Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

jel neko probao 260.99 ? kakva su iskustva ?
 
THX, ko mi kriv kad sam corav :)
 
ne rade sa gtx 460 :(
 
^^
This is a WHQL-certified driver supporting the new GeForce GTX 580 GPU.

Da bi radili za ostale kartice treba mjenjati .ini fajl, sto je teska budzevina. :wall:

d*e*b*i*l*a*n*a.:wall:
Kao da svi imaju 580 GPU :wall:
 
Poslednja izmena:
aj ako je neko probao nek vice kakvi su ali da ima gtx 4XX
 
aj ako je neko probao nek vice kakvi su ali da ima gtx 4XX
Moj savet ti je ako ti sve radi kako treba NE DIRAJ NIŠTA :) tj ne instaliraj nove drajvere bez preke potrebe

zadnji WHQL drajveri za gtx 4xx seriju na NVIDINOM sajtu su ti 260.99 i mogu reći da rade perefektno

Nvidia nije isto što i AMD tj (ATi) pa da sa izlaskom novih GPU sa njima odmah izbacuju i najnovije drajvere koje onda ''guraju'' u sve zadnje serije GPU koje su izašle do tad, pa ne znaš više šta i koje da instaliraš. Mišljenja sam da u Nvidiji prosto nemaju razloga da menjaju bilo šta u postojećim drajverima ako oni rade kako treba, ja ne vidim zašto bi menjali stare drajvere samo zato što su izbacili novu GPU?
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema nikakve razlike sa 262.99 u odnosu na 260.99 i 261.00.
 
Sve sto su radili je podrska za gtx580 tako da nema smisla cimati se oko ovih novih.
 
Jesu onome kome radi. Meni naravno zabada kao i vecini koja ima gtx 460, zbog power modova i naravno zeljno se iscekuje barem beta ovih drajvera pisanu za ne-quadro karte. Nazalost, drajveri su odlozeni za pocetak iduce godine ili barem se nadam u januaru. :wall: Oni koji su probali kazu da se sa njima povecava iskoriscenost gpu-a sa bednih 30-40 posto, koja mi se totalno popela na q, jer skoro svaka druga igra koju sam probao ima taj problem, iako je mi je na staroj grafickoj iskoriscenost bila maximalna.
 
Kod mene rade bacaju nesto bolji skor u 3dmarkovima ali nista posebno:)

Kazu da su najbolji drajveri 263.06 i 263.09:)
 
Poslednja izmena:
Kod mene 265.90 isto zabada u 2D modu, ekran postane crn na nekoliko sekundi pa se vrati slika, i tako na svaka 2-3 minuta. Sa 263.xx kao i sa 260.xx mi se desi da skroz nestane zvuk, pa moram reinstalirati drajver za zvucnu.
Trenutno vozim 265.66, sa njim nemam nikavih problema.
 
Da i ja sam na 256.66 trenutno. Inace, u odnosu na prethodnu seriju drajvera dobio sam boost od oko 20-30 posto u igrama i sad mi je iskoriscenost negde oko 50-60 posto. I dalje cekam taj famozni 256.90 i ako se sa njim ne sredi iskoriscenost gpu-a ima ili da prodam kartu ili da je izlupam.
 
To jeste iskoristivost GPU je jako niska sramota da dosad nisu mogli izbaciti neki bolji drajver:S:
 
Ne razumem, kako vam je toliko mala iskoriscenost?
Meni radi sve ok cak radim i GPUGRID i on je na nekih 80% iskoriscenosti, ali mislim da je to do programa.
 
Pitaj one pajsere iz nvidijinog driver tima. Prosto nisam mogao da verujem kada sam video da mi neke igre imaju manji fps nego na bivsoj 9800gt. Sto je najgore gde god na netu se spomene low gpu usage gomila "nabedjenih strucnjaka" se javlja sa objasnjenjem da je to da cpu bottleneckinga (a probleme imaju i i7 korisnici). :bottle: Primeri su ocigledni, vidi se da graficka ne radi kako treba, a cpu bottlenecking postoji za igre u kojima se primecuje i sa drugim grafickim kartama.
Kazu da drajveri 256.90 treba da isprave tu neiskoriscenost gpu-a, koja je najcesca u kombinaciji win7 + dx9 igra. Mada ni na xp-u nije najsjanija situacija, ima i tu problema sa igrama, barem trecina sto sam probao isto ima low usage. Probao sam do sad sve moguce drajvere i nema sanse u nekim igrama da se odlepim od magicnog 30-50 posto iskoriscenja. Najvise poboljsanja sam video u kombinaciji sa 256.66 drajverima.
Evo sad skoro skidoh i free Burnout i doceka me lepih 40-50fps-a za razliku od konstatnih 60 koje sam imao sa 9800gt. :wall: Posle mesec i po dana jurenja drajvera i kombinacija nemam sta vise reci, ovo je za svako pljuvanje i ponizavanje nvidije. :mad:
 
@Gdin_M
Slazem se, mada pitanje koliko ima uloga CPU-a, ja kad predjem na Sandy bridge mocu iz prve ruke reci sta se promenulo po pitanju GTX460, celeron 4.3Ghz -> Sandy 5Ghz :)
 
Imace uloga cisto da zamaskira nedostatke neoptimizovanih igara sa konzolitis sindromom. :D

Znaci i tebe muci ovaj low gpu usage? :)
 
Pa neznam do sad sa 8800GT nikad nisam obracao paznju na njega... ovde sa gtx460 je izrazeniji, mada postoji verovatnoca da se driveri i igre pojedine prvenstveno za quad i7 arhitekturu projektuju bas zbog toga sto se svi benchovi rade na tome..
 
Nisam ni ja sa 9800gt obracao paznju, ali kad vidim da u nekim igrama imam jos losiji fps onda upalim MSI Afterburner i dodje mi da burnujem graficku u sporet. :D
Takodje gomila primera sa low gpu usage i sa i3/5/7 setupovima pa cak i sa ostatkom gtx 400 familije, a resenje nema jos od izlaska cele serije. Ako pajseri nisu mogli za 9 meseci da napisu krstene drajvere da rese taj problem onda do mojega. Videcemo sta ce 256.90 da donese, ako ne donese poboljsanje onda nek se nose i oni i Enriko, cu da metnem graficku u oglase ili ako budem nervozniji pod cekic. :-devil-:
 
Tesko da imas alternativu ATI generalno kuburi sa driverima, mada mu se NV opasno priblizava po tom pitanju :)
 
Vala i mene su iznervirali. Od kada sam promenio grafu vise kada radim u editoru ne smem da koristion DoF jer su zeznuli u poslednjoj verziji drajvera za 4xx i 5xx. Jednino sto moze je da se ili iskljuci ili da se vrati stara verzija drajvera koja nije imala problem, a posto za ovu moju trenutno imaju samo jedni drajveri moram da cekam nove.
 
Tesko da imas alternativu ATI generalno kuburi sa driverima, mada mu se NV opasno priblizava po tom pitanju :)

Za ATI se zna da ima bagova u drajverima ali to se svodi ne neke "kozmeticke" bagove, tipa ne radi pojedina igra ili baguje nesto sa senkama, texurama itd. Dok svi pricaju za njih i krs drajvere nvidija je sama sebi pucala u stopalo i uspela da se vitalno rani. :D Sta god da je ATI smuljao sa drajverima nvidija je za par meseci to pretekla kilometrima.

@Geble

Jel koristis modovane drajvere?
 
Zvanicne 263.09 od 12.07., za 570 samo ti i imaju.
 
Poslednja izmena:
Probaj neke starije. Skini ih i moduj inf drajver. Mozes da probas i sa 265.66, ja sam dobio neka poboljsanja sa njim, dok sa starim mozda dobijes compatibility. :)
 
Poslednja izmena:
koje drajvere furate za GTX460? sta se najbolje pokazalo? neke pre-verzije ili oficijalni?
 
Nazad
Vrh Dno