Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

To sa seckanjem u introu mi se deshavalo u beti i u full verziji. Instalacija novog sistema je reshila problem, naravno isti driver sam stavio za graficku.
:wave:

Probao sam ponovo da instaliram igru i sve isto i dalje secka ali samo kod bfbc2 dok kod drugih igara ništa slično se ne dešava ? Da li je moguće da win pravi problem a ne drajveri od grafike btw i njih sam obrisao pa ponovo instalirao i reviziju pre ove nove i ništa i dalje se dešava isti problem. Jedino nisam instalirao ponovo win to mi ostaje da uradim
 
Ima neko problem sa 266.58 driverima , ladno ne moze da se ukljuci NVIDIA Control Panel, ladno kada instaliram onaj softver za 3D Vision (sto mi ne treba uopste) vide se samo 2 stavke bas za taj 3D a ostalo nema nista. A kada instaliram bez toga, onda neci ni da se prikaze. Btw. imam privremeno Ganiward GTX 460 GS pa hteo sam malo da se igram.

Citao sam po netu da se to desava ljudima ,ali niko nije nasao konkretno resenje tj. neko je imao srece da mu se pojavi CP a neko ne. Znaci probao sam sve zivi, i nece. na 260.99 ima lepo full Nvidia CP i sa novima nema.

Nije mi neka frka posto profile mogu sa Nvidia Inspector da podesavam ,a da klokujem sa MSI Afterburnom ... ali stvarno su zeznuli
 
A zasta ce ti NVIDIA Control Panel kad ima Nvidia Inspector i MSI Afterburnom:D
 
Probao sam ponovo da instaliram igru i sve isto i dalje secka ali samo kod bfbc2 dok kod drugih igara ništa slično se ne dešava ? Da li je moguće da win pravi problem a ne drajveri od grafike btw i njih sam obrisao pa ponovo instalirao i reviziju pre ove nove i ništa i dalje se dešava isti problem. Jedino nisam instalirao ponovo win to mi ostaje da uradim

RESIO SAM PROBLEM je bio u anitivirus programu i njegovom setovanju drajveri kao i OS su uredu i sve radi OK :)
 
Poslednja izmena:
Sa poslednjih nekoliko drajvera (tj. od verzije 250 i dalje) imam problema sa instaliranjem drajvera - svaki put kada pustim instalaciju ona ugasi monitor i stoji, posle chega moram da brishem drjvere sa driver cleanerom, pa da instaliram drajvere ponovo, gde se deshava da ne instalira PhysX i 3D vision... Smara realno.
 
Da ti ne baci dialog na drugi monitor slucajno? Meni se to uvek desava otkad koristim dva monitora.
 
Ja sam stavio zadnje drivere 266.58whql sa nVidie stranice, sve radilo ok do danas. Ne znam zbog čega, nisam ništa dirao po driverima i Win-u.Diže mi taktove u full 3D na video fajlovima, fotografijama, You Tubu, kad otvaram Nvcontrol panel i onda nakon nekih 20-30 sekundi spusti taktove u 2D, osim na You Tube tu spusti na Low 3D.
Instalirao sam drivere na čisti Win7 Ultimate 64bit.
Šta bi to moglo biti
 
Kolege šta da napravim, diže mi taktove u 3D low i kad mi se uključi Screen Saver.
Reinstalaciju drivera istih sam napravio, da nije u pitanju grafička.
Perfomanse u igrama su normalne.
 
Isto se i meni desava na gtx570 a i filmovi nenormalno seckaju a igrice rade nesto bolje sa ovim drajverima... a ubija sto se spusti u 2d clock samo kad ne radim nista :(
 
Nema nitko nikakvu ideju šta uraditi, užasno me smeta ovo dizanje taktova.
 
Vrati predhodne drivere, kod svih je tako sa poslednjom garniturom.
 
