Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Pravo da ti kazem, nisam primetio te padove.
Igrao sam Warcraft III, Batmana i samo sam na jednom mestu ima nekih 30 u betmenu, ostalo je sve oko 60, sto je sasvim dovoljno. Ne znam dal bi trebalo vise da imam?
Sad mi radi na 800/2000
Koristim 260.99
 
Ja sam za sad na ovima:

265.66

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=334286

i trenutno su mi se najbolje pokazali a ko hoce moze da proba ove :

265.90

http://forums.laptopvideo2go.com/topic/27644-v26590-windows-7vista-64bit-quadro-desktop/

Kazu da bolje rade, samo je problem sto vecina, kao i ja ima problema sa 2d modom i stopiranjem drajvera na momente.


ness1602 je napisao(la):
Pravo da ti kazem, nisam primetio te padove.
Igrao sam Warcraft III, Batmana i samo sam na jednom mestu ima nekih 30 u betmenu, ostalo je sve oko 60, sto je sasvim dovoljno. Ne znam dal bi trebalo vise da imam?
Sad mi radi na 800/2000
Koristim 260.99

Probaj vise igara, neko ima te bagove neko nema. Ja nazalost imam, kao i jos ljudi na netu koji non stop protestvuju da se izbace krsteni drajveri jer ne zele poluproizvod.
 
Poslednja izmena:
Mislim da u stvari Nvidia ceka da AMD izbaci neke krstene drajvere, pa da oni kao "objave" velika poboljsanja u radu drajvera :)
 
GeForce 263.14 WHQL

Napomena:

Driveri još uvijek nisu postavljeni na Nvidia stranice a datirani su na 12. decembar i imaju WHQL certifikat.

Sa driverima dolazi PhysX System Software v9.10.0514, HD Audio Driver v1.1.12.1 i 3D Vidion driver 263.14
 
Poslednja izmena:
Ovi drajveri nista ne donose za one koji imaju problem sa gtx 400 low gpu usage, tako da se i dalje ceka obecanje za 265.90 koji navodno treba da se pojave iduce nedelje.
 
Ovi bi trebalo da budu "naznaka" buduceg drajvera koji ce valjda najzad izaci sledece nedelje

266.44

*Pretece me najj
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao.
Mafia II jos uvek pomalo ima random zapinjanja ali redje i manje se primecuju. F1 radi vidno bolje, benchmark mi daje za oko 15fps-a vise u odnosu na predhodne drajvere.
Konacno i Black Ops radi kako treba, nekako mi je i slika bolja.
Sve igre kada su na default podesavavjima (vsync on) imaju priblizno isti gpu usage kao i ranije, ali rade bolje. Kada stavim opcije na vece vrednosti opadne fps, iako gpu usage ne prelazi 80-90%. Ako jos povecavam podesavanja, skoro u svakoj igri mogu da izvucem 100% uz dodatni pad fps-a.
MPC-HC takodje pomalo stuca kod HD materijala, kao i do sada. U photoshopu i dalje postoje zapinjanja kada pomeram sliku i kada je OpenGL ukljucen.
Ipak, najbolji drajver do sada za mene. Zadrzacu ga do sledeceg WHQL-a.
 
Kod mene još uvek stoje ovi drajveri i ne mislim da ih menjam
zaista nema potrebe sve radi besprekorno.

Version: 260.99 WHQL
Release Date: 2010.10.25
Operating System: Windows 7 64-bit, Windows Vista 64-bit
Language: English (U.S.)
File Size: 128 MB
 
Taman htedoh da okacim, kad vidim da si iste sekunde sa nvidia foruma skocio ovde. :D

Inace, kako ti rade? Jel ima poboljsanja u odnosu na 265.66?
 
Sad videh, pogresio sam, nije 265.35 nego 266.35.
U odnosu na 265.66 ima poboljsanja (vazi sve isto sto sam napisao nekoliko postova iznad), ali u odnosu na 266.44 nema.
 
Sta se konkretno poboljsalo? Jel ima barem bolji gpu usage negde?
 
Probao drajvere. Isto ****** samo drugo pakovanje. Gpu usage je mizerno povecan, sto moze samo da donese jos sramote za nvidiju sa novim drajverima ako se oni zasnivaju na ovoj beti. The way it`s meant to be ashamed sluti itekako...
Ah da, ubacen je AA za NFS, tako da na konzolitis ranu bar moze da se nekako pokrije ono testerisanje.
 
Pa ne znam sta da ti kazem, kod mene poboljsanja ima, evo nekoliko igara koje sam testirao.



Rezultati su veoma slicni, da ne kazem isti, kod 266.35 i 266.44. Kod Mafia II je dobar i fps i gpu usage a opet s vremena na vreme zesce zapinje.
 
Mene opasno muci BFBC2. Bez obzira na podesavanja, fps je izmedju 20 i 50. Probao sam 4-5 verzija drajvera, ali nista. Vidim da mnogi sa GTX 4xx serijom imaju ovaj problem.
 
U BC2 procesor pre svega guši grafičku, tu ipak treba quad (opterećenost GPU sa quad-om u BC2 skače gotovo duplo u odnosu na C2D). Mada su obećali da će pokušati nešto učiniti povodom toga.
 
Nije mi ni palo na pamet da sa Quad-om skace i GPU usage.
 
Tacno je da neke igre se dave na GTX460 sa dual core procesorima, e sad koliko je kriv sam engin igre a koliko driver za GPU ili sama arhitektura fermi chipa...
 
rAMA je napisao(la):
U kojim igrama ti pravi problem?

Pa sta znam, nije bas malo igara, vec podosta i to su sve dx9 naslovi. Na dx11 i dx10 je drugacija situacija. Okacicu kasnije screenove da pokazem to zlo od neiskoriscenosti gpu-a, mada ima ljudi koji su ga i videli.

Jovyland je napisao(la):
Mene opasno muci BFBC2. Bez obzira na podesavanja, fps je izmedju 20 i 50. Probao sam 4-5 verzija drajvera, ali nista. Vidim da mnogi sa GTX 4xx serijom imaju ovaj problem.

Da, to je jedan od problema gtx400 arhitekture. BFBC2 jeste cpu bound, ali tragikomicno je kad sa g92 cipom imas veci fps nego sa ferimjem, kao sto se desava. :wall:

zeljko je napisao(la):
Tacno je da neke igre se dave na GTX460 sa dual core procesorima, e sad koliko je kriv sam engin igre a koliko driver za GPU ili sama arhitektura fermi chipa...

Davi dual core ali najvise davi bezobraznost ili "mozda" nemogucnost nvidije da napise krstene drajvere za ovu arhitekturu. DX9 + Win7 + Fermi su katastrofalna kombinacija za neke, a za neke sasvim zadovoljavajuca. Ja sam nazalost zapao u prvu grupu i vadim se sa starim dobrim Xp-om gde moze, a gde ne moze tu psujem i pljujem po win7 i nvidiji. :sceptic:
 
Da li ja dobijam nesto u igrama ako ubacim najnoviji driver npr. ovaj 266.35 umesto 258.96...a u pitanju je MSI 9800 gt :D
 
Da li ja dobijam nesto u igrama ako ubacim najnoviji driver npr. ovaj 266.35 umesto 258.96...a u pitanju je MSI 9800 gt :D

Vrlo jednostavno odeš na sajt Nvidie i tamo pronadješ odgovarajuće drajver za tvoju grafiku nemaš da razmišljaš previše a i neće te boleti glava
 
NV Forceware 266.58 WHQL

Win 7 64bit
Win 7 32bit

This is the first release from the Release 265 family of drivers (versions 265.xx to 269.xx). You can read more about this family of drivers on GeForce.com.

This driver package supports GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, 400, and 500-series desktop GPUs as well as ION desktop GPUs.

