nv drugi sa Ati, pomeri ih malo vise jedan od drugog
posto nVidia ima losu reputaciju da sa WHQL drajverima sprzi gpu :mad:
 
Ako imas dva kompa, jedan sa nv drugi sa Ati, pomeri ih malo vise jedan od drugog
posto nVidia ima losu reputaciju da sa WHQL drajverima sprzi gpu :mad:

Pa mozda bih i mogao :)

Pljujte vi po Intelu, Nvidiji, AMD/ATI-u slobodno. Moze cak i poneka ruzna rijec sto se mene tice, no sve u granicama. Ali vrijedati korisnike ovdje NEMA NIKO PRAVO. To je pravilo br.1. ovog foruma.
 
Poslednja izmena:
Off:
Navijanje i moderisanje nemaju nikakve veze. Ako ne zloupotrebljava status da brise ono sto mu se ne dopada, moze da "navija" za koga god hoce, kao i da postuje sta god hoce sve dok ne prekrsi utvrdjena pravila. Na Benchu trolovanje i flameovanje nisu zabranjeni (bolje reci, ne sankcionisu se), prema tome...
Just my 0.02$ ;)

I naravno, slazem se da preteruje kada su neke stvari vezane za ATI u pitanju :) Kao sto napisah pre par dana, naravno da nije sve idealno, ali ni toliko katastrofalno kao sto on prikazuje (mada svakako ima i gorih ;))

Upravo zbog ovog što je boldovano sam i postao član ovog foruma pre par godina. Tada se malo drugačije gledalo na ponašanje na forumu koji se razlikovao od drugog čiji sam član već uveliko tada bio. Ako je i bilo trolova, flejmera, hejtera oni su brzo padali na dno liste korisnika jer se pre svega cenila argumentovana polemika. Kao i svuda u svetu pravo govora ne može i ne sme niko zabraniti ali na žalost, na forumima pravila ponašanja određuju vlasnici, admini ili modovi a ne kućno vaspitanje.

