Šta je novo?

Nadogradnja RAM memory - POMOC!!!

lazar1988

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poruke
24
Poena
304
Zanima me da li je moguce nadograditi RAM. Imam MSI EX600X-287EU. U njemu je vec 2GB ram,a ja bih ubacio jos 2GB. Da li bi time postigao nesto? I jos nesto - da li je moguca zamena procesora? Imam Intel Core 2 Duo T5550 @ 1.83GHz. Hvala unapred.
 
prvo moras da vidis da li imas 2 x 1GB RAMa ili jednu od 2GB... skini npr CPU-Z i vidi sta ti kaze za memoriju.

procesor je mozda moguce zameniti, ali pitanje je gde ces naci jaci i po kojoj ceni
 
Dodavanje mem je uvek dobrodoslo. Kao sto Iznogood rece, proveri sa cpu-z sta imas i pogledaj detalje procesora. Imam viska t7300 koji mislim da bi ti odgovarao ;). krastavac kucam sa fona pa mi je mucenje da trazim specifikacije tvog laptopa.
 
Pitanje je da li ti se isplati zamena procesora...a sto se tice memorije mislim da moze 4GB
 
Može upgrade memorije, nije problem. Moj burazer ima EX600 sa jednom štanglom od 2 GB, jedino što nisam siguran koja je tačno oznaka (nije 287EU). Čipset je Intel 965, tako da on sigurno podržava 4GB (naravno, treba ti i 64-bitni OS).

Procesor isto možeš da upgradeuješ ali mislim da ti se to ne isplati. A i gubiš garanciju, pošto moraš da skidaš heatsink na kom je obično neki stiker koji jednostavno moraš da pokidaš da bi ga skinuo.
 
Ja prvi put čujem za sticker na heatsinku :trust:
 
Dobro, nazovi kako god hoćeš to "Warranty Void if Removed" parče trake preko šrafa ili kabla, ploče, čega god. Uglavnom je jako osetljivo, pa se cepa pri najmanjem pomeraju...
 
Poslednja izmena:
Pa nije dobro. Da je nekako nalepljena na heatsink izgorela bi brzo, i šta ćeš onda s garancijom :)? I nije baš da su nalepnice jako osetljive i da se cepaju pri najmanjem pomeraju, ali neću da cepidlačim.
 
Ok, moja greška, nije heatsink... Šta god, bitno je da znaš na šta sam mislio...
 
Apsolutno se razumemo, samo da neko manje upućen ne upadne u zabunu.
 
Ja koristim Windows XP Professional Service Pack 3. da li on podrzava 4GB RAM. Mozda da pozovem Pick-And-Return , mozda mogu oni da mi urade upgrade a da mi garancije ostane.
 
Poslednja izmena:
zavisi koja je verzija Windowsa instalirana... postoji WinXP SP3 i 32bit i 64bit
 
32-bitni XP podržava do 4GB RAM ali sistemu obično bude dostupno manje (3,nesto GB) zavisno od konfiguracije.
 
Možeš desni klik na My Computer ikonicu, pa Properties. Tu treba da ti piše da li je 32-bitni, odnosno 64-bitni operativni sistem.
 
Si siguran da postoje drajveri za win xp x64 za tvoj laptop..?Ja bih pre isao na win 7 ili vista x64 jer xp x64 ima jako loshu podrsku
 
Imam XP x64 na starom notebooku. Istina da je loš po pitanju kako drajvera, tako i podržanog softvera. Jedino što je manje zahtevniji od Viste i daje osećaj da je brži.
Takođe, malo je komplikovan za instalaciju na SATA diskovima, zato što (kao ni XP x32) nema text mode drajvere, pa ih treba slipstreamovati u instalaciju...

Kao što reče čovek, idi na Vistu x64 ili možda još bolje na Win 7.
 
pa mislim da i vista nece bas dobro raditi kao xp,a i licno je ne bih stavljao zbog nekih bagova koje ima.
 
Nazad
Vrh Dno