Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

I opet da upozorim: ne ostavljajte pokrenut AIDA64, HWInfo, MSI Afterburner i ostale monitoring alate kad ostavljate računar. Naročito ako ga ostavite dok se na njemu radi nešto bitno. Svaki drajver nakon 391.35 (ovo je poslednji 100% stable u mom slučaju) pati od BSOD-a KMODE_EXCEPTION zbog još neispravljenog baga koji Nvidijin QA nije u stanju da reprodukuje. :wall:
 
Poslednja izmena:
Mozes li malo pojasniti, o cemu se tacno radi, sta se desava?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mozes li malo pojasniti, o cemu se tacno radi, sta se desava?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Recimo da ti je pokrenut AIDA64, HWInfo, GPU-Z, Afterburner ili bilo koji drugi program koji ti prikazuje temperature, taktove, napon i sl. na grafičkoj kartici. Ustaneš i ostaviš računar da nešto drugo obaviš što traje duže od npr. 5 minuta i kad se vratiš imaš dobru šansu da te dočeka crn (ne ugašen) ekran i da moraš resetovati računar. Nakon reseta pokreneš BSOD Viewer i vidiš KMODE_EXCEPTION od strane Nvidijinog drajvera. Nebitno koji OS i koja kartica. Guzman sa GeForce foruma kaže da QA tim ovo nije uspio reprodukovati. Nadam se da će ovo biti popravljeno u verziji drajvera sa podrškom za RTX seriju.
 
Aha, kontam, hvala.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Recimo da ti je pokrenut AIDA64, HWInfo, GPU-Z, Afterburner ili bilo koji drugi program koji ti prikazuje temperature, taktove, napon i sl. na grafičkoj kartici. Ustaneš i ostaviš računar da nešto drugo obaviš što traje duže od npr. 5 minuta i kad se vratiš imaš dobru šansu da te dočeka crn (ne ugašen) ekran i da moraš resetovati računar. Nakon reseta pokreneš BSOD Viewer i vidiš KMODE_EXCEPTION od strane Nvidijinog drajvera. Nebitno koji OS i koja kartica. Guzman sa GeForce foruma kaže da QA tim ovo nije uspio reprodukovati. Nadam se da će ovo biti popravljeno u verziji drajvera sa podrškom za RTX seriju.

Koristim NZXT Cam evo vec godinu dana, komp radi od jutra do sutra asus strix 1070 i jos imam onaj asus gpu turbo?!? upaljen zbog profila, 1 bsod nisam video a redovno updejtujem svaki 2 release sto izadje, tako da nije ni cudo sto ne mogu da rese kad pitaj boga do cega je bug nekima da bsoduje...
 
3 konfe sa nV, takodje jedna sa NZXT Cam, AB je na svakoj, hwinfo i AB fura jedna, nikada do sada bsod.
Jedino je meni pretposlednji drajver zezao na dual monitorima, gde posle dizanja iz sleep-a upali monitore ali cekam 20+ sec na sliku, hoce ponekad da se desi i sa najnovijim.
Problem je direktno u drajveru jer kada ga uninstall i win stavi svoj, sve radi savrseno dok ne instaliram nV drajver.

TT over 6X
 
Na koliko minuta neaktivnosti vam je podešeno da se gase monitori?
 
Meni na 10 min. imam dva kompa, oba intel/nvidia sa MSI Afterburnerom, nikad pomenuti problem ...e da, win 8.1 na oba !
 
Poslednja izmena:
Win 10 na svim masinama, razlicita sleep vremena, na problematicnom je 20 min.
Svrljajuci po netu, mnogi imaju moj problem.

TT over 6X
 
I opet da upozorim: ne ostavljajte pokrenut AIDA64, HWInfo, MSI Afterburner i ostale monitoring alate kad ostavljate računar. Naročito ako ga ostavite dok se na njemu radi nešto bitno. Svaki drajver nakon 391.35 (ovo je poslednji 100% stable u mom slučaju) pati od BSOD-a KMODE_EXCEPTION zbog još neispravljenog baga koji Nvidijin QA nije u stanju da reprodukuje. :wall:

Taj BSOD imam i ja, sa vremena na vreme, mozda jednom u nedelju dana, skroz random kada sam na desktop-u i ne radim nista, osim ako citam nesto, mislio sam da mi VPN pravi probleme sto sam imao instaliran ali nije, posle toga sam mislio da mi voltage offset pravi problem u bios-u, sad jos cekam da vidim hoce li iskociti, jer sam imao jedan pre neki dan opet. -.-
 
Izgleda da su u 411.63 ispravili bag sa AIDA64. :)
 
Poslednja izmena:
DXR ćeš i onako imati samo na win 10.
 
Sve iznad 399 mi pravi probleme za sad, kartica se downclock-a na 139mhz, ako imam tabove otvorene u firefox i jos nesto radim u windows, samo stuca, cak i scrolling. U igricama nekim isto, manje zahtevnim, kartica se previse downclock-a i padnu fremovi. Odem alt tab, kartica se boosta na default boost clock, switch-am se ingame, frejmovi ok o5... Tako mi treba kada radim ''update'' na ono sto radi vec bez problema.
 
Imam problem kada pustim YT video, bilo šta, driver stalno krahira pa se ponovo pokrene. To mi se dešava od poslednjeg update-a. Zna li neko uzrok ili možda i rešenje?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Meni nesto ne rade ovi poslednji najnoviji drajveri. Shadow of Tomb Rider mi crashovao vec 2x, driver stopped working neki error i jednom film dok sam gledao, zapucao komp...
 
Ako ste prešli na novi win10 build, obavezno je čišćenje svega sa DDU, pa tek onda čista instalacija drajvera. Kao i kod svakog prethodnog build-a, win ne povuče sve potrebne repove, doda neke svoje i nastane kuršlus.

Ako niste prešli na novi build, preskočite drajvere, jer su pre svega namenjeni za njega ;)
 
Kod mene je Win7 jos uvek aktuelan...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Zalili se ovi sa 2080/2080ti kartice im previse trose na idle, pa nvidia spustila to, a u procesu mislim da su zajebali i nas ostale na drugim karticama.... Meni je sve preko 399 drajvera katastrofa, kao da sam na nekoj integrusi. otvorim youtube, scrolam gore/dole, koci, odem neku ikonicu na desktop-u da premestim, secka dok vucem. Igram wc3 padnu mi frejmovi na 20, kartica se ne boosta na max boost nego cuci negde na lupam 900mhz, e sad to je bilo ok na 399 drajveru ali na novim se downclock-a jos vise i onda pocne igrica kociti. Otvaram prozore u windows, stuca..

Ne valjaju ovi novi drajveri za pascal nista.
 
Poslednja izmena:
Sve u savršenom stanju kod mene na pascalu, win10 poslednji build, poslednji drajveri. Naravno uz DDU čistu instalaciju, kao što sam već naveo.
 
Sta se ovo desava sa nvidia drajverima,ne mogu ni jednu igru da igram ni 5 min a da mi ne puca plavi ekran (bsod).
 
Sta se ovo desava sa nvidia drajverima,ne mogu ni jednu igru da igram ni 5 min a da mi ne puca plavi ekran (bsod).

Smanji fabricki oc pa vidi dal ti bsoduje, meni asus strix 1070oc na 2022mhz nije ni sa 1 driverom ikad bsodovo a evo sad ce joj 2 godine
 
Koju verziju drajvera koristis ?

Malo mi nije jasno da dva sata vrti Heaven bez problema a onda pokrenem Mass Effect Andromeda ili Battlefield 1 i posle 5-10 min bsod.
 
Poslednja izmena:
Koju verziju drajvera koristis ?

Malo mi nije jasno da dva sata vrti Heaven bez problema a onda pokrenem Mass Effect Andromeda ili Battlefield 1 i posle 5-10 min bsod.

Hm... a da nije do cpu-a. Ako ti prolazi heaven koji je gpu zahtevan a u igrama imas bsod mozda je do procesora. Jesi li ga overklokovao?
 
Nazad
Vrh Dno