Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Da li mogu da smanjim napon grafike za 2d mod? Trenutni napon core voltage je 1.262?

Grafika je asus 4870 512mb
Mislim da ne , sudeci po ovom sto su napisali:
voltage.jpg
 
Karticu sam klokovao na 830/1100 na 1.262v naravno preko msi afterburnera, a za 2d mi stoji 565/675 na 1.262v. Zato sam i pitao da li smem da smanjim voltazu za 2d i za koliko?
Si ti proverio u GPU-Z-u da ti karta definitivno ne obara napon u 2D-u?
 
Ja ne vidim napon u GPU-Z . U kojoj verziji vidis napon?
 
Ovo sto sad pitas... to pitas za sebe, za njega... ili pak za mene? :D

Sta ti uopste pitas? :p
 
Pitam za sebe : da li mogu da vidim kolki je napon za grafu u GPU-z , na ovoj mojoj verziji ne vidim napon... samo ovo:
GPU-Z.jpg
Imas neko nereferentno resenje naponske, najverovatnije da je to... pa GPU-Z ne moze da cita ;)
Vi's da ne moze ni RPM ventilatora da ocita...

Tako meni svojevremeno bilo sa Gainward-ovim HD 4870 u GS izdanju, pola stavki u GPU-Z-u nisam imao :D
 

Prilozi

  • VDDC.png
    VDDC.png
    54.1 KB · Pregleda: 123
i mislio sam da nece zato sto nije referentna , al ipak da pitam:type: ... Hvala na odgovoru...
 
Poslednja izmena:
Uh, onda stvarno ne znam u cemu je stos... HD 4870 je to, morao bi da obara napon u 2D-u. Nije to tako matora karta.
 
Ako ti se obaraju klokovi u 2D modu - mozes, naravno.
Koliko, tj. *na* koliko - to vec ne znam. Vidi nekoga sa HD 4870, pa nek ti kaze. I za klokove, i za napon.

Tako je najbolje i najsigurnije ;)
 
Ih, 53, nije to nista... moj HD 4890 idle-ovao na 60 stepeni okruglo :)
(doduse, memorija konstantno drzala svojih 1175MHz, pa i to dogrevalo 2-3 stepena u odnosu na default takt)
 
Heh, kod mene je 4890 (i to na 1060/1050) 39C u idle, a max 55 u Full load-u.

Doduše na vodi :)

Najveća milina kada vodom hladite grafičku, je da je buka ista i kada je grafika u leru i kad je pod 100 load-om.

Buka = 0
 
A znas koliki je napon tvojoj grafickoj u full load-u? ;)

(ne znam da li uopste znas, nagadjali smo po onim PM-ovima... slucajno naleteh na podatak na nekom forumu :))
 
Imaš li ventove na radijatorima?
 
2 x dual radijatori, sa 2 x 2 12-ce na 800 obrtaja. Ali je u loop-u i mrcina od Q6600 na 1.4V. Razmišljao sam da razdvojim loop-ove pa da bude jedan za CPU, a jedan za GPU CF kada legne u budućnosti, ali za sada neka vozi ovako.

Što se napona tiče nemam pojma koliki je na ovoj karti, pošto ni preko GPU-Z ne može da se izvuče isti. Save BIOS opcija.

Inače cela skalamerija može da radi i bez ventilatora. To ću da testiram sledeći put kada budem sređivao mašinu.
 
Poslednja izmena:
A koliko može da košta custom built vodeno, komplet, znači blok za cpu, radijator, rezervoar, pumpa, creva... Šta već sve ide. Ništa fensi, neki entri level?
 
Što se napona tiče nemam pojma koliki je na ovoj karti, pošto ni preko GPU-Z ne može da se izvuče isti. Save BIOS opcija.
~1.55V u 3D-u... surovo. Previse.
Mnogo za 1000MHz.

On the other hand, bar dokaz da imas ubistveno vodeno :D
 
Ih, 53, nije to nista... moj HD 4890 idle-ovao na 60 stepeni okruglo :)
(doduse, memorija konstantno drzala svojih 1175MHz, pa i to dogrevalo 2-3 stepena u odnosu na default takt)

Jel to ova 4890 ?? :D

 
A koliko može da košta custom built vodeno, komplet, znači blok za cpu, radijator, rezervoar, pumpa, creva... Šta već sve ide. Ništa fensi, neki entri level?

Pa računaj jedno 200e, za neki ok sistem. Možeš da kupiš neki malo bolji kit, pa da ga nadograđuješ postepeno.

~1.55V u 3D-u... surovo. Previse.
Mnogo za 1000MHz.

On the other hand, bar dokaz da imas ubistveno vodeno :D

Odakle ti info za napon?
 
Jel to ova 4890 ?? :D
Paaaa, deluje mi kanda poznato... ali po klokovima sudeci - bas i nije! :p

Aj' za GPU, to je jos i u redu... ali memoriju ne prepoznajem :d
Pa sta radis to nesreco, dizi to, imas jos okruglo 50MHz lufta... ide na 1175MHz sigurno, mesecima radila na toliko i nije se bunila, nema testa koji nije nije prosao :)


2 Sharpshooter:
Guru3D forum... ili bese techpowerup, zaboravih. Ali mislim da je guru :)
Neko testirao za sajt svojevremeno, pa merio unimerom.
 
Moze jedno noob pitanje? :d
Procitao sam obe sticky teme vezane za clock grafe ali nisam shvatio sta se postize klokom kartice? Da li se postizu bolje performanse u igrama, koje su to performanse i da li se karte uopste klokuju zbog nekih drugih stvari osim igara ?
 
Da, dobijas veci FPS u igrama, tecnije radi. Vise manje koliko % clockujes, toliko % ce bolje raditi.
Najcesce se koristi zbog igrica ali neki kiriste i zbog 3D benchmarka radi dobijanja sto boljih skorova. To ti je prakticni i takmicarski deo price ;)
 
Da, dobijas veci FPS u igrama, tecnije radi. Vise manje koliko % clockujes, toliko % ce bolje raditi.
Najcesce se koristi zbog igrica ali neki kiriste i zbog 3D benchmarka radi dobijanja sto boljih skorova. To ti je prakticni i takmicarski deo price ;)
Jasno k`o dan :wave:
 
da li moze da se ubaci bios od msi-a u ovu moju grafu e sad mene interesuje
ja imam graficku iz potpisa gigabyte da li ja mogu da fleshujem graficku sa tim biosom
koliko je to dobro ubacivati drugi bios od drugog proizvodjaca zasto pitam
u msi afterburneru ne moze da se dize napon ali u gigabyte alatu moze(vga_utility_oc_guru)
razmisljam ako bih ubacio msi bios da bih onda uspeo da podesavam napon u afterburneru
 
Mislim da ne mozes. Drugacija je ploca na tvojoj kartici...
 
da li zna neko radi li verzija 1.61 na W7 64bit? pitam jer ne mogu nikako da klokujem karticu. kada podesim klokove i kliknem na "save" i izaberem recimo broj 1 za profil, pa onda zakljucam profil na katanac pored i kliknem na "apply" i onda mi vrati klokove na default. jel' radim nesto pogresno ili program jednostavno ne radi?
i bonus pitanje. cini mi se da od kada sam presao na W7 64bit da mi je sistem nestabilan (ispijam BSOD-ove) sa klokom procesora sa kojim je XP 32bit bio najnormalnije stabilan. da li je 64bit OS osetljiviji na klok?
 
Nazad
Vrh Dno