New in Release 266.58

GPU Support

* Supports the newly released GeForce GTX 580 and GeForce GTX 570 GPUs.

Performance

* Increases performance for GeForce 400 Series and 500 Series GPUs in several PC games vs. the latest Release 260 drivers. The following are examples of some of the most significant improvements measured on Windows 7. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

GeForce GTX 580:

o Up to 7% in Battlefield Bad Company 2 (1920x1200 4xAA/16xAF)
o Up to 12% in Battleforge (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF Very High)
o Up to 11% in Call of Duty: Modern Warfare 2 (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF)
o Up to 7% in Dirt 2 (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF)
o Up to 7% in Far Cry 2 (1920x1200 4xAA/16xAF)
o Up to 5% in Just Cause 2 (1920x1200 4xAA/16xAF Dark Tower)
o Up to 5% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF)
o Up to 9% in Stone Giant (SLI 1920x1200, DOF on)
o Up to 8% in Unigine Heaven v2.1 (SLI 1920x1200 4xAA/16xAF)

* Improves performance in Final Fantasy XI on GeForce 400 Series and 500 Series GPUs.

Visual Quality

* Adds ambient occlusion support for one of the most popular games of the year: Starcraft II: Wings of Liberty. Ambient occlusion improves the quality of lighting, shadows, and depth perception in many parts of the game. Learn more on GeForce.com.

NVIDIA SLI
o Adds SLI profiles for the following PC games:
+ Alien vs. Triangles Demo
+ Endless City Demo
+ Lionheart: Kings Crusade
+ Moscow Racer: Legends of USSR
+ Rift: Planes of Telara
+ Shaun White Skateboarding
o Enhances SLI profiles for the following PC games:
+ Age of Conan
+ Arcania: Gothic 4
+ Civilization V - DX11
+ Lost Planet 2
+ World Of Warcraft

Other
o Installs HD Audio driver version 1.1.13.1
o Installs PhysX System Software to version 9.10.0514
o Supports playing back Blu-ray 3D discs when connecting your GPU to an HDMI 1.4 3D TV. Playback requires compatible software application from CyberLink, ArcSoft, Roxio, or Corel. For GPU and system requirements, visit the NVIDIA Blu-ray 3D website.
o Supports lossless DTS-HD Master Audio and Dolby TrueHD audio bitstreaming support for compatible Blu-ray movies with GeForce GTX 460, GTS 450, and GT 430 GPUs.
o Supports high definition 24-bit, 96 and 192 KHz multi-channel audio sampling rate support for compatible Blu-ray movies with GeForce 400 and 500 series, GT 240, GT 220 and 210 GPUs.
o Supports the new GPU-accelerated features in Adobe CS5.
o Supports GPU-acceleration for smoother online HD videos with Adobe Flash 10.1. Learn more here.
o Supports the new version of MotionDSP's video enhancement software, vReveal, which adds support for HD output. NVIDIA customers can download a free version of vReveal that supports up to SD output here.
o Supports DirectCompute with Windows 7 and GeForce 8-series and later GPUs.
o Supports OpenCL 1.0 (Open Computing Language) for all GeForce 8-series and later GPUs.
o Supports OpenGL 3.3 for GeForce 8-series and later GPUs.
o Supports OpenGL 4.1 on GeForce 400 series and later GPUs.
o Supports single GPU and NVIDIA SLI technology on DirectX 9, DirectX 10, DirectX 11, and OpenGL, including 3-way SLI, Quad SLI, and SLI support on SLI-certified Intel X58-based motherboards.
o Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.
o Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.
 
Poslednja izmena:
odlicno nvidia je bas azurna videcemo koliki je napredak pogotovo za 3dmark 11
 
Nema physx drivera u XP32 bit verziji. :/ Jel mi to treba uopste? Nema nikakvog uticaja na "obichne" tj. ne-physx igre?
 
Pa skini sa strane physx, nije to toliko tesko, mada ti nece trebaati za te igre.
Jel neko probao, kakve su performanse?
 
Nazad
Vrh Dno