Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

nego sta je bre sad ovo, onaj nvupdate pravi novog usera u winu, UpdatusUser, i sto je najzanimljivije ne vidi se u control panel/user, bar kod mene, samo ga vidim u kasperskom i task manageru u processes delu

sada brisem taj nvupdate
:)
Yeah stvarno, da nisam ovde procitao nebi ni provalio da ima jos jedna user. Pa realno nije ta updater nesto potreban, posto full driveri izlaze jednom u otprilike 2 meseca, a do tada primetis da ti trebaju novi.
 
Dosta novina u ovom drajveru...

Novi scaling za displeje, tj vise opcija
Novi AA mod (vidljiv u nV inspectoru) - FXAA (nv verzija MLAA) , zasad radi u OpenGL igrama

Shift 2 Unleashed mi radi primetno bolje
Witcher II je dobio nesto FPS-a koliko sam primetio...
 
Meni brljavi WoT, vratio poslednje WHQL i sve radi normalno
 
sta brljavi? kod mene sve radi ok, bas sam sinoc malo igrao posle instaliranih novih drajvera (a i wot patcha)
 
Kod mene super rade a i potvdjeno je poprilicno ubrzanje u Witcheru
 
Ce da isprobamo veceras beta drivere da vidimo ima li promena :)
 
Meni isto rade dobro kao i svaki drugi...
 
Jel probao neko da stavi ove drajvere na 8600gt?Ima li nekog poboljsanja?
 
Ne znam kakvo poboljsanje ocekujes za 8600GT u 2011. godini? ona je odavno dostigla svoj "vrhunac", njoj nista vise ne pomaze...
 
Mislio sam na seckanje,posto imam problema od kako sam ubacio win7.Svaka igrica mi nakon nekoliko minuta igranja secka,dok na xp-u nisam imao tih problema.
 
Instalirao sam ovu verziju kao prvi driver na tek dignutoj sedmici... Brljavljenje se manifestuje kao nestajanje tenkova (vidi se samo znak iznad i senke) i povremeno jako lagovanje i preskakanje frejmova. Instalirao prethodnu verziju kao clean install i sve radio odlicno. Druge igre nisam ni probao. Mada mislim da cu se zbog Witchera iscimati da provalim zasto ovi nisu radili
 
Upozorenje u vezi Witchera...meni ovaj drajver pravi cudan bug- u trecem ili cetvrtom razgovoru sa nekim NPC-om, pocne uzasan stutter/seckanje zvuka i to se nastavi i za svaki sledeci razgovor/cutscenu, dok je gameplay i dalje u redu. Vratio nazad stariji WHQL, sve je ok.

Edit- igra inace ima oko 15+ FPSa vise sa 275.27 beta drajverom...steta
 
Poslednja izmena:
Ja sam ponovo probao da stavim 275.27, WoT jednostavno ne radi kako treba. Dok nema drugih tenkova na vidiku radi manje-vise OK, a cim se pojave krece slideshow... Nisam uspeo da iskopam da li neko ima slican problem. A najgore mi je sto hocu da igram i Witchera i WoT:)
 
Upozorenje u vezi Witchera...meni ovaj drajver pravi cudan bug- u trecem ili cetvrtom razgovoru sa nekim NPC-om, pocne uzasan stutter/seckanje zvuka i to se nastavi i za svaki sledeci razgovor/cutscenu, dok je gameplay i dalje u redu. Vratio nazad stariji WHQL, sve je ok.

Edit- igra inace ima oko 15+ FPSa vise sa 275.27 beta drajverom...steta

Gde tacno posto ja nisam imao problema?

Jedino gde sam ja "nesto" zapazio je kada trebas u witcheru da ubijes ono cudoviste sa pipcima "kejran", pre borbe kad ide onaj klip, Geralt izuvce mac, ali ustvari ne drzi nista u rukama, jer je mac i dalje u koricama na ledjima, ali kad krenes da igras u rukama je...sto i nije neki problem i mozda nije do drajvera...izuzev toga sve klizi
 
Poslednja izmena:
Meni se npr. desava da u Shiftu 2 posle jedne trke fps padne na jednocifrenu vrednost, sto mi se nije desavalo sa prethodnim drajverima. Doduse, fps je skocio u odnosu na prethodne drajvere ali je dosadno da posle svake trke ponovo izlazim i ulazim u igru zbog ovog baga...
 
Sad sam ponovo vratio ovaj beta drajver (posto sam trazio na netu da li je neko imao slican problem, i nigde nista), i sad Witcher radi bez problema. Ko zna u cemu je bio problem zapravo.

Btw, Battlefield 3 ce koristiti FXAA :)
 
Jedva cekam BF3 :bottle:
Ja nisam stigao jos da probam te beta drivere , nadam se da cu veceras pa javljam svoje utiske iz BC 2
 
Ne znam da li je iko imao slican problem, ali od kako sam stavio 270.61 FW, temperatura mi je skocila za po 10° u idle-u i u load-u. Jel moguce da su razlicita ocitavanja pod razlicitim driverima, pa je neki bug ili sta?
 
Ja nisam imao tih problema sa 270.61, temperatura mi je ista kao sa predhodnim.
 
Cini mi se da SHIFT 2 dosta bolje radi,ili se tripujem :d
 
Ja nisam imao tih problema sa 270.61, temperatura mi je ista kao sa predhodnim.

Mislim ne kontam, na karti mi je custom hladnjak (skoro pa kao procesorski :D), sveza pasta (mesec dana), a drivere sam stavio pre nekih nedelju dana i od tada zeza.
 
koji custom hladnjak? sta ti hladi naponsku jedinicu? poslednjih nedelju dana su temperature (napolju, pa i u sobi) dosta vece nego pre.
 
Zavisi sta igras...ja sam ipak vratio WHQL. Witcher 2 mi je ponovo poceo da se tripuje sa cutscenama, a potvrdjeno je i da Crysis 2 ima bagove u jednoj misiji sa ovim drajverom.
S druge strane, vecina je primetila bolje performanse...
 
Nisu bez razloga beta driveri :)
 
Potvrdjeno i sa moje strane da su losi ovi beta driveri. probao sam ih u BAd Company 2 i padali su mi frame cak na 9 fps-a i igrica je kocila da se nije moglo igrati :)
 
Izasli novi 275.33 WHQL
 
Veceras :p
 
Nazad
Vrh Dno