Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

^
Isto se i kod mene desava. Crysis 2 jedino radi na istom kloku na kome su kartice radile stabilno sa predhodnim verzijama drivera. Dragon Age II nece ni na 850mhz a Crysis 2 pri klokovia od 900mhz. Zavisi od igre, ali kolok u odnosu na stabilnih 900mhz mora da ide nesto nize, medju njima i Crysis WH sa kojim sam i nasao stabilne klokove 900/1200mhz.

Uf "dobro" je nisam jedini :p Rekoh da nije krenula kartica nesto brljavi :D

Pa vidi mozda je radilo 99.9% stabilno, jer je iskoriscenje GPU bilo 98%, sad sa novim driverima iskoriscenje GPU je vece (zagrevanje, potrosnja), dobija se veci fps i vidi se da 950Mhz nije stabilno

PS: meni je kartica isto klokovana GTX460 na 900Mhz i radi stabilno sa svim driverima, ali verovatno zato sto nisam jurio 930-940Mhz koje su takodje stabilne bile kad sam radio testiranje na starijim driverima

Hm, pa kontam ja to. Ali bas da je pre radila na npr 98% a sada odjednom radi na 99.9% i to za svaki slucaj..ipak verujem da je do drivera tj da su nesto sjebali :D
Videcemo jos kada izadje full verzija drivera, ali i ja cu se skrasiti vidim na 900mhz :)
 
^
Driveri su u pitanju, ne se sekiras :p

Pratio sam iskoristenost GPU, u Dragon Age II je ispod 90% po jednoj karti pa opet upravo ta igra puca zbog drivera, driveri pucaju.
 
Pa vidi mozda je radilo 99.9% stabilno, jer je iskoriscenje GPU bilo 98%, sad sa novim driverima iskoriscenje GPU je vece (zagrevanje, potrosnja), dobija se veci fps i vidi se da 950Mhz nije stabilno

PS: meni je kartica isto klokovana GTX460 na 900Mhz i radi stabilno sa svim driverima, ali verovatno zato sto nisam jurio 930-940Mhz koje su takodje stabilne bile kad sam radio testiranje na starijim driverima

Po tome ispada da je margina za OC smanjena na novim driverima.
Inace ne treba ganjati gornju granicu OC-a za kartu.900 Mhz je svakako vrhunac za svakodnevni rad.
Necu da se pravim pametan,ja cu prvi da drzim kartu na max potencijalu ali realno to i nije toliko potrebno.

Ja nisam imao problema sa GTX460 ni u jednoj igri za sad..

A ovo sa driverima je postalo sve ucestalije..Aljkavo od nVidia.Sve vise potsecaju na ATI :p

P.S.Treba definitivno cekati WHQL.
 
Da sa ovim beta drajverima manji je maksimalni klok
 
Da li vam kartica spusta klokove na one minimalne u desktop-u sa ovim zadnjim drajverima?
nvidia_20110407_144025.png

Koliko vidim nece da spusti na 50MHz. :wall:

Jeste da je toplo u prostoriji ali ovo nije normalno. Morao sam da ukljucim Afterburner da rashladi karticu.
 
Poslednja izmena:
+1
 
Spusta klokove kod mene,nego da nisi prikacio jos jedan monitor/TV ..meni tad u dualview/clone modu nece da spusti klok :(
 
Poslednja izmena:
Kao što reče Alister, jedini razloga zašto se klokovi ne spuštaju na 50 je postojanje drugog monitora ili TV-a tj. radu u dual/clone modu.U tom slučaju npr. kod GTX460 najmanji klok biće 405 Mhz.

Objašnjenje sa nvidia foruma:

The heightened memory domain frequency is to avoid a hardware limitation that affects all multi-monitor configurations connected to a single graphics card that operates through multiple power states. The GPU will maintain higher memory clocks to prevent screen flickering when shifting between power states.
 
zjfmn
 
Prikacio sam jos jedan monitor. Znaci nema resenja za ovo?
A ako ga povezem na drugu karticu?

Edit: Prebacio sam ga na drugu karticu. Problem resen. :)
 
Poslednja izmena:
Nešto se Nvidia uspavala sa drajverima... najsvežiji WHQL za GTX460/560/570/580 je još iz Januara...
 
Windows update nudi instalaciju 267.24, je li to beta ili whql?
 
U spisku novina cini mi se da nema nista novo u odnosu na 270.51 betu
 
novina je da nisu beta :D
stavio, jos samo da pokrenem nesto 3D
 
Ne secka više combat arms na gtx 460 :) . Na 270.51 je seckalo.
 
i ja sa 460gtx osecam poboljsanja. Zalili smo se dosta oko stutteringa i log GPU usage i cini mi se da je ispravljeno. Neke igre mi idu fluidnije, kao da je sad normalno optimizovano.
Naravno uvek moze bolje :)
 
stavću ih danas i videću šta kaže mašina mada i sa ovim prethodnim drajverima mi sve radi ok bez problema
 
Stavio sam nove drajvere i sve radi ok. Low GPU usage nije resen jer mi Assassins Creed 2 radi sa 35% GPU iako sam sve podesio na max. Mada to nije do drajvera vec do procesora.

Jel probao ko dragon age 2 sa ovim drajverima?
 
sa novim drajverima mašina radi ok isto kao i sa predjašnjim - bez problema :wave:
 
nego sta je bre sad ovo, onaj nvupdate pravi novog usera u winu, UpdatusUser, i sto je najzanimljivije ne vidi se u control panel/user, bar kod mene, samo ga vidim u kasperskom i task manageru u processes delu

sada brisem taj nvupdate
:)
 
Taj nvupdate servis pored ove teme ti i ne treba:p
 
Poslednja izmena:
Meni nece da krene Sid Meier's Civilization V sa ovim novim drajverima samo crni ekran dobijem dok sa predhodnom betom radi normalno:d
 
Nazad
Vrh Dno