Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Adds Beta support for Ultra-Low Latency Mode
Adds support for new Freestyle Sharpen Filter

Dva udarna Navi feature-a, sletela sa novim drajverom :D
Još da vidimo kako rade.
 
Adds Beta support for Ultra-Low Latency Mode
Adds support for new Freestyle Sharpen Filter

Dva udarna Navi feature-a, sletela sa novim drajverom :D
Još da vidimo kako rade.

Udarni je Integer scaling, ostalo je sve bledo u poređenju sa tim. Mada je samo za Turing kartice.
U Intelu su imali celu najavu oko toga. U Intelu je takođe samo za novu liniju procesora.
 
Meni je zakucao CS sa sharpen filterom, jedino mogu G exp da isključim da bi igra radila.
Apex Legends nisam probao, sutra ću, mada ne verujem da će biti problema.
 
Nastavak priče o sharpening filterima:

https://www.youtube.com/watch?v=dADD1I1ihSQ&t=745s

Ukratko: sa novim nVidia drajverom kvalitet filtera se sada praktično izjednačio sa AMD RIS predstavljenim sa Navi kartama. Kod nVidia-e postoji mali hit na performanse ali je sveden na pola od onoga što je bio i sada iznosi 3-5%.
Prednost nVidia filtera je to što radi kod većeg broja igara, radi sa starim arhitekturama kao i to što može da se šteluje oštrina.

Isprobao sam ga u Metro Exodus gde sam stavio Shader Rate na 70% ili 80% i uključio Sharpen filter koji je uspeo skoro da vrati kvalitet na 100% shader rate bez filtera tako da je ovo svakako korisna stvar. Shader rate je praktično kao da skalirate rezoluciju u igri.
Samo uključivanjem Sharpen filtera a bez diranja drugih opcija FPS mi je pao za nekih ~4% (sa 52 na 50) vodeći se ugrađenim benchmark-om. S druge strane postavljanjem Shader Rate na 70% i uključivanjem Sharpen filtera fps skače sa 39 na 50..svakako vredi čak i da se malo izgubi na kvalitetu.
 
Da li je stvarno moguce da nvidia novim drajverima slabi "manje aktuelne" graficke? Poslednji drajveri otkidaju procesor na 100%, graficka ode na 30-40%, laguje, 50 fps manje, sta se to desava? Npr. banalna igra kao ETS2, sve na maksimum, takva situacija, jedva izvuce 60-70 fps, a sa starim drajverima, tj. malo aktuelnijim otkako je graficka izasla (430.64) sve normalno, 120 fps. Isto lepo radi i sa 419.35, samo sto je valjda BFV trazio 430.xx drajver da bi se igrao. U pitanju je GTX 1070TI. Isto tako sam primetila da kada reinstaliram igru, ne radi glatko kao prethodni put, procesor na 100%, a grafika 40%, a pre je bila na 99%.
 
Provjeri da li ti je uključen Low Latency Mode u NV Control Panelu.

EDIT: Isto tako probaj da staviš Adaptive ili Maximum Performance umjesto Optimal Power.
 
Poslednja izmena:
Provjeri da li ti je uključen Low Latency Mode u NV Control Panelu.

EDIT: Isto tako probaj da staviš Adaptive ili Maximum Performance umjesto Optimal Power.

Ista stvar, seče ko ludo, svake 3 sekunde, ipak se vraćam na ove stabilne, koje i sa optimal power izvuku 99-100%. Najgore u csgo ili quake champions kad dođe do killa, a ono zaseče, to se na svim drajverima dešava, taman kill jednog, a drugi uskoči i kill mene jer mi zalaguje strašno.

EDIT: Smite kad stavim resolution scalling 200% (jer tako kod svih na yt radi), posle 10 min pukne drajver nvidia not responding.
 
Poslednja izmena:
Ista stvar, seče ko ludo, svake 3 sekunde, ipak se vraćam na ove stabilne, koje i sa optimal power izvuku 99-100%. Najgore u csgo ili quake champions kad dođe do killa, a ono zaseče, to se na svim drajverima dešava, taman kill jednog, a drugi uskoči i kill mene jer mi zalaguje strašno.

EDIT: Smite kad stavim resolution scalling 200% (jer tako kod svih na yt radi), posle 10 min pukne drajver nvidia not responding.

Za CS:GO stavi Low Latency na Ultra.
 
Ista stvar, seče ko ludo, svake 3 sekunde, ipak se vraćam na ove stabilne, koje i sa optimal power izvuku 99-100%. Najgore u csgo ili quake champions kad dođe do killa, a ono zaseče, to se na svim drajverima dešava, taman kill jednog, a drugi uskoči i kill mene jer mi zalaguje strašno.

EDIT: Smite kad stavim resolution scalling 200% (jer tako kod svih na yt radi), posle 10 min pukne drajver nvidia not responding.
Jel' ti pomogao na kraju povratak na stare driver-e?
 
Pa jeste, mada sada drzim na ovim novim 436.30 i za sada je stabilno sve, mozda 5-10 fps manje negde, heaven bench 100-200 poena manje. Nema problema ni na ETS 2, a i Smite sada radi na scalling 200% bez pucanja drajvera. Low latency nista nije promenio, cak i doprinosi seckanju ponegde, tako da mi je to na off.
 
