Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Screw Kombustor, tj. FurMark! :D

Crysis je zakon, nije neka bezvezna sintetika, vec realan prikaz.
 
Sto se tice temperatura "najgori je furmark", a za realan rad, i 100%-u stabilnost crysis je ubedljivo "najgori".
 
Ima li verzija da radi na win7 64-bit? Imam 1.5, 1.41 i nece
 
Meni radi normalno. I v1.41, i v1.42, i ova najnovija.
I to bez instalacije, samo pokretano iz foldera gde je instalirano jos na XP-u.
 
Meni nece ni tako, pise
Failed to initialise display driver mapper, isto kao i kad probam da instaliram afterburner. Zna li neko o cemu je rec?
 
Reinstaliraj driver, ili stavi neki drugi...
 
Ne radi mi sa 9.11 i 9.07 verzijom drajvera, stavio sam najnoviji, 9.12 i radi. Fala vi ;)
 
zasto ne mogu da povecavam napon na grafickoj iako je ukljuceno u opcijama?
 

Prilozi

  • 3332.JPG
    3332.JPG
    149.9 KB · Pregleda: 183
Imaš nereferentnu kartu kao i ja:-devil-:. U prevodu: analognu naponsku jedinicu
 
a bas mi se cini da sam negde procitao da samo referentne karte mogu :(

steta,a imam tako lep primerak kartice,mogao bi jos gore da ide sa malo napona :)

jel postoji neka caka da se poveca malo napon bez editovanja biosa i tome slicno,znaci samo softverskim putem na slican nacin kao i kod ovog programa?
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko ti to treba. Samo će "vuruna" još više da se greje (memorija, gpu, naponska)
 
ma znam ja to,nego samo da vidim dokle moze,jer se iovako vec dosta greje,ali sam sredio to,ne prelazi u igrama 70C.
 
Ne znam,meni ne radi. I da, znam da ne postoji 9.07, ali kad su vec isli sa oznakama 9.7,9.8...9.10...pa 9.11 i 9.12 onda nema logike da je 9.12 noviji od 9.7 pa sam ja ispravio tu njihovu nelogicnost ;)
 
Uzeo sam pre par dana Gigabyte 5850 i sa default naponom sam dosao do 890/1290. Kontam da je to OK rezultat...

Na koliko terate 5850 sa default naponima, koliko za 24/7, a koliko max za bench?
 
Takodje imam HD 5850 vec par dana, ono sto sam dosad probao jeste 875/1285MHz sa default naponom od 1.087V, to mi je 24/7 setup, jer Mark-ove odavno vise ne vrtim :), te ne natezem masinu k'o sivonja :D; sa tim klokom sam vrteo Crysis pola dana, nista nije pucalo niti je bilo famoznih GSOD-ova...
Sa dizanjem napona, zasad sam na onih vec moglo bi se reci standardnih 950MHz (standardna frekvencija za 1.2V napon), i sa memorijom na istih 1285MHz... videcemo kako ce ici dalje, moze li recimo 975MHz sa tim naponom, kao i da li cu pak morati da smanjujem takt memorije... ali, pri takvim postavkama, karta postaje veoma vruca i veeeeoma bucna, jer peak-uje do 86 stepeni u Crysis-u (cak i 87 u AvP-u), a fan tada vec ubacuje u sestu brzinu, ide na mahove na 37% (dok se malo ne ohladi, posle vraca na 33%), sto je krajnje neprijatno.


Tvoji su rezultati i vise nego dobri, narocito za memoriju... moze li to da prodje par sati Crysis-a?
 
Crysis sam drzao na masini samo dok je bio aktuelan, a markove takodje ne vrtim. Ovo je bilo testirano na brzinu sa nekih pola sata Kombustera.

Koliko je bezbedno drzati napon 1.2V?
 
Crysis sam drzao na masini samo dok je bio aktuelan...
Warhead onda? :d
Ovo je bilo testirano na brzinu sa nekih pola sata Kombustera.
Hmmmm, Kombuster, tj. FurMark... i dunno, ali meni se bolje Kriza pokazala. Ovaj nabija temperaturu k'o sumanut, to da, vise przi GPU (verovatno i naponsku, i ostale elemente) nego Crysis... ali opet, secam se da su mi jos sa HD 4870 odredjeni klokovi koji su prolazili FurMark, momentalno izbacivali VPU Recover u Crysis-u. I to, i artefakti za memoriju pride, pa sam morao - i to dosta - da spustam klok. A sve prolazilo po sat-dva FurMark-a.

Zato preferiram Crysis... em sto mi je interesantniji (bolje mi da trckaram i puskaram sa korejcima, nego da zevam sa strane dok FurMark/Kombustor vrti svoje :)), em sto mi je merodavniji i real-life test... i znam da klokovi koji prolaze Crysis, sasvim sigurno prolaze i sve ostale igre. U drugim igrama mogu samo da dizem klokove.
Koliko je bezbedno drzati napon 1.2V?
Apsolutno bezbedno za 24/7 ;)

Jedino sto daje novu dimenziju grejanja jezgru... odnosno, novu dimenziju RPM-a ventilatora :D
 
Kakav si zlocinac, morao sam krizu instalirati bas da probam. Igram vec 2h na 925/1250 bez dizanja voltaze, bez ikakvih problema ili anomalija. Nemoj mi samo reci da moram igrati 8h ili nesto tipa moras da zavrsis igru 2x da bi bilo stabilno :D
Zadnjih 5 god imao sam samo necujna hladjenja na grafikama, zalman fv700 i posle fabricka. Do te mere da moram gurnuti prst u vent da bi znao dali rade uopste tako da mi je ovo recimo neka gornja granica tolerancije. U 2D se ne cuje nista, u 3D su mi zvicnici pojacani svakako tako da nije strasno.
99% da necu dizati voltazu jer ne zelim vecu buku a clockom sam vise nego zadovoljan jer vidim da ljudi primetno dizu voltaze za 950 za GPU a meni pici na 925. Sta da trazim vise.
Za sada mi je Furmark bio najrealniji pokazatelj ;)
Mozda kasnije probam krizu sa malo jacim clockovima bas da vidim dali ce da gura
 
Vozim HD5850 na 1GHz za core i 5GHz za memoriju sa voltažom od 1.22V. Hlađeno vodom u loadu oko 41C. Mislim da mi je sa default voltažom radila na oko 900MHz. Najbolje testiranje je dvadesetak krugova Crysis Warhead banchmarka. recimo da mi sa ovom voltažom kartica u FurMarku prolazi bez problema satima i sa 1030MHz ali ne i Crysis.
 
Ja danas mi bili neki gosti pa sam iskoristio priliku da zloupotrebim desetogodisnjeg klinca :p
Upalio sam mu Crysis i rekao igraj. Selo dete i kad se ucitao save skoci mali kad je video kako izgleda igra i kaze: Ne smem ja ovo :d Uglavnom, igralo dete jos 2h na 930/1250 i radi bez frke. Kad je budem flesnuo stavicu 900/1250 i to je to, da zaokruzim.
 
Pre nego sto krenem u akciju :D samo da pitam jer moguce dizati voltazu na ovoj mojoj iz potpisa (to je ona za 7000 din. :D )?
 
Ako imaš digitalnu naponsku, onda možeš, mada sumljam da na toj 4850 ima digitalna.

Inače FurMark je čisto gov** što se testa stabilnosti tiče. Sa starom 4870 mi je prolazio Furmark na 880 za jezgro na def naponu, dok je u igrama jedva mogao da izgura 840.

Po meni igra u kojoj prvo izbacuje artifakte je verovali ili ne GRID, pa tek posle njega Crysis. Dotična karta je prolazila Crysis na 850, ali je u GRID-u pucala skoro oma.
 
Pa ako u burneru možeš da otključaš slajder za napon, onda je digitalna, ako ne onda je analogna. Vrlo prosto.

Pogledaj na netu neki opis dotične karte pa ćeš sam videti. OC potencijal zavisi mnogo od naponske, tj njenog kvaliteta.

Možeš i u Rivi da vidiš. Ako ti prikazuje temperaturu naponske onda je digitalna, ako ne žao mi je.
 
Aj bas cu da proverim kad dodjem kuci pa cu da ti javim kakva je situacija. :)
 
Nazad
Vrh Dno