Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Evo ovde jedne mrtve G92 sa ovim drajverima brze bolje sklonjenim sa sajta

Veliko hvala, nVidia

Instalirani uvece, hocete restart?-necu, ugasim komp i odoh da spavam

Ujutru palim windows, odem na terasu da popusim pljugu, klokovi karte i fan speed sve na default, vracam se, sprzen element na grafi, miris topljene plastike, monitor u stand-by modu, nema slike na ekranu...karta je ubrzo umrla

Al ko mi kriv kad verujem programerima

Pun je net primera crknutih kartica, i na nVidijinom forumu...uzas

Barem imam sliku lepsih boja u 2D na hd3200
 
Koristim ove drajvere vec nekoliko dana i nikakvih problema, cak negde ima i povecanja fps-a. Po prvi put da mi se isplati sto mi je fixan broj obrtaja na kuleru, da nije - ode karta u plamen.:p
 
Neki su izgleda još ranije imali vrlo slične probleme...evo šta sam slučajno našao malopre:

How to get your GPU Temp showing again! -- Saturday, January 23 2010

Earlier this week I installed the latest Nvidia drivers for my BFG GTX 285. I noticed however that I had lost the ability to see my GPU Temp. This was very concerning to me, as I had recently just lost not one.. but two video cards to over heating.

- World of Warcraft login screen burned the cards at over 100C for a few hours, combined with some cat hair and dust I had missed in the fins of the coolers cost me some coin.-

So I decided to do some searching, turns out there are a couple registry keys, in the ControlSet that hang it up.

RmThermalProviderNum
RmThermalProviderInfo

This post on the Nvidia forums, lead me to a couple treasures. Real Temp a nice little tool for monitoring all the temps in your computer. Also the orbmu2k desktop widget. The site is in german so you can use the translation. Look for the GPU Observer Gadget, and click on the read more. At the end of the article you can grab the gadget, but you can also grab a neat little utility, NVIDIA Sensor Reset Tool. The NVIDIA Sensor Reset Tool, will remove the entries in the registry mentioned above

Ko bi rekao da WoW može da se koristi za testiranje izdržljivosti kartica :)
 
9600GT kartice su takodje pogodjene sa 196.75 verzijom drivera. Sad me konraktirao drug na MSN i kaze da mu se kartica gasi posle 40ak minuta igranje DotA. Zato bolje vratite 196.21 da posle ne bude plakanja.
 
Poslednja izmena:
9600GT kartice su takodje pogodjene sa 196.75 verzijom drivera. Sad me konraktirao drug na MSN i kaze da mu se kartica gasi posle 40ak minuta igranje DotA. Zato bolje vratite 196.21 da posle ne bude plakanja.

Tu informaciju sam ja bio nocas ostavio u ovom postu (konkretno riknjavanje jedne Evga 9600gt 512 mb) ali je obrisana.:whip:

Moze i forceware 196.34 da posluzi svrsi koji sam ja ponovo nabacio.:wave:
 
Zato bolje vratite 196.21 da posle ne bude plakanja.

Vala bash! Iako je kod mene bilo sve ok, posle ovog post-a na nv forumu nije mi bilo svejedno pa i ja vratih stare.

Me and my big mouth.

I posted on several boards that I had no problems with these drivers.

Last night, after playing Fallout 3 for about 30 minutes, something told me to check one last time. . . The fan on my GPU was stuck on 6% and my temp was 78c.

This is a low power 9800GT and it's never been higher than 60c. I hope I didn't do any permanent damage. = I'm now using 196.21
 
Evo sta kaze kod mene:
The fan uses the automatic settings, and dynamically adjusts the TMin after the temperature exceeds 86°.
If the temperature exceeds 105°, the fan will run at 100% until it drops below 105°.
Stoji na Dynamic. Neznam da l da vracam... Mada, kazu da se desava samo na G92 karticama...
 
Ne vazi samo za G92 karte, G94 (9600GT) je takodje sasvim sigurno ugrozen. Neko je na NVidia forumu cak postovao da mu je crkla 6600GT karta iz ovog razloga.
 
Meni je radilo sve ok kako sam pisao i ranije, ali sam se ipak vratio na starije drivere.
krastavac, nemam baš herca (a i para na bacanje) da ih držim i dalje posle svih ovih primera.
 
Mene mrzi da se vracam...pretabao sam BC2 single i radi i dalje...
 
Nvidia je pukla sa driverima. Neki se rugaju ATI driverima ali ovo je strasno. Sa 196.75 mi se desilo da se ugasi Aero u Win 7 i graficka pocne da "cvrci" kao kada je pod opterecenjem i temperatura se povecava za 15 stepeni... A sa driverima pre ovih je bio dobro poznat bug da nije bilo omoguceno klokovanje.

Fan mi fabricki radi na fixnim obrtajima - ne moze se podesiti, tako da nisam imao probleme sa tim :trust:
 
Trazi se dobrovoljac da proba sledece forceware drajvere kada izadju.:p
 
Ja nabacio nove drivere na glanc nov Gtx 260. nisam znao pa je tako radio dva dana, ali nisam imao problema. Igrao sam WoW i pustio dva puta 3DMark Vantage....
Nravno, roll back... just in case.....
 
Kod mene rade bez problema. Stalker CoP radi brze za najmanje 5-6 frejmova.
 
i kod mene radio bez problema. Cim sam saznao vratio predhodne.3d mark vantage gpu skor p18718. a sa 196.34 p18552. graph. na default clock.
 
Ja sam instalirao ove drajvere to su poslednji mislim 196.21 WHQL na Win 7 x64 za GTX 260 i neće da radi kako treba. Tj nisam upotpunosti uspeo dai instaliram zakuca mi instalacija negde na 2/3 :wall:. U task menadžeru ga odj.... i onda krenu problemi kao istaliran je al neradi ništa kako treba. JEl ima neko rešenje il da čekam sledeći release drivera?
 
Probaj prvo sa onim uputstvom za instalaciju koje pise u prvom postu, mozda ti resi problem. Ako ne, probaj da instaliras drajver bez physx-a, koji mozes da instaliras naknadno.
 
Sa sumnjivim driverima sam dobio sa neklokovanom kartom 11500 u Vantage, pa sam odradio rollback i sad nece da se inicijalizuje Vantage?! pri skeniranju hardware prijavljuje gresku. O cemu se radi ovde?
 
E pa ko te terao da cackas, reinstaliraj vantage.
 
Ja sam instalirao ove drajvere to su poslednji mislim 196.21 WHQL na Win 7 x64 za GTX 260 i neće da radi kako treba. Tj nisam upotpunosti uspeo dai instaliram zakuca mi instalacija negde na 2/3 :wall:. U task menadžeru ga odj.... i onda krenu problemi kao istaliran je al neradi ništa kako treba. JEl ima neko rešenje il da čekam sledeći release drivera?

Odi u folder gdje su drajveri i izbaci iz njega Physx i 3DVision exe.
 
Ja sam instalirao ove drajvere to su poslednji mislim 196.21 WHQL na Win 7 x64 za GTX 260 i neće da radi kako treba. Tj nisam upotpunosti uspeo dai instaliram zakuca mi instalacija negde na 2/3 :wall:. U task menadžeru ga odj.... i onda krenu problemi kao istaliran je al neradi ništa kako treba. JEl ima neko rešenje il da čekam sledeći release drivera?

Instalacija za physx obicno zaglavi. Mozes da je ubijes iz Task manager-a, samo potrazi gde stoji physx i kill process :). Instalacija drajvera se normalno nastavi posle toga.
 
Hvala na sugestijama uspeo sam da instaliram izgleda se Physx zakuca al i pored toga uspeo sam ,ostavio sam stari a ovaj nisam instalirao i radi. :)
 
Hteo sam vec ovde da otvaram temu o tome sta me za....., kad slucajno procitah na PC Berzi. Iskreno nisam verovo da mi drajveri bacaju ekran u stand by a komp nastavlja da radi. Mislio sam da napajanje nema vise snage ili tako nesto da crkava. Vratio na stare drajvere i NIKAD se to vise nije desilo, sreca. Doduse, imam Zalman na grafickoj a mislim i da on nema kontrolu obrtaja pa bi prezivela. ali...
 
197.13 WHQL-candidate driver:

WinXP
WinXP 64
Win7 / Vista 32
Win7 / Vista 64

This is a WHQL-candidate driver for GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, and 300-series desktop GPUs and ION desktop GPUs.

This driver resolves fan speed issues reported with version 196.75 drivers. NVIDIA asks that you remove 196.75 drivers and update to either 196.21 WHQL drivers or to this 197.13 WHQL-candidate driver.

If you currently have 196.75 installed, please first uninstall it before installing 197.13.

New in Version 197.13

* Adds support for Next Generation ION.
* Adds support for GeForce GT 320, GeForce GT 330, and GeForce GT 340.
* Upgrades PhysX System Software to version 9.10.0129.
* Upgrades HD Audio driver to version 1.0.9.1 (for supported GPUs).
* Increases performance in several PC games from v196.21 WHQL. The following are examples of measured improvements. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

o Up to 13% performance increase in Crysis: Warhead with a single GPU
o Up to 30% performance increase in Crysis: Warhead with SLI technology
o Up to 13% performance increase in H.A.W.X with single GPU
o Up to 15% performance increase in H.A.W.X with SLI technology
o Up to 30% performance increase in Left 4 Dead with single GPU
o Up to 28% performance increase in Left 4 Dead with SLI technology

* Adds SLI and multi-GPU support for top new gaming titles including Assassin Creed II, Battlefield: Bad Company 2, Command and Conquer 4: Tiberium Twilight, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City, Mass Effect 2, Napoleon: Total War, and Zombie Driver.
* Enhanced SLI support for Metro 2033, Supreme Commander 2, Unigine, and World of Warcraft
* Adds override anti-aliasing support for Mass Effect 2.
* Includes numerous bug fixes. Refer to the release notes on the documentation tab for information about the key bug fixes in this release.
* Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.
 
Sa 197.15 mi se povecala temp. graficke sa 42 na 47 stepeni u idle modu. Vracam na stare
 
Sa 197.15 mi se povecala temp. graficke sa 42 na 47 stepeni u idle modu. Vracam na stare

LOL! Ovo se zove paranoja... vidim ja da ce nVidia imati grdnih problema da ponovo stekne povrenje korisnika. :d
 
LOL! Ovo se zove paranoja... vidim ja da ce nVidia imati grdnih problema da ponovo stekne povrenje korisnika. :d

Ovo se nije desavalo Nvidiji, ne znam koji im je djavo... Od igara sto sam primetio da bolje rade jeste Stalker COP koji je sada potpuno smooth, pre je bilo seckanja na trenutke...
 
Ja eto jos nikad nisam primjetio da se temperatura promijenila nakon mijenjanja drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno