Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Nema šanse da čupam kablove da bi radilo to...Koja glupost :)
 
hah, drugog resenja nemas :)
glupost, poceo sam da palim vsync svakako...

javi ako saznas neku magiju...
 
Poslednja izmena:
Haha u pravu si ,verovatno i nema to ovaj monitor ,prvi put imam nvidiu i mislio sam da je to jedna od opcija...Monitor je taj iz potpisa i mislim da nema tu opciju a i inače mii je preko hdmi povezan sa grafičkom. Samo da pitam jel i kod vas nema ikonice dole desno u system tray ,čitao sam da su to izbacili?
 
Ikonica kod sata je izbačena davno, ali je ubačena u verziji za desktop grafičke ikonica koja prikazuje da li je aktivan GPU. Do prije sam je samo viđao na laptop verzijama drajvera. Možeš je uključiti kroz NVCP -> Desktop -> Display GPU Activity...
 
Svakako imate nvcp na desktop-desni klik.
 
Sto je ludilo? Nesto konkretno za nas smrtnike sa GTX1080? ^^
 
Nikad losije iskustvo nisam imao negao sa ovim poslednjim 388.13 nvd
Vratio sam se na 388
HAOS:mad:
 
Kakve probleme si imao?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pad preformansi u igrama i testovima
I ogroman stuttering iako imam G-SYNC monitor
 
kod mene radi odlicno kao i prethodni uz g-sync, mada imam win 7 i gtx 970. bas sam danas zavrsio wolfenstein uz 388.13... mozda su njega popravljali a shebali ostale igre... ili je nesto do tebe ili je prolupao win 10...
 
Moze neko da mi otprilike kaze razliku izmedju optimal power settings i adaptive - nigde nisam nasao neki konkretan odgovor kolko mi se cini identicno rade , nemam pojma mozda youtube bolje radi?
 
Moze neko da mi otprilike kaze razliku izmedju optimal power settings i adaptive - nigde nisam nasao neki konkretan odgovor kolko mi se cini identicno rade , nemam pojma mozda youtube bolje radi?

Koliko sam ja shvatio, na Optimal grafička će renderovati novi frejm samo ako se on razlikuje od prethodnog. Najveću korist imaju laptopi.
 
Poslednja izmena:
IS NVIDIA RUINING YOUR PERFORMANCE?

[YOUTUBE]GBkGu4Wd7vg[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
S ovom ikonicom kod sata osjećam se bar 10 godina mlađi. :d
 
Jes' vala, i meni je nedostajala :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li se i vama događa da posle svake nove instalacije drajvera, opcija za Power management mode u global settingu bude na optimal i onda GPU neće da se downclokuje na idle dok se ta opcija ne postavi na adaptive i uradi restart?

Ja udjem jutros u sobu i odmah po zvuku ventilatora čujem da GPU's nešto rade. Pogledam clocks ono i memorija i core na 95%. Noć ranije instalirao novi driver, a tako je bilo i prošli put, nego sam se tek jutros toga setio.
 
Hm... cudno... Obrisi sa DDU-om drajvere ( mada to verovatno i radis ) pa vidi opet. Meni isto stoji ta opcija po def. ali obara mi klokove. Stavi na max performance pa probaj tako jer onda ce u 3D aplikacijam da radi karta na max pa onda izadji iz aplikacije pa proveri da li se vraca na idle klokove

edit: desavalo mi se da mi zabaguje drajver i da odvrti ventove do kraja ali retko kad. Evo sad sam proverio i na sva tri podesavanja obara klokove, kod mene ovaj drajver radi ok (samo me Witcher zeza kao i na poslednjih 20 drajvera)
 
Poslednja izmena:
Sinoc, kad sam instalirao ovaj najnoviji drajver nisam brisao sa DDU. Ali, videću da to uradim ako bude daljih problema.

Sa druge strane, prošli put dok sam čačkao sve i svašta zbog performansi u PUBG i SLI profila, brisao sam drajver nekoliko puta, pa je opet posle svake instalacije bio isti problem da dok je na optimal neće da obara klokove. Što je opet čudno, kad ti nemaš problem sa tim.

100 PC-a 100 ćudi...
 
Nemam stvarno. Imam isto SLI konfiguraciju tako da mogu da ti budem merodavan ali odradi sa |DDU u safe modu obavezno i onda probaj. Od nekoliko poslednjih verzija DDU-a vise nije po def. safe boot opcija moras da namestis u podesavanjima

edit: I kad instaliras drajver nemoj da ti sacuva podesavanja nego idi na custom instalaciju i clean install posle
 
Poslednja izmena:
Da, video sam da imaš isto SLI, pa reko što ja imam problem onda. Ako nađem vremena uradiću clean install. Nisam još ni testirao kako valja, sinoc sam testirao PUBG i Fallout 4 da bi na kraju video da mi je gigabajtov program za OC iskulirao klik miša i da sam igrao na normal profilu umesto sa overklokovanom grafičkom. /facepalm

Moram danas ponovo.
 
Probaj kad imas vremena pa javi sta bilo ;)
 
smorise vise sa ovim drajverima, taman instaliram i posle 2 dana eto ga novi :)
 
Nazad
Vrh Dno