ATI Catalyst 10.5 BETA profile fajl:
* \ C r y s i s W A R H E A D \ B i n * \
* \ C r y s i s \ B i n * \
* \ C r y s i s \ B i n * \
* \ H e a v e n \
* \ T r o p i c s \
3 D M a r k V a n t a g e
3 D M a r k V a n t a g e P r o f i l e
3 d M a r k V a n t a g e
3 d M a r k V a n t a g e P r o f i l e
3 d l i v e p l a y e r . e x e
3 d m a r k v a n t a g e . e x e
3 d m a r k v a n t a g e c m d . e x e
3 d m a r k v i s t a . e x e
3 d m a x . e x e 3 d m a x P r o f i l e
3 d s m a x
3 d x m l p l a y e r . e x e
A B Q c a e K . e x e
A B Q v w r K
A B Q v w r K . e x e
A F R - F r i e n d l y D 3 D . e x e
A F R - T u t o r i a l . e x e
A d v a n c e d P a r t i c l e s . e x e
A g e O f C o n a n D X 1 0 . e x e
A n n o 4 . e x e
A s s a s s i n s C r e e d _ D X 1 0 . e x e
A s s a s s i n s C r e e d _ G a m e . e x e
A v P _ D X 1 1 . e x e
A v a t a r . e x e
A v a t a r D e m o . e x e
B F B C 2 G a m e . e x e
B H 5 D X 1 0 . e x e
B a t t l e F o r g e . e x e
B a t t l e f o r g e . e x e
B i o s h o c k 2 . e x e
C l i p m a p s . e x e
C l o t h . e x e
C o m p a t A F R - 1 x 1 . e x e
C r y s i s . e x e
C r y s i s 6 4 . e x e
C r y s i s W a r s . e x e
C r y s i s W a r s 6 4 . e x e
D a r k v o i d . e x e
D e v i l M a y C r y 4 D X 1 0 . e x e
D e v i l M a y C r y 4 D x 1 0 . e x e
D e v i l M a y C r y 4 _ B e n c h m a r k _ D X 1 0 . e x e
D r a w P r e d i c a t e d . e x e
F o r c e S i n g l e G P U . e x e
F o r g e d A l l i a n c e . e x e
F r o b l i n s D 3 D 1 0 . 1 . e x e
F r o b l i n s D 3 d 1 0 . 1 . e x e
G o t h i c I I I F o r s a k e n G o d s . e x e
G o t h i c I I I * . e x e
H A W X _ d x 1 0 * . e x e
H A W X _ d x 1 0 . e x e
H D R F o r m a t s 1 0 . e x e
H e a v e n . e x e
J u s t C a u s e 2 . e x e
J u s t C a u s e _ M e n u . e x e
L o s t P l a n e t C o l o n i e s D X 1 0 . e x e
L o s t P l a n e t D X 1 0 . e x e
L o s t P l a n e t D x 1 0 . e x e
L o s t P l a n e t D x 1 0 _ C u s t o m P e r f o r m a n c e T e s t . e x e
M e d V i z . e x e
N e c r o V i s i o N . e x e
P i n g P o n g D 3 D 1 0 . 1 . e x e
P i p e s G s . e x e
R E 5 D X 1 0 . e x e
R e d O r c h e s t r a . e x e
R e l i c C O H . e x e
R i g h t M a r k 3 D . e x e
S c r e e n S p a c e A O . e x e
S h a d o w V o l u m e 1 0 . e x e
S k y G a m e . e x e
S k i n n i n g 1 0 . e x e
S l s M g p u S m o k e . e x e
S p a r s e M o r p h T a r g e t s . e x e
S u p r e m e C o m m a n d e r . e x e
U A W E A . e x e
U n i g i n e . e x e
G 4 W L i v e . e x e
W a r G a m e . e x e
W h i t e o u t D 3 D 1 0 . e x e
a b q 6 6 1
a b q 6 6 1 . e x e
a c a d . e x e
a u t o C A D P r o f i l e
b i o s h o c k . e x e
c a t g t s 2 d . e x e
c a t g t s 3 d . e x e
c a t g t s p e r f o r m a n c e s . e x e
c a t g t s t e x t u r e s . e x e
c o j _ d x 1 0 . e x e
c r y s i s . e x e
c r y s i s 6 4 . e x e
c r y s i s W a r s . e x e
c r y s i s W a r s 6 4 . e x e
d i r t 2 . e x e
d i r t 2 _ g a m e . e x e
d w m . e x e
f a r c r y 2 . e x e
f a r c r y 2 _ b . e x e
f a r c r y 2 _ r . e x e
f a r c r y 2 _ r t . e x e
f s x . e x e
h e l l g a t e _ m p _ d x 1 0 _ x 6 4 . e x e
h e l l g a t e _ m p _ d x 1 0 _ x 8 6 . e x e
h e l l g a t e _ s p _ d x 1 0 _ x 6 4 . e x e
h e l l g a t e _ s p _ d x 1 0 _ x 8 6 . e x e
i n v e n t o r . e x e
m l b 2 k 1 0 . e x e
p l m 3 d n a v . e x e
r e l i c c o h . e x e
r f g . e x e
r f g _ p c _ r e l e a s e . e x e
s h a t t e r e d _ h o r i z o n . e x e
t e s t 0 1 . e x e
t e s t 0 2 . e x e
t e s t 0 3 . e x e
t e s t 0 4 . e x e
t e s t 0 5 . e x e
t e s t 0 6 . e x e
t e s t 0 7 . e x e
t e s t 0 8 . e x e
t e s t 0 9 . e x e
t e s t 1 0 4 5 4
t e s t 1 0 4 5 4 . e x e
t r o p i c s . e x e
u n i g i n e . e x e
v e 0 p e r f o . e x e
w i c . e x e
x r E n g i n e . e x e
x x x . e x e
 
Poslednja izmena:
@pixell
Sve si reko samo nisi mozda ono najbitnije u vezi 10.5. Koliki je cpu i gpu clock u 2D modu kada je kartici za bilo koju vrednost dignuta frekvencija.
 
