Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Ja stavio OpenGl te, sve isto kao i oni obicni 10.3...
 
Poslednja izmena:
Nvidiji je jedino jos ovako nesto preostalo!:D
 
Sudeci prema tom tekstu, novi drajveri imaju bug sa AF i FP16 renderovanjem. Naravno, nema razloga za brigu, jer donose bolje performanse

Ako je bug, onda nista posebno, ispravice se (ni prvi ni poslednji), a ako je namerno, onda su bas preterali. Ono sto treba proveriti je da li se ovo desava i kada se recimo preimenuje exe fajl... mislim da je to najlaksi nacin da se utvrdi da li je u pitanju greska, ili "optimizacija" koja ce doneti nesto malo performansi ;)
 
What is the whole purpose of Radeon 5870 and 5970 when FSAA is broken

Cool, sada ce svi da prodaju Radeone i kupe nove GeForce karte (ako ih nadju ;)) zbog AA u igrama zasnovanim na Unreal Enginu. Naslov teme je (namerno?) neprecizan.

Uostalom, NVidia je inicijalno imala identican problem sa Mass Effect 2 (mada priznajem da nisam ispratio da li je ispravljeno u novijim drajverima).
 
Cool, sada ce svi da prodaju Radeone i kupe nove GeForce karte (ako ih nadju ;)) zbog AA u igrama zasnovanim na Unreal Enginu. Naslov teme je (namerno?) neprecizan.

Uostalom, NVidia je inicijalno imala identican problem sa Mass Effect 2 (mada priznajem da nisam ispratio da li je ispravljeno u novijim drajverima).

Je li znas koliko igara je napravljeno na UE3? I nije samo taj engine u pitanju. AA ne radi u Stalker SoC-u na ATI hardweru, COJ2 takodjer.

Mass Effect 2 AA radi bez problema na Nvidia kartama. Prije par dana sam ga poceo igrati. nHancer profil i 16xCSAA rade fenomenalno.

Odlican post na temu AA i Ati drajveri:

Nvidia allows to force AA not just force AA but force the quality of AA, CSAA, SSAA, MSAA etc etc. All I have to do say for WoW or Crysis or Bioshock 2 is go into Nvidia's CP set 16xQ then set either MSAA or SSAA and bingo I've got better quality AA then what the game supports through its menu and it works.

Now move on the ATI's side to force AA, I boot up CCC set my AA method to
say 8xAA since 16xAA is not supported ( LOL???? ) then I have to set my filter, box is just normal AA, Edge Detect seems to look the nicest ( if it works and produces the least amount of screen tearing ) then I have to set AAMODE, using MSAA looks like trash MSAAA looks great ( if it forces ) using SSAA produces a massive FPS hit and everythign look blurry ( if it works ).

Then you start up your games, World Of Waracraft works with forcing the AA method but using SSAA results in a blurry image, usign Box, Wide or Narrow filter causes screen tearing otherwise Edge Detect works great, moving on to Bioshock 2, forcing any mode off AA of course dosen't work at all on ATI hardware... You can blame the developer all you want but when the competition can release a beta driver on their own I expect ATI to do the same. Moving on to Crysis, forcing AA works but with anomalies, its best to use the menu AA and then force the AAMode, MSAAA again seems to be the best as SSAA results in massive image blur, forcing AA though on the competition with SSAA enable ( you need TRI-SLI with this ) works just fine resulting in better IQ. On to BFBC2, now this is alot different and more then likely is a engine issue, no matter how hard you try AA will not 100% on either ATI nor Nvidia, part of the image is AA'd but the rest for whatever reason just dosen't do it, the issue right now on ATI hardware is the load times, screen tearing due to ATI's lack of fixing Vsync and of course AF, ATI is supposed to have the best AF method out there, I have never ever seen this, forcing AF dosen't seem to work in World Of Wacraft nor BFBC2 nor Bioshock 2, but on my 8800M SLI notebook I get better looking AF with it forced on, forcing AF through the CCC seems to do nothing at all.

What I am getting at here Jim is the fact that yes in most titles we can rely on ingame AA methods, but if I want to have a better AA Quality Nvidia is the way to go, their method of forcing AA works, I don't care if people think its hacks or not, if I don't want to rely on crumy ingame AA and I want to force EDAA SSAA then I should be able to just boot up the CCC tell it to do it and have it work, I can not.
 
Ima ih dosta, ali u nekim od njih AA radi na ATI kartama, sto znaci da sve to ima pomalo veze i sa implementacijom. No nebitno, ne sporim uopste da je po nekim opcijama NVidia bolja (nikada ni nisam), ali nije ni na ATI-ju bas sve toliko lose. Mozda ce ispravljati, mozda nece, kome smeta sto ne ispravljaju nece kupiti Radeone i gotovo.

off... Mass Effect 2 jeste imao problem inicijalno, zato je jos nisam ni igrao. Super da je to sredjeno :)
 
eto i sad ce ljudi da kupuju nvidia graficke jer su ati graficke grozne i svima je sada srce na mestu
 
Ima ih dosta, ali u nekim od njih AA radi na ATI kartama, sto znaci da sve to ima pomalo veze i sa implementacijom. No nebitno, ne sporim uopste da je po nekim opcijama NVidia bolja (nikada ni nisam), ali nije ni na ATI-ju bas sve toliko lose. Mozda ce ispravljati, mozda nece, kome smeta sto ne ispravljaju nece kupiti Radeone i gotovo.

off... Mass Effect 2 jeste imao problem inicijalno, zato je jos nisam ni igrao. Super da je to sredjeno :)

Problem i jeste losa software podrska. Kupis 5870 ili dvije, imas lufta da odvalis AA, a ne mozes.

ME2 nema podrsku za AA. Mora se koristiti work-around za oba tima. nHancer je zakon za to.
 
Ako koristis 197.13, ne treba ti nhancer, (Adds override anti-aliasing support for Mass Effect 2.) mada nisam stigao licno da isprobam.

/off
 
AA ne radi u Stalker SoC-u na ATI hardweru, COJ2 takodjer.

U SoC, kad se tek pojavio 2007, AA nije radio ni na Nvidijama. Tad sam imao G80 8800GTS i nije postojala opcija da se forsira AA. Sto se tice CoJ2, AA je radio besprekorno, kad sam je ja igrao, tamo negde u avgustu prosle godine.

Mass Effect 2 AA radi bez problema na Nvidia kartama. Prije par dana sam ga poceo igrati. nHancer profil i 16xCSAA rade fenomenalno.

Posle promene exe fajla u UT3.exe, AA radi savrseno i na Ati kartama.
 
U SoC, kad se tek pojavio 2007, AA nije radio ni na Nvidijama. Tad sam imao G80 8800GTS i nije postojala opcija da se forsira AA. Sto se tice CoJ2, AA je radio besprekorno, kad sam je ja igrao, tamo negde u avgustu prosle godine.



Posle promene exe fajla u UT3.exe, AA radi savrseno i na Ati kartama.

Nije imalo niti smisla da radi SoC AA radi na tadasnjem hardweru, osim na 8800GTX SLI konfiguraciji. X-Ray je tada bio Deferred rendering DX9 engine, i jedino je bilo moguce forsirati SSAA preko nHancera.

CoJ2 (Chrome engine) je takodjer DX9 deferred renderer. Pravi AA se moze forsirati jedino na Nvidia hardweru. Ati koristi fake "Edge AA" u ovoj igri.

Promjena exe. fajla radi nekim igrama, u nekima ne. Bioshock DX10 AA ne radi an Ati kartama.
 
Mass Effect 2 AA radi bez problema na Nvidia kartama. Prije par dana sam ga poceo igrati. nHancer profil i 16xCSAA rade fenomenalno.

Ati koristi fake "Edge AA" u ovoj igri.

:d

Za tvoj info stari :)

http://www.hardocp.com/article/2008/07/20/amds_ati_radeon_hd_4800_series_custom_filtering_aa/4
http://www.hardocp.com/article/2008/07/20/amds_ati_radeon_hd_4800_series_custom_filtering_aa/5

Priznaces prilicno realniji izvor od tvog "ati sux i can't force anything from ccc" bitching-a :smash: koji si onako lepo sav srecan postovao :)

Sto se CoJ-a tice radi AA samo tako i to u kecu sa sve DX10 patch-om ;)
Ovu "konzolasku bozu" kako vi volite da zovete multiplatform "igrice" sam probao i koliko se secam AA je radio najnormalnije
Kako i sta je "fake" :trust: nemam pojma ali ne vidim "nazubljene ivice" i to je meni dosta

Suma sumarum: Samo Bioshock 1/2 ne mogu imati aa na ati-ju u dx10 modu (ok, mozda i jos po koji "ut3 machine hit" a la area51/Turok :D)

Toliko frustracije zbog fermija a? ;)
Vidim ti i nex malo "geeklikujete" :)
 
Driveri 10.3, opet mi se "digao" ili ti uvecao kursor , :crash:.
 
:d

Za tvoj info stari :)

http://www.hardocp.com/article/2008/07/20/amds_ati_radeon_hd_4800_series_custom_filtering_aa/4
http://www.hardocp.com/article/2008/07/20/amds_ati_radeon_hd_4800_series_custom_filtering_aa/5

Priznaces prilicno realniji izvor od tvog "ati sux i can't force anything from ccc" bitching-a :smash: koji si onako lepo sav srecan postovao :)

Sto se CoJ-a tice radi AA samo tako i to u kecu sa sve DX10 patch-om ;)
Ovu "konzolasku bozu" kako vi volite da zovete multiplatform "igrice" sam probao i koliko se secam AA je radio najnormalnije
Kako i sta je "fake" :trust: nemam pojma ali ne vidim "nazubljene ivice" i to je meni dosta

Suma sumarum: Samo Bioshock 1/2 ne mogu imati aa na ati-ju u dx10 modu (ok, mozda i jos po koji "ut3 machine hit" a la area51/Turok :D)

Toliko frustracije zbog fermija a? ;)
Vidim ti i nex malo "geeklikujete" :)

Opet ti nesto nije jasno :)

CSAA nije fake AA, tj. nije Edge AA. CoJ 2 Edge AA ti radi samo na nekim poligonima.

HOCP test niti je realniji, niti je usko povezan s ovim sto ja pricam. Okacio sam temu sa Rage3D foruma, od ljudi koji poznaju Ati hardwer bolje nego ovi sa HOCP-a.

Vidis kako su profesionalna gospoda iz Ati-a:

If you want to call downsampling a win for Nvdiia go ahead. That is the only way they can get AA working in DX10 otherwise. There aren't many games that can make use of it anyway and certainly not at playable framerates. If the game developers had implemented proper AA then it would be playable for everyone at playable framerates (just like it is in Gears of War DX10)

If you really think AMD will go to the trouble to implement downsampling for a couple of titles ... well good luck with that idea.
 
Valjda 10.4?
 
dwm2010040419095902.jpg


Evo sta kaze jedan od korisnika sa 3dRaga :)

1.) DX11 Titles AVP, Dirt 2, BFBC2 all show around 10FPS increase in performance.

2.) BFBC2 lines and flickering texture issues is resolved.

3.) Most amazing so far I believe ATI has fixed the Vsync issue. World of Warcraft which I have shown issues with screen tearing and micro-stuttering seems to have be fixed. Been doing some testing here for the last 2 hours, have not shown any screen tearing or microstuttering at all. Same goes for Bioshock 2 and a few other titles.

Ja instalirao za sada rade super..
 
Da, posto je Beta i meni je tako, ali ako ti je 2D i 3D drajver novi build to je to...

Ako ti ovak ostoji onda je to to:
 
dwm2010040419095902.jpg


Evo sta kaze jedan od korisnika sa 3dRaga :)



Ja instalirao za sada rade super..

10 fps increase??

Taj lik je promijenio hard disk (stari mu je vrisnuo i vjerovatno davao lose performanse) i naravno odradio frisku instalaciju windowsa. Otud i bolje performanse.
 
Nemoj ništa da se brineš, proverićemo njegove navode čim nađemo vremena za to (i to bez reinstalacije sistema ;)).
 
Nazad
Vrh Dno