Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Poslednja izmena:
@Ljubinko Da, ali nisi čitao pažljivo napomenu:
3. Compatible with: AMD Radeon™ RX 400 & 500 series GPUs. Supports: DirextX® 9, 11, 12 & Windows® 7/1
;)
 
Nista drzacu se do daljneg dynamic vsync-a, dynamic vsync jednostavno zakljucava fps na vas monitor refresh rate u mom slucaju 60, kad padne fps ispod 60 iskljucuje vsync a kad je fps preko vaseg refresh rate-a ukljucuje vsync i time se dobija puno bolje gaming iskustvo, nema potrebe za 3rd party programom kao sto je radeonpro. Evo registry tweaka za dynamic vsync.

1.Open Regedit (open the start menu, search for "Run" and type: "regedit" , then press enter or click OK ) On the left side, you will see a bunch of Folders and you will need to find the following Driver section:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000\UMD]

2.Click on the "UMD" folder and scroll to the bottom of the list on the right side until you find "VSyncControl_DEF"="1" (You can change this number to either 2,3,4 | 3 is for Dynamic and 4 is for Lock to monitor.

U radeon relive-u stavite wait for vertical refresh na -> off, unless application specifies i u igrama vsync ukljucite. Ovaj registry tweak treba uvek uraditi sa novim apdejtom drajvera :wave:
 
Poslednja izmena:
Hvala za ovo [emoji849] posto jos uvek koristim vga konektor da li ce to raditi na mom full hd matorcu Samsungu !? [emoji16]

Sent from my Nokia 5
 
Kazi mi koja je razlika izmedju toga sto u radeon ukljucim vsync i u bf4 i toga sto si ti uradio !?

Sent from my Nokia 5
 
Nisam te najbolje razumeo, ako si u radeon relive-u ukljucio vsync to je za ogl igre nije za directx i ne radi vsync za directx u radeon relive-u, u igrama kada se ukljuci radi vsync, da vsync na off, unless application specifies znaci da vsync u igrama mozes da promenis.
 
Poslednja izmena:
2 Ostoja:
17.7.2 su zadnji WHQL a 17.7.1 non-WHQL (FYI).
Sa cu probam pa editujem post i javljam...
 
Odmah pri instalaciji 17.7.2 u Afterburneru su grayed-out podesavanja za Power i Temperature limit... mislim koja fora...Untitled.png 2 maltene najbitnija... isprobavao sam sva setovanja u opcijam ali nista da ih otkljuca...
Teraju nas da svi predjemo na WattMann...

EDIT: Isto tako i na ASUS GPU Tweaku, sad gledao. Sad pada roll-back...
 
Poslednja izmena:
Normalno, veće su izmene bile u drajverima, čekaj da update-tuju aplikacije i opet će raditi...
 
ne znam sto to podrazumevas pod "normalno" kad za njihov Wattmann dodaju cak i undervolt memorije, ali OK, kapiram sta si hteo da kaze. do taad roll-back....
 
MSI Afterburner beta15
Changes:

- Active bus clock monitoring for Intel CPUs. Previous version measured Intel bclk just once on startup, so if you use software CPU overclocking via adjusting bus clock on the fly, wrong CPU clock speed could be displayed. Now bus clock is measured on each hardware polling period.
-Added OverdriveN X2 overclocking API support for 17.7.2 AMD display drivers.
- Unofficial overclocking API is currently broken in 17.7.2. drivers (applying the clocks with it makes GPU stuck in lowest P-state till reboot) so MSI Afterburner is forcibly disabling unofficial overclocking mode and always using official ADL overclocking codepath on 17.7.2 and newer drivers. However, unofficial overclocking mode can still be manually unlocked via configuration file on 17.7.2 and newer drivers if AMD decide to provide a fix for unofficial overclocking mode in the future.

...
EDIT: Isto tako i na ASUS GPU Tweaku, sad gledao. Sad pada roll-back...
Both good and bad news on supporting 17.7.2 drivers.

Good:

AMD still have not released new SDK publicly so not all tools can be updated now, but at least they are providing private updated copies of SDK to AIB partners. I've just got my copy via MSI, I guess the same applies to Sapphire and ASUS. So AIB vendor's tools (like MSI AB, Sapphire Trixx and ASUS GPU Tweak) can be updated now to be compatible with 17.7.2 API changes. I guess I'll need a couple hours to update MSI AB and provide new beta. Vendor independent tools (like WattTool) will have to wait for public SDK release though.

Bad:

Unofficial overclocking path no longer seem to be working properly on Fiji and Polaris, it immediately locks clocks at minimum performance level and keeps that state till reboot. And considering that AMD do not support that overclocking implementation in any form I guess that the chances that it is broken once and forever are really high. For now I'll completely disable unofficial overclocking mode in MSI AB for 17.7.2 and newer drivers, but I will leave a config switch to unlock it if AMD decide to fix that one day.
 
Poslednja izmena:
DLovao, saad cu izvrtim malo pa edituujem first summs...
1. sve radi :)
 
Koristim 270x. Ima li smislia updateovati software? Trenutno sam na 16.11.2
 
Naravno da ima. 17.7.2
 
Poslednji WHQL je 17.7.2?
 
Podrzani FreeSync opseg monitora(cisto radi provere) se moze videti zadrzavanjem misa preko AMD FreeSync opcije u Radeon Settings>Display, ja sam ovo tek sada primetio.
 
Jel moze link do sajta gde mogu da se skidaju verzije drajvera u nazad? Imam problem sa samrzavanjem slike pa moram da nadjem koji mi drajver odgovara pa bi trebalo da se vracam po par verzija u nazad dok ne naletim na odgovarajuci.
 
Čekaj malo,
2015. Radeon Crimson
2016. Radeon Crimson ReLive
2017. Radeon Crimson ReLive Redux
...
2022. Radeon Crimson Relive Redux Immersive Future Advanced Rising Above?

Ahahahaha, ovo sam i ja imao želju da komentarišem, jo će biti na kraju i V2.0.1.12.b13? :d
 
Dragi forumasi, nisam dugo u prici gaminga i u zadnje dve godine mi je komp OK radio sa drajverima iz davne 2015. godine. Sada sam reinstalirao windows i hteo bih da instaliram drajvere za MSI R9-270x 2GB.
Znam da je ranije bilo nepisano pravilo da poslednji drajver nije obavezno i najstabilniji.
Treba mi sto stabilniji drajver koji moze da pokrene i koju novu igricu (novi Wolfenstein isl).
Unapred zahvaljujem na predlozima
 
Nazad
Vrh Dno