ATI Catalyst 10.5 BETA profile fajl:
* \ C r y s i s W A R H E A D \ B i n * \
* \ C r y s i s \ B i n * \
* \ C r y s i s \ B i n * \
* \ H e a v e n \
* \ T r o p i c s \
3 D M a r k V a n t a g e
3 D M a r k V a n t a g e P r o f i l e
3 d M a r k V a n t a g e
3 d M a r k V a n t a g e P r o f i l e
3 d l i v e p l a y e r . e x e
3 d m a r k v a n t a g e . e x e
3 d m a r k v a n t a g e c m d . e x e
3 d m a r k v i s t a . e x e
3 d m a x . e x e 3 d m a x P r o f i l e
3 d s m a x
3 d x m l p l a y e r . e x e
A B Q c a e K . e x e
A B Q v w r K
A B Q v w r K . e x e
A F R - F r i e n d l y D 3 D . e x e
A F R - T u t o r i a l . e x e
A d v a n c e d P a r t i c l e s . e x e
A g e O f C o n a n D X 1 0 . e x e
A n n o 4 . e x e
A s s a s s i n s C r e e d _ D X 1 0 . e x e
A s s a s s i n s C r e e d _ G a m e . e x e
A v P _ D X 1 1 . e x e
A v a t a r . e x e
A v a t a r D e m o . e x e
B F B C 2 G a m e . e x e
B H 5 D X 1 0 . e x e
B a t t l e F o r g e . e x e
B a t t l e f o r g e . e x e
B i o s h o c k 2 . e x e
C l i p m a p s . e x e
C l o t h . e x e
C o m p a t A F R - 1 x 1 . e x e
C r y s i s . e x e
C r y s i s 6 4 . e x e
C r y s i s W a r s . e x e
C r y s i s W a r s 6 4 . e x e
D a r k v o i d . e x e
D e v i l M a y C r y 4 D X 1 0 . e x e
D e v i l M a y C r y 4 D x 1 0 . e x e
D e v i l M a y C r y 4 _ B e n c h m a r k _ D X 1 0 . e x e
D r a w P r e d i c a t e d . e x e
F o r c e S i n g l e G P U . e x e
F o r g e d A l l i a n c e . e x e
F r o b l i n s D 3 D 1 0 . 1 . e x e
F r o b l i n s D 3 d 1 0 . 1 . e x e
G o t h i c I I I F o r s a k e n G o d s . e x e
G o t h i c I I I * . e x e
H A W X _ d x 1 0 * . e x e
H A W X _ d x 1 0 . e x e
H D R F o r m a t s 1 0 . e x e
H e a v e n . e x e
J u s t C a u s e 2 . e x e
J u s t C a u s e _ M e n u . e x e
L o s t P l a n e t C o l o n i e s D X 1 0 . e x e
L o s t P l a n e t D X 1 0 . e x e
L o s t P l a n e t D x 1 0 . e x e
L o s t P l a n e t D x 1 0 _ C u s t o m P e r f o r m a n c e T e s t . e x e
M e d V i z . e x e
N e c r o V i s i o N . e x e
P i n g P o n g D 3 D 1 0 . 1 . e x e
P i p e s G s . e x e
R E 5 D X 1 0 . e x e
R e d O r c h e s t r a . e x e
R e l i c C O H . e x e
R i g h t M a r k 3 D . e x e
S c r e e n S p a c e A O . e x e
S h a d o w V o l u m e 1 0 . e x e
S k y G a m e . e x e
S k i n n i n g 1 0 . e x e
S l s M g p u S m o k e . e x e
S p a r s e M o r p h T a r g e t s . e x e
S u p r e m e C o m m a n d e r . e x e
U A W E A . e x e
U n i g i n e . e x e
G 4 W L i v e . e x e
W a r G a m e . e x e
W h i t e o u t D 3 D 1 0 . e x e
a b q 6 6 1
a b q 6 6 1 . e x e
a c a d . e x e
a u t o C A D P r o f i l e
b i o s h o c k . e x e
c a t g t s 2 d . e x e
c a t g t s 3 d . e x e
c a t g t s p e r f o r m a n c e s . e x e
c a t g t s t e x t u r e s . e x e
c o j _ d x 1 0 . e x e
c r y s i s . e x e
c r y s i s 6 4 . e x e
c r y s i s W a r s . e x e
c r y s i s W a r s 6 4 . e x e
d i r t 2 . e x e
d i r t 2 _ g a m e . e x e
d w m . e x e
f a r c r y 2 . e x e
f a r c r y 2 _ b . e x e
f a r c r y 2 _ r . e x e
f a r c r y 2 _ r t . e x e
f s x . e x e
h e l l g a t e _ m p _ d x 1 0 _ x 6 4 . e x e
h e l l g a t e _ m p _ d x 1 0 _ x 8 6 . e x e
h e l l g a t e _ s p _ d x 1 0 _ x 6 4 . e x e
h e l l g a t e _ s p _ d x 1 0 _ x 8 6 . e x e
i n v e n t o r . e x e
m l b 2 k 1 0 . e x e
p l m 3 d n a v . e x e
r e l i c c o h . e x e
r f g . e x e
r f g _ p c _ r e l e a s e . e x e
s h a t t e r e d _ h o r i z o n . e x e
t e s t 0 1 . e x e
t e s t 0 2 . e x e
t e s t 0 3 . e x e
t e s t 0 4 . e x e
t e s t 0 5 . e x e
t e s t 0 6 . e x e
t e s t 0 7 . e x e
t e s t 0 8 . e x e
t e s t 0 9 . e x e
t e s t 1 0 4 5 4
t e s t 1 0 4 5 4 . e x e
t r o p i c s . e x e
u n i g i n e . e x e
v e 0 p e r f o . e x e
w i c . e x e
x r E n g i n e . e x e
x x x . e x e

Ovo znaci da je kartica tweakovana za svaku aplikaciju drugacije? U cilju boljih performansi?
Ako sam u pravu, postavlja se pitanje da li je moguce uraditi ovako nesto slicno sa klokovima za odredjenu igru, npr ocu u krizi da bude OC, a na nekoj drugoj manje zahtevnoj, lupam NFS Shift da radi kao default?
 
Ovo znaci da je kartica tweakovana za svaku aplikaciju drugacije? U cilju boljih performansi?
Ako sam u pravu, postavlja se pitanje da li je moguce uraditi ovako nesto slicno sa klokovima za odredjenu igru, npr ocu u krizi da bude OC, a na nekoj drugoj manje zahtevnoj, lupam NFS Shift da radi kao default?

To vec ne moze ja mislim, a i sto bi to radio ? Ako je OC u svakoj igri ce biti bolje performanse...
 
Nije to tako losa ideja. Npr pustim neku staru igru (a volim cesto i stare igre da pikam) u kojoj imam 120 FPS i ne treba mi da se klokuje pa da imam 150, bas me briga. Vise mi znaci da karta ostane na manjem broju obrtaja. A za one igre gde si na granici, izaberes da se karta automatski klokuje kad startujes igru. Dobra je to stvar.
 
Potencijalno dobra stvar,zavisi kako se implementira. Ali realno,to mi,iako dobro zvuci,deluje kao josh jedna stvar gde bi neshto moglo da krene naopako...:D
 
ПОшто нисам мијењао драјвере од верзије 9.8, да ли има икаквих напредака за 4850 вриједних преласка на 10.3?!
 
Nazad
Vrh Dno