Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Nece biti nista od podizanja voltaze, instalirao sam poslednju verziju i ukljcio opciju "Unlock Voltage Control", ali je slajder za podizanje voltaze i dalje zakljucan. Hvala u svakom slucaju.
 
Šta da ti kažem. Digitalna naponska košta više od analogne, tako da kada prođe prva tura referentnih kartica, svi partneri u cilju smanjenja troškova izbacuju svoje modele sa kojekakvim boljim/lošijim coolerima i analognim naponskim jedinicama.
 
Crysis sam drzao na masini samo dok je bio aktuelan, a markove takodje ne vrtim. Ovo je bilo testirano na brzinu sa nekih pola sata Kombustera.

Koliko je bezbedno drzati napon 1.2V?

Ja za jezgo na 950, drzim napon na 1,174 i radi bez problema, probaj sa ovim naponom, ako imas iste skorove u testovima, onda nema potrebe da ides preko toga.
 
Kakav si zlocinac, morao sam krizu instalirati bas da probam.
:D:D

Ja sam Krizu davno instalirao, te sad samo selim folder sa igrom po potrebi, prebacujem sa harda na hard... nije potrebna ponovna instalacija, samo pokrenem Crysis.exe i sve radi.
Igram vec 2h na 925/1250 bez dizanja voltaze, bez ikakvih problema ili anomalija. Nemoj mi samo reci da moram igrati 8h ili nesto tipa moras da zavrsis igru 2x da bi bilo stabilno :D
:p:p
Ne moras, dosta ti tih 2 sata :)
Zadnjih 5 god imao sam samo necujna hladjenja na grafikama, zalman fv700 i posle fabricka. Do te mere da moram gurnuti prst u vent da bi znao dali rade uopste tako da mi je ovo recimo neka gornja granica tolerancije. U 2D se ne cuje nista, u 3D su mi zvicnici pojacani svakako tako da nije strasno.
Samo da znas, onih 37% obrtaja je stvarno strasno... mislim, i prethodni korak od 33% je meni bucan i neprihvatljiv. Ali 37%... :zgran:
99% da necu dizati voltazu jer ne zelim vecu buku a clockom sam vise nego zadovoljan jer vidim da ljudi primetno dizu voltaze za 950 za GPU a meni pici na 925. Sta da trazim vise.
Ja bih trazio bar 1GHz za svaki dan :smoke:
Za sada mi je Furmark bio najrealniji pokazatelj
Mozda kasnije probam krizu sa malo jacim clockovima bas da vidim dali ce da gura
Oket ako je tako, ja FurMark, tj. Kombustor nisam ni pokretao, iskreno, poucen prethodnim (davnasnjim) iskustvom sa HD 4870... te se zato nisam ni uzdao preterano u njega. Meni FurMark/Kombustor dodje nekako kao LinX - nekakvo preterivanje sa maltretiranjem hardvera, koje u realnim uslovima (tj. u igrama) ni blizu nece moci da se dostigne :D


P.S. E da, i ovo sto Sharpshooter kaze - Race Driver: GRID je takodje fenomealna igra za utvrdjivanje stabilnih klokova, egal sa Crysis-om, ako ne i za nijansu bolja... nego ja to nikada na kompu nisam instalirao, pa se drzim Krize k'o pijan plota! :d
 
Probaj pa ćeš da vidiš kako će da ti sroza stabilan clock. Dobar je i za testiranje memorije i GPU. Prvo primetiš zelene tačke onako diskretno na par mesta, kada preteraš sa memorijom.
 
Ma verujem ti na rec... ne mog' sad jos i to da instaliram, pun mi hard igara na cekanju :D
(Metro, pre svega... pa i da dovrsim vise AvP :)).

A vidis, sad kad pomenu ovo - to jesu simptomi na koje sam ja navikao, bar na HD 4870/4890 (VPU Recover kada se pretera sa jezgrom, artefakti u slici kada se pretera sa memorijom), kao i sa svim prethodnim kartama koje sam imao, uglavnom... ali toga na HD 5850 - nema???
Niti VPU Recover-a, niti artefakata... jednostavno, kada se pretera - GSOD. Odma'. I to je to.
Nema VPU Recover-a da me upozori da sam preterao, pa da resetuje drajver i da mi sansu da smanjim malo... niti anomalija u slici, da znam da sam preterao pak sa memorijom (pre neki dan terah Crysis par minuta sa sumanutih 1350MHz za memoriju... bez gresaka u slici, sve je izgledalo normalno... onda me je opalio GSOD)... ne znam, bezveze mi to. Vise mi se svidjao old way.

Come to think of it - vise uopste ni ne vidjam opciju za VPU Recover u drajverima... ?
 
^ Dodaj malo napona.
 
I dobicu opciju za VPU Recover u drajverima? :) :d
 
Samo se vi sprdajte... 'bem vam i buku i antifone da vam 'bem! :d:d:d
 
Kupio drugar vaporx 5870 ( 870/1250 mhz def) , instalirao mu drajvere 10.5? , msi afterburner , u konfigu otkljucao klok ali me cudi sto je i dalje zakljucan slajder za voltazu ? Pokusao sam sve ali neide. O cemu se radi , malo mi je cudno da se na Vaporx-u 5870 nemoze dizati voltaza.
Inace kartica moze bez dizanja volt da ide do 980 i 1350 ali na 1000 za core puca , verovatno zbog napona.
Pomoc....
 
Pa jesam ali prosto nemogu da poverujem da su to uradili sa VaporX 5870 ???? Jel tu tacka ili se nesto moze uraditi ?
 
Digitalna naponska se mnogo više greje od analogne, tako da joj je to mana, pored toga da više košta. Ako pogledate hlađenja na referentnim kartam primetićete da ona aktivno hlade naponsku sekciju, dok kod onih nereferentnih na analognu naponsku nabace samo neki mali cooler-čić i to je to.
 
Pa jesam ali prosto nemogu da poverujem da su to uradili sa VaporX 5870 ???? Jel tu tacka ili se nesto moze uraditi ?
Tacka. Nazalost, ali tako je.

Vidis, nisam ni ja to znao, i bas mi bilo cudno... i sada sam otisao do Afterburner-ovog foldera i nasao readme.txt da vidim sta tamo pise.
I lepo, crno na belo: od HD 5870 modela, podrzane su samo referentne (sto Vapor-X nikako nije), sa Volterra (sada vec da kazemo standardnim) VT1165 naponskim ragulatorima... dok od non-reference modela, podrsku imaju samo njihovi modeli, ultimativni Lightning kao i Twin Frozr II, koji ne koriste VT1165 vec uP6266 - ali eto, imaju podrsku, ipak ih je licno MSI napravio.
 
Digitalna naponska se mnogo više greje od analogne, tako da joj je to mana, pored toga da više košta. Ako pogledate hlađenja na referentnim kartam primetićete da ona aktivno hlade naponsku sekciju, dok kod onih nereferentnih na analognu naponsku nabace samo neki mali cooler-čić i to je to.

Bas tako , narocito u furmark-u, predje stotku dok si rekao keks.
 
Jbt koje ****** za frenda, lik je inace veoma raspolozen za klokovanje svega , sve kupuje i odmah klokuje do max i sad je dobio karticu koju moja 5850 u ful stabilnom kloku stize na -5% do nereseno....Odradili smo testove obe kartice na 950mhz i 1200/1300mhz i rezultati su moze se reci identicni , vantage , heaven, bad company2, metro... Moja prolazi sve to i na 1000mhz dok njegova ne , tu je moja cak i brza ... Strasno koje ****** , a jos na kutiji pise "OC" Vaporx , mozes mislit , digli je na 875( jako mudo od oc-a). Ali cinjenica da je nesto tisa i hladnija karta ali 100e vise ....
 
Pu, majku mu, bas bezveze... i meni taj Vapor zapao za oko, bas izgleda zverski karta, i hladjenje ima vrhunsko, bukvalno sam bas taj HD 5870 namerio da uzmem, kad vec Lightning-a nema nigde, a i preskup je...
 
Pu, majku mu, bas bezveze... i meni taj Vapor zapao za oko, bas izgleda zverski karta, i hladjenje ima vrhunsko, bukvalno sam bas taj HD 5870 namerio da uzmem, kad vec Lightning-a nema nigde, a i preskup je...

Druze NEBACAJ PARE!!!!! Iskreno , ja nisam mogao da verujem , cak sam i ss pravio da imam da se slucajno nebi zahebo kroz par meseci pa pazario nesto slicno... Ja merkam kasnije jos jednu 5850 , polovnu , video sam da je jako blizu performansama 5970.

ps Sad tek vidim da imas 5850 vec ...hmmmm razmisli deeebelo ...
 
Poslednja izmena:
Druze NEBACAJ PARE!!!!! Iskreno , ja nisam mogao da verujem , cak sam i ss pravio da imam da se slucajno nebi zahebo kroz par meseci pa pazario nesto slicno...
Ma necu, kakvi... iskreno, otvorio si mi oci onim postom, nikada bi ne bi palo na pamet da pogledam onaj Afterburner-ov readme i procitam ono... nego bih pazario kartu na nevidjeno i zeznuo bih se prilikom prvog pokretanja programa :d
ps Sad tek vidim da imas 5850 vec ...hmmmm razmisli deeebelo ...
Taj 5850 je uzet samo kao nesto da se pregura "prelazni period" :p dok se ne skrasim na HD 5870 ... a naleteo je po veoma dobroj ceni. Mada, sad kad vidim kako se surovo kloka, i, sto je meni jos bitnije, koliko se *procentualno* surovo kloka i dobija na ubrzanju (sa 725/1000 na 950/1285 ;))... zao mi je da ga menjam :)
 
Taj 5850 je uzet samo kao nesto da se pregura "prelazni period" :p dok se ne skrasim na HD 5870 ... a naleteo je po veoma dobroj ceni. Mada, sad kad vidim kako se surovo kloka, i, sto je meni jos bitnije, koliko se *procentualno* surovo kloka i dobija na ubrzanju (sa 725/1000 na 950/1285 ;))... zao mi je da ga menjam :)

Razlika je isuvise mala da bi je menjao, sibni joj neki aftermarket kuler i uzivaj kao ja :bottle:.
 
Ima problem pri startovanju MSI afterburnera prijavi mi component are expiried, missing or corapted, sta da radim
 
Stavio 1.51 i 10.3 drajver napon dize ali mi klokove vraca na difolt, zasto, da li me zeza ATI katalist, menjao sam i cfg fajl ali opet isto
 
Nazad
Vrh Dno