Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Za one koje dočeka crn ekran nakon što su ostavili računar na nekoliko sati, problem su drajveri, a uzročnici su AIDA64, Afterburner, GPU-Z i ostali monitoring programi koji ostanu da rade u pozadini.
 
Ima li spiska tih programa? :)
Imao sam još par crnih ekrana, tj. gubljenje signala na TV-u, koje sam rešio isključivanjem i uključivanjem HDMI kabla (da ne bih resetovao računar). Drajveri su 391.24. Najpre sam skontao da je firefox napravio problem, isključio hw acceleration, zatim excel pravio problem, i tu sam nešto isključio, valjda isto to :) i na kraju i Opera, gde isto isključih hw acc. Trenutno nema nestajanja signala, ali sam skontao da se npr. Metro katalog užasno sporo učitava u Operi i ne funkcioniše kako bi trebalo. Ima li kraja ovim mukama?! :)
 
koje probleme donosi ova verzija? :D

ja dobih pre neki dan black screen pri bootu sa prethodnim drajverom jer sam radio sistem. nakon toga sam skinuo random neki par verzija stariji i sve ok pa ne planiram nista vise ni da apdejtujem.
 
omak'o im se onda dobar drajver :)
 
ma ne popravljam vise nista niti instaliram drajvere od nvidie. odlicno mi radi DP godinama na oba sistema.

od malo starije grafike svakako ne mogu da naprave devojku tako da ce sledeci novi drajver da se instalira sa novom karticom :)
 
Hm... ovo je hotfix za predhodni drajver. Cemu ovo ako su izbacili novu verziju drajvera. Ima li nesto u vezi ovih poslednjih drajvera pa ih niko ne instalira. Kod mene su ok za sada 398.11
 
Ja ne instaliram ništa dok u changelogu ne vidim da je ispravljen bag sa AIDA64 (BSOD kad je računar u leru).
 
Kupio danas 2k monitor i Nvidia drajveri mi ne nude rezoluciju veću od 1080p. Na kraju sam morao da instaliram neke stare drajvere, 384.76 i dobih svoju rezoluciju. Ustvari je moj problem što drajveri noviji od tih vide monitor kao HDTV i nude mi rezolucije za tv 1080p, 1080i i ti fazoni. Vidim na stranim forumima da još neki ljudi imaju taj problem. Tako sam i došao do toga da je problem počeo posle 384.76.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da imaš samo HDMI konekciju? Zato ja monitor bez DP ne uzimam...
 
Jeste HDMI, ali ovo nije hardverski problem i ima isključivo veze sa Nvidia drajverima. Od jula prošle godine su nešto promenili u načinu kako drajveri registruju rezolucije koje monitor može da podrži i od tada se ovo dešava ljudima. Sa starijim drajverima sve radi savršeno.
 
Jeste hardverski, iako je softverski :d

Da pojasnim, često HDMI tretiraju kako si sam rekao kao TV konekciju, i onda daju TV rezolucije i druge brljavštine u drajverima (boja, osveženje...).
DP nema taj problem, i manja je šansa da ovisiš od takvih brljotina jer je namenjen za PC.
Odatle jeste hardverski problem, u smislu da nije naj idealnije ići na HDMI konekciju sa PC-jem.
 
Zapravo, i DP ima tih problema. U mom slučaju, oba monitora ne prepoznaje kao klasične monitore. (Ultra HD, HD, SD resolutions, limited RGB range...)
 
?
Ozbiljno? Nikad čuo, a prošlo mi je monitora kroz ruke, to mora da je loša implementacija u monitoru ili ko zna šta piše u EDID-u...
Ah Dell, još te serije... Da oni imaju te mušice.
 
Za mene je problem, koji se rešava vraćanjem starije verzije drajvera, i dalje softverski.
 
Ma jasno da je načelno softverski, ali HDMI nije nikad ni bio namenjen za PC, već DP a pre njega DVI pa VGA...
Tako da ne mogu lako softverski rešiti problem koji je u srcu hardverske prirode.

Primer, ako staviš plin u auto sa benzinskim motorom, ide to ali nije baš kao benzin i dolazi sa setom svojih problema koji nisu nikad u potpunosti rešivi ma kako ti napravio sistem plina.
 
Ali, brate, sve radi savršeno sa starim drajverima, tako da nisu oni imali ništa tu da popravljaju, ali su uspeli nekako da pokvare nešto što je radilo kako treba. "If it works don't fix it" Staro pravilo. Problem se javio od jula prošle godine, tad su ljudi počeli da se žale na nekim forumima i poslednji drajver koji nije imao ove probleme je 384.76.
 
Pa naravno, jer su uveli nešto novo, tipa HDR ili neku drugu podršku, koja se kolje sa HDMI podešavanjima ili sl. i sve se pokvarilo.
A sada dok poprave posledicu... Juhu :D
Drugim rečima, nisu oni dirali HDMI da su ga popravljali, već je nešto drugo polomilo ionako osetljivo pitanje sa tim izlazom. A kao što sam rekao JAKO ovisi i od monitora, kakav je EDID, koja generacija HDMI, kako je implementacija odrađena itd.
 
Pređoh na ove 398.11 pre nekog vremena, za sada nisam imao "zacrnjenja" ekrana, da čuknem vo drvo.
 
?
Ozbiljno? Nikad čuo, a prošlo mi je monitora kroz ruke, to mora da je loša implementacija u monitoru ili ko zna šta piše u EDID-u...
Ah Dell, još te serije... Da oni imaju te mušice.

Oh, da. :) ( -SLIKA- ) A kada promeniš RGB range, glavobolje sa štelovanjem gamma-e počinju. ;) S druge strane, na OS X-u i Linux-u (Ubuntu) je u redu.
 
Ima li neko ovdje Pascal karticu, instaliran LTSB 2016 i drajher v398.82? Ako ima, da li dobija ntdll.dll kad pokuša nešto da odigra? Ima jedan nesrećnik na GeForce forumu sa ovim problemom, a jedan dušebrižnik ga uvjerava kako LTSB-u nedostaju C funkcije, namespaceovi i još koješta za razliku od Home/pro 1607. :d
 
Poslednja izmena:
Jos jedan hotfix :D

GeForce Hotfix Driver Version 398.98

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4694

This is GeForce Hot Fix driver version 398.98 that addresses the following:

  • Resolved stability issue with latest drivers when running LA Noire VR
  • Resolved a stutter issue for some configurations in the Call of Duty Black Ops 4 Beta
NOTE: This driver also includes the 398.86 fix:
  • Windowed G-Sync mode may stutter after upgrading to Windows 10 April 2018 Update
 
Nazad
Vrh Dno