Pa jeste, mada sada drzim na ovim novim 436.30 i za sada je stabilno sve, mozda 5-10 fps manje negde, heaven bench 100-200 poena manje. Nema problema ni na ETS 2, a i Smite sada radi na scalling 200% bez pucanja drajvera. Low latency nista nije promenio, cak i doprinosi seckanju ponegde, tako da mi je to na off.

Kada si instalirala v436.30 da li si uključila Perform Clean Installation? Da li ti je instaliran GeForce Experience? Ako jeste, deinstaliraj ga i onda vidi kakvo je stanje.
 
Pa jeste, mada sada drzim na ovim novim 436.30 i za sada je stabilno sve, mozda 5-10 fps manje negde, heaven bench 100-200 poena manje. Nema problema ni na ETS 2, a i Smite sada radi na scalling 200% bez pucanja drajvera. Low latency nista nije promenio, cak i doprinosi seckanju ponegde, tako da mi je to na off.
E hvala, dobro je znati!

'Ladno koristiš Heaven još uvek na gtx 1070ti? [emoji23] Ja sam sad igrom slučaja prešao na gtx 970 sa gtx 950 pa sam sav srećan što je Superposition sada fluidan. Ti možeš da vrtiš tri odjednom ako hoćeš. [emoji23]
Mada, možda tebi Heaven više prija oku zbog scenografije. [emoji38]
(naravno, sve vezano za Unigine je šala, uopšte nije važno šta koristiš za te stvari - bitno je da igre rade. [emoji6]).

Btw, kad smo već tu (off topic) - kako teraš ETS2? Meni je sve max, scaling 200% i fps sada leti na gtx 970 naspram 950 (kakvo iznenađenje). Ali me tearing nervira jako. Vsync sve čini potpuno fluidnim ali me onda nervira input lag, naravno. Ima li tu leka?
 
Nisam pratio, da li sada nVIDIA grafike rade sa AMD-ovom freesync tehnologijom? Znam da je prošle godine bila priča da će doći podrška kroz drivere? Konkretno mislim na moju 1060 grafiku, bih da mijenjam monitor a vidim da su svi do 250-300 EUR uglavnom freesync.
 
Da. Ovde možeš naći kompletnu listu podržanih modela, tj. nVidia certified G-Sync compatible modela. Što se tiče FreeSync modela koji se ne nalaze na pomenutoj listi, uglavnom rade bez ili sa minornim poteškoćama.
 
Probao sam ovaj ULL i ne znam da li tripujem ili su igre (bar fps igre) stvarno responzivnije... moguce da je placebo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probah i ja, i meni tako deluje, sad ne znam kako vara, ali ne deluje mi ko cista posla, ne deluje mi ko da je to to, vec vestacki.
Sto se sharpeninga tice, on radi posao, ali meni ne treba, jer mi vec monitor izostrava sliku kad stavim u gaming mode, pa mi sa ovim previse izostrava, a ne deluje bas ni lepo efekat, vec genericki i ume da baguje pomalo.
 
Probao sam ovaj ULL i ne znam da li tripujem ili su igre (bar fps igre) stvarno responzivnije... moguce da je placebo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisi jedini mada samo za CS:GO i Team Fortress 2 mi je podešen na Ultra.
 
441.20 WHQL
https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/153944/en-us

Game Ready for Star Wars Jedi: Fallen Order
The new Game Ready Driver provides the latest performance optimizations, profiles, and bug fixes for Star Wars Jedi: Fallen Order. In addition, this release also provides optimal support for the new VR title Stormland.

New G-SYNC Compatible Monitors
The list of G-SYNC Compatible displays increases to nearly 60 options with the addition of the Acer XB273U, Acer XV273U, and ASUS VG259Q monitors.


Release Notes
http://us.download.nvidia.com/Windows/441.20/441.20-win10-win8-win7-release-notes.pdf
 
GeForce Hotfix Driver Version 441.34
https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4930

This Hotfix driver addresses the following:

[Red Dead Redemption 2] Vulkan: Stalling on some systems with 4-core and 6-core CPUs
[Shadow of the Tomb Raider] Game may crash when launched in DX12 mode.
 
441.41 WHQL
https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/155056/en-us

Game Ready for Halo: Reach
The new Game Ready Driver provides the latest performance optimizations, profiles, and bug fixes for Halo: Reach. In addition, this release also provides optimal support for the Quake II RTX v1.2 update which provides exciting quality enhancements for ray tracing and textures.

Image Sharpening Support for Vulkan and OpenGL
Last month, we introduced a new NVIDIA Control Panel Image Sharpening feature that enables GeForce gamers to improve clarity and sharpness in DirectX titles, and to easily upscale and sharpen. With this new Game Ready Driver, this feature is also now available for OpenGL and Vulkan games. To enable Image Sharpening, open NVIDIA Control Panel and select Manage 3D Settings -> Image Sharpening.


Release Notes
http://us.download.nvidia.com/Windows/441.41/441.41-win10-win8-win7-release-notes.pdf
 
Nazad
Vrh Dno