Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
U poslednje vreme nove verzije drajvera nicu kao pecurke, a sa njima i nove teme koje guse sobu o grafickim kartama. Da bi stvari ucinili prakticnijim i preglednijim, svu diskusiju, linkove i pitanja vezana za drajvere za Nvidia graficke karte selimo ovde.

1088596082.jpg


>> NVIDIA
>> NVIDIA Driver Downloads
>> ForceWare @ Guru3D
>> NVIDIA Laptop Drivers
>> GeForce.com - Odlican novi sajt na kome mozete naci sve sto vam je potrebno za vas GeForce, a tu su i optimalna graficka podesavanja za sve aktuelne hitove, u zavisnosti od modela karte koji posedujete i rezolucije u kojoj igrate. :)


INSTALACIJA NV DRAJVERA, mini FAQ

****************************************************************************************

Prost nacin:

Instalacija novih preko starih drajvera, setup ce ukloniti stare automatski.

Malo manje prost nacin:

Deinstalacija starih / restart / instalacija novih drajvera.


****************************************************************************************

Za one koji zele "sve pod kontrolom" :p

Control Panel / unistall nv physx, 3d stereo i nv display drivera
Restart
Safe mod - Driver Sweeper , ocistiti ostatke drajvera
Restart
Instalacija novih drajvera

****************************************************************************************

Za one koji nemaju 3d stereo naocare / ne koriste taj feature- slobodno mozete iskljuciti servis. (start/run/services.msc -- nvidia stereoscopic 3d driver service - disable)

Prilikom instalacije ici na custom install i chekirati samo instalaciju drajvera i physx-a, a ostalo destiklirati, ukoliko nije potrebno korisniku (3D drajver, nv update, audio...)
 
Poslednja izmena od urednika:
Izasli 195.39 za Win7/Vista x32 i x64 na Guru3D
 
Meni je taj beta 195.39 pojeo dzigericu na W7 64bit i ubedjlivo je najlosiji beta drajver koji sam do sada video.:wall: Prvo - sporiji je od 191.07 WHQL:wall: a drugo - 3dmark05, 3dmark06 i Vantage su mi izbacivali gresku "system info error":wall: a kada sam se vratio na 191.07 sve se normalizovalo.:banana:
 
Problem je sto frajeri na Guru3D nisu naglasili da je beta ???!!! Ja sam tek kada sam skinuo primetio da je beta. Bas bezveze sa njihove strane. Bas sam razmisljao da ga instaliram, ali mi je drago da je ivanza dao komentar:D.
 
Frajeri ne naglasavaju da je beta jer se to podrazumeva, naglase kad je final tj. stave WHQL pored verzije drajvera.

Koristite inace neki program za temeljno ciscenje drajvera, npr. Driver Sweeper ili nesto sl. tome. Ne verujem iskreno da je tolika varijacija izmedju drajvera i da bas sam drajver pravi problem, nesto drugo je u pitanju.
Od ove 19x.xx serije i meni se desilo da mi nesto sj...e pa od sad prvo obrisem kompletno stari...ranije je stvar bila samo novi preko starog i gotova prica ..
 
Poslednja izmena:
Gde ti vide da za one finalne pise final!!! Ja to ne vidim!! Ali znam da svi za beta pisu beta.

guru3d.png
 
^ Znaci ovi nisu ni beta ni final. :)
 
Tebi ko da je tata juce kupio komp. pa jos uvek nisi pohvatao neke stvari :) ?

http://downloads.guru3d.com/Videocards---NVIDIA-GeForce-Windows-7_c37.html

Javljajte ako izadju neki bitniji, ocekivani i sl. drajveri a ne za svaki novi koji izadje - mislim...cisto da ne bude tako.
To se desava svake nedelje i po vise puta ...ima lepo link u prvom postu pa sa vremena na vreme pogledas ima li koji novi drajver ako te interesuje.
 
195.55 WHQL candidate

Vista/W7 64bit
Vista/W7 32bit
WinXP


# Adds GPU-acceleration for smoother online HD videos with the new Adobe Flash 10.1 beta. Learn more here.
# Adds support for GeForce GT 240.
# Adds support for OpenCL 1.0 (Open Computing Language) for all GeForce 8-series and later GPUs.
# Adds support for CUDA Toolkit 3.0 features and performance enhancements. See CUDA Zone for more details.
# Adds SLI and multi-GPU support for many top new gaming titles including Borderlands, Call of Duty: Modern Warfare 2, FIFA Soccer 10, and more.
# Includes numerous bug fixes including improved performance for Need for Speed: Shift. Refer to the release notes on the documentation tab for information about the key bug fixes in this release.
 
Jel sa 195.62 whql ne može da se uključi fizika na 8500gt? Ima 16 shader jezgara samo a treba joj minimum 32 izgleda.
 
Poslednja izmena:
Moguce, mada nisam imao prilike da probam...takav je i zvanicni minimum (32 jezgra, 8xxx serija kartica).
 
krastavac sa ovim novim driverima 195.62 nikako ne dobijam u task baru pored sata ikonicu NVIDIA Settings,jel i kod vas tako?Kako da je spustim dole i odakle?
Inace slika je od starijih 191.07,kada instaliram ove nove 195.62 ikonica se uopste ne pojavljuje!!!
 

Prilozi

  • NVIDIA.jpg
    NVIDIA.jpg
    10 KB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
Kod mene ne vraca monitor iz standby.
 
kod mene ne obaraju clockove lepo na GTX 260.
 
verovatno zbog toga što koristiš TV i monitor
 
Pozdrav forumasi!

Imam graficku 6600GT, da li ovi novi drajveri (195.62 WHQL) rade sa pomenutom kartom? Mozda je pitanje glupo ali nisam dugo menjao drajvere pa ne znam da li se odnosi i na ovu moju 6600GT.

Hvala.
 
Na nv sajtu kaze da ovi drajveri podrzavaju i tu kartu.
 
Kako ti volja.
Ja sam se navikao na uninstall starih/safe mod-driver sweeper/instalacija novog drajvera. Za svaki slucaj.
 
Instaliraj nove preko starih. Setup ce automatski skloniti stare drivere.
 
sa ovim drajverima se nemoze kontolisati brzina cooler-a sa EVGA Precision-om (v1.8.1). Takodje neradi ni monitoring obrtaja cooler-a ni u everestu :mad: OS Vin 7 x64
 
jel neko probao Xtreme-G 195.62 za Win7, kod mene u proseku svaka igrica ima 5 fps-a vise nego sa originalnim 195.62, kvalitet isti...
 
Мila majko šta su radili sa drajverima u XP-u...između ostalog, ne radi system tray ikonica više i ne može da se uključi, a trebala mi za rotiranje ekrana. Postoji li ta opcija negde u nVIDIA control panelu, ne mogu da je nađem?
 
Nazad
Vrh Dno