Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Informacije, linkove, pitanja i odgovore vezane za Catalyst drajvere za graficke karte kompanije ATI, kacite u ovoj temi.

1085170040.jpg


>> AMD / ATI
>> ATI Catalyst Driver Download
>> Game AMD - Catalyst™ Drivers
>> Catalyst @ Guru3D
 
Ima novih catalyst drajvera na Guru3D namenjenih novim HD5800 i HD5700 karticama
 
Hm...

Ja imam jedno pitanje vezano za catalyst : kada mi se restartovao komp zbog overheat-a kada sam pokrenuo catalyst control centar ati override mi se uopste nije pojavio. Tek posle drugog restarta koja sam ja manuelno odradio se pojavio kao opcija (nisam overklokovao karticu btw).
 
ATI Catalyst™ 9.10 Driver – What’s New?

I would like to thank Ian McNaughton for doing such a FANTASTIC job at informing and building the following that he has on AMD at Play. Ian has handed the reins of the blog covering our ATI Catalyst™ software suite over to me as he is focusing on adding more diverse content to AMD @Play blogs. Ian will still be monitoring this blog and will be engaging with the community where he can.

A little about me: I have been working in the GPU industry for approx 16 years, with most of that time at ATI Technologies doing many different jobs, from working in a lab testing for Hardware Qualification on ATI GPUS, to Product Marketing for ATI’s motherboard chipsets, to my current role as Public Relations Manager for AMD supporting reviews of our ATI GPUs and ATI Catalyst drivers.

The ATI Catalyst driver blogs have been gaining momentum, and interest is growing each and every month. The ATI Catalyst team is dedicated to keeping users informed about any and all updates on our drivers.

Between Windows 7, DirectX 11, and the new ATI Radeon™ GPUs, we are taking your visual experience to the next level with DirectX 11 support and new features like ATI Eyefinity technology. ATI Catalyst drivers are at the center of this innovation, driving new features and functions, while focusing on compatibility, and stability for all.

It is the ultimate tool for your GPU!

I have made you wait long enough – on to the ATI Catalyst™ 9.10 driver release!

New Features:

Official ATI Catalyst WHQL release supporting ATI Radeon HD 5800 series GPUs

* ATI Catalyst 9.10 now includes full GPU support for the award winning ATI HD Radeon 5800 series GPUS!

Super Sample Anti-Aliasing for the ATI Radeon HD 5800 Series

* ATI Catalyst 9.10 provides support for a new Anti-Aliasing method on the ATI Radeon HD 5800 Series. Users can now experience the high level of anti-aliasing image quality using Super Sampling anti-aliasing while maintaining good performance levels.

Highlights of the ATI Catalyst™ 9.10 release for Linux includes:

New Features

Support for new Linux operating systems

*
o This release of ATI Catalyst driver for Linux introduces support for the following new operating systems:
+ Ubuntu 9.10 early look support

Highlights of resolved issues

* Ghostbusters video game no longer flickers between desktop and game play when anti-aliasing is set to 8X and game resolution set to 2560×1600
* Enabling Screen Space Ambient Occlusion option in “Riddick 2 Dark Athena” no longer causes the game to fail under Multi-GPU configurations
* Severe flickering no longer observed while running 3D games/samples on specific HDMI displays with configurations using ATI CrossFireX™ technology in tri and quad modes
* Desktop flashing no longer observed after driver installation and reboot with systems configured with Radeon ASIC in the primary PCIe slot and ATI Fire Stream™ ASIC in the secondary PCIe slot
* “Combat Mission Shock Force” no longer fails after a duration of game play

* Underscan/Overscan settings for TV can now be applied from the ATI Catalyst Control Center – TV Properties Adjustments page
* Changes to the “All Settings” and “Basic Quality” pages in ATI Catalyst Control Center - Avivo™ Video will now be retained after reboot.To download the driver,click here.

source
 
imam pitanje,catalyst uopste nece da mi se pokrene za 4670,dali je uredu da ga deinstaliram i resetujem komp pa onda ponovo da instaliram sa diska,jer preinstalacija ne funkcijonise.
 
imam pitanje,catalyst uopste nece da mi se pokrene za 4670,dali je uredu da ga deinstaliram i resetujem komp pa onda ponovo da instaliram sa diska,jer preinstalacija ne funkcijonise.

Deinstaliraj, mozda da probas i sa nekim programom tipa "driver cleaner" da budes siguran da si sve ocistio, pa probaj ponovo! Mora da uspe!
 
da,ali frka mi je kad deinstaliram i resetujem komp da mi se ekran ne zacrni,hocu li dobiti sliku da mogu da radim ili moram kroz bios?

Nece ti se zacrniti ekran! Moci ces da radis u win-u, ali neces moci da se igras dok ne instaliras drajvere! Slobodno deinstaliraj!
 
Hm... 9.10 katalisti izgleda opet ne podržavaju Mobility Radeon-e.
(9.9 podržavaju)
 
Poslednja izmena:
Kod mene sa 9.9 i 9.10 drajverima catalyst nije hteo da radi, tek sa 9.8 radi.
 
Djordje29 jesi resio na kraju? Instalira li covece?

