Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Probaj 17.7.2 verziju drajvera.

Ako zeza, probaj 16.11.3, iako je od prosle godine i nije WHQL, meni se pokazao kao dosta stabilan.
 
Poslednja izmena:
Dragi forumasi, nisam dugo u prici gaminga i u zadnje dve godine mi je komp OK radio sa drajverima iz davne 2015. godine. Sada sam reinstalirao windows i hteo bih da instaliram drajvere za MSI R9-270x 2GB.
Znam da je ranije bilo nepisano pravilo da poslednji drajver nije obavezno i najstabilniji.
Treba mi sto stabilniji drajver koji moze da pokrene i koju novu igricu (novi Wolfenstein isl).
Unapred zahvaljujem na predlozima

17.7.2 i 17.11.1 su WHQL ... nisam imao problema sa njima. Probaj.
 
Dragi forumasi, nisam dugo u prici gaminga i u zadnje dve godine mi je komp OK radio sa drajverima iz davne 2015. godine. Sada sam reinstalirao windows i hteo bih da instaliram drajvere za MSI R9-270x 2GB.
Znam da je ranije bilo nepisano pravilo da poslednji drajver nije obavezno i najstabilniji.
Treba mi sto stabilniji drajver koji moze da pokrene i koju novu igricu (novi Wolfenstein isl).
Unapred zahvaljujem na predlozima

(Prez)Imenjace, probaj whql koje su ti preporucili, jedino obrati paznju da li ti u idle obara klokove kartice na minimum (kako bi inace trebalo). Ovaj bug je navodno odavno ispravljen, al se tu I tamo vraca I svojevremeno to mi je bio neki reper kad biram koji drajver da zadrzim (naravno, ako sve ostalo radi I nemas bugove u igrama sa tim drajverima).
 
Hvala ljudi.
Instalirao sam 17.7.1 (jer je jedino taj bio u ponudi za moju graficku za win 8.1) i radi za sada ok. Za ovih par dana nisam imao problema, a za nadalje cemo videti
 
Upravo dobih e-mail sa tim obaveštenjem. Nadam se da su dodali kontrolu napona.
 
Je l' se nekome desavalo nesto ovako?
amdbug.png
Instalirani poslednji WHQL driveri (17.11.1)
 
Hahahahahahahhahahahaha, 5 komada :D :D

Meni se neretko desi da budu po 2 komada, nisam primetio da pravi neki problem, koristim istu verziju drajvera uz RX 470 Nitro+.
 
Ma da, ako ga redovno ne ubijam, nakoti se po 5-6 komada. :D
 
Hvala ljudi.
Instalirao sam 17.7.1 (jer je jedino taj bio u ponudi za moju graficku za win 8.1) i radi za sada ok. Za ovih par dana nisam imao problema, a za nadalje cemo videti
Imam istu graficku i isto win 8.1,skoro sam stavio 17.7.1 a do tad sam drzao 16.11.2(jer verzije posle te su bile nestabilne),msm da je oznaka jer su najstabilnije radili,za sada 17.7.1 radi odlicno.

Sent from M2Note
 
AMD Radeon Software Adrenalin Edition

AMD Link (mobile APP)

Performance Monitoring

Monitor and track your PC gaming performance.
Bar graphs to monitor FPS and system info.

Notifications

Stay informed about Radeon Software
Receive real-time notifications when Radeon Software updates are released
Keep AMD Link up-to-date with the newest features and stability updates

Introducing Radeon Overlay

In-game control of Radeon Settings and PC performance monitoring (Press ALT+R to enable)
Greater insight for better gaming
FPS performance monitoring
Convenient built-in performance logging
Supported on DirectX 9, 11, 12 and Vulkan

Radeon ReLive

Manage, organize and upload your gaming memories
Share your moments on social media
Queue uploads to multiple social platforms
View and trim your video captures

Enhanced Sync — What’s new:

All Radeon GCN-based products
Vulkan
Notebook products
Multi-GPU
AMD Eyefinity Technology

Radeon Wattman

Easily save and load your own profiles
Share your custom profiles
Load community-driver profiles

Frame Rate Target Control Now Supporting Vulkan

https://videocardz.com/74420/amd-ra...in-edition-brings-amd-link-and-radeon-overlay

Valjda ce uskoro ;)


Edit:


Stigao 17.12.1 whql

https://support.amd.com/en-us/kb-ar...-Adrenalin-Edition-17.12.1-Release-Notes.aspx
 
Poslednja izmena:
Da, upravo sam pokušao update ali ne ide. Sada skidam full install da probam manualnu instalaciju. Verovatno da bi čista instalacija bila najbolja opcija.
Update.
Čista instalacija uspela lepo. Sve radi kako treba.

Adrenalin1.JPG
 
Poslednja izmena:
Kod instalacije drajvera mi izbacuje neki vulkanrt error. Nastavi instalaciju normalno i igre rade. Međutim ne radi mi screen recording u igrama niti taj novi overlay, ili ja ne znam kako da ga aktiviram.

Prethodni drajver ne izbacuje nikakvu grešku i radi recording normalno. Windows 10 Fall Creators redovno ažuriran i RX470.

Jel ima neko ove simptome?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa ne radi ti loše na kompu iz 1993e. D:
Zeznuo sam se pa instalirao 17.4 drajvere za x370 chipset a to je uništilo Adrenalin drajvere. Sada uopšte ne mogu da instaliram Adrenalin, neće dalje od 17.12.1, čak ni sa DDU + čista instalacija.
 
imaš windows 10 ?
 
17.12.1 i jeste Adrenalin Edition.
 
Boys and girls, 18.1.1 je izašao a nije alpha.
 
Na koliko, otprilike, izlaze WHQL drajveri?
 
Nema nekog ravila, otprilike kada izađe neka nova kartica sa novim GPU ili BIOS-om. Update i patch-evi u glavnom ne menjaju validnost WHQL-a. 18.2.1 je već izašao. Još jedna stvar, sam update ili patch ne mora da se odnosi baš na svakog. Pogledaj u .inf file i tu se može naći na šta se odnosi update i šta menja. Većina su pačevi samo za neku/neke igre.
 
Pozz, moze li mi neko pomoci. Na laptopu imam staru graficku AMD Radeon 6600M and 6700M Series (AMD Radeon HD 6520 G). Na sajtu sam pronasao da Vise nemaju drajvere za stare verzije i upucuju me da skinem Catalist, na koji nacin pomocu njega ili bilo kako mogu ih instalirati na Windows 10 64bit
 
neces dobiti nista sa tim cimanjem,mozes komotno ako imas neki problem da skines display driver uninstaller,iz safe mode-a pobrises sve drajvere,restartujes i pustis da win update skine wddm drajver i instalira.ako dalje budes imao neke probleme moras da iskljucis instalaciju windowsa iz jednacine,da dizes neki usb sistem itd.
 
Na gorepomenuti način sam uspio instalirati jedan driver, dok je drugi pronašao program DriverMax. Pisalo je da je instalarana adekvatna verzija, mada ja vizuelno nisam video neku razliku. Problem je što odmah nakon resetovanja dolazi do vraćanja strarih drivera kraj kojih u device maager stoji zuti uzvicnik. Da li se to može iskljuciti?
 
batali taj program,samo ocisti sve i pusti wddm drajver sam windows da instalira.
 
To sam radio, ali kada restartujem skine drivere i instalira ih, ali sistem kaže da nisu dobri. Da li ja moram skinuti taj program wddm ili to sam odradi windows.
 
wddm drajver je sertifikovani drajver koji ide preko windows update-a.ocisti predhodno sve sa display driver uninstaller-om iz safe mode-a.
 
Ima li iko hd6000 series i koji drajver koristi? Ja sam na crimson 16.2.1 beta
 
Nazad
Vrh Dno