Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Jel zna neko s tehnicke strane da ukratko objasni zasto nema opcija da se u Win7/Vista prikaze nVidia tray notification ikona?

Jel neki problem da se to implementira, neki DLL zez, sta li, da li drajver-aplikacija mora da koristi Net.Framework ko kod ATI-ja, sta li...?

Nije da ne moze da se zivi bez toga, ali cisto s tehnicko-programerske, i zasto ne-juzabiliti strane-zasto toga nema kod nV posle XP-a?
 
Tesko da ti neko objasni s tehnicke strane, kad to nema veze sa DLL-ovima, frejmvorcima i sl...jednostavno su izbacili to za win7 i vistu i to je to.
Ljudi su vecinom isli na desni klik na desktop pa u nV cp, nego u tray pa opcije, pa su to izbacili iz drajvera za win7/vistu, zajedno sa nView. Sto se mene tice, jedan nepotreban proces manje:)
 
Jel neko uporedio ove nove drivere i 260.63 ?
 
Malocas promenio, warhead bench skor isti, F1 radi otprlike isto, uz jednaku iskoriscenost gpu-a (~35%) ... za sada toliko.
 
Zaista ne razumem šta rade razvojni timovi u vezi sa optimizacijom u zadnje vreme, sve je više igara gde je gpu opterećen sa ~40-60%
 
Malocas promenio, warhead bench skor isti, F1 radi otprlike isto, uz jednaku iskoriscenost gpu-a (~35%) ... za sada toliko.

Ni kod mene nema bas razlike u odnosu na 260.63. Iskoriscenost GPU-a kod F1 je oko 60-65% i po fraps-u radi sa 55-65fps-a, mada nekad imam osecaj da je fps znatno manji.
 
MSI Afterburner na primer.
 
Neka drzacu se ja 260.89 bete za sad.
Mogla bi se vise i nVidia smilovati i izbaciti WHQL drajver. Nije mi jasno sta cekaju vec vise od 2 meseca. Ja recimo imam problem sa stabilnoscu FPS-a u SC2 na nekim mapa na masini iz potpisa na Ultra, smesno. :)
 
Evo, verzija 260.89 je postala WHQL. :)
Ima da se skine na nvidia sajtu.
 
Cekalo se da izbace gt 430 pa da 260.89 beta postane whql.
Uglavnom optimizacije za SLI setup..
 
probao sam 260.93 i dobio sam 10 bodova vise u heaven-u 2.0 i cini mi se malko bolji oc potencijal
 
whql je veci od bete za 0.7MB :S
 
Kod mene na mojoj gtx 460 rade kao i predhodni što su radili sve je u najboljem redua i nevidim ja tu neke razlike
 
Sada konačno radi Gothic 2 na Win7, sad sam probao, više ne pucaju teksture

Improves compatibility for older PC games (DirectX 7 to DirectX 9) running on Windows 7 (examples: Gothic, Gothic II, Falcon 4.0: Allied Force, Links 2003, Independence War II - Edge of Chaos, and X2: Wolverine's Revenge).
 
Forceware 260.99 WHQL

Windows XP 32-bit

Windows XP 64-bit


Windows 7 / Vista 32-bit


Windows Vista 64-bit, Windows 7 64-bit


This is the second WHQL release from the Release 260 family of drivers. You can read about the major new features and performance improvements in the Release 260 family of drivers here. This driver package supports GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, and 400-series desktop GPUs as well as ION desktop GPUs.

New in Release 260.99

* Increases performance vs. v260.89 drivers in the following PC games: Civilization V (SLI), Fallout 3, Final Fantasy XIV, and Formula 1 Racing (DX11).
* Adds SLI profiles for the following PC games:
o Need for Speed: Hot Pursuit
o Star Wars: The Force Unleashed II
o Fallout: New Vegas
* Improves compatibility for Fallout 3: New Vegas with antialiasing enabled.
* Improves Alt-Tab compatibility for several PC games.
* Added the following 3D Vision game profiles: Call of Duty: Black Ops and Tom Clancy's HawX 2.
* With Release 260 drivers, the installation process for 3D Vision has changed. Please view this knowledgebase article for more information on the changes.

Additional Information

* Installs HD Audio driver to version 1.1.9.0.
* Includes PhysX System Software to version 9.10.0514.
* Supports the new GPU-accelerated features in Adobe CS5.
* Supports GPU-acceleration for smoother online HD videos with Adobe Flash 10.1. Learn more here.
* Supports the new version of MotionDSP's video enhancement software, vReveal, which adds support for HD output. NVIDIA customers can download a free version of vReveal that supports up to SD output here.
* Supports DirectCompute with Windows 7 and GeForce 8-series and later GPUs.
* Supports OpenCL 1.0 (Open Computing Language) for all GeForce 8-series and later GPUs.
* Supports OpenGL 3.3 for GeForce 8-series and later GPUs.
* Supports OpenGL 4.1 for GeForce 400 series GPUs.
* Supports single GPU and NVIDIA SLI technology on DirectX 9, DirectX 10, DirectX 11, and OpenGL, including 3-way SLI, Quad SLI, and SLI support on SLI-certified Intel X58-based motherboards.
* Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.
* Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.
 
Poslednja izmena:
* Supports the new GPU-accelerated features in Adobe CS5.
* Supports DirectCompute with Windows 7 and GeForce 8-series and later GPUs.
* Supports OpenGL 3.3 for GeForce 8-series and later GPUs.

Da li ima neke razlike sa ovim "novinama", tj da li je vredno prelazenja na nove drivere?
 
PhysX je ista oznaka 9.10.0514 kao i u 260.89 whql

Zvanicno dodaje podrsku za GTS450 i GT430, i poboljsane performanse u igrama vs 260.89 u nex-ovom citatu sa nV sajta

Nesto ga ucestase sa whql-ovima...prvo ih nema 2 meseca, a sad 2 komata za 15 dana ...gtx460 boost? ;)
 
Ako se ne varam nije ih bilo čak 3 mjeseca, a sad dve verzije za kratko vrijeme.
 
Nema nista za dvoglave...
 
Ovaj zadnji apdejt drajvera ima na zvaničnom sajtu NVIDIE okačenu prepuruku za instalaciju mada ja nevidim nikakavo novo i epohalno boboljšanje u odnosu na ove zadnje od 18. oktobra, jedino ako ovi zadnji nisu kompletirani (ili imaju neku falinku) pa sad bez mnogo buke žele nakanadno da ispeglaju drajvere novim apdejtom.
 
Poslednja izmena:
Formula 1, i dalje imam varijacije oko 35% iskoriscenosti GPU-a, mislim da to ima veze vise sa codemasters-ima negoli sa drajverima, videcemo sta ce doneti njihov patch.
BF BC2 mi radi nesto bolje, u DX11. Uglavnom iznad 60FPS-a, u full HD, 2xAA, 8xAF (govorim za single).
Sad su zaredjali sa drajverima, proslo je leto :)D) , sad ima vise igara za koje treba izbacivati profile, i tako to...ne treba da cudi.
 
Ocigledno su osvezili roadmap od tada. "Novi" GTX580, koji bi trebao da zvanicno objave u novembru (nijansu ranije pre kajmana), koristice GF110 GPU reviziju. Znaci 512 jezgara, 384bit (?) magistrala ka memoriji, uz sve tweakove koji su uvedeni sa GF104 (mozda i nesto dodatno, ko zna). Ocekuje se oko 20% vece performanse u odnosu na GTX480.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno