Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Ljudi ja stvarno ne znam o čemu vi pričate i kakvi su to problemu koje imate sa grafikama i artefaktima. Kod mene na mojoj gtx 460 gs sve radilo kako treba nikad ništa ali baš bukvalno nikakvih komplikacija sa artifaktima i tdr-ovima i tvrdim da je čak možda i kvalitetnija od nekih koje su se kasnije pojavile. Da li ste klokovali možda ili menjali neke vrednosti jer ako nešto ne radi onda to se dešava odmah na početku čim upališ komp i ja sam koristio nove drajvere na njoj i nikad nisam imao problem sa tdr. Mada mislim da su za tu grafiku najbolji drajveri iz 2xx.. familije konkretno 295.73 oni su mi se pokazali najbolji u igrama bf3 i nekim drugim kao što je mass effect i war thunder.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao dve 560Ti i obe su imale isti problem. Pre toga je u istom sistemu dugo radio 6870 bez problema. Kad vam se problem pojavi, jedan od prvih linkova na guglu je nVidia forum sa temom o TDRovima. Počeo se pojavljivati od kad je nV u drajverima uvela potpun dinamički klok u zavisnosti od opterećenja - dakle, ako koristite Firefox i u tom trenutku nema potrebe za akceleracijom, drajveri će držati klok karte na minimumu, ako Firefox počne da koristi GPU klok će dinamički porasti. Mišljenje da nešto radi ili ne radi kad upališ komp je, bez uvrede, naivno - sam grafički drajver ima ko zna koliko miliona linija koda. TDRovi se pojavljuju samo u idle-u ili kod browsinga - karte rade pod punim opterećenjem bez problema. A odreći se novijih drajvera za karte tog doba mislim da nije opcija - drajveri su imali problema vrlo brzo nakon pojavljivanja 560. Uglavnom se problem pojavljuje kod fabrički OC kartica, ali nije isključivo tako. Pa sama nVidia je svesna da postoji problem i to jasno i stoji u release notes za drajver.
 
Poslednja izmena:
JLZ sistem. Neko ima problema, neko ne. S druge strane, mislim da 560ti nije zakacena ovim bug-om.
 
I te kako jeste... Obe 560 koje sam imao su 560Ti - jedna OC, druga Hawk. Naravno, sa 660 i 760 nikad nije bilo tih problema. Sistem je ostao isti, sem memorije, a 660 je radila bez problema i sa memorijom koja je ranije bila u racunaru.
 
Poslednja izmena:
Eto. :D I kao sto rekoh JLZ sistem. Vlasnici doticnih karti koji nisu imali problema sa TDR-ovima, neka se jave na portirnicu i napisu izvestaj. :D
 
560c448 msi twinfrozIII nikad nije problema eto javih se :)
 
Ja sam ubedjen da je u pitanju hardverski problem a ne drajveri. Moguće da je ram memorija u pitanju i da li grafike rade na difolt vrednostima ili su klokovane?
 
@FXGT: 560c448 je u stvari 570 - druga arhitektura.
@TosaNS: Jeste, problem je hardverski - ali u kartama. Da je problem negde drugde, TDR-ovi bi se morali dešavati i pri punim klokovima, što nije slučaj. Nije bitno da li su karte klokovane ili ne, problem se dešava pri nižim stanjima i maksimalan klok i voltaža koje podešavaš u softveru nemaju veze s tim. Kako objašnjavaš da sem 460/560 druge karte nemaju problema u istom računaru ili da te iste karte rade bez problema ako isključiš adaptive power management. Uostalom, prelistaj malo GeForce forum drajversku sekciju i pogledaj koja je tema prva na listi... Ta tema je nažalost puna đubreta i gluposti, tu kukaju i oni koji imaju druge vrste problema, ali to ne znači da problem ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Tdr problem sam imao na ati 5770 grafici i nikakvi drajveri mi nisu pomogli posle nekog vremena odustao sam od novih drajvera i jednostavno sam zamenuo grafiku za drugu i to nvidiu gtx 460 gs gainward sa kojom nisam imao ama bš nikakvih problema. Tdr problem se javlja kod grafičkih karti koji pretpostavljam imaju problem sa memorijom. Posle 460 imam 660 sa kojom takodje nemam problem.
 
Problem nije samo sa gtx 460 i gtx 560 vec i sa drugim kartama iz tih serija.To što ljudi najcešce imaju ove karte je nešto sasvim drugo pa se zato i cini da je samo sa njima problem a sve to vec postoji na nvidia forumu.
Nije hardverske prirode jer sa drajverima tipa 314.22 i starijim sve lepo radi.
Nema razlike dali je fabricki oc ili nije a ove karte veoma retko su i dolazile na difotnim klokovima posebno gtx 460.
Nvidia kaže da problem nije do njih nego da je do mozile a mozila naravno kaže da nije do njih i tu se negde gubi komunikacija.
Ovo nije tdr problem bar ne u klasicnom znacenju.
 
Glupost, pa meni se desavalo i sa chrome-om bez mozile, a i kako odjednom posle 314.22 pocinje da zeza a do tada nije?! Izgubise poverenje ovi iz nVidie. Sledeca kupovina nVidia<ati.
 
