Šta je novo?

Kako povezati laptop i PS3???

bojana88

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruke
8
Poena
151
Zeleo bih da povezem laptop i PS3... Tj. da mi laptop koristi kao TV... Imam palmtop tv ali nisam uspeo da povezem... Kad god pokrenem palmatop tv ekran mi je skroz plave boje i ne prepoznaje ni jedan uredjaj... Jel zna neko kako da resim ovaj problem ili da povezem laptop i PS3 pomocu nekog drugog uredjaja ili kabla?? Hvala unapred
 
To će ići malo teže jer ti treba video ulaz
 
Zeleo bih da povezem laptop i PS3... Tj. da mi laptop koristi kao TV... Imam palmtop tv ali nisam uspeo da povezem... Kad god pokrenem palmatop tv ekran mi je skroz plave boje i ne prepoznaje ni jedan uredjaj... Jel zna neko kako da resim ovaj problem ili da povezem laptop i PS3 pomocu nekog drugog uredjaja ili kabla?? Hvala unapred

kupis malo bolju externu usb tv kartu koja ima video in/out i na zuti chinc ubodes zuti koji ide iz sonija onaj orginalni sto ima i beli i crveni za audio i imaces sliku. Ako taj tjuner ima i ulaz za audio resio si problem ali ce da te kosta.
o ovako necemu pricam http://itsvet.com/proizvod/leadtek-tv-pro-1920/comp_comp_tuner/87/227
koliko vidim on ima i komponentni ali sve zavisi od rezolucije tvog laptopa.
 
palmtop tv

cekaj taj palmtop ima video ulaz kao chinch ili kao svhs? kad povezes soni na njega nema slike na ekranu? povezi soni prvo na obican tv i spusti mu rezoluciju na pal obicnog tv-a. onda kad ga povezes na palmtop trazi source tj ne preko antena cable nego na av1 ili av2 zavisi koliko ih ima tvoj palmtop. ja sam preko palmtopa (narandzasti) igrao sony2. mora da moze samo moras malo da se pomucis.
 
povezano je sve lepo preko palm top tv-a ali neznam kako da nadjem sliku sada a nemogu d rikljucim sony na tv da smanjim rezoluciju jer nemam tv zato i hocu da prikljucim ovako


mozda je problem u tome sto mi je sony bio povezan sa tv-om (100 cm dijagonala) a sada na lap topu je mnogo manja rezolucija li nikako nemogu da je smanjim
 
Poslednja izmena:
povezano je sve lepo preko palm top tv-a ali neznam kako da nadjem sliku sada a nemogu d rikljucim sony na tv da smanjim rezoluciju jer nemam tv zato i hocu da prikljucim ovako


mozda je problem u tome sto mi je sony bio povezan sa tv-om (100 cm dijagonala) a sada na lap topu je mnogo manja rezolucija li nikako nemogu da je smanjim

imas na daljinskom izbor signala ide antena cable av pa trazi, ako si ga vezao na av preko chincha morao bi da dobijes sliku osnovnog menija. znaci isto ko na tv-u pravom, povezes soni i nemas sliku dok ne kazes tvu na kom av portu se nalazi konzola.
povezi soni sa palmtopom, smanji ekran za tv da vidis i desktop i idi na opciju izbor signala. koristis obican kabl koji si dobio uz ps3. ako je taj tv bio od 100cm sigurno si vezala ps3 preko hdmi kabla. Sad koristis obican zuti chinc i soni bi morao sam da prebaci na odgovarajucu rezoluciju pal sistema.
 
Poslednja izmena:
ok sad smo jedan korak blize cilju uradio sam kako sto je pisalo na zadnjem linku ali sada imam sliku neku minimalnu crno bela je i mnogo treperi i nemogu nigde da podesim da bude normalno sta da radim ako ima jos neki link kako onaj zadnji
 
ok sad smo jedan korak blize cilju uradio sam kako sto je pisalo na zadnjem linku ali sada imam sliku neku minimalnu crno bela je i mnogo treperi i nemogu nigde da podesim da bude normalno sta da radim ako ima jos neki link kako onaj zadnji

ako je crno bela slika onda ti je palmtop podesen na ntsc podesi ga na pal i imaces boje a ako imas meni isto uradi i na soniju. znaci na palmtopu odes na podesavanje pa ako u softveru nemas srbia i montenegro ili yugoslavia stavi germanu oni su na pal-b ko mi. Ako si instalirao softwer za palmtop koji je dosao uz karticu izadji na sajt ima noviji mozda ublazi treperenje. Ako si na kablovskoj izvuci tv kabl sa kartice dok igras soni, eksperimetnisi malo:)
 
e hvala mnogo moje piće, radi super ali nisam podesavao pal na sony samo na palmtop nemogu da nadjem gde je na sony pa je slika malo bleda
 
Nazad
Vrh Dno