Šta je novo?

Koliko je pouzdan APC Essential P5B-GR?

Levčanin

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruke
579
Poena
169
nadam se da nisam okacio temu na pogresnom mestu.dakle zanima me koliko je ovaj stabilizator pouzdan u nasim uslovima,jel stvarno ima mogucnost da 'pegla' napon,samim tim 'cuva'komponente o 'surge'a ... APC je 'made in germany'...a na nasem trzistu ima i drugih proizvodjaca(Lestar,Trust...)jel zeleo bi cuti vasa 'strucna' misljenja ako ih ima... Hvala
 
Gordane procitaj jos jedanput moje pitanje..narocito kraj. ako mislis da ovaj uredjaj u moze da zastisti komponente od direktnog udara groma u intalaciju,hm,ne znam? zato sam i zeleo cuti strucno misljenje,imam vec jednog elektricara u kuci i ne zelim vise da se napinjem oko te teme ,cemu zapravo sluzi ovakav uredjaj,jer i nisam dovoljno strucan... zato se nadam da ce ovo procitat neko ko se dobro razume u ovu meteriju i moze da pruzi direktan odgovor laicima...
 
nadam se da nisam okacio temu na pogresnom mestu.dakle zanima me koliko je ovaj stabilizator pouzdan u nasim uslovima,jel stvarno ima mogucnost da 'pegla' napon,samim tim 'cuva'komponente o 'surge'a ... APC je 'made in germany'...a na nasem trzistu ima i drugih proizvodjaca(Lestar,Trust...)jel zeleo bi cuti vasa 'strucna' misljenja ako ih ima... Hvala


Gordane procitaj jos jedanput moje pitanje..narocito kraj. ako mislis da ovaj uredjaj u moze da zastisti komponente od direktnog udara groma u intalaciju,hm,ne znam? zato sam i zeleo cuti strucno misljenje,imam vec jednog elektricara u kuci i ne zelim vise da se napinjem oko te teme ,cemu zapravo sluzi ovakav uredjaj,jer i nisam dovoljno strucan... zato se nadam da ce ovo procitat neko ko se dobro razume u ovu meteriju i moze da pruzi direktan odgovor laicima...


Moj APC je Made in China, ali se bez obzira, vise se isplati uzeti njega nego neki od onih drugih koje si naveo.

gordan84 ti je lepo napisao da nije u pitanju stabilizator napona, a ako vec hoces strucno misljenje cemu zapravo sluzi ovaj uredjaj, mogao si i sam da procitas na sajtu proizvodjaca :trust:

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=p5b-gr&tab=features

:wave:
 
@ levcanin
To sto si naveo gore sluzi za nalet prevelikog napona, mada ti to nece pomoci kad udari grom. Postoje peglaci napona (ono sto su nekad bili stabilizatori) i te sprave rade samo to. APC to proizvodi mada ih je tesko naci u BG-u, ali ih ima i kostaju oko 5000 din. Ups sluzi da kada nestane struja mozes da snimis ono sto si radio i da ugasis komp. A ups koji i pegla napon i stiti komp kosta preko 500e, ali to su ozbiljne sprave, a APC je u tom poslu sitna riba...
Nadam se da ti je sad malo jasnije.
A da, i oni protektori tipa lestar i tako to, ja svrstavam u produzne kablove i nista vise. Od APC-a uzmi protektor koji ima zastitu i za modem, lan i kablovsku televiziju.
Pozdrav
 
Hvala Ser Gile,
odgovor ti je bio sasvim zadovoljavajuci. pre svega sam dosao ovde zbog teksta na ovom sajtu,zbog ovoga sto pise u Rezimeu na kraju texta u posl recenici. evo link:
http://www.itsvet.com/tekst/lestar-prenaponska-zaštita-/249/
to me je najvise zbunilo,al izgleda da je u pitanju samo reklama. drugi razlog
je bio razgovor sa jednim "strucnjakom"... al evo doticni ce imati sta da procita u ovom postu. A da,koji je to konkretno model,bas taj za lan i kablovsku od APC sto spominjes,pitam zbog mene,uzeo bi ga,sasvim mi je dovoljan? Jos jednom hvala Gile,dodji da popijemo pice,sad ima ko ce da plati ;)
 
Poslednja izmena:
Ne kostaju svi UPS-evi koji peglaju napon (Line Interactive) preko 500€ :trust:

Verovatno si mislio na Online UPS-eve koji konstantno napajaju opremu sa baterije :type:





PF8VNT3-GR :,,:

40 eura mi mnogo a i ne treba mi toliko suko_a... 4 su mi dovoljna. lepo sam pitao meni treba samo za lan i kable tv, jer modem nemam ,net mi je preko kabla u lan a i tv kablovska... ne znam dal APC ima takv model,sumnjam da ga prave bas za mene po ,mojoj meri ;) a i od groma mi nece pomoci,napon ne pegla, u mojoj instalaciji nemam nalete 'surge'a vec ceste nestanke el energije,uz ponovno dolazak od nekoliko sekundi do pola sata posle.najvise me brine kad struja dodje odma posle par secundi,pa ne mog da stignem da iskljucim comp iz zida... ne znam dal surge arest tad moze da pomogne nesto,odnosno dal je tad napon jaci ili slabiji u tom momentu... UPS otpada iz komb.previse skup.
 
40 eura mi mnogo a i ne treba mi toliko suko_a... 4 su mi dovoljna. lepo sam pitao meni treba samo za lan i kable tv, jer modem nemam ,net mi je preko kabla u lan a i tv kablovska... ne znam dal APC ima takv model,sumnjam da ga prave bas za mene po ,mojoj meri ;) a i od groma mi nece pomoci,napon ne pegla, u mojoj instalaciji nemam nalete 'surge'a vec ceste nestanke el energije,uz ponovno dolazak od nekoliko sekundi do pola sata posle.najvise me brine kad struja dodje odma posle par secundi,pa ne mog da stignem da iskljucim comp iz zida... ne znam dal surge arest tad moze da pomogne nesto,odnosno dal je tad napon jaci ili slabiji u tom momentu... UPS otpada iz komb.previse skup.


E pa ja ne znam za takav model kakav tebi treba :trust:

BTW, otkud znas da nemas, kako si napisao, nalete surge-a i da ti SurgeArrest ne bi pomogao u slucaju udara groma u tvojoj blizini?

U svakom slucaju, komponente bi ti bile sigurnije i dobijale bi "cistiju" struju, a nestanke struje i peglanje napona mozes resiti i sa UPS-om od ~60€ :type:
 
@ Levcanin,
Ovo su apc proizvodi koji ce da ti zavrse posao da zastite komp PF8VNT3-GR. Ovaj ima i zastitu za napon preko kablovske.
Takodje moze i ovo PH6T3-GR, ali nema zastitu za kablovsku.
I na kraju peglac napona LE1200I.
Moj ti je savet da kupis bilo koji od APC produznih sa zastitom, tu nema greske, i malo kasnije da dokupis i obican UPS od 4-5000din, (mustek).
Tako imas zastitu, i imas i nekoliko minuta vremena da snimis sto si radio na kompu ako nestane struja.
Pozdrav
 
Aj' da iskoristim ovu temu, posto sam odavno hteo da pitam...

Meni stvarno ne treba UPS, nikada mi ne nestaje struja. Ne bojim se ni uzasno jakog strujnog udara prouzrokovanog nekim abnormalnim razlogom, kao sto je udar groma.

Ono sto mene brine, to su slabi udari; skokovi i padovi napona; itd. Ukratko, sve one svakodnevne nesavrsenosti beogradske struje.

Svojevremeno sam hteo da pitam ima li nesto izmedju UPS-a i obicnog produznog kabla sa zastitom. Posto sam procitao par relevatnih threadova, slika mi je jasnija; ali ni priblizno jasna.

Neko je nedavno pomenuo stabilizatore, pa sam se setio da smo, kad sam bio klinac, imali stabilizator za televizor. Bila je to povelika kutija, kao kad se spoje dva PC napajanja...
Dakle, mene interesuje:
a) prenaponska zastita
b) surge arrest
c) stabilizator
Kakve su razlike izