Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Pozdrav ljudi, imam onaj najgluplji problem sa beta verzijom kad izbacuje "da su neke komponente istekle". Probao sam da instaliram na flash pa da zamenim exe ali opet ne radi. Hocu da ukljucim frame limiter a koliko sam razumeo dostupan je samo u beta verziji. Ako bi neko bio ljubazan da spakuje instalacioni folder beta instalacije i uploaduje na neko cudo bio bih zahvalan.
 
Poslednja izmena:
dzabe ti to. beta verzije su ogranicene po datumu, a ne po vremenu koriscenja. evo sad sam instalirao na virtuelnu masinu i odmah mi kaze da je expired ili corrupted.

mozda ako bi nesto cackao sa datumima...
 
JA imam malo drugačije pitanje:Kako da underclock-ujem GPU sa MSI Afterburner-om?

Imam GTX 650-TI MSI PE OC,dakle fabrički OC verzija na 993MHz GPU,u 2D aplikacijama radi na 324MHz,što je dobro,ali u igrama je uvek na 993MHz,što bih ja hteo da nekako smanjim,radi dužeg života grafičke i smanjenja temperature GPU,a ionako igram samo Darksiders,a sa limitiranim FPS na 40(RivaTuner),pa bih zamolio nekog da mi objasni kako to da uradim?
Dakle,da li treba da menjam samo GPU clock,ili mora i Memory clock i voltaža,i da li bi sve to bilo opasno?
 
Mislim da nemas potrebe za tim.
Previse je komplokovano dok ubodes dobar napon za taj snizeni klok.
Jer ako smanjih klok a napon ostane def nista nisi uradio.
 
Ej drugari treba mi pomoc, da budem iskren nisam procitao celu temu i verujem da je vec pominjano al ajd opet da pitam, sa novim drajverom 13.2 b6 trixx cim ukljucim krene da mi seta slika, pa sam se presaltao na msi afterburner, ali tu je dugi problem, zakljucane voltaze i ogranicenog kloka, elep po preporuci odradim http://forums.overclockersclub.com/index.php?showtopic=182403 i dobijem otkljucan core clock, voltaza ostaje zakljucana(by the way stuklirao sam u setings core voltage/monitoring), dajte neki predlog posto mi nema nista od O.C-a :(
 
ja sam odavno prestao da koristim unofficial overclocking. Nesto mi zezne sve kada ukljucim. ranije se nije desavalo, ali sada imam brdo problema ako ukljucim.
Resenje koje sam nasao je otkljucavanje kroz registar. Prvenstveno sluzi za amd overdrive, ali prosiruje opseg i u AB.
http://www.techimo.com/forum/graphi...9-enable-higher-overclocks-ccc-reg-entry.html
Pitanje je da li ce biti isto i za 6850. pokusavas na sopstvenu odgovornost
 
Pa valjda jeste i to stiklirao, ako nije onda je bas genije. :D
 
CaptureAB.jpg
UnofficialOverclockingEULA = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
UnofficialOverclockingMode = 1 (to keep PowerPlay active (may not work on old ASICs), 2 to traditionally disable PowerPlay or to 0 to temporary disable unofficial overclocking path)<--Do not type this, just for reference ;) I have mine set to = 1
iskljucen ULPS
 
ja koliko znam crta izmedju reci "/" ima znacenje i-ili a ne veznika pa se iz konteksta moze zakljuciti i nesto drugo......:smoke:
 
Ne bih zalazio u to šta i kome znači, pošto ima svakakvih ljudi (100 ljudi, 100 ćudi - 100 žena...). Ali V Control u tvom postu ne bješe.
 
Istina.
 
Ubacio, ne sljaka..... :-(
 
A cime si pre klokovao kartu?
 
Pa vec napisah, trixx radio na cat 12.6, pao upg na 13.1(zbog krize 3) i dl poslednjeg trixxa, ka ono, samim ulaskom u trixx slika krece da igra kolo s leva na desno, slicno kao kad pukne O.C, by the way trixx je na def vrednostima, kad setujem o.c(koji radi 100%) i udjem u neku igru, nakon izlaska iz iste slika vise ne igra sve je ok o.c stoji, ako npr opet cacnem trixx i vrnem npr def set krece kolo ponovo......probao sam i sa dve predhodne ver trixx a- sve isto.... i ista prica je i sa 13.2 Beta 6
 
Aha, to mi je promaklo.
I meni slika igra i trza se jedno 1min dok se sama ne smiri.
13.1 AB
Kada su vrednosti na def onda nemam tih problema, što znači da je to do drajvera.
Čekamo neki fix.
 
To sam i ja zakljucio, nego me bas nervira, kod mene bogami ne prestaje vec ako ne udjem u neku igru postaje sve gore i gore....cekamo....
 
Mislim da nemas potrebe za tim.
Previse je komplokovano dok ubodes dobar napon za taj snizeni klok.
Jer ako smanjih klok a napon ostane def nista nisi uradio.

Dakle,ako smanjim gpu clock sa 993 na 925MHz koliko je kod referente, neće se smanjiti temperatura za koji stepen?

Čuo sam overclockovanje smanjuje radni vek grafičke,a moja je OC od kad sam je kupio...
 
Dakle,ako smanjim gpu clock sa 993 na 925MHz koliko je kod referente, neće se smanjiti temperatura za koji stepen?

Čuo sam overclockovanje smanjuje radni vek grafičke,a moja je OC od kad sam je kupio...

Tebi je fabricki OC karta, tako da tu nemas brige.
Tacno je da sanjenjem kloka se smanjuje temperatura ali samo ako se smanji napov.



To sam i ja zakljucio, nego me bas nervira, kod mene bogami ne prestaje vec ako ne udjem u neku igru postaje sve gore i gore....cekamo....

Ja to resim tako sto odem u Catalyst contol center, stikliram GPU Scaling i tada se slika smiri, pa onda odstikliram.
Probaj mozda i tebi pomogne.
 
To sam i ja zakljucio, nego me bas nervira, kod mene bogami ne prestaje vec ako ne udjem u neku igru postaje sve gore i gore....cekamo....


Probaj da skines stariju verziju Afterburnera. Ja jos uvek imam 2.2.1 verziju i sve mi radi super i na 13.1. Doduse ja imam MSI kartu :) Ali nista te ne kosta da pokusas. Pre toga obrisi tu verziju sa CCleanerom
 
To sam i ja zakljucio, nego me bas nervira, kod mene bogami ne prestaje vec ako ne udjem u neku igru postaje sve gore i gore....cekamo....

Tako je i kod mene sa AB 2.2.1, 2.3.1 i svim drajverima posle 12.4, na default je sve ok ali kada overklokujem imam iste probleme. Jedino sa ovim 12.4 mogu da overklokujem na max stabilne vrednosti za ovu graficku ali su drajveri prilicno matori i to me nervira.
 
Verujem da nervira imate jako cudan problem. Jeste li radili mozda clean uninstall drivera u safe modu?
 
Има ли начина да се Нвидиа (460 ГТХ) карта клокује тако да се задрже оних неколико 2Д профила, од 50Мхз до 400Мхз, а да се само 3д профил промени? Видим да ту опцију има Нвидиа инспектор, али нисам сигуран како наместити да ради аутоматски.
 
Има ли начина да се Нвидиа (460 ГТХ) карта клокује тако да се задрже оних неколико 2Д профила, од 50Мхз до 400Мхз, а да се само 3д профил промени? Видим да ту опцију има Нвидиа инспектор, али нисам сигуран како наместити да ради аутоматски.

Да одговорим себи, EVGA Precision је довољно паметан да аутоматски користи профиле, решен проблем.
 
Kako mi MSi AB cita Pagefile iako sam ga ugasio? Pise na leru oko 3GB PF uz 2GB RAM-a.
 
Postji li nacin da sa nekim od ovih programa otkljucam na mojoj gtx 780 ti memoriski kontrolor za voltazu???
 
Postji li nacin da sa nekim od ovih programa otkljucam na mojoj gtx 780 ti memoriski kontrolor za voltazu???

Ne postoji. To ima samo na MSI Lightning karti i mozda Matrix ili ne znam koja vec verzija karte postoji za 780 Ti.
 
Nazad
Vrh Dno