Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Da li DDU brise i AM4 chipset drajver?
 
Ovaj enhanced sync feature u adrenalin edition drajverima je odlican, radi sa svim GCN grafickim kartama, kada fps prelazi refresh rate monitora smanjuje tearing i minimizuje input lag, isto tako kada fps padne ispod refresh rate-a iskljucuje vsync i nema stutera i input lag je sveden na minimum.
 
Testirao sam danas Enhanced sync vs vsync na mom 60hz monitoru sa frafs bench viewer-om u cs go i dosao do zanimljivih rezultata (ovo vazi samo za standardne monitore ne za gsync i freesync monitore)
Koristio sam metodu low lag vsync on, tutorijal ovde https://www.blurbusters.com/howto-low-lag-vsync-on/

Prvi rezultat je sa Enhanced sync on u drajverima + rtss fps limit 59.872 + ingame vsync iskljucen

t0d6aNw.png


Drugi rezultat je sa vsync on ingame + rtss fps limit 59.872

3jH8yo6.png


Kao sto se vidi iz charta vsync triple buffered + rtss fps limit 59.872 pokazuje konstantniji fps i manji lag i stutter u odnosu na Enhanced sync, Enhanced sync je koristan kada se refresh rate vaseg monitora npr. 60hz pomnozi sa 2x~3x~4x ili vise i da moze da isprati taj fps tada smanjuje lag i microstutter, evo moje teme na blur bustersu https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=10&t=3962&start=10
 
Korisno saznanje tnx ;)
 
Samo inforrmativno, ja sam bio ubedjen da ce Enhanced sync pokazati bolji rezultat ali to vazi samo kada je visok fps i multipliciran i to kao alternativa za low lag vsync on.
 
Poslednja izmena:
Ako imate mnogo vertikalnih spajkova u frafs-u to je microstutter evo slike

6FNJ7gO.png


Ovo je testirano sa Enhanced sync ukljucenim i zato ima mnogo microstuttera u odnosu na gore testiran cs go sa vsync on.
 
Poslednja izmena:
Jos jedan test sa overklokovanim monitorom na 75hz, mnogo manje spajkova 6~7, vazno je da napomenem da kada citate rezultate spajkove ispod 30ms necete ni primetiti u igrama, do 50ms je prihvatljivo a preko toga se javlja stutter i moze da ima efekta na gameplay

tWtfVOC.png
:wave:
 
Duke Nukem 3D Megaton Edition test i necu vise da spamujem temu, Enhanced sync radi odlicno u ovoj igri sa fps limitom u igri na 180 i iskljucenim vsyncom u igri nema visokih spajkova osim jednog nista strasno.

i0qMKFE.png
 
Moram ovo da postujem, cs go test sa radeon crimson drajverima v17.11.4 skoro da nema stuttera, po netu pricaju da je stutter do zadnjeg builda windowsa 10 moj je build 1709 kada sam vratio drajvere na 17.11.4 dobio sam ove rezultate settings~ monitor 75hz ingame double buffered + rtss fps limit 74990

xifsfPv.png
KaKyeL7.png
stabilniji drajveri od adrenalin verzije.:wave:
 
Ko ima problem da GPU ne obara klok u idle, a ne koristi ReLive, obrisu se(ili rename) amddvr.exe i amdow.exe i onda ce normalno obarati klok. Iako ReLive nije instaliran, ovi procesi se pokrecu i umeju da zakucaju GPU klok.

Task manager>AMD ReLive(ima dva procesa)>open file location>end task>brisanje/rename(nece dozvoliti brisanje exe-a dok se proces ne iskljuci).
 
Moram to da probam. Imam (bar) jedan problem. Jedan program, Conta Cam, stalno gura GPU na maximum i ne spada na normalu ni kada je isključen.
 
Eksplicitno pise u poslednjem update-u 18.7.1 da su bolje Fortnite performanse, Fortnite sa novim drajverima nece da se pokrene :d
 
zbog cega je memory clock na r9 370 zakucan na 1425mhz? gpu load je 0%
18.8.1 drajveri
 
Samo WHQL drajvere koristi, osim ako u optional drajverima nije izasao fix za neku igru koju igras.
 
vazi, hvala, probacu sada sa 18.7.1 verzijom

edit: instalirao 18.7.1 i jos uvek je zakucan memory clock...
 
Poslednja izmena:
2 monitora?
 
Poslednji WHQL su 18.5.1.
 
Pre neki dan, ne znam iz kog razloga mi pade na pamet da updejtujem drajvere. Na sapphire-ovom sajtu nadjem najnovije za grafiku iz potpisa - Radeon-Software-Adrenalin-18.8.1-MinimalSetup-180803_web. Naime pocelo je da mi se desava sledece: obzirom da mi je tv povezan sa kompom i da imam obicaj da zastrimujem nesto sa netflixa pocelo je da mi se desava da kada ugasim monitor, slika na tv pocinje da stuca na svakih recimo 3-4 sekunde. Upalim monitor sve normalno :D Pomislio sam da nije nesto do renderera iz google chrome-a, mozda se i on updejtovao, ali ne, i video materija sa harda kada vrtim ista prica... U prevodu legnem da gledam i ne smem da gasim monitor... Jel je to do nekih novih podesavanja (koja po instalu naravno nisam menjao) ili neki drugi problem? Ne verujem da su pustili ovakve drajvere... Hvala unapred
 
Clean install posle DDU je meni rešila problem sa cursor-om.
 
Pogledaj spisak Known Issues za 18.8.2:
https://videocardz.com/driver/amd-radeon-adrenalin-edition-18-8-2-beta-aug-27

Ovo liči na tvoje simptome: "Cursor or system lag may be observed on some system configurations when two or more displays are connected and one display is powered off."
Tako da vrlo moguće da je do drivera.

Ma revertovao sam drajvere na poslednju verziju i sad je opet sve ok... Ne mogu da gubim vrme sa njihovim sjebanim drajverima. Hvala u svakom slucaju
 
Sta se ovo desava sa novim Radeon drajverima....ne mogu jednu partiju WOT-a da odigram da da mi ne izbaci plavi ekran ili ne restartuje se komp (zamrzne).
 
Skini WhoCrashed i vidi sta kaze :)
 
nakon poprilicno akanja da svedem problem dosao sam do zakljucka da su zadnjih par beta jako problematicne,od problema sa video plejbekom pa problema sa audiom (sa i bez HDMI drajvera).za sad resenje je poslednji whql tj 18.5.1 koji rade dobro.
 
Ja ne razumem,zašto instalirate svaki novi drajver,ako vam je prošli radio dobro??

Japanci imaju poslovicu ,,ne lepi ono šta nije razbijeno,,
 
Nazad
Vrh Dno