Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Ok, ja imam verziju 1.5.1 i sad hocu po prvi put da malo klokujem moju HD5850.
Da li treba da stavim poslednju verziju Afterburner-a ili mogu i sa ovom da odradim bez problema?

Hvala
 
Prepoznaje kartu i sve ostalo je OK, ali nikada nisam overklokovao kartu pa ne znam bas sta je najbolje odraditi...
Jel mogu samo preko stare verzije da instaliram novu?
Izvini sto davim ali moram prvi put da pitam:p
 
Nista te ne kosta da uninstaliras staru pa instaliras novu :) kad sam ja noob uspeo,uspeces i ti.
 
Kako se menja voltaza posto kod mene nemoze na GT240,jel to moze nekako da se otkljuca ?Nmg nikako dalje od 550Mhz da oc core a memoriju sam dostigao do 2000Mhz.I kako da editujem cfg.falj ? Evo kod mene kako pise u cfg.Cim podignem malo samo core drajver pocne da puca i moram da oborim taktove na default...
 

Prilozi

  • afterburner.JPG
    afterburner.JPG
    70.2 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Ovako bi trebalo, bar kod mene radi;)

UnofficialOverclockingEULA = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
UnofficialOverclockingMode = 1 (to keep PowerPlay active (may not work on old ASICs), 2 to traditionally disable PowerPlay or to 0 to temporary disable unofficial overclocking path)
 
Odradio sam to i nece nikako kako pipnem core malo samo da podignem odmah pukne igra ili drajver puca...Tako da nista od GPU core oc samo memoriju sam mogao da podignem i to do 2000Mhz i to super radi.A core neznam sto mi neda da diram....
 
Display device : ATI Radeon HD 5800 Series on RV870 GPU
Display driver : 8.14.10.0798, Catalyst 10.12
On-board memory : 1024MB
BIOS : 012.011.000.006
GUID : VEN_1002&DEV_6899&SUBSYS_0B001002&REV_00&BUS_3&DEV_0&FN_0


Zelim da klokujem jedan 5850. U MSI Afterburn (najnovija verizja) Core clock je na 725, a za max mogu da namestim samo 775mhz, memory clock je na 1000 a mogu da namestim samo na 1125mhz. Dali je to normalno, ili nesto nije u redu sa karticom?
 
Imam connect3D 5850 ... zna li iko nešto o njoj...neke performanse...trenutno imam msi n 260 gtx twin frozer oc......
a ovu planiram da nakačim..rečeno mi je da je brža..da li ću primetiti razliku u igrama?????
 
brza je karta primetno. Na vecim rezolucijama bi svakako trebao da osetis razliku. A i dobra ti je investicija za buducnost, bices miran dosta sto se tice igara.
 
Jel mogu nekako da otkljucham napon za ovu moju kartu max mi je 1.150 mozhe li nekim hakom da se josh vishe poveca?
 
Da htedoh i ja da pitam kakva je situacija sa otključavanjem napona za NV?
 
Mozhe li nekako sa nekim programom veci napon ili mora da se moduje bios?
 
Imam jedno pitanje, imam msi radeon hd 6770, u afterburneru mi ne prepoznaje driver, tj. u programu mi stoji samo hd 6700 series a gdje treba da pise driver ne stoji mi nista? Da li se to jos nekome desavalo?
 
Treba mi savet oko par stvari sto se tice OC-a.
Prvo, relevantne komponente moje konfiguracije su:
vga: Gainward gtx 560 ti (referentni model)
techpowerup-gpu-z-05.jpg

cpu: phenom II 955 be rev. C3
psu: seasonic ss 500 et
mbo: asus m5a97 (nije PRO a ni EVO)

sve je na default klokovima.

1. Interesuje me da li se povecava potrosnja "struje", odnosno da li ce moje napajanje da izdrzi ako klokujem grafu bez dizanja napona?
2. -||- "struje", odnosno da li ce moje napajanje da izdrzi ako podignem multiplier za procesor bez dizanja napona?
3. U MSI afterburner-u kako da sihronizujem povecavanje core/shader clock brzine, odnosno koliki korak treba da bude za "shader clock" ako recimo "core clock" povecavam za po 10 jedinica? Link dugme koje povezuje ovo dvoje je "nedostupno/neaktivno" u msi a. programu.

Ako treba jos informacija recite.
Hvla unapred.
 
A za nvidiu koja je fora svaku verziju koju skinem nema otkljucani centar za Voltazu ? :(
 
Ako misliš na mogućnost promjene napona pretraži temu, zavisi od tipa naponske na kartici, da li je digitalna ili analogna.

Ni priblizno u jednom kompu na ovoj kartici mogu da menjam voltazu a na svom kompu (masina iz potpisa ) ne mogu da menjam voltazu... ? objasni mi to?
 
Odavno se nisam igrao sa mojom HD4770 pa sam mislio malo da je OC ali se secam da sam imao problema sa istom (Saphire) tako sto nije htela stabilno da radi na bilo kom taktu koji je van onog "deff" koji nudi Overdrive iz CCC. Svi su pricali kako ima GPU radi na 1Ghz a moj nije hteo ni na 900 :S Koliko je max na koji mogu da podignem voltazu GPU-a?
 
Odavno se nisam igrao sa mojom HD4770 pa sam mislio malo da je OC ali se secam da sam imao problema sa istom (Saphire) tako sto nije htela stabilno da radi na bilo kom taktu koji je van onog "deff" koji nudi Overdrive iz CCC. Svi su pricali kako ima GPU radi na 1Ghz a moj nije hteo ni na 900 :S Koliko je max na koji mogu da podignem voltazu GPU-a?

Ne znam koliko je pametno igrati se sa voltazom sa kartom koja nije u garanciji...

inace, evo sta kazu neki

Tried MSI Afterburner 1.3.0 on this card?

Max voltage on the Smart Dr. software for Asus Top HD4770 is close to 1.3v. Gets hot with more voltage have to be very careful.

I would be careful right around 1.2v.
 
ma ja sam išao na 1.1v i onda radi na 1ghz, ali sam nešto batalio taj sport :) sada je grafika na deff :)
 
To ti kazem... Ja svoju 6950 drzim na 920/1440 a voltaza je na 1.2... stabilna je i ne pregreva se... ali ima garanciju, a to je bitan faktor :D
 
Da bi ste klokovali graficku kartu za 24/7 bitne su dve stvari temperatura na kojoj radi i napon. Na nekim modelima ima malo prostora za klokovanje, a opet neki dobar primerak kartice ostavlja mogucnost za klokovanje. Otkljucavanje napona se radi iz biosa, ili ucitavanjem otkljucanog biosa ili editovanjem istog, a podizanje napona i klokova se moze raditi iz programa za to predvidjenog ( u poslednje vreme MSI afterburner preuzima primat). Prilikom klokovanja treba pratiti temperature i brzinu ventilatora, kao malo i procitati iskistva drugih ljudi po netu vezanu za vas model. Sto se tice garancije, odnosno klokovanja kartice po isteku iste stvar je licnog ubedjenja, jer prasinom zacepljena kartica narocito leti uz spoljnu sobnu temperaturu od 30+ u prostoriji moze pre otkazati ili crci, nego klokovana na manjoj sobnoj i uz bolje hladjenja. Kod 24/7 klokovanja obicno vam ne treba otkljucan bios ( za napone ) jer ono sto je proizvodjac predvideo za sigurne napone vam je dostupno ( uz zavisnost od naponskog chipa) ako je ikako i moguce menjanje napona. Ja sam godinama koristio 8800gtx kartice na vodi koje su bile prefleshovane sa biosom koji je imao vece taktove i napone. Kartice su i dan danas zive i ispravne, ali su zamenjene boljim. Isle su dosta puta pod tecan azot i klokovane sa defaultnih 580mhz na cak 960mhz ( radjeni i modovi na njima za dodavanje extremnog napona ) i to im nije za sada smetalo i zive su i zdrave. Ponavljam treba voditi racuna da temperature budu ok, odnosno da su kvalitetno hladjene.
 
Poslednja izmena:
Changes list includes:

- Memory clock limit has been extended to 180% on AMD RADEON 79x0 graphics cards in unofficial overclocking mode
- Added low-level clock frequencies monitoring for AMD RADEON 79x0 graphics cards
- Added PowerTune adjustment slider for AMD HD 6xxx and 7xxx series graphics cards
- Improved overclocking profiles format provides compatibility with future graphics cards. Please take a note that existing overclocking profiles (startup overclocking profile and profile slots) will be ignored and must be recreated in new version
- MSI On-Screen Display server has been upgraded to v4.3.2. New version gives the following improvements:
o Added gamma corrected video capture support
o Framerate limit ratio for video capture in no longer controlled via the server's profiles. Now it can be adjusted directly into MSI Afterburner's video capture properties
o Added Direct3D9Ex support (DOTA 2 and Darkness 2 demo)
o Improved desktop windows notification mechanism eliminates unwanted beeps occurring on some systems during the server startup / shutdown
o Output video dimensions are now cropped to be multiple of 16 to improve compatibility with some third party MJPG decoders
o Improved OpenGL On-Screen Display coordinates calculation for framebuffer coordinate space mode
o Now "Enable compatibility with modified Direct3D runtime libraries" option is compatible with Direct3D9 game engines using double FPU precision (MassEffect series)

download link:

http://download3.msi.com/files/downloads/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup220Beta12.zip
 
Gurno sam moj safir 6850 na Core 900 Mhz, a Memory na 1250 Mhz. Testovi su stabilni, kakva su vaša iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno