Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Skoro sam poceo da koristim ovaj Afterburner pa imam neka pitanja.

Meni treba ovaj program samo za-gledanje FPS-a u igrama,hvatanje screnshotova i da mi ventilator na grafickoj bude automatski podesavan.

Jel mora onaj MSI ON-display server da bude pokrenut da bi ja mogao da imam ovo gore navedeno?Dali moze bez njega?

Koliko je ovaj MSI Afterburner zahtevan,koliko smeta prilikom igranja?Do sada sam koristio FRAPS i Smart Doctor,da bih imao to sto trazim,a to sve imam u afterburneru.

Hvala na odgovorima.
 
Pa ako hoćeš da vidiš fps OSD ti mora biti upaljen a da bi snimao i hvatao SC ne mora. Što se ventilatora tiče to možeš sam da namestiš u fan da ti u zavisnosti od temperature vrti na određenom broju obrtaja (što je po meni bolje nego da staviš fiksno)
 
Ne znam da li je neko pisao ali sa amd 12.2 drajverima AB je neupotrebljiv cak i u najnovijoj beta verziji. Sa 12.1 je sve ok, konacno mogu da vidim koliko koja igra jede vrama [mada je to moglo i sa prethodnim betama]. Primetio sam da crysis 2 zakucava vram na extreme podesavanjima i 1680x1050 a bf3 je malo manji potrosac vrama ista rez, sve ultra, hbao i 2xAA, aa post low.
 
Da li neko zna kada izlazi Afterburner 2.20 Beta 15 ?
 
Screw that, da li neko zna kada ce finalna verzija... smorili su vise sa betama.
 
Koliko je safe voltage za 24/7 za MSI n560ti Frozen Throne II oc verziju?

Da li mogu da stavim na 1200mV ukoliko su temperature ok?

-------------------------------
konfa iz potpisa...
 
Naravno, samo pazi na temperature i na sigurnom si, da li ce trajati deset ili osam godina, koga briga :)
 
Default mi je 1000mV a klok je 880MHz, trenutno sam stavio 1100mV i vozim na 1000MHz mislim da je to ok, necu ici vise. :)
 
Default mi je 1000mV a klok je 880MHz, trenutno sam stavio 1100mV i vozim na 1000MHz mislim da je to ok, necu ici vise. :)

meni je default napon 0.987mV a klok isto 880MHz ...ako hoces najbrze da proveris stabilnost na tim frekvencijama, igraj iskljucivo neku DX11 igru(Crysis2 DX11/Batman Arkham City) ili provrti Ungine Heaven DX11 benchmark
 
Poslednja izmena:
No more 2.2.0 betas are planned, there are no new NV and AMD chips around the corner so we can release an official 2.2.0 soon. As for betas, most likely public beta testing will stop at all after public 2.2.0 release. I'd deadly tired of trying to share new features development process with community then seeing traditional bashing feedback about "endless betas". So we'll update Afterburner just once or twice per year when new GPUs are released. No testing of new features will be performed during development and development will it be beta-tested by selected testers and only privately. Those who actively pushed "we hate betas" approach can be happy now. There will be nothing but official releases since 2.2.0.

Post je od 03-21-2012

Nije da imam problema sa 2.1, ali mi uzasno treba neki program za snimanje igara, a 2.1 ne snima zvuk. Svi ostali programi imaju neki problem ili ogranicenje. Bete su dosadne jer imaju vremensko ogranicenje.
Ovo je sjajna vest. Jedva cekam da i 2.2 konacno vidi svetlo dana.
 
Ja imam problem...kada na MSI Afterburner-u postavim memory clock 625 koji je minimum za moju karticu (Ati 6950) on nece da prihvati...i u punom radu graficka mi je na 70-80 stepeni. Da koristim jednostavno neki drugi OC program ili da jednostavno promenim nesto.
 
Mora da hoce, nesto nisi kako treba odradio.
 

Prilozi

  • ab.JPG
    ab.JPG
    96.3 KB · Pregleda: 74
Ali spusti dole monitor da vidim da li ti pokazuje da je 685. Jer meni isto tako kao i tebi pokazuje na levom tom prozoru za OC, ali na monitoru, (desnom prozoru) on i dalje pokazuje 1250.
 
Koliko me smaraju vise ove beta verzije, 20. istice ova poslednja a 2.1 me smara jer ne pokazuje vram zauzece i baguje oko oc profila.
 
Ja i dalje ne mogu da smanjim memory clock. Misli, ja smanjim, i pise mi da je 625, ali cim pokrenem neki program, on odma skoci na 1250, i skoci i temperatura.
 
Verovatno ti overdrive pravi problem. u njemu je donja granica 1250.
 
tesko :D
ja sam imao problem sa gornjim limitom. iako otkljucam AB da moze da klokuje, OD se resetuje prilikom visokog kloka. Postoji registry edit koji to resava i pomera granice. problem je sto treba znati sta i gde ubaciti.
http://www.techimo.com/forum/graphi...9-enable-higher-overclocks-ccc-reg-entry.html
ja sam uradio ovo, ali mislim da tebi ovaj konkretan slucaj nece pomoci.

Prvo sto mozes da probas je da disable OD.
 
Pa koliko sam ja skontao...jednom kada ga enable, ne mozes vise disable. Imas onu kvacicu, ali i dalje je otkljucan.
 
Ali spusti dole monitor da vidim da li ti pokazuje da je 685. Jer meni isto tako kao i tebi pokazuje na levom tom prozoru za OC, ali na monitoru, (desnom prozoru) on i dalje pokazuje 1250.

Upravu si, tek sad sam primetio da ne spusta memoriju i ako je spustena.
 
Eto...kada mi miruje kompjuter core je 250 a memorija 150. Ma koliko da spustim memoriju, cim upalim program ona skoci na 1250...i greje mi se graficka ko luda. Ozbiljan problem...
 
u ovoj zadnjoj verziji postoji i framerate limit opcija :)
 
Gurno sam moj safir 6850 na Core 900 Mhz, a Memory na 1250 Mhz. Testovi su stabilni, kakva su vaša iskustva? kako uspevate koliko volate stavite ?
 
To je ništa ja toliko vozam mog Gigabyte-a koji mi ne dozvoljava da se igram sa naponom. Ti sa tim Safirom lagano možeš da ideš i na 1ghz uz 1.2v
 
Kupio sam MSI 6850 najjeftiniju. Radi se o modelu bez crno crvene plastike:
http://www.msi.com/product/vga/R6850-PM2D1GD5-OC.html

Posto je bila prilicno bucna a meni je HR-03 i par ventilatora skupljalo prasinu, odlucih da to sve iskoristim. Kako izgleda hladjenje mozete viditi u attachmentu. Da li neko ima ideju koliko je ovaj moj blizu MSI Ciklona 6850 sto se tice naponske i kondezatora. Da li je pametno da pokusam da idem na taktove koje gura Ciklon ili ne?
 

Prilozi

  • IMAG0001.jpg
    IMAG0001.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
Kupio sam MSI 6850 najjeftiniju. Radi se o modelu bez crno crvene plastike:
http://www.msi.com/product/vga/R6850-PM2D1GD5-OC.html

Posto je bila prilicno bucna a meni je HR-03 i par ventilatora skupljalo prasinu, odlucih da to sve iskoristim. Kako izgleda hladjenje mozete viditi u attachmentu. Da li neko ima ideju koliko je ovaj moj blizu MSI Ciklona 6850 sto se tice naponske i kondezatora. Da li je pametno da pokusam da idem na taktove koje gura Ciklon ili ne?

...izgleda da ima istu naponsku , ali kod ciklon verzije su zakacili mali pasivni kuler na naponsku.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno