Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Dobri su i novi 197.45 - ja nisam imao nikakvih problema sa njima
 
Poslednja izmena od urednika:
GeForce Forceware 197.55 released for GTX 470 and 480

NVIDIA released its latest version of the GeForce driver suite, version 197.55, specific to the GeForce GTX 400 series graphics cards. The WHQL-signed drivers don't announce any more changes than a major feature change - official support for 4-way SLI on both GeForce GTX 480 and GeForce GTX 470.

The drivers only work with GeForce 400 series products. No Release Notes documents were published along with the drivers.

Supported are GeForce 400 series: GTX 470, GTX 480

http://www.guru3d.com/news/geforce-forceware-197-55-released-for-gtx-470-and-480/ :D:D:D
 
197.75 metro 2033
Frames: 10987 - Time: 312276ms - Avg: 35.184 - Min: 15 - Max: 49

256.76 metro2033
Frames: 6322 - Time: 123413ms - Avg: 51.226 - Min: 21 - Max: 92

lolllllllllllllllllllllllllll 15 fps vise:D:D:D
 
oce biti novih drajvera za gtx2xx seriju,posto mi ovi jako smrde :(
 
To se odnosilo samo na Dirt2, ostali testovi su (valjda) u redu...
 
http://blogs.nvidia.com/ntersect/2010/05/introducing-the-new-256-driver-release.html

96xAA :d

We are constantly striving to make the latest PC games not only run faster and smoother, but also look better. With this release, we’re offering new settings in the NVIDIA Control Panel for 3-way SLI customers that enable 48x SLI Antialiasing (96x for 3-way GTX 400 series PCs). We also added a new higher quality ambient occlusion setting in the NVIDIA Control Panel for more realistic scene shading.

6a00d834515fca69e20134818119df970c-pi
 
Znaci sa ovim beta drajverom BC2 radi kao sat,nikad bolje..svaka cast na ovako dobro odradjenom poslu,tako i treba :)
 
Nema se vremena za ništa ozbiljnije :S:
 
I meni su temp sasvim ok, manje vise iste kao sto su bile i sa starim drajverima. Sve igre koje sam probao rade super (Crysis WH, CoD4, MW2, Dirt 2, Bioshock 2, Grid). U Crysis WH ima dobtika par frejmova. Nesto sad kontam i gledam neke svoje stare screenshotove, pa u Krizi sam kroz drajvere dobio dosada bar 25% ubrzanja sa ovom gtx285. Znaci pocev od nekih starih drajvera 181.xx pa do ovih novih sada. Kod mene je najveci boost je bio svojevremeno sa 182.50 na 185.81, nekih 15%. Sta rade ne znam, ali drajvere za Krizu su ispeglali toliko da ja mislim nema kud vise :D, ili ipak ima :).

koji drajvere si koristio tj koja verzija je u pitanju?
 
Odličan dobitak u performansama. Nadam se da će nastaviti ovako...
 
E pa ovo izgleda stvarno dobro napravise. Valjda ce i final za par dana. Da se nisu setili slucajno da vrate opciju za scaleing slike?!

Moraju ljudi da se iskupe za one prejake drajvere sto su palili kartice :p
 
Evo moje iskustvo sa Forceware 257.15 beta win7, al nazalos' ruzno. :(

Proslo je 3 dana kako sam ih instalirao i nastavio sa normalnim radom i sve je bilo "kushti" medjutim danas me odmah po ukljucenju racunara i bootovanja docekao gadan BSOD "Bad Pool Caller"...bla bla truc truc...

I nakon restarta win7 je stalno BSODovao (ali tek kad se digne desktop) sto me navelo na pomisao da nesto nije u redu sa grafickim drajverom, a ne sa necim drugim. Safe mode se srecom lepo podigao i nakon vracanja Forceware 197.41 sve se vratilo u normalu i BSOD je nestao.

Dakle ostaje mi da cekam noviju WHQL verziju jer sa ovom se nisam bas usrecio. Pretrazio sam druge forume da vidim jel neko imao slicno iskustvo sa novim drajverom i nisam ga nasao, tako da je mozda ovo neki izolovan slucaj vezan za moju masinu, ali ipak da prijavim.
 
Nekompatibilnost drivera sa nekim od hardware-a u tvojoj mašini (ploča?).
Zato se i beta "pušta" u divljinu - da bi tvorac dobio feedback o problemima sa kompatibilnošću.

Za tebe nema slatkiša! Čekaj WHQL ;)
 
Tako mu i treba kad vozi AMD, beta se testiraju samo na intelu :p
 
Pozdrav svima, mora da pitam nesto nije da je problem ali bogami i nije da nije :D. Imam krsinu od monitora samsung syncmaster 753dfx i teram win 7 x86, grafulja 8800 gts 320/320. Naime,imam problem sa rezolucijom posle navale grdnih novih verzija drajvera. Posle instalacije drajvera pa i ovih novih monitor mi je na preporucenih 1024x768 i 85 Hz. Medjutim cim podignem rezoluciju (pa makar i na bednih 1152x864) nikako nece da po podigne refresh rate vise od 60 Hz. Pre toga naravno uradim test i sve prodje kako treba ali osvezavanje ostaje zakovano na 60. Znam da moze i mora makar na 75 Hz da podrzi ali nece nikako. Sa ranijim drajverima od pre nekoliko meseci nisam imao problema a sa ovim novim mi se stalno desava. Nove drajvere stavljam da bi imao bolju podrsku za novije igre i da nije toga vratio bi se na starije verzije. Dal je do toga ili sta je ne znam, znam samo da mi 60 Hz oci izvadi vise. Ako neko zna kako da ovo resim bio bih zahvalan.
 
Pozdrav svima, mora da pitam nesto nije da je problem ali bogami i nije da nije :D. Imam krsinu od monitora samsung syncmaster 753dfx i teram win 7 x86, grafulja 8800 gts 320/320. Naime,imam problem sa rezolucijom posle navale grdnih novih verzija drajvera. Posle instalacije drajvera pa i ovih novih monitor mi je na preporucenih 1024x768 i 85 Hz. Medjutim cim podignem rezoluciju (pa makar i na bednih 1152x864) nikako nece da po podigne refresh rate vise od 60 Hz. Pre toga naravno uradim test i sve prodje kako treba ali osvezavanje ostaje zakovano na 60. Znam da moze i mora makar na 75 Hz da podrzi ali nece nikako. Sa ranijim drajverima od pre nekoliko meseci nisam imao problema a sa ovim novim mi se stalno desava. Nove drajvere stavljam da bi imao bolju podrsku za novije igre i da nije toga vratio bi se na starije verzije. Dal je do toga ili sta je ne znam, znam samo da mi 60 Hz oci izvadi vise. Ako neko zna kako da ovo resim bio bih zahvalan.

Vrlo je bitno pravilno instalirati danas drajvere znaci obrises stare drajvere i reset kompa,udjes u safe mode (F5,F8,kako na kojoj ploci) i sa programom driver sweeper obrises ostatke starog drajvera resetujes komp i instaliras nov drajver i opet reset i to je to ,znaci ako nisi uradio ovako to moze biti prvi problem ako ne i jedini jer zna da zezaju ostaci od ostalih drajvera ako se pravilno ne instalira http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-(no-installer)_d1672.html skini program i uradi kako sam napiso ako vec nisi tako uradio;)
 
Poslednja izmena:
Vrlo je bitno pravilno instalirati danas drajvere znaci obrises stare drajvere i reset kompa,udjes u safe mode (F5,F8,kako na kojoj ploci) i sa programom driver sweeper obrises ostatke starog drajvera resetujes komp i instaliras nov drajver i opet reset i to je to ,znaci ako nisi uradio ovako to moze biti prvi problem ako ne i jedini jer zna da zezaju ostaci od ostalih drajvera ako se pravilno ne instalira http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-(no-installer)_d1672.html skini program i uradi kako sam napiso ako vec nisi tako uradio;)

Hvala na odgovoru i savetu, probacu tako, mada sam driver sweeper koristio vec ali ne iz safe moda. Ma i posle sveze instalacije windowsa mi se isto desava ali probacu ovako kako si mi rekao pa javljam utiske.
 
Hvala na odgovoru i savetu, probacu tako, mada sam driver sweeper koristio vec ali ne iz safe moda. Ma i posle sveze instalacije windowsa mi se isto desava ali probacu ovako kako si mi rekao pa javljam utiske.

probaj nista ne gubis:D
 
Nemoj instalirati ove najnovije 25xx beta, desio se slucaj da CRT monitor izbacuje "invalid scan frequency" poruku pri ulasku u win.
Instaliraj samsungov drajver za monitor, mozda resi problem.
Probaj i sa kreiranjem nove rezolucije u nv control panel-u (change resolution / add resolution dugme, pa podesi i osvezavanje).
 
Nemoj instalirati ove najnovije 25xx beta, desio se slucaj da CRT monitor izbacuje "invalid scan frequency" poruku pri ulasku u win.
Instaliraj samsungov drajver za monitor, mozda resi problem.
Probaj i sa kreiranjem nove rezolucije u nv control panel-u (change resolution / add resolution dugme, pa podesi i osvezavanje).

Ma vec sam probao ove nove drajvere i nisam imao problema sa tim (osim ovog glavnog). Samsungov drajver nisam nasao i mislim i da ne postoji noviji jer mi sam win dao neki iz 2006 godine. A rezoluciju svakako menjam u nv control panelu na add resolution i upravo mi tu prodje proveru i ipak ne promeni ili ponudi refresh veci od 60 Hz. Ma cudno skroz dok sa ranijim verzijama drajvera nisam imao problema.
 
Nekompatibilnost drivera sa nekim od hardware-a u tvojoj mašini (ploča?).
Zato se i beta "pušta" u divljinu - da bi tvorac dobio feedback o problemima sa kompatibilnošću.

Za tebe nema slatkiša! Čekaj WHQL ;)

Otkrio sam sta pravi BSOD, u pitanju je drajver za glupi Connexant USB ADSL Modem od Sezama. :smoke: Do sada se nije ovako bunio, ne znam sta mu se to desava sad.
Kako stoje stvari mozda se vratim na Vistu, jeste da radi sporije, ali s njom nisam imao ovakvih problema.

Uglavnom, evo me nazad na forceware 257.15... :)
 
Nazad
Vrh Dno