Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

izgleda da ima problem sa Windows Experience Index
kod mene nece da odradi do kraja win7x64
 
Vrlo jednostavno odeš na sajt Nvidie i tamo pronadješ odgovarajuće drajver za tvoju grafiku nemaš da razmišljaš previše a i neće te boleti glava

:D nisi me dobro razumeo, znam ja sve to da skinem ali neznam da li dobijam nesto na performance same graficke, to me zanima?:D hvala u svakom slucaju
 
Jedno pitanje za nVidia eksperte. Ja licno nemam nVidia karticu, imao sam jednom i tada sam se grdno zajebao i od tada vise nikad. Al drugar ima staru 6600GT i sinoc je uzeo da probao neki registry tweak, za vise koriscenje ram memorije na ustrb page fajla...samo dva kljuca promenjena iz 0 u 1. Posle toga reset i nema vise drajvera za graficku...kao da prvi put podize XP posle formata. Prepoznaje novi hardware i trazi drajvere. Samo za graficku, sve ostalo je OK. Vratimo ono iz 1 u 0, resetujemo, ali opet isto. Imao je on neke dve verzije drajvera, probamo da instaliramo, zavrsi instalaciju, trazi reset, resetujemo, ali opet isto, kao da se nisu instalirali. Probamo druge drajvere, isto. Probali smo i rucno da instaliramo drajvere iz device managera na update drivers, ali nece. Jel ima neko ideju sta se zajebalo i kako da resi problem bez formatiranja diska?
 
@Nabukodonosor

Prvi put cujem za to. Secam se da je 6800LE mogla da se otkljuca sa valjda 12 na 16 pipelines, 6600GT je imala 8 i nista nije moglo da se otkljucava. Imas li neki link za taj tweak o kome pricas ? Ja kao sto rekoh prvi put cujem za to, ali ce mozda neko znati sta bi to moglo da bude ako vidi sta se zapravo i desilo tj. sta je radio.

:D nisi me dobro razumeo, znam ja sve to da skinem ali neznam da li dobijam nesto na performance same graficke, to me zanima?:D hvala u svakom slucaju

Pa to niko ne moze da zna. Vecina novih drajvera dobija neku podrsku za noviji model karte i slicne stvari. Malo je onih drajvera koji naprave neku osetnu razliku u performansama u nekoj igri - i naravno nikada ne naprave generalno poboljsanje, vec nesto sitno u odredjenoj igri (a i to je pitanje).

Imas na G3D download sekciju pa vidi sta pise u opisu za svaki drajver - mada kazem, to je sve mnogo vise na papiru nego sto obicno i biva u praksi.

http://downloads.guru3d.com/
 
Jel neko probao one 265.90 Quadro drajvere? Na Guru3d i Techpowerup forumima se kunu u njih.
 
Jesam ja. Kao mnogi, i ja sam imao problema sa TDR (timeout detection and recovery) u 2D modu. Cesto je nestajala slika na nekoliko sekundi. Dok je nekima radilo sasvim normalno.
 
Ako moze neko da mi kaze misljenje o novim 266,58 WHQL drajverima da li ih instalirati ili ne
 
Ja ih instalirao, probao par igrica i radi OK, za sada nisam primetio probleme... ali jos je rano za definitvnu potvrdu.
 
Ne razumem... u nfs hot pursuit i F1 2010 gpu usage na 9800 gt mi varira od 50 % do 70 %,i fps npr na f1 mi je oko 20 22 na stazi sve max detalji i max rezolucija...a procesor je E2180 clock na 2.8 ghz da li on mozda gusi graficku ili je do samih igara?
 
Ne razumem... u nfs hot pursuit i F1 2010 gpu usage na 9800 gt mi varira od 50 % do 70 %,i fps npr na f1 mi je oko 20 22 na stazi sve max detalji i max rezolucija...a procesor je E2180 clock na 2.8 ghz da li on mozda gusi graficku ili je do samih igara?

Patch 1.01 resava donekle problem GPU usage-a i deli opterecenje na 4 jezgra bar na i5... ali samo sto nemas narodnog leka za njega, mozes igrati igru ali automatic save ne radi jer eksplicitno zahteva online nacin snimanja napredka....
 
F1 2010 je izuzetno procesorski gladna igra. Rekao bih da je usporediva sa GTA4. :d

Ja sam imao Q6700, drzao sam ga na 3.2GHz, dugo vremena sam ga imao kombiniranog sa HD4870, sve je ok radilo, medjutim kad sam uzeo GTX460, vidio sam da u mnogim situacijama procesor koci graficku. Googleajuci po internetu sam nasao dosta primjera da se iz nekog razloga Fermi kartice lose snalaze sa starijim LGA775 procesorima (jedini izuzetak je valjda Penryn 12M na 4GHz+, poput Q9550), dok upgradeom na Core i5/i7 (ili makar dobar X4/X6 Phenom II) kartice "procepe", odnosno framerate je izvrstan a gpu zauzece 99%.

Ja sam pricekao Sandy Bridge. :)
 
Ako nekog zanima,evo razlike izmedju dva whql drajvera u 3D Marku Vantage.
260.99 gpu skor 22643 i 266.58 gpu skor 22902 !
 

Prilozi

  • 260.99.jpg
    260.99.jpg
    569.7 KB · Pregleda: 48
  • 266,58.jpg
    266,58.jpg
    602.2 KB · Pregleda: 49
Ja moram da se pozalim da mi sa 266.58 WHQL karta dize 3D clock-ove kada pustam pustam film (HD) dok toga nije ranije bilo sa predhodnim drajverima. Evo sada dok gledam film karta treba bezveze da mi se greje na 60-65c ..
 
Isto i kod mene.
 
Evo kod mene radi na 405MHz na pocetku digne na 715MHz:d
 

Prilozi

  • kod mene.jpg
    kod mene.jpg
    238.5 KB · Pregleda: 65
Takodje i kod mene digne na 715 nekih 10 sekudni pa spusti na 450 i temperatura ne prelazi 40C (probani i xvix i x264 720p) mozda je potreban clean install (ima tokom instalacije da se chekira clean install) mene je zezalo sa nekim 26x driverima da ostanu repovi, ili je bag sa nekim konfiguracija pa nabije klok bez potrebe
 
Kod mene secka kocka usporava hd ! Stali je ?
 
Sada se i kod mene unormalilo a pre samo par sati nije radilo kako treba ..

Full 3D po pokretanju pa zatim posle 4-5sec predje na low power 3D ..
Po izlaslu iz filma momentalno vraca 2D clock - mada ovo cesto ne radi. Npr. otvorim neki HD YT snimak preko celog ekrana, izadjem iz Photoshop-a pa cak nece uvek ni kada izadjem iz filma idt. i ne vrati uopste vec ostane u low power 3D ..
 

Prilozi

  • a1.jpg
    a1.jpg
    241.2 KB · Pregleda: 65
  • a2.png
    a2.png
    31.5 KB · Pregleda: 53
Ja kad samo upalim GPU-Z uvijek mi digne taktove u 3D i onda moram malo pričekati dok ih ne spusti u 2D, dok sa starijim verzijama GPU-Z nije bilo tako, uvijek je prikazivao 2D taktove.

Imam pitanje za gosp. OCz:
Kako tebi radi BSplayer pod Win7 64bit, ja sam ga instalirao i radi ok, ali kad sa dvoklikom miša stavim na full screen slika je 2-3sek sva nekakva nazubljena i onda se složi kako treba biti.To me malo smeta, pa pitam dal je tako i pri tebi.
Video rendering mi je na EVR.
 
I kod mene ja tako samo sto ne traje bas 2-3sec. Traje mozda do 1sec i onda je sve OK. Ne znam na sta je video rendering namesten tj. na default je posto nista nisam dirao :) ..
 
pa sad na kraju da sumiramo rezultate kratko i jasno jel ti drajveri 266.58 prave problem ili ne
 
Poslednja izmena:
Uslepacili ste temu ..

Ko ce sada da cita sve ovo i sredjuje jbt ..

Sta cemo, da brisemo ovu sagu o GTX460 do nekog nivoa ili da pomerimo to u neku novoformiranu temu ?
 
Nova tema, da se zove gtx400 low gpu usage problem sa drajverima.
 
GTX400 (GTX460) low GPU usage problem sa drajverima [SPLIT iz nVidia drajveri teme]

Sve vezano za GTX460 GPU usage sagu je prebaceno ovde. Prebaceno je preko 100 postova i ja nisam mogao svaki detaljno da citam. Ako se u temi nalaze neki postovi koji vredjaju nekoga ili se potkrala neka greska - prijavte to na report.

P.S ako neko zeli da prijavi neko vredjanje neka napise u prijavi konkretnu recenicu/rec o kojoj se radi.
 
instalirao sam 266, i poceli filmovi da mi seckaju, mada BFBC2 radi u proseku 5 fps bolje :p
 
instalirao sam 266, i poceli filmovi da mi seckaju, mada BFBC2 radi u proseku 5 fps bolje :p


A da li si primetio mozda da odmah na početku se desi neka pauza (zamrzne se slika i ton) od sekund ili dva kad krene intro u BFBC2? I još sam primetio ali to ću morati da ispratim koliko često mi se zaledi slika u igri pa moram preko Task Menageera da je gasim i pokrećem ponovo igru. Mozda je to neki bag do same igre koji nisam primetio do sad :) ili mozda do novih drajvera 266.58 koje sam instalirao
 
Poslednja izmena:
A da li si primetio mozda da odmah na početku se desi neka pauza (zamrzne se slika i ton) od sekund ili dva kad krene intro u BFBC2? I još sam primetio ali to ću morati da ispratim koliko često mi se zaledi slika u igri pa moram preko Task Menageera da je gasim i pokrećem ponovo igru. Mozda je to neki bag do same igre koji nisam primetio do sad :) ili mozda do novih drajvera 266.58 koje sam instalirao

To sa seckanjem u introu mi se deshavalo u beti i u full verziji. Instalacija novog sistema je reshila problem, naravno isti driver sam stavio za graficku.
U vezi zamrzavanja i to mi se dogadja (drugaru takodje), kako u meniju tako i u samoj igri, neki put zamrzne neki put baci na desktop, a neki put mogu da igram po nekoliko sati gde se izvrte skoro sve mape i modovi. Kolko sam ja skapirao to nema veze sa driverima vec sa stabilnoshcu konekcije odnosno servera. Postoje problemi od kad je izasao Vietnam, resetovanje statistike, vracanje na rank 1, ne pamti weapon loadout, chat lag (na nekim serverima sam primetio da kad god neko pishe fps mi padne za 20!). Sta reci kad mi je fps u meniju (u samoj igri da ne govorim) prvih 7 dana od izaska Vietnama bio oko 90, inache je 200. Tako smo pre par meseci svi popili kratak freeze od 2-3 sec pa zatm CTD (nvidia i ati korisnici), jedan po jedan je ispadao, neverica na TSu. :d

Treba sacekati do petka, DICE radi na ovome.

http://forums.electronicarts.co.uk/...ny-2-pc/1387706-maintenance-work-tuesday.html

Tako da... 99% nisu driveri.

:wave:
 
Poslednja izmena:
NVIDIA Geforce 266.66 WHQL
This is a Release 265 driver for newly released GeForce GTX 560 Ti GPU

Plus modovani ini fajl za GTX460:) win7 64 bit:)

Kod:
http://us.download.nvidia.com/Windows/266.66/266.66_desktop_winxp_32bit_english_whql.exe
http://us.download.nvidia.com/Windows/266.66/266.66_desktop_winxp_64bit_english_whql.exe
http://us.download.nvidia.com/Windows/266.66/266.66_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql.exe
http://us.download.nvidia.com/Windows/266.66/266.66_desktop_win7_winvista_64bit_english_whql.exe
 

Prilozi

  • NV_DISP.rar
    8.4 KB · Pregleda: 33
Vec novi driveri.
Nema ih na UK sajtu.
Kakva su poboljsanja ?
Mrzi me svakih 5 dana da menja drivere ako nema nekih znacajnih poboljsanja.
 
Nazad
Vrh Dno