Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Ove slobodno preskoči.
 
Ovaj 388.59 je uzasno los driver. Nestabilan je strasno.
Eh, gde su ona zlatna vremena kada je nVidia pravila drivere stabilne kao stena?!
Ovo sad puca na youtube video iz cista mira a da ne pricam o nekim zahtevnijim radnjama kada se karta optereti ozbiljnije.
Veoma je iritantno.
 
Na def puca. Kad kartu zategnem tek onda da ne pricam mada nece svugde ali je opet cesto :(
Kao sto rekoh, nekad davno nVidia-in driver nisi mogao da ubijes, ma sta god da si radio karti, maksimalni OC to je bilo stabilno.
Trebalo je bas dugo da prodje vremena da se desi crash. Ovo sada kao neka pihtija. Za cas pukne.
Izlazem svoje nezadovoljstvo i prekor. Jen bi trebao da se zamisli koga je razocarao :d
 
Nista posebno ni novi,ja ne znam zasto izbacuju ovoliko a u x drivera ni pomaka,ranije bilo sa svakim sad trt Milojka :)
 
Sve su to drajveri "zakrpe" za kojekakve sitnice, oni "pravi" performance drajveri su ono sto nam treba a koje necemo videti jer izbacuju nove generacije gpu-a ubrzanim tempom i nemaju potrebu da se trude za starije gen. gpu-a i optimizaciju drajvera za iste. Kao i u zivotu kako vreme prolazi sve vise se ide ubrzanim tempom nema vremena za osvrtanje unazad :) Ja samo cekam da i moj kepler ode u legacy i to ce biti vrlo brzo :S:
 
Poslednja izmena:
Sve u redu. Vreme je...
 
Ocekivano... Nema vise "slepovanja". Ko voli i kome treba morace da bude u korak sa napretkom tehnologije. Sta li ce moj komsa da kaze koji jos koristi XP i to 32-bitni :p
 
Ništa, njegova grafika odavno nema update! :p
 
Ništa, njegova grafika odavno nema update! :p

Hahaha to sam mu ja odavno rekao ali za sta on koristi komp prosao i bi sa WIn 98 :D

edit: valjda ce se skoncentrisati na 64-bitne sisteme malo vise i da nas obraduju sa nekim performance drajverom, nisu odavno :) Mada sta se ja javljam, kako su krenuli ovim tempom odose i moje kartice u istoriju :d
 
Poslednja izmena:
Auuu... sto samo 443 MB :d
 
pa daj i FC5 :)
 
Naleteo sam na post na Guru3d forumu u vezi podrske kroz drajvere za Fermi kartice https://forums.guru3d.com/threads/support-plan-for-fermi-series-geforce-gpus.420307/#post-5536011
i evo odgovora nvidije. Sve u svemu korisna informacija za korisnike starijih generacija gpu-a...

Support Plan for Fermi series GeForce GPUs

Effective April 2018, Game Ready Driver upgrades, including performance enhancements, new features, and bug fixes, will be available only on Kepler, Maxwell, and Pascal series GPUs. Critical security updates will be available on Fermi series GPUs through January 2019.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4654
 
Naleteo sam na post na Guru3d forumu u vezi podrske kroz drajvere za Fermi kartice https://forums.guru3d.com/threads/support-plan-for-fermi-series-geforce-gpus.420307/#post-5536011
i evo odgovora nvidije. Sve u svemu korisna informacija za korisnike starijih generacija gpu-a...

Support Plan for Fermi series GeForce GPUs

Effective April 2018, Game Ready Driver upgrades, including performance enhancements, new features, and bug fixes, will be available only on Kepler, Maxwell, and Pascal series GPUs. Critical security updates will be available on Fermi series GPUs through January 2019.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4654

Iako sam trenutno se vratio na svoju staru Asus GTX560, prodao sam uoci NG MSI GTX1070 gaming 8, smatram da je dovoljan dug zivotni ciklus od punih 7 godina podrske sa drajverima od proizvodjaca. Pa ne mozemo ocekivati da i sam hardware pokrece nove naslove u prihvatljivom frameretu posle 7 godina od izlaska. Normalno je za nove igrice i koje su naravno itetako zahtevnije kupiti novu karticu makar na svakih 5 godina u istoj klasi naravno. Tako da je sasvim fer i od nvidie i od AMD da posle punih 7 godina prekinu podrsku. Stari naslovi vec su odavno ispeglani i sasvim lepio rade, oni koji rade.
 
Da li se još nekome događalo da odlazak na i učitavanje sajtova na internetu ruši drajver? Samo dobijem crn ekran, pre toga zamrzne, i posle sekundu se vrati i piše kako je nVidia driver prestao da radi i povratio se. Ne stalno, ali recimo jednom dnevno.

Trenutno koristim firefox Quantum 59.0.2 i nVidia drajver 391.35.

Ovo mi se nije događalo sa 980ti već sa 1080.
 
Poslednja izmena:
Isto mi se prvi put dešava.
To mi zato što sam uradio update drivera posle godinu dana možda i više. :D
Win i 1060

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja sam imao sličan problem dok sam koristio 7. Problem se volšebno riješio nakon prelaska na 2016.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno