Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Kažu popravili ventilatore :)...doduše ne baš eksplicitno :p... Izašao 19.2.3
 
Nisu još uvek nažalost. Skokovi su tu, zero rpm ne radi sa manuelnim podešavanjem krive hlađenja.
 
Kako da dodam chrome na jacu grafiku? U podesavanjima je stoji da je zakljucan. U pitanju je dell 5521 sa radeon 8730m i intel integrisanom.
 
Ako vas interesuje postoji nacin da igre nemaju stuter i moze da radi freesync, ukljucite vsync u radeon drajverima i u riva tuner statistics server stavite scanline sync na 30 i frame limiting na 60 :)
evo kako izgleda
LJiX2lQl.png
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa instalacijom novih drajvera. Konfiguracija je iz potpisa i drzao sam 19.1.1 do juce. Obrisao sam lepo sa DDU sve sto treba, skinuo nove 19.4.1 za w7 64 i kada krene instalacija, jednostavno nece da se nastavi. Kada idem na custom, onaj kruzic se vrti u nedogled, a kada odem na express zabode na 33%.

Jel zna neko sta moze biti problem?
 
Dobijao sam BSOD nakon sledecih par pokusaja. Premestio sam RAM u druge slotove i nakon toga normalno instalirao.
 
Moguce da je pisano, ali je jako tesko overiti 300+ strana, pa ako nije problem samo neko da mi kaze kako treba da budu podesene opcije u Radeonu.
Ja nisam ni znao za te opcije skoro godinu dana, ustvari znao sam, ali nisam pretrazivao sta ima sve.

Danas sam citao neku temu oko skalinga itd... i vidim da su mi te sve opcije bile pogasene.
Ja sam nesto popalio, malo guglao, ali ove obelezene primere ne znam sta da stavim, pa ako moze pomoc.
Skrinovao sam i sve ostale opcije, pa ako je nesto lose podeseno, a vi pisite.

Ovo prvo je za displej opcije, (klik za puni prikaz)


Ovo je za igre, u ovom slucaju Origins, posto samo to imam instalirano, (klik za puni prikaz)
 
pa stvar samu sebe objasnjava,palis dal' da gpu radi scaling ili prepustas displeju.primera radi ako ti je upaljen 720p sliku ce slati displeju vec skaliranu na tvoju rezoluciju,korisno ako imas krs scaling na displeju (a bas toliko teskog krsa da se izvlacis u drajveru nema odavno,mada nisam se bavio takodje odavno samim dnom ponude i kod monitora i kod tv-ova).to ti je prva opcija tj full panel,center ce centrirati npr 720p sliku na 1080p (ili koja je vec tvoja rezolucija) a preserve aspect ratio ce zadrzati nativnu razmeru slike/sadrzaja i skalirati dok ne pipne najblizu ivicu (tako npr ako projektujes 4:3 sliku na 16:9 rezoluciju imaces crne bocne ivice tj bice skalirano do gornje ivice,a 21:9 na 16:9 skalirace na bocne ivice itd).

takodje zbog laga gledas da ceo taj lanac bude sto brzi i tako eliminises najsporiju kariku (najcesce displej).takodje nebitno danas kad su poceli nativne i to odlicne skalere u same igre da ugradjuju...

da sumiram,kao i za svaku opciju u bilo cemu ne diraj ako ne znas sto da je diras.generalno svaki plejer,igra itd ima vec u sebi skaler,displej ti ima najverovatnije bar pristojan skaler i nema potrebe za trecim.jedino ako imas neki prastari 16:9 tv npr i bas si se namerio da nativno projektujes neki 4:3 sadrzaj (mada ne vidim kako bi to uspeo bez nativnog u samoj aplikaciji svakako,ali hipoteticki 'ajde da kazem) i tv brlja sa istim,ili je ultra spor u skaliranju i obradi 720p na 1080p i primecujes lag.sve nebitno danas,ako nemas konja da poteras najnoviju igru u nativnoj rezoluciji vrv u samoj igri imas skaler,smanjis na 720p upalis jeftin AA i rokas,u podesavanjima samog displeja pogasis sav moguci processing (najcesce imaju i pc ili game mode ili ulaz,radi istu stvar) i to je to.
 
Ukratko bolje ne koristiti GPU scaling (osim u slučaju problema)...
 
Uh, trebao si malo prostijim recnikom, ali da, otprilike sam skontao :D Hvala !
Imam TV iz opisa koji mi sluzi kao monitor, pa rekoh da malo unapredim to posto nikad nisam dirao. Kupljen je zbog konzole, ali se vremenom pretvorio u monitor.
 
Jedino stavi RGB PC.
 
enhanced sync radi mnogo bolje imho.takodje,i chill radi de fakto kao limiter,a obara napon dinamicki ne samo klok kad si preko zadate granice.
 
Izašao
 
Nije im losa ova fora da smanjuju detalje kado bi povećali framerate.
Samo da ne bude 50% jer se već vidi razlika baš onako ..
Samo još da bude i za druge naslove.
AMD i dalje King što se tiče UI.
 
Stigao e. mail
Adrenalin 2020.JPG
Probaću danas pošto napravim system backup.
 
dovoljno je da se ocisti sa ddu,imaju i oni neki cleaner ali izgleda da ne radi bas najbolje.sam drajver je okej,konacno chill radi globalno ali ne jos u opengl-u,prepisan ovrelay i za sad mi deluje da radi dosta bolje,ostaalo isto,sem prepisanog GUI-a.
 
Očekivao sam drugi/viši broj verzije. Imao sam 19.12.1 i pustio update iz Radeon panela. Prošao update na 19.12.2 ali grafika zabadala ne testovima i benćevima. Uradio čeišćenje sa DDU i instalirao novo skinute drajvere sa AMD sajta. Sada sve lepo radi ali sve na deafult-u, nisam još ništa čačkao. Nešto malo bolji rezultati, tipa par %.
 
Do sada je lepo radio samo update.
 
Enhanced sync je izgleda sa ovim 19.12.2 zeznut. Boost takođe tripuje, u smislu da se javlja stuttering (kao i za enhanced sync). Kriva za hlađenja je još uvek u skokovima, ni to nisu sredili.

Jedini pravi napredak je RIS za dx11, sve ostalo ništa specijalno (meni). Možda integer scalling, za one kojima to znači. UI je ok, ali overdrive još uvek voli da zatripuje kartu kad se čačkaju opcije odatle (dok Afterburner naprimer to ne radi).

Instalirao sam novu verziju, bacio par sintetičkih benčmarka (sve je isto, iste cifre), ali ko želi stabilnost, neka ostane na prethodnoj verziji koja mu/joj radila. Mislim da ću se i ja vratiti na 19.9.2 ako bude stuttering-a (nisam još probao u igrama kako se ponašaju).
 
Poslednja izmena:
Skinuo ove najnovije za 5700 XT, testiracu kasnije veceras.

GUI deluje obecavajuce, Boost ne planiram da koristim, nije mi potreban za 1440p 75Hz monitor, a i ne dopada mi se nacin rada, okej je feature za 4K ili za GPU/monitor kombo gde GPU bas bottleneckuje monitor (kao sto je meni 470 bottleneckovala 1440p 75Hz monitor).

Nisu promenili da se ne moze menjati kriva ventilatora i da se ukljuci zero RPM mod, mnogo glupo resenje..
 
Poslednja izmena:
Uuuu ala baguje :smash: pored već pomenutog od strane @dzonihsv; nestanu setovanja iz Video, overlay malo radi malo neće da se pokrene, browser mi ima "lag" sa maximize-minimize... :whip:
Ima tu posla i to još mnogo :crash:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno