Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Ovaj i zadnja dva drajvera su katastrofa za moju konfiguraciju i F1 2013/2012 igru, ne moze da se igra jer mi konstantno izbacuje TDR nasumicno a u 90% slucajeva samo reset pomaze, sve ostalo sljaka odlicno...
 
Ovaj i zadnja dva drajvera su katastrofa za moju konfiguraciju i F1 2013/2012 igru, ne moze da se igra jer mi konstantno izbacuje TDR nasumicno a u 90% slucajeva samo reset pomaze, sve ostalo sljaka odlicno...

bas cudno, meni na f1 2013 radi bez problema...
 
Ja sam primetio da mi se Shadowplay vratio sam na default tj ugasio. Mada sam prilikom update-a na najnoviji driver stiklirao clean instalaciju. Cak se i putanja gde snima klipove vratila na default.
 
Pa uradio si clean install - logično je da se sve vrati na podrazumevane vrednosti.
 
Da ali koliko znam ovo je prvi clean install da je Shadowplay vratio na default. Mada vise ni ja nisam siguran, izbacuju update na 10 dana... :)
 
Pre ovoga je bio samo jedan drajver sa ShadowPlay - bilo je azuriranje za GFExperience, pa nije bilo clean install-a. Bar mi se cini da je tako...
 
Evo test drajvera za sve one koji imaju TDR problem sa 460/560:
https://forums.geforce.com/default/...d-11-20-13-see-page-50-/post/4024328/#4024328
Dajte neki feedback ovde, ako niste na GeForce forumu.
Sutra i novi 331.93 beta set drajvera za ostale:
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/70731/en-us
New in GeForce 331.93 Beta Drivers

SLI Technology
Assassins Creed IV: Black Flag – updated profile
Gaming Technology
Enables GeForce ShadowPlay™ technology
SHIELD
Enables NVIDIA GameStream™ technology

Additional Details

Installs new PhysX System Software 9.13.0725.
Installs HD Audio v1.3.26.4
GeForce Experience 1.7.1 (v9.3.21.0)
Includes support for applications built using CUDA 5.5 or earlier version of the CUDA Toolkit. More information at http://developer.nvidia.com/cuda-toolkit
Supports OpenGL 4.4 for GeForce 400-series and later GPUs.
Supports DisplayPort 1.2 for GeForce GTX 600 series GPUs.
Supports multiple languages and APIs for GPU computing: CUDA C, CUDA C++, CUDA Fortran, OpenCL, DirectCompute, and Microsoft C++ AMP.
Supports single GPU and NVIDIA SLI technology on DirectX 9, DirectX 10, DirectX 11, and OpenGL, including 3-way SLI, Quad SLI, and SLI support on SLI-certified Intel and AMD motherboards.
 
Poslednja izmena:
Potrebno je naći tačno mesto u više miliona linija koda. U mom postu iznad je test drajver sa ovom ispravkom, i čini mi se da radi, bar koliko sam video na GeForce forumima.
 
Poslednja izmena:
Postuješ link na isti post kao i ja - test drajver za 460/560 je 331.58 sa ispravkom, dakle nema neke stvari iz 331.82. Trebalo bi da nova beta 331.93, ako se pojavi danas, sadrži i ovaj fix.
 
A sta sam ja napisao:
Ova beta je ista kao predhodni drajver ali je ubacen fix iz test drajvera
? Nebitno...
 
Da, to je to. Beta je upravo stavljena na sajt - fajlovi možda još nisu na serveru... Voleo bih da vidim ovde neki feedback, znam da dosta ljudi ima problem sa prethodnim drajverima.
 
Poslednja izmena:
331.93 je prolongiran - fix iz beta drajvera će ići u njega, tako da bi trebalo da reši probleme za 460/560 korisnike...
 
Da, to je to. Beta je upravo stavljena na sajt - fajlovi možda još nisu na serveru... Voleo bih da vidim ovde neki feedback, znam da dosta ljudi ima problem sa prethodnim drajverima.

Stavio ih sinoc, do sada za sat-dva kojekakvog rada bez problema, a komp je ukljucen bio sve vreme.
 
Hvala onoj stvari :)
 
Popio sam TDR u F1 2013 i AC IV... Bas lepo, nema sta...
 
Meni je recimo 331.82 doneo bolji OC potencijal i stabilnije klokove i veoma sam zadovoljan.
Do sledecih whql necu ni da ubacujem drugi.
@Rale
Ti predji na benzinca,dosta si vozio taj dizel (TDR-Turbo Diesel Racing :D )
 
Otkud tebi TDR? Imaš GTX680 SLI?

Nisam imao problema do pre nekih mesec-dva, mislim da je od 331.40 krenulo...

edit: jednom sam se zalio na nvidia forumu za bag u vezi F1 2012 i uspeli su da reprodukuju i ga poprave ( pucala je igra kad treba da se izabere profil ) medjutim, posle toga puca drajver tokom igranja i u 2012 i 2013 ( kad je moja konf. u pitanju ). Ocigledno je problem do igre i drajvera, odnosno sli profila verovatno ili je vreme da predjem na integrusu... kartice odradile svoje :)
 
Poslednja izmena:
Kepler ne bi trebao da ima tih problema, recimo ja na GTX660 nisam imao nikad nikakav problem. Dakle kao prava nVIDIA se ponaša, zaboraviš da postoji grafička u sistemu. Moguće da zbog SLI konfiguracije isplivavaju neki problemi. Ako si u mogućnosti probaj single kartu u svom sistemu.

The new 331.93 Beta driver provides an updated SLI profile for Assassins Creed IV: Black Flag, ensures maximum performance and system stability across all titles, and solves browser-related stability issues seen on some Fermi-based GeForce GTX 400 and 500 Series GPUs.

Kad čovek pročita ovo rekao bi da su to idealni drajveri za tebe kad ono međutim.
 
Poslednja izmena:
Sta je trenutno najbolje od programa za uklanjanje starije verzije drivera?
Pre instalacije novih.
Nekad je postojao Driver Sweeper, sad su mu promenili ime, funkcije, pun je reklama, nerviraju me takvi programi.
Ima li nesto bolje, jednostavnije?
 
Mozda Revo Pro pa advanced opcije za ciscenje, ja nikakvih problema nisam imao sa instalaciom preko postojecih evo vec nekoliko verzija a vracao sam i na starije i posle ubacivao nove i tako u krug par puta.
 
Guru3D tvorac prvobitnog Driver Sweeper-a sada podržava novi alat DDU, pa pogledaj.
 
Nazad
Vrh Dno