Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Probaj v365.19. I meni se slična stvar zna desiti u Win7 u 2D režimu, 3D bez problema radi, a sve se to počelo dešavati nakon drajvera novijih od 365.19.

bas sam se iznervirao danas.., stavio sam 365.19 pa da vidimo : )
 
Nije mi jasno koji je k ovoj Nvidiji sa driverima. Najnoviji driver crash-uje Doom i ne radi kad se koristi Vulkan API, a u njemu sam na 1070 imao zakucanih 200 fps. Radi sad jedino na open gl....stvarno uvek zaseru nesto.
 
Upravo ovih dana igram doom i nemam nikakvih problema sa ovim poslednjim drajverima i vulkanom na gtx1070. Jedini problem je što igri treba baš dosta vremena da bi se prošao inicijalni loading posle intro-a, ali to je bio slučaj i sa prošlim drajverima.
 
I meni sve radi odlicno sa najnovijim driver-ima @ GTX1080 (Doom Vulcan API isto).
 
Evo da i ja potvrdim drajveri rade odlicno na GTX 960.
 
Poslednja izmena:
Nekad jbt 90% ljudi nije imalo problem, i to cak i kad upgrejduju, kakav ddu ku/palci ... sad i DDU + driver i zaebava....a amd se popravio, ovi pisu nogama.
 
Pozdrav, imam problem sa novim 378.49 drajverima. Dobijam random Blue Screen sa greskom irql_not_less_or_equal.
Testirao RAM, obrisao drajvere sa DDU, reinstalirao ponovo, vratio na stare drajvere, ali dzabe. Da li neko zna o cemu je rec?
 
ja sam juce i danas instalirao neke "narodne" igrice kao i ovaj novi drajver a pre njega sam bio na 375.70 i sve je sljakalo bez greske.... dok malo pre nisam primetio da se grafika sama od sebe popela na 100% load..... uradio sam disable, pa opet enable te se mmirilo.... dal je moguce da je neki bitcoin virus posto sam drajver vratio sa DDU na 375.70 !!???
 
veoma moguce ako si skidao neki repack narodni
 
A zasto je to uopste bitno koji je najbolji za OC? Da bi videli vise megaherza a manje fps u igrama ? :d

Jedino ako ne igrate igre vec igrate OC, sto je ok, moze neko da radi i samo to. :) Ali najnoviji driver je u 90% slucajeva bolji ako igrate novije igre. Kao npr sada zadnji koji je izasao zbog Resident Evil 7 koji daje ogroman boost u FPS-u u odnosu na prethodni. I valjda da mi ne treba stariji driver da gledam veci OC nego noviji da igram RE7 sa vise FPS sto dodje nekako i poenta samog OC-a. Mada mozda ima i ona druga poenta a to je 3D Mark score :d

Mislim ok, testovi se prave sa svakim novim driverom, i gledaju se performance i u ostalim igrama gde se ponekad mogu dobiti "losiji" rezultati. Pod znacima navoda jer je u vecina slucajeva u pitanju statisticka greska nego ista drugo...Ali poenta nekako stoji, igra vam se neka igra, treba imati driver barem onaj koji je upravo pravljen za tu igru.

Nemam nista protiv tvog post-a nego mi palo napamet ovo da napisem onako usput. Inace taj tvoj link ne radi.

Ja provalio zasto meni sa novijim driverom nije radio Doom u vulkanu. Nesto nije bilo u redu sa verzijom vulkana, tj verovatno moja narodna verzija igre nece da se pase sa novom verzijom vulkana koja dolazi uz ovaj driver, mislim da je 1.0.37 u novom. Ostavio sam ovaj novi driver ali samo zamenio vulkan za stariju verziju, 1.0.26. Tako kod mene hoce...
 
A zasto je to uopste bitno koji je najbolji za OC? Da bi videli vise megaherza a manje fps u igrama ? :d

Jedino ako ne igrate igre vec igrate OC, sto je ok, moze neko da radi i samo to. :) Ali najnoviji driver je u 90% slucajeva bolji ako igrate novije igre. Kao npr sada zadnji koji je izasao zbog Resident Evil 7 koji daje ogroman boost u FPS-u u odnosu na prethodni. I valjda da mi ne treba stariji driver da gledam veci OC nego noviji da igram RE7 sa vise FPS sto dodje nekako i poenta samog OC-a. Mada mozda ima i ona druga poenta a to je 3D Mark score :d

Mislim ok, testovi se prave sa svakim novim driverom, i gledaju se performance i u ostalim igrama gde se ponekad mogu dobiti "losiji" rezultati. Pod znacima navoda jer je u vecina slucajeva u pitanju statisticka greska nego ista drugo...Ali poenta nekako stoji, igra vam se neka igra, treba imati driver barem onaj koji je upravo pravljen za tu igru.

Nemam nista protiv tvog post-a nego mi palo napamet ovo da napisem onako usput. Inace taj tvoj link ne radi.

Ja provalio zasto meni sa novijim driverom nije radio Doom u vulkanu. Nesto nije bilo u redu sa verzijom vulkana, tj verovatno moja narodna verzija igre nece da se pase sa novom verzijom vulkana koja dolazi uz ovaj driver, mislim da je 1.0.37 u novom. Ostavio sam ovaj novi driver ali samo zamenio vulkan za stariju verziju, 1.0.26. Tako kod mene hoce...

Ako u cmarku nema benefita neces ga dobiti ni u igrama,ispitao sam svaki driver koji je izaso i zato i kazem koji je njbolji,ne pisem nista napamet,e sad ako imas kartu koja nema dobar OC potencial naravno da je sve jedno koji driver stavis itd..itd...
 
pa bitno je npr ja koristim vec duze vreme 357.70 i i windows mi sam instalira neke 365.?? i npr sa nekim bednim klokom 3dmark nece ni da pocne...

Pa kakve to veze ima sa ovim, windows ti ne instalira najnovije vec ima drugaciji kriterijum kako to radi, to mozes i da iskljucis ako ti sam preklapa tvoj driver.


Ako u cmarku nema benefita neces ga dobiti ni u igrama,ispitao sam svaki driver koji je izaso i zato i kazem koji je njbolji,ne pisem nista napamet,e sad ako imas kartu koja nema dobar OC potencial naravno da je sve jedno koji driver stavis itd..itd...

Ispitao si svaki driver kako? Igrao igru za koji je taj driver pravljen? Znaci bolje imati cudne bug-ove koji su odredjeni korisnici imali i 60-80 fps u RE7 umesto da nemaju te bugove i 100+ fps? OC, pogotovo npr na pascalu, ce da obezbedi 20+ fps boost? A nekad nije ni samo fps u pitanju... Nisu novi driveri savrseni ali nema nesto smisla drzati starije driver sa relativno novim karticima, tipa 900 serija a verovatno i nize...
 
Koji korisnici,nasi ili ovi placeni sto pisu kako im se naredi :D,Driver ne gledam kropz jednu igru(ebo taj driver),vec se izvrti cmark,heven,vally i igre koje nisu neoptimizovano djubre,neznam mozda samo na mojoj karti pokazuje ko je najbolji :D
 
meni se i dalje ponavlja bag o kom sam pisao ranije.... kojim programom da testiram ispravnost i da li ce ga sigurno detektovati?
 
oooookkkkkkkkmmmmaa.jpg
 
do sad nije u igricama nikad, a ja obicno otvorim jedno 5-6 krom tabova, mada je jednom i dok sam gledao film na KMPlayeru ali je takodje u pozadini bilo otvorenih krom tabova
 
Ista stvar se dešavala i sa v365.19?
 
sedmicu sam stavio pre oko 2 meseca i sa svima je isto, ubacio 314.22 sa diska uz graficku ali ne verujem da ce biti promena, sta mislis da je?
 
Drajver ili Windows 7. S obzirom da trenutno nemam vremena da reinstaliram Windows, jedino što još možeš probati jeste da vidiš šta se dešava sa 8.1 i 10. Meni se to počelo dešavati nakon drajvera koji je izašao nakon 365.19, ali ne mogu sa 100% tvrdnoću da kažem da to nije bilo nakon majskog Windows Updatea.
 
Jel ovi majmuni iz nvidije optimizuju drajvere samo za sebe jer ovo je katastrofa?! GTA5 crn ekran, physx bagovi žive - FIZIKA NE RADI UOPSTE!!! na 980Ti, NVIDIA DisplayDriver folder greska...Dx12 otpisan za gtx 900 karte, samo optimizuju za 1000 seriju:exploder:

NIje ni na GTX 1000 seriji ništa bolje što se bagova tiče. :smash:
 
Nazad
Vrh Dno