Jel neko stavio ove nove Katalizatore? Ima li ikakve vajde,da ne skidam za dzabe!?
 
Djordje29 jesi resio na kraju? Instalira li covece?

Jel neko stavio ove nove Katalizatore? Ima li ikakve vajde,da ne skidam za dzabe!?

a da jesam,zaboravio da ti javim,hvala ti u svakom slucaju!:wave:Ja sam bio par puta stavio nove verzije katalizatora i pocela karta da mi stuca,tako da ti je moj savet da koristis katalist sa diska za tu karu sto imas.
 
Moram samo da kažem da mi se ovaj novi Control centar koji se pojavio u poslednjih par Catalyst-a uopšte ne sviđa. Upravo sam proveo 10 minuta pokušavajući u Windows-u 7 da isključim clone mod koji se automatski aktivirao kada sam priključio drugi monitor i iz njega i nisam uspeo, tako da sam to na kraju uradio iz Windows-ovog display manager-a.
 
Ja sam digao pre neki dan 9.10,tacnije ove poslednje...Sve radi kako treba osim...Counter Strike kada poteram,i hocu da se vratim na desktop(minimiziram)Windows taster ili alt+tab,baci crnu sliku,posle toga u task manager udjem-cancel i dodjem do desktopa,malo neobicno za nove drivere...Nisam imao taj mali problem na prethodnim driverima...inace win 7 ultimate x64,HD3300 integrusha u pitanju...;)
 
Moram samo da kažem da mi se ovaj novi Control centar koji se pojavio u poslednjih par Catalyst-a uopšte ne sviđa. Upravo sam proveo 10 minuta pokušavajući u Windows-u 7 da isključim clone mod koji se automatski aktivirao kada sam priključio drugi monitor i iz njega i nisam uspeo, tako da sam to na kraju uradio iz Windows-ovog display manager-a.

Ja sam imao problema da se resim Extended Moda.
Resio sam tako sto sam prebacio na Basic Mode...nikako nisam mogao na nadjem tu opciju na Advanced.
Da ne spominjem da mi "malo radi-malo ne radi" Clone kada prebacujem HDMI-om sa laptopa na plazmu. :mad: .
Upravo trazim verziju 9.8 da maknem ovu 9.9.
 
Poslednja izmena:
Ne radi mi ATI CCC vec nekoliko dana... sta da radim?:wall:

evo shot Hvataj.JPG
 
Win7, 9.10. Sto bih vracao stare?:trust:
 
Ja sam digao pre neki dan 9.10,tacnije ove poslednje...Sve radi kako treba osim...Counter Strike kada poteram,i hocu da se vratim na desktop(minimiziram)Windows taster ili alt+tab,baci crnu sliku,posle toga u task manager udjem-cancel i dodjem do desktopa,malo neobicno za nove drivere...Nisam imao taj mali problem na prethodnim driverima...inace win 7 ultimate x64,HD3300 integrusha u pitanju...;)

I meni je ista situacija sa mojim kompom....Samo je razlika u Win-u ja koristim XP....da li si rešio problem?
 
Poslednja izmena:
Imam problem kad instaliram novi 9.11 driver , restartuje mi se komp na pola instalacije. Zna li neko u cemu je fora? grafa je 4770 MSI Cyklone
 
Meni se sa 9.11 3 puta restartovao komp u call of duty i 3dmarku06, a nesto bas i nisam video da podizu performanse u NFS shift-u kao sto je najavljivano. Vratio sam 9.10 dok ih neko od iskusnijih neproveri ...
 
Da. Jos sam isao i u safe mode i tamo sam deinstalirao i koristio Driver Cleaner Pro. OS Win XP32

Nemas potrebe ici u safe mode i tamo deinstalirati drajvere,
vrati sa system restore na poslednji datum kada ti je sve radilo ok.
Onda izvrsi deinstalaciju sledecim koracima:
1.CCC
2.drajver
3.(da na kraju) ATI Catalyst Install Manager
(ovu proceduru koristim od prvog radeona i uvek je radila,
barem od kako je CCC aktuelan)

Restart i probaj ponovo da instaliras 9.11.


Zlatann: Meni se sa 9.11 3 puta restartovao komp u call of duty i 3dmarku06, a nesto bas i nisam video da podizu performanse u NFS shift-u kao sto je najavljivano. Vratio sam 9.10 dok ih neko od iskusnijih neproveri ...

3dmark ne koristim, a ako mislis na COD6 jos nism probao, ali sto se tice Shift-a
performanse ce doci sa EA patch-om, vec sam pisao o tome..
 
Nemas potrebe ici u safe mode i tamo deinstalirati drajvere,
vrati sa system restore na poslednji datum kada ti je sve radilo ok.
Onda izvrsi deinstalaciju sledecim koracima:
1.CCC
2.drajver
3.(da na kraju) ATI Catalyst Install Manager
(ovu proceduru koristim od prvog radeona i uvek je radila,
barem od kako je CCC aktuelan)

Restart i probaj ponovo da instaliras 9.11.


Iskljucen mi je system restore... :bottle:Sta sad?:bottle:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno