Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

...mozda nisi cekirao ovo na dnu aplay overclocking at system startup i stavio u settings da ti startuje sa winom.
 
Nisam mozda dobro objasnio kliknem ja applay ali ga on vrati na defolt vrednost, koliko znam ne bi trebalo da menjam bios jer afterburner radi to bez fleshovanja, karta je safirova 5850 referentna , sistem je W7/64
 
Probaj u Rivi da kloknes.. da li radi dizanje voltaze u msi burneru? mozda su na novim driverima ili burneru nesto zakljucali... meni npr. nece da se spusti fan ispod 32% sa novim driverom... sa starim ide na 26%. Da li ti pokusavas da kloknes preko CCC limita?
 
Ako ides preko CCC limita, onda se frekvencije vracaju na default... na to Uruk gadja. Tako bese nekako, ako se dobro secam... ova moja je pak vec uflesovana onim ASUS-ovim biosem, nikakvih problema nema.
 
..da , ali on rece da je menjao u cfg fajlu sa EnableUnofficialOverclocking 0 u 1 i da mu opet ne radi... onda kontam da moze biti do drivera ili ccc-a.. ne znam ...
 
Tako i meni nekako smrdi da se drajver 10.3 ne trpi sa burnerom 1.51, to vidim i potome sto voltazu mogu da menjam, kad stavim u cfg fajlu 1 klokovi za GPU i memoriju mi odu na 0 sto je blesavo, e sad stoji i to da idem preko 775 i 1125 sto je limit u CCC ali bi to cfg fajl trebalo da premosti, ne znam ovo me vec nervira i izgleda da mi ne gine fleshovanje
 
Nesto to drugo nije u redu..Jesi li sejvovao podesavanja u profilu za 3D ? (prvo sto mi je palo na pamet)
Meni je MSI AB v 1.5.1 odlicno radio sa 10.3 drajverom..Takodje sa Safire karticom.
A radi i sa 10.4 drajverom. Evo bas sam je danas kloknuo na 1042/1251 sa 1.325v.
 
Moracu da pobrisem sve drajvere i MSI AB, moze biti da me zeza i drajver za NV jer mi je pre bila kombinacija 4890 i GT240 sa pechom za fiziku pa se tu nesto vucara, mada mi nije jasno sto MSI postavi klokove na 0, za MSI AB 1.41 mi kaze da je istekao i to mi je glupost. Ono sto mi je najvaznije to je da MSI AB radi na Safir kartama bez fleshovanja, sto na nekim ne radi dizanje voltaze to je jer nisu referentne i nemaju volteru
 
Moracu da pobrisem sve drajvere i MSI AB, moze biti da me zeza i drajver za NV jer mi je pre bila kombinacija 4890 i GT240 sa pechom za fiziku pa se tu nesto vucara, mada mi nije jasno sto MSI postavi klokove na 0, za MSI AB 1.41 mi kaze da je istekao i to mi je glupost. Ono sto mi je najvaznije to je da MSI AB radi na Safir kartama bez fleshovanja, sto na nekim ne radi dizanje voltaze to je jer nisu referentne i nemaju volteru

Glupo je i meni sto isticu verzije....ne znam zbog cega su to tako ostavili...
 
..da , ali on rece da je menjao u cfg fajlu sa EnableUnofficialOverclocking 0 u 1 i da mu opet ne radi... onda kontam da moze biti do drivera ili ccc-a.. ne znam ...
Ipak je najbolje resenje da se flesne... ionako je to tek 5 minuta posla ;)
 
Mislim da kad flesnes bios nemas potrebe za MSI burnerom... flesom biosa se sve postigne : voltaza, klok i fan control. Samo je bitno znati kako sve to podesiti ,a da karta to i primi.
 
To pije vodu kad sa AB utvrdis stabilan klok sve pre toga je pipanje u mraku a mozes i da zakucas graficku. Verujem da je Terzazak kloknuo svoju graficku sa MSI AB jedino moze da bude do Safirovih biosa da se razlikuju da bi koliko toliko naterali ljude da kupuju njihove klokovane karte koje su skuplje ili ne referentne kao VaporX ali bez voltere sto je jos gora kombinacija, jer lako mozes dokupiti neki bolji kuler ali Volteru ne. Terzazak jel ima nekog dobitka sa 10.4
 
Poslednja izmena:
To pije vodu kad sa AB utvrdis stabilan klok sve pre toga je pipanje u mraku a mozes i da zakucas graficku. Verujem da je Terzazak kloknuo svoju graficku sa MSI AB jedino moze da bude do Safirovih biosa da se razlikuju da bi koliko toliko naterali ljude da kupuju njihove klokovane karte koje su skuplje ili ne referentne kao VaporX ali bez voltere sto je jos gora kombinacija, jer lako mozes dokupiti neki bolji kuler ali Volteru ne. Terzazak jel ima nekog dobitka sa 10.4

Pa koliko je 10.3 bolji od 10.2 (3-5%) toliko je bolji i 10.4 od 10.3. Gledano u testovima. U igrama nisam testirao.
Kartica se isto klokuje nevezano za verziju AB ili drajvera. Verzija biosa je 12.011.000.006.034528.
Inace stabilna je na 900/1150 sa 1,1v , na 1000/1230 sa 1,262v i 1044/1255 sa 1.325v.
Stlano se pominju nereferentni kuleri, a mislim da nisu uopste potrebni. Kartica je hladna ko spricer :D.
U stvari to me je i najvise odusevilo kod ove kartice. Koliko god sam je klokovao i davao napona ona je ostajala hladna i tiha (1020/1250 sa 1.262v kuler na 50% temp u testu jedva prelazi 60c, a sa kulerom na auto-33% temp je 66c).
Slazem se da je bolje da ima volteru nego bolji kuler.
AB je dobar program ali je bolje flesovati karticu ( kome treba klokovana kartica). Ako nista drugo barem se jedna aplikacija manje podize sa win-om. Normalno, treba prvo odrediti stabilan klok, napon i brzine kulera.
 
Ovde je bios 012.014.000.003.034623
 
Terzazak ako mozes posalji mi tvoj bios na pm. Evo sad sam probao sve i nema pomoci osim fleshovanja biosa ova karta je zakucana sa ovim biosom na 775/1125 i ne dozvoljava AB da dize klok, kad stavis 1 u cfg fajlu zakuca klokove na 0, stvarno su kvarni ovi iz Safira jasno mi je sta im je cilj ali onaj ko hoce da izvuce max iz ove karte fleshovace bios jedino ako me i tu ne ceka neka caka pa da ne dozvoljava, zato je ASUS zakon ljudi stave cenu ali ti i daju odresene ruke.
 
Mislim da kad flesnes bios nemas potrebe za MSI burnerom... flesom biosa se sve postigne : voltaza, klok i fan control. Samo je bitno znati kako sve to podesiti ,a da karta to i primi.
Mislio sam samo da se flesne "otkljucani" bios... pa da se onda igra covek sa klokovima i naponom ;)

A "finalni", tj. oni taktovi uz odgovarajuci napon potreban za iste - na kraju... kada sve lepo istestira :smoke:
 
Terzazak ako mozes posalji mi tvoj bios na pm. Evo sad sam probao sve i nema pomoci osim fleshovanja biosa ova karta je zakucana sa ovim biosom na 775/1125 i ne dozvoljava AB da dize klok, kad stavis 1 u cfg fajlu zakuca klokove na 0, stvarno su kvarni ovi iz Safira jasno mi je sta im je cilj ali onaj ko hoce da izvuce max iz ove karte fleshovace bios jedino ako me i tu ne ceka neka caka pa da ne dozvoljava, zato je ASUS zakon ljudi stave cenu ali ti i daju odresene ruke.

Ne verujem da je Safir nesto muckao sa biosima, bezveze je da sa starijim biosom moze klokovati, a sa novijem ne. Pretpostavljam da si promenio ovo u cfg:
“EnableUnofficialOverclocking” from “0” to “1” i da si cekirao u AB "Unlock voltage control"
Verujem da sve ovo znas ali mozda si prevideo neko podesavanje.
Evo ovo je moj originalni bios sa kartice, pa probaj sa njim da li radi pa javi sta si uradio:
 

Prilozi

  • Cypress.rar
    48.5 KB · Pregleda: 90
Reseno, stvar je definitivno do biosa jednostavno Safir je zakucao kartu biosom mozda ce neki novi AB moci da ih otvara ali za sada 1.51 ne, fleshnuo sam bios sa onim vasim biosima nekima je to MSI unlock nekima ASUS ali definitivno je to verzija koju je @Terzazak naveo nesto ranije, i sve radi bez prepravke cfg fajla
 
Bitno da je problem resen ;)
 
Znaci i Safir nije imun na glupost.
Vazno da je reseno..
 
Ako su samo dignuti CCC limiti... nepotrebno visoko for everyday use ;)

..to su stavili za one sa tecnim azotom sto vole da obaraju rekorde:d.. nemam pojma...
...meni bi bilo dovoljno 1000/5000 i miran sam:p...moze i 950/4800;)
nego ne znam da li radi obaranje taktova za core u idle kad se fleshne ovim biosom, a ide se preko ccc limita?
 
Poslednja izmena:
Sa onim ASUS-ovim radi, verujem da je ista prica i sa ovim MSI-jevim.


P.S. Dobro pitanje ;)
 
Radi obaranje taktova u idle
 
Zar nije 3D napon za HD 4870 tih 1.262V?
 
Nisam te dobro razumeo, izvini... sta, HD 4870 ne spusta napon u 2D-u? Si siguran?
Davno bese kada sam imao HD 4870, zaboravih kakva je bila situacija... i prosto mi neverovatno da je tako.

Znam da ne obara takt GPU-a na nivo kao sto serija 5 to radi... kao i da ne obara takt memorije uopste (tako mi bilo i sa HD 4890 - sve vreme drzi na 1175MHz koliko sam namestio - 2D/3D, whatever)... ali i da nimalo ne obara napon jezgra u 2D modu, neverovatno mi je.
 
Nazad
Vrh Dno