Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

sta da? da li AB radi pod 64bit ili je 64bit sistem osetljiviji na klok procesora?
 
Meni verzija 1.6.0 radi normalno u Win7 x64, ne znam za 1.6.1, ova mi radi ok, pa nisam ni skidao noviju verziju. Mozda trebas da promjenis ovo u cfg-u: "EnableUnofficialOverclocking = 1"
Mene je to zezalo prilikom klokovanja 5850, moglo je samo do 775mhz za GPU, sve preko toga bi vracao na default. Cim sam promjenio ovo gore, sve radi ok.
 

Prilozi

  • Untitled51.jpg
    Untitled51.jpg
    347.7 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
da li zna neko radi li verzija 1.61 na W7 64bit? pitam jer ne mogu nikako da klokujem karticu. kada podesim klokove i kliknem na "save" i izaberem recimo broj 1 za profil, pa onda zakljucam profil na katanac pored i kliknem na "apply" i onda mi vrati klokove na default. jel' radim nesto pogresno ili program jednostavno ne radi?
i bonus pitanje. cini mi se da od kada sam presao na W7 64bit da mi je sistem nestabilan (ispijam BSOD-ove) sa klokom procesora sa kojim je XP 32bit bio najnormalnije stabilan. da li je 64bit OS osetljiviji na klok?

Pogodio si sve po malo..Prvo savet je da koristis 2.0 MSI Afterburner koji radi provereno na 64 bit-a.Drugo postoji mogucnost jer je istina da je 64 bit malo osetljiviji od 32 bit OS-a i trazi drugacija setovanja pa moras da probas da odradis i test stabilnosti..
 
Meni verzija 1.6.0 radi normalno u Win7 x64, ne znam za 1.6.1, ova mi radi ok, pa nisam ni skidao noviju verziju. Mozda trebas da promjenis ovo u cfg-u: "EnableUnofficialOverclocking = 1"
Mene je to zezalo prilikom klokovanja 5850, moglo je samo do 775mhz za GPU, sve preko toga bi vracao na default. Cim sam promjenio ovo gore, sve radi ok.

bravo, sada prihvata klokove. mogao sam da pretpostavim da je to u pitanju, mada znam da se taj tweak koristi kada hoces da cepas jos vece klokove nego sto daje na startu.

@PC Beast:
probacu ovih dana da smanjim klok na recimo 3.33 gde bi sigurno moralo da radi pa ako radi onda je do osetljivosti 64bit OS-a.
 
Ako trazis max stabilne klokove CPU-a koji se vrte na granici stabilnosti uvek je lakse stabilizovati sistem na XP-u dok Vista isti setup vrlo cesto obara pa tako i Windows 7 a ima razlike i izmedju 32 bit i 64 bit pogotovu sto je 65 bit malo osetljiv na klok memorije i nekompatibilnost iste sa sistemom (plocom tj chipsetom) .Ima dosta zackoljica koji mogu da uticu na stabilnost.
U svakom slucaju sam znas kako ti radi masina pa ces osetiti gde je problem.
 
ipak i dalje nece da sacuva klokove. nemam pojma kako je jednom uspeo? probacu sa 2.0 verzijom programa mada ne verujem da ce mi to resiti problem.
 
ni 2.0 nece da sacuva klok. jel' imao bilo ko ovakav problem?
edit: da nije fora da MSI AB mora uvek da minimiziran smrdi u systray-u?
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran zasto nece da ti sacuva klokove,probaj to da odradis sa Rivom?
Negde sam procitao da Windowsu 7 treba malo visi napon nego XP-u(pricam o istim klokovima) da bi radio stabilnije.Jel koristis 64bit na 2gb rama?
 
ni 2.0 nece da sacuva klok. jel' imao bilo ko ovakav problem?
edit: da nije fora da MSI AB mora uvek da minimiziran smrdi u systray-u?

..a mozda nisi overio applay overclocking at sturtup na dnu, ispod katanca.... i da ti se pali sa winom naravno.
 
Poslednja izmena:
Jes da sam ovo vec postovao u GTX460 thread, al posto se tice MSI Afterburnera baci cu i ovde ukratko.
Za one koje zanima OC GTX460 kartica preko Afterburnera, znate da je onemoguceno dizanje voltaze na preko 1.087V medjutim za one koji zele vise mogu da svrate OVDE i probate da nadjete modovani BIOS za vasu karticu. Ako pak ga nema, lepo zamolite gospodina NCspecV81 :) da vam smucka jedan za vasu karticu.

Njegovi modovani BIOS-i imaju otkljucanu voltazu do 1.212V
 
Nisam siguran zasto nece da ti sacuva klokove,probaj to da odradis sa Rivom?
Negde sam procitao da Windowsu 7 treba malo visi napon nego XP-u(pricam o istim klokovima) da bi radio stabilnije.Jel koristis 64bit na 2gb rama?

riva bi nesto baguje sa W7 64bit. koristim 2GB rama. napon nikada nisam dizao za karticu (nisam siguran ni da li moze).

ocigledno program mora da cuci u systray minimiziran da bi radio sto sa rivom nije bio slucaj.

@Uruk: kliktao sam naravno i na to. stavicu da se program dize sa sistemom.
 
Ako nisi znao Riva pod x64 Win7 zahteva 4 GB rama da bi pravilno radila. :party:

Žao mi je moraćeš da se otvoriš za još dva. :p
 
svasta.
dok ne sredim masinu da bude stabilna kao na XP-u necu da kupujem nista, mogu cak i da prodam 1GB, koj' ce mi? :d
 
Jel ima neko ideju kako da namestim klokove u 2D/3D a da mi ostanu podeseni stalno ?

Evo kako izgleda za 2D 300/250 I temperature su tada odlicne..

attachment.php

..medjutim kada hocu da namestim za 3D 775/1000 nece da mi upamti podesavanje.

Dali neki cfg treba da editujem ili sta vec ?

Cilj mi je da prevashodno smanjim temp za 2D posto je razlika celih 12-13 C.
 
imas u settingsu jezicak profiles pa tu podesis za 2D i 3D ;)
 
@Chinaski Jel si editovao cfg fajl: MSIAfterburner.cfg koji se nalazi u MSI Afterburner instalacionom folderu?

Ovaj red bi trebao da izmenis, tako da ti pise ovako:

EnableUnofficialOverclocking = 1
 
jesam ali mi ranije nije radilo a pre neki dan je nekako uspeo da zapamti klokove. hvala u svakom slucaju. mada je to koliko ja znam za uklanjanje blokada u Mhz-ima a ne za pamcenje klokova?
 
Izvinjavam se za blagi off-topic ali da li neko zna kako da uklonim one smaracke UAC prozore kad mi se sa Windowsom ucita i Afterburner. Da napomenem, probao sam metodu da u Afterburneru iskljucim "Start with Windows" i napravim za njega poseban startup i da mu dam administratorske privilegije, ali prozorce se bez obzira na to i dalje pojavljuje i ja nakon svakog dizanja Windowsa (64-bitne sedmice) moram da klikcem na yes da bi AB radio, sto me jako iritira. Bio bih zahvalan ako neko zna kako ovo da se resi.
 
:) nisam dobro formulisao pitanje. Kako da izbegnem UAC poruku kod Afterburner-a a da mi UAC i dalje radi.
 
Imam Palit 9800gt. Mogu li da je kloknem? Voltazu ne mogu da menjam u afterburneru. Default je core clock 550,shader clock 1350 i memory clocl 900. Sta i koliko da menjam? hvala :)
 
Pozz ljudi, imam jedno noob pitanje za vas. Ovako imam komp sa ATI HD 5770 grafickom kartom i sve mi je stock (kuleri, voltaza..) Zanima me tacno koliko mogu da overklokujem (ako uopste i mogu) ovu graficku u Aferburneru a da mi ne baguje? Probao sam nesto da overklokujem ali nije uspelo.
 
Ljudi kako da editujem msiafterburner.cfg znam da zvuci lako ali kad otvorim cfg u notepad-u i promenim podesavanja ne mogu nikako da sacuvam. Sistem je win7 64bit radilo je na xp-u
 
Ljudi, kad podesim kartu da mi radi na 900/2070, je l' mi ona posle spušta klokove u 2D-u? Kako to da proverim?
 
GPU-Z... minimalni klokovi? ;)
 
Da li postoji opcija da direktno iz Afterburner-a odradim update na najnoviju verziju, posto nisam uspeo da je pronadjem?

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno