Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

A to da je u sobi toplije, ili se zaprljalo od prašine, za ne bi trebalo to prvo da padne na pamet, a ne drajveri?! :D
 
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.10.1 Highlights

Support For

Doom™ Eternal: The Ancient Gods
Watch Dogs™: Legion
DIRT 5™ Early Access
World of Warcraft™: Shadowlands Pre-Patch
 
AMD Releases Radeon Software Adrenalin 20.11.2 WHQL

Support For

Radeon RX 6800 Series
World of Warcraft: Shadowlands

Added Vulkan Support

VK_KHR_fragment_shading_rate: This extension provides the ability to change the shading rate per fragment. This extension allows for multiple pixels to be shaded via a single fragment shader invocation as opposed to the normal rate of one invocation per pixel.

https://www.techpowerup.com/274826/amd-releases-radeon-software-adrenalin-20-11-2-whql
 
Da li neko ima probleme sa drajverima?

Kako to izgleda na RX 460.

IMG_20201212_192340.jpg

RX 580 se na kraju instalacije javi bsod na kraju instalaicje,po restartu,crna pozadina,radeon sofware se ne pokrece...

IMG_20201212_192629.jpg
 
Ja sam ih instalirao ali ja imam specifican nacin kako uvek radim.

Prvo skinem najnovije drajvere, onda iskljucim net, pa obrisem drajvere iz komp-a za to koristim HiBit Uninstaler, pa kada obrisem drajvere pokrenem Displey Driver Uninstaler sa admin dozvolom da komp ode u safe mode pa tamo se pokrene DDU sam i izabere da obrise sve repove od amd drajvera (drugo nista ne diras) i resetuje komp pa onda kada se vrati na pocetni ekran i onda instaliram nove drajvere, i zadnji put resetujem komp i uvek sve ok.
 
Ja brisem Revom,pa restart,pa iz safe moda koristim amd clean i ddu.
Evo sad pokusavam ponovo sa iskljucenim avastom,sto mi je na rx 460 upalilo,videcemo da li je i na rx 580 takodje pravio on problem.
 
Apdejtovan windows,aktiviran novim aktivatorom i instalirani drajveri preko prethodnih(tj istih) i sad je sve ok.
Sta je bilo ko zna,do sad nisam imao ove probleme.
 
Možda zeza aktivator. Koristim legalne verzije windowsa i nikada ne koristim ddu osim kada menjam sa Nvidia na AMD karticu ili obrnuto.

Sent fra min SM-G975F via Tapatalk

Isto.
Ovde ima opcija kada se update driver-i,Clean install i delete profiles i pise da ce onda morati da resetuje racunar, posle toga zavrsi instalaciju drivera i radi kao podmazano.
Nema potrebe vise za DDU itd.
 
Kraj za Windows 7 i za mnoge ranije karte, do 400 serije.

 
Dugo su ih i drzali sa podrskom, s obzirom na koliko manje kapaciteta imaju od zelenih. Ako ce zbog toga biti kvalitetniji drajveri za Polaris i Navi, ne zameram im :D
 
Nema razloga da se mnogo ulaže u Polaris, i te karte su stare 5 godina. Mada ih ima gomila, a biće ih još u gejming mašinama :d

Vidim da se mnogi bune (slično je bilo i sa zelenima pre mesec dana, kad su ugasili podršku za Kepler). Nije mi jasno u čemu je problem, kada poslednji drajveri rade i radiće u narednom periodu. Podršku za Windows 7 je ukinuo i Microsoft, zašto bi bilo ko drugi podržavao taj OS. U ostalom, open-source drajveri i linux su dobro rešenje, posebno za Steam igre (Proton).
 
Kako ?
https://www.microsoft.com/en-US/windows/windows-7-end-of-life-support-information
As of January 14, 2020, your computer running Windows 7 will still function but Microsoft will no longer provide the following:
  • Technical support for any issues
  • Software updates
  • Security updates or fixes
Niko ne kaže da hardver i softver neće raditi, već samo da je to to. Isto je i sa drajverima. Ako radi danas, radiće isto tako i narednih godina, ako ne menjaš/ažuriraš ništa. Ali očekivati game-ready drajvere ili nove opcije za grafike stare 8 godina, to već nema mnogo smisla. Što se Polarisa tiče, i novih opcija, to je samo dobra volja AMD-a. Tj. nije ni dobra volja, nemaju mnogo izbora imajući u vidu situaciju na tržištu.
 

Extended security updates (ESUs) for Windows Server include security updates and bulletins rated critical and important, for a maximum of three years after January 14, 2020. Extended security updates don't include the following:
  • New features
  • Customer-requested non-security hotfixes
  • Design change requests

People also ask​


Is Windows Server 2008 the same as Windows 7?
It is built on the same kernel used with the client-oriented Windows 7, and is the first server operating system released by Microsoft to exclusively support 64-bit processors.

Sve to lepo istestirano i ukomponovano imate zahvaljujući: https://blog.simplix.info/updatepack7r2/
 
Bogami ljudi pojede ja veliki izmet sto sam uzeo ryzen sa integrusom.Bilo koja verzija drajvera unazad 3-4 mjeseca baca crni ekran ako se poslije vise sati gejminga pokrene program sa hardware acceleration.Discord brave chrome firefox nije bitno samo zalupi crn ekrani vrati se na desktop nekad treba i restart koji sve rijesava par sati pa tak ou krug.Nije da meni treba HW nego eto onako bezveze da se ocekuje funkcionalan proizvod od amd-a.
 
Bogami ljudi pojede ja veliki izmet sto sam uzeo ryzen sa integrusom.Bilo koja verzija drajvera unazad 3-4 mjeseca baca crni ekran ako se poslije vise sati gejminga pokrene program sa hardware acceleration.Discord brave chrome firefox nije bitno samo zalupi crn ekrani vrati se na desktop nekad treba i restart koji sve rijesava par sati pa tak ou krug.Nije da meni treba HW nego eto onako bezveze da se ocekuje funkcionalan proizvod od amd-a.
Meni se desi da drugi monitor (koristim 2) daje crnu sliku posle gašenja igre. Isključim i uključim ga i sve se vrati.
 
Da li možda neko zna šta se promenilo u AMD Radeon Software-u pa više ne postoji opcija da se podesi da li želiš da ti čekira recommended ili optional update, a nema ni bilo kakve opcije da se proveri da li ima nova verzija drajvera i sofware-a uopšte.
Grafa je RX560 2gb, trenutna verzija Radeon softwarea je 2021.1005.1236.22698, a drajvera 21.30.23.01-211018a-373652C.

Koliko vidim poslednji recommended update je release date 10/25/2021, što se negde i poklapa sa tim da od tad nisam update ništa kroz radeon software....
 
Imas ovde padajucem meniju da podesis to, u system tabu
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    62.9 KB · Pregleda: 25
nije mi više takav meni, bilo je ranije, sada na system tabu skroz neki drugačiji izgled, evo ga screenshot...
1641685677809.png
 
1111.jpg

Valjaju li jesu li stabilni?
 
Stabilni ali ako nemaš problema sa pomenutim igrama ili misliš da možeš da imaš pomenute probleme onda nije po "Moranje". Ja sam instalirao na W11 za Rx 570, nema problema.
 
Nazad
Vrh Dno