Probao 263.09whql, potpuno isto
Šta da radim :wall:
 
Malo procesljaj po stranim forumima pa vidi koji najbolje rade na tvojoj karti:)
 
Poslednja izmena:
Probao 263.09whql, potpuno isto
Šta da radim :wall:

Mozda ti je falična grafika i memorija joj, ako mozeš da proveriš negde na nekom drugom kompu uradi to za početak. Obično ako ni instalacija novih drajvera kao i OS ne pomognu sledeća stvar je da probaš da ubaciš grafiku na drugu mašinu.
 
Poslednja izmena:
Mozda ti je falična grafika i memorija joj, ako mozeš da proveriš negde na nekom drugom kompu uradi to za početak. Obično ako ni instalacija novih drajvera kao i OS ne pomognu sledeća stvar je da probaš da ubaciš grafiku na drugu mašinu.

Meni ništa ne zatrzava ni u filmovima ni u igrama, perfomanse su vrhunske jedino diže taktove kako sam opisao.Zar je moguče da je u pitanju neispravna grafička karta
 
Meni ništa ne zatrzava ni u filmovima ni u igrama, perfomanse su vrhunske jedino diže taktove kako sam opisao.Zar je moguče da je u pitanju neispravna grafička karta

Moguce da je memorija na grafičkoj karti falična pa da zato imaš problema sa taktovima. Ja sam imao sličan problem sa ATi grafikom meni je spuštala taktove u 2d-u što je rezultovalo zamrzavanjem slike na ekranu u idleu i restartom grafike. Nije mi pomogao ni reinstal OS ni drajvera a bogami ni apdejt biosa ploče i grafičke karte. Ali pre nego što odnesš grafiku u servis proveri sa instalacijom novog OS i sa reinstalacijom drajvera (isključivo -WHQL) pa onda kako sam ti napisao probaj grafiku na drugoj mašini da bi bio siguran da je probem hradverske prirode.
 
hmm citam ima ubrzanja u cry benchu i 3dmarku :)
 
imam problemcic :)

vidi slike u attachmentu
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    49.6 KB · Pregleda: 82
  • 2.png
    2.png
    64.3 KB · Pregleda: 57
Kod mene radi...isti drajver u pitanju (mada nije notebook? ) Probaj reinstall drajvera/clean install.
 
nije notebook, pa radjen je clean install (stavljeni prvi drajveri ti kada je kartica ubacena). imao sam to u CS4, malopre instalirao CS5 i nema
 
nije notebook, pa radjen je clean install (stavljeni prvi drajveri ti kada je kartica ubacena). imao sam to u CS4, malopre instalirao CS5 i nema

Za ovo nisam 100% siguran - mislim da samo CS5 extended ima GPU akceleraciju

Instaliraj update za PS.
 
stavio extended 12.0.2 isto je i dalje
 
Hm, ponestaje mi ideja:)
Masina iz potpisa? Mozda je do tog notebook drajvera, instaliraj desktop drajver. Mozda i OS-u fale update-i...probaj i sa prethodnim WHQL...meni se to desilo jednom sa beta drajverom, pa su ispravili kasnije.
 
Poslednja izmena:
pa nije notebook driver, vec desktop 266.58 WHQL, filename: 266.58_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql.exe
ono je samo slika, otisao na nvidia sajt da slikam ono sto pise u about drivers, isto pise i za desktop, nisam ni obracao paznju na to u linku
 
a sto ne stavis jos bas nezvanicni 266.77 driver pa da vidis, meni npr. na 266.58 nije radio Nv Control Panel a sa ovima radi.
 
problem solved :) vratio se na CS4 :D
 
Forceware 267.24 BETA

XP 32bit

win7 32 bit

win7 64bit


New in Release 267.24

* Adds 3D Vision support for Bulletstorm.
* Adds SLI support for Homefront.
* Improves compatibility with Dragon Age II.
* Fixes an issue where the NVIDIA control panel may not be accessible via the Windows desktop.
 
Nazad
Vrh Dno