Tdr problem sam imao na ati 5770 grafici i nikakvi drajveri mi nisu pomogli posle nekog vremena odustao sam od novih drajvera i jednostavno sam zamenuo grafiku za drugu i to nvidiu gtx 460 gs gainward sa kojom nisam imao ama bš nikakvih problema. Tdr problem se javlja kod grafičkih karti koji pretpostavljam imaju problem sa memorijom. Posle 460 imam 660 sa kojom takodje nemam problem.
Te karte nemaju problema na punom kloku - dakle, memorija na kartama ne može biti problem. Kepler - 660 nikad nije imao ovih problema.

A što se tiče browsera, problem se javlja zbog adaptive power managementa i korištenja grafičke akcelaracije u browseru. Bio to Chrome (Opera) ili Mozilla, nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto imao 5770 koja je imala problem sa akceleracijom u internet pretrazivacima. Resenje je bilo podizanje napona na GPU za malo ili spustanje kloka za malo u BIOSu karte. Ako me secanje dobro sluzi, problem je bio sto je postojalo nekoliko stanja (2D, 3D low, 3D itd.) definisano u BIOSu. Dakle, razlicit napon na GPU, brzina GPU, brzina memorije i sl. u zavisnosti kako je opterecena karta. U pocetnom periodu drajveri nisu koristili sva stanja. Recimo, koristila su se 2D i 3D samo. U kasnijim verzijama drajvera se ukljucuju i ta podstanja koja nisu dobro/dovoljno definisana. Ne mogu da se setim tacnih vrednosti, ali zbog info:
Stanje Napon GPU Brzina GPU Brzina Mem
2D 0.86 300 300
3D low 0.86 600 300
3D 1.1 1000 300

Dakle, ispocetka kada pretrazivac trazi akceleraciju karta ide u stanje 3D. Ljudi se zale da se karta greje dok gledaju YT ili surfuju. Kasnijom verzijom drajvera promene to i kada treba akceleracija za internet pretrazivac karta ide u stanje 3D low gde je napon 0.86V nedovoljan. Ja sam tada digao napon na recimo 0.9 za 3D low i problem je nestao. Neko nije hteo da cacka po BIOSu, a proizvodjaci nisu radili update BIOSa tako revnosno i karte su vracane.


Sa 560 i 460 nisam imao problema, ali nikada ni najsvezije drajvere. 760 je OK sa najnovijim drajverom.
 
To je taj problem... Ono što je ovde problem jeste da ovo traje jako dugo - ja sam slao dmpove ljudima iz drajver tima još u decembru 2011. Malo je nedostajalo da i 560Hawk otputuje u nVidia HQ... Prvi put se problem pojavio posle 275.33, kad je nV ubacila u drajvere ful adaptive power management.
 
Koji je najbolji driver za 660ti?
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre, jel to znaci da ovaj je noviji od onog istoimenog i ima neke nove zezancije ili je bukvalno preslikan???
 
Koliko vidim ubačena je samo podrška za 780 Ti, to bi trebalo da je jedina razlika.
 
Hitno! Ako moze neko da me uputi, posto nemam iskustva sa nVidia kartama, kako da aktiviram HDMI audio preko CPa od nVidia-e. U nV CP vidi Samsung kao TV, ali u Win sounds nema uopste HDMI opcije da se izabere. Karta je GT 9500.
 
Hitno! Ako moze neko da me uputi, posto nemam iskustva sa nVidia kartama, kako da aktiviram HDMI audio preko CPa od nVidia-e. U nV CP vidi Samsung kao TV, ali u Win sounds nema uopste HDMI opcije da se izabere. Karta je GT 9500.

Kolko se ja secam, ne moz' to bez kabla :) Evo objasnjenj, doduse na engleskom

I believe you will need to connect the SPDIF from the header on your motherboard/soundcard to the Graphics Card. Your graphics card documentation should show you how to do this.
If it is anything like my 9800GT, you will have recieved a small cable, with a small 2 pin connecter on either end. There will be a small place for this to connect to near the top of the graphics card, normally near the SLi connecter. You will need to check your motherboard or soundcard documentation for where the SPDIF header is however.
 
Hitno! Ako moze neko da me uputi, posto nemam iskustva sa nVidia kartama, kako da aktiviram HDMI audio preko CPa od nVidia-e. U nV CP vidi Samsung kao TV, ali u Win sounds nema uopste HDMI opcije da se izabere. Karta je GT 9500.

Jesi stavio hdmi kabl u karticu i tv? Ako jesi ides u nvidia Control Panel, pod stavkom display imas Set up digital audio i kod HDMI odaberi tvoj TV.
 
gtx460, najnoviji drajver, 2 puta mi se desilo do sada da se komp zablokira samo, kad sam vratio maximum performance umesto adaptive problema vise nema, tako da I dalje poslednji drajveri ponekad brljave, samo zakucaju masinu...
 
Ne moze ta karta da pusta audio preko HDMI, ali mozes da je povezes preko spdif na ploci
 
Poslednja izmena:
Da prijavim i ja probleme koje imam već duže vreme sa GTX 460 GS sa novijim drajverima, tako da već duži period koristim 304. drajvere :), mada i oni malo prave problem kada šaljem signal na više ekrana.
Sa novijim drajverima uglavnom dobijam "drivers stopped working", karticu imam oko godine, nisam imao ove probleme pre Nvidia 300 serije drajvera.

Ako ima nekog rešenja, nek neko napiše.
 
Nazad
Vrh Dno