Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

max payne 3 :d
 
Koliko vidim jos uvek nisu uspravili ne spustanje klokova ako imas 2 monitora na jednoj kartici.
 
Koliko vidim jos uvek nisu uspravili ne spustanje klokova ako imas 2 monitora na jednoj kartici.

Da li se to uopšte vodi kao problem. Koliko mi je poznato oni to namerno drže. Evo i razloga:
The GPU will maintain higher memory clocks to prevent screen flickering when shifting between power states
 
Da, vodi se kao problem, po meni. Problem je "resen" upotrebom Nvidia Inspector-a. Da pojasnim, ne postoji scenario u normalnom koriscenju racunara (2D), osim 3D i aplikacija sa aktiviranjem CUDA , da vam zatreba da brze radi od 324 Mhz.

Startovao sam Tomb Raider Underworld, sve ok radi, posle nekog vremena proverim temperature u OSD i vidim samo 40 stepeni. Zbunim se i pogledam malo bolje i GPU radi na 324 Mhz, zato sto sam zaboravio da iskljucim Multi Display Power Saver.

Po meni nema logike da dozvolim da karta radi na 780 Mhz dok je u 2d, jer em trosi vise, em je temperatura veca (i do 40 stepeni), em jos i ventilatori da se vrte brze, a nema nikakvog razloga za tim. Nisam primetio nikakav flickering, niti je potrebno da karta menja statuse. Ali, da bi to tako radilo prinudjen sam da koristim dodatni program, Nvidia Inspector.
 
Poslednja izmena:
Nisam pitao nikoga vec sam izneo svoje zapazanje.
Znam za nvidia inspector. Bez njega ne povezujem drugi monitor na jednu kartu.

Flickering postoji ali ne nervira.
 
Ovo sto sam napisao je bilo upuceno Alex-u.
 
Ja nisam imao problem sa spuštanjem klokova sa dva monitora - jedan DVI, jedan HDMI. Sve radi kako treba.
 
Ipak imam TDR i na ovim whql drajverima, nesto ne stima sa 560 ti, sa ovom serijom drajvera pa to ti je :D
 
Moram da napisem jedno zapažanje. Od kada sam instalirao najnovije drajvere 320.18 graficka msi gtx 460 mnogo bolje radi. Povecao se fps u svim igricama i sad neke igrice mogu da igram u hd 1920x1080 rezoluciji. Mogo sam pre ali nije bilo toliko igrivo koliko sada ima poboljsanja. Da li i kod vas ima poboljsanja.
Igrice tipa METRO 2033, world of tanks i sl.
 
Poslednja izmena:
kod mene osetno u metro ll ali eto taj problem sa tdr-om me muci sa tom 320 serijom drajvera :D
 
I dalje B3 "stuca", Skyrim sada tecnije radi sa adaptive (halfrefresh rate) vsyncom, ostalo nisam nista specijalno primetio... e da, nakon instalacije nestalo mi pola ikonica dok su neke "odsecene" na pola!? Nakon restarta sve ok...
 
Ako tebi Rayko nesto stuca na tvoju masinu onda moja radi kao svajcarac. Mora da ima neka caka. Ne verujem da moze toliko da se primeti na ekstra masinama u odnosu na ove da kažem slabije. Da napomenem da moj windows 7 64 bit jos malo puni dve godine, a pre ove graficke sam imao ati radeon 4850 i nisam ponovo instalirao sistem. U svakom slucaju ima solidne promene. Na primer pre ovih drajvera na WOT u hd hd full rezoluciji fps je bio 30 , a sada ide na prosecno 45 fps.
 
Ne stuca tako kao sto verovatno mislis a to je pad frejmova kao uzrok, nego igra radi na 120 fps a laguje, na to sam mislio pokazuje konstantno 120 frejmova a secka...
 
Probaj da postavis Max Pre-Rendered Frames na 1 i/ili da u BIOSu iskljucis High Precision Event Timer.
 
Poslednja izmena:
Cim stignem kuci sa posla provericu u BIOS-u HPET opciju, posto primecujem neki stutter (trzanje)...

Takodje imam problem kada alt tabujem iz igre neke i kasnije se vratim slika treperi kao da je problem sa refresh rate-om na CRT monitor-u (najslikovitije sto sam mogao da opisem). Imam SLI konfiguraciju.


Pozdrav!
 
Moram da napisem jedno zapažanje. Od kada sam instalirao najnovije drajvere 320.18 graficka msi gtx 460 mnogo bolje radi. Povecao se fps u svim igricama i sad neke igrice mogu da igram u hd 1920x1080 rezoluciji. Mogo sam pre ali nije bilo toliko igrivo koliko sada ima poboljsanja. Da li i kod vas ima poboljsanja.
Igrice tipa METRO 2033, world of tanks i sl.

Primetio sam i ja poboljsanje u WoT-u recimo, isto GTX460.
Medjutim, dan nakon instalacije zapuca mi se racunar u Firefox-u. Ne mrda mis, tastatura - NISTA! Samo fizicki restart pomaze. Aj' rek'o valjda nije drajver posto se nije manifestovalo kao klasican TDR a i Windows je vec zreo za reinstalaciju. Odradim ja i to medjutim opet isto. Radio lepo ceo dan i malo pre se zakucao opet. Vec sam poceo da sumnjam da je mozda nesto ozbiljnije kad ono, sat-dva nako restarta (opet u toku surfa) dobijem na kratko neke glithc-eve po ekranu, pa crn ekran pa standardna TDR greska: “Display driver stopped responding and has recovered” .
Za sad sam se vratio na 314.22. Jel' imao neko slicnih problema (mislim na ove kada sve potpuno zakuca)?
 
Ja sam problem koji si napisao imao sa 314.22

U igricama je sve radilo kako treba ali Firefox i Chrome i random samo na desktopu se pojavljivao taj problem. Sa 320.14 a posle i 18 sve radi kako treba. Mozes da podesis onaj TDR key u registry-ju i da i dalje koristis najnovije drajvere bez zakucavanja.
 
Primetio sam i ja poboljsanje u WoT-u recimo, isto GTX460.
Medjutim, dan nakon instalacije zapuca mi se racunar u Firefox-u. Ne mrda mis, tastatura - NISTA! Samo fizicki restart pomaze. Aj' rek'o valjda nije drajver posto se nije manifestovalo kao klasican TDR a i Windows je vec zreo za reinstalaciju. Odradim ja i to medjutim opet isto. Radio lepo ceo dan i malo pre se zakucao opet. Vec sam poceo da sumnjam da je mozda nesto ozbiljnije kad ono, sat-dva nako restarta (opet u toku surfa) dobijem na kratko neke glithc-eve po ekranu, pa crn ekran pa standardna TDR greska: “Display driver stopped responding and has recovered” .
Za sad sam se vratio na 314.22. Jel' imao neko slicnih problema (mislim na ove kada sve potpuno zakuca)?

Nisi jedini, ja sam imao isti problem samo što se meni smrznuo u IE-u, malo i sam proguglao, dosta ljuti se žale na tu verziju
 
Poslednja izmena:
^^ Tacno, i na desktopu se desilo par puta.

A to za podesavanje TDR key-a se secam da je bilo negde spomenuto u ovoj temi verovatno ali ne mogu da nadjem sad. :) Sta treba da radim?
 
Primetio sam i ja poboljsanje u WoT-u recimo, isto GTX460.
Medjutim, dan nakon instalacije zapuca mi se racunar u Firefox-u. Ne mrda mis, tastatura - NISTA! Samo fizicki restart pomaze. Aj' rek'o valjda nije drajver posto se nije manifestovalo kao klasican TDR a i Windows je vec zreo za reinstalaciju. Odradim ja i to medjutim opet isto. Radio lepo ceo dan i malo pre se zakucao opet. Vec sam poceo da sumnjam da je mozda nesto ozbiljnije kad ono, sat-dva nako restarta (opet u toku surfa) dobijem na kratko neke glithc-eve po ekranu, pa crn ekran pa standardna TDR greska: “Display driver stopped responding and has recovered” .
Za sad sam se vratio na 314.22. Jel' imao neko slicnih problema (mislim na ove kada sve potpuno zakuca)?

bas te probleme imam firefox zakuca na 10 sekundi pa sve dalje nastavi da radi kako treba.
 
sto ne probate waterfox, isto sto i firefox samo za x64 sisteme. otvaram gomilu tjubova i raznih gluposti i nikad nije zastao... tek posle 20-ak tabova tjuba hoce da pukne flesh sto je i normalno...
 
Primetio sam i ja poboljsanje u WoT-u recimo, isto GTX460.
Medjutim, dan nakon instalacije zapuca mi se racunar u Firefox-u. Ne mrda mis, tastatura - NISTA! Samo fizicki restart pomaze. Aj' rek'o valjda nije drajver posto se nije manifestovalo kao klasican TDR a i Windows je vec zreo za reinstalaciju. Odradim ja i to medjutim opet isto. Radio lepo ceo dan i malo pre se zakucao opet. Vec sam poceo da sumnjam da je mozda nesto ozbiljnije kad ono, sat-dva nako restarta (opet u toku surfa) dobijem na kratko neke glithc-eve po ekranu, pa crn ekran pa standardna TDR greska: “Display driver stopped responding and has recovered” .
Za sad sam se vratio na 314.22. Jel' imao neko slicnih problema (mislim na ove kada sve potpuno zakuca)?

Da prijavim, ja sam imao iste probleme, cak i zamrzavanje u FF. Ponekad recimo odem AFK i vratim se za komp, i ladno dok je monitor bio iskljucen crashuvao je driver i stoji poruka “Display driver stopped responding and has recovered” .


  • 07:44AM – User with GTX 460 reports intermittent complete lock up of PC using 320.18 display drivers


Tacno ovo mi se desavalo! (320.18 je zbrzan driver i trebalo je da bude jos beta).
I u par navrata klokovi grafe se zakucaju na max (praceno u GPU-Z) i svakih 10-15 sec slika na desktopu se zamrzava na po otprilike ~5 sec, zvuk radi recimo ali mis stoji za to vreme i sve ostalo.

Vratio sam 314.22 WHQL driver, i onako ne igram nista novije. Sad cu bas da pratim sta se desava sa driverima, ali bas je veliki z***b umesto da stari modeli rade ok i oni zezaju.
 
Kod mene drajver 320.18 uredno instaliran i za sad nema nikakvih problema. Cak mi je fluidniji fps u metro LL.

320.18 drajver.JPG
 
Vratio sam 314.22 WHQL driver, i onako ne igram nista novije. Sad cu bas da pratim sta se desava sa driverima, ali bas je veliki z***b umesto da stari modeli rade ok i oni zezaju.

I ja sam na 314.22 dok se ovo ne razresi, ne prave mi probleme.
 
meni je 314 pravio problem npr dok igram igru samo odjednom se nekako promeni slika tj posvetli se i drasticno opadne framerate, dok kod ovih 320 jeste povecan fps aali mi se desava zamrzavanje ff i pucanje igre kad je ff ukljucen.
 
Imam Msi 660 ti, dok okrecem misa levo desno u igricama imam kao neko treperenje slike, medjutim kada stojim u mestu sve je u redu, da li je neko imao slicnih problema i kako resiti:), i da, kada ukljucim vsync onda je sve u redu,
 
Nazad
Vrh Dno