Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Izasla 15.11 beta.
 
Nije mi jasno sto sto puste te 11.1 verovatno, neki bug fixes.
Mogu li na w10 da ih roknem preko 15.11?? ili svaki x ddu pa install? Oce li vise napraviti dobar unistaller ili vecno DDU?
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da je DDU los, nego pominjem nesposobnost amd-a da napravi nesto integrisano poput ddu-a u okviru catalysta, znaci da cisti kako valja.
Uvek sam bio za all in one resenje a ne 15 alata...da se nesto zavrsi, pa majku mu poljubim nije automehanika u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja ga u poslednje vreme ne koristim, mrzelo me, samo prepucavam.
Ranije je bilo problema kad ne obrses sa DDU, ali sad ih nema.
 
Ljudi molim vas za savet sta da radim, postavio sam pitanje u W10 temi ali nema odgovora.
Skoro sam na svezoj w10 instalaciji instalirao steam i igricu (grp) dx9 / online pucacina.
Pokrenem igru i sve je oko 30fps znaci lose... predhodno na 8.1 i w10 10240 imao sam 50 - 60 fps zasto sada ima ovakav drop?
Instalirao sam Riva Tuner i on mi pokazuje da gpu i cpu usage nikada ne ide preko 60% znaci tu nesto ne valja, kao da mu nesto blokira performanse, ram usage je na oko 3GB dok sam u igrici a koliko sam video sama igrica ne pojede vise od 1GB rama, sistem i igrica a i steam su na ssd-u.
Kapiram radilo je sve pre ok , sta sada koci, sta mu neda da radi na 100% ??

CPU se greje max do 58c a grafa ide i do 62 znaci max vrednosti, hw monitor je gotovo uvek ukljucen u pozadini.
U power settingsu je na max performanse sve.
Reinstalirao igricu, drajvere, dx i nista i dalje prokletinja isto radi na 30 fps, vsync on ali djabe, cak sam probao i fps limiter na 60fps i to ne daje rezultate.
 
koji je drajver u pitanju?prvo stavis zadnji whql (pustis ga da povuce sa apdejta),benchujes,stavis 15.11.1 betu i vidis ima li pomaka.
 
Isto djavo probao, poslednji beta i taj sa wina osakaceni. Isto..
 
vsync on ali djabe, cak sam probao i fps limiter na 60fps i to ne daje rezultate.

Nadam se da si mislio Vsync na OFF! A i FPS limiter kao što mu ime kaže, ima samo da ga takođe "ograniči"...
Pogledaj u CCC čisto Power limit za kartu koji je i podigni ga, ovako napamet nemam ideju šta može još biti, tj. šta si još drugačije podesio (u OS-u i igri), ili bolje reći nisi u odnosu na ranije?
 
Sve zivo probao, znaci nema sta nisam a podesavanja u igrici su ista kao i pre.
Ne znam, nemam vise ideja, sem da ga nesto sputava da radi na max kako i treba.
CPU/GPU usage je pre bio skoro 100/100%

Probacu danas sve opet na onim osakacenim WU drajverima.

Jedino to nisam ali i pre je radila lepo bez oc, aj podicicu mu taj limit na 20% iako za tu igru nema potrebe za nikakvim OC-om.
 
Poslednja izmena:
Znači Vsync i FPS limiter su ugašeni?

Nema to mislim veze sa drajverima, garant je neko setovanje. Reci mi da li si probao još neku drugu igru, i kako se ponaša?
 
Sve zivo probao, znaci nema sta nisam a podesavanja u igrici su ista kao i pre.
Ne znam, nemam vise ideja, sem da ga nesto sputava da radi na max kako i treba.
CPU/GPU usage je pre bio skoro 100/100%

Probacu danas sve opet na onim osakacenim WU drajverima.
Da nemas slucajno VM (Virtual machine) aktiviran? e to je mene zezalo...
Ima bas na ovoj temi, jedva sam provalio...mislio sam da je do drajvera.
Ako imas moras da je komplet ugasis.
 
Dal je moguce?!

Mislim da je ukljuceno u control panelu u programs kao komponenta?
Zar je moguce da sistem rezervise cpu/gpu za to iako nije setovan nijedan program VM ware itd???
Da ga ugasim i u biosu? Ima opcija..
 
Samo u BIOS-u je dovoljno. To je podrazumevana akcija za ko god ne koristi neki VM, ali to nebi trebalo da je uzrok, bar ne na Intelu. No nemam pojma kako se ponaša na AMD-u...
 
Gasi i u programima i biosu, ne znam za intel ali bar na ovim matorim AMD "nikako ne pokusavajte kod kuce"
 
Kad ugasiš u BIOS-u nestaće automatski i iz CP-a...
 
Hvala na savetima, uvece cu isprobati.
 
E da se javim, sve ok, neverovatno koliko je ta funkcija za VM degradirala performanse. Hvala puno ljudi :)
 
Poslednja izmena:
dzoni:

meni 15.11.1 na fallout-u dobro radi,'de si imao dropove?
 
A odradio si DDU?
 
Nazad
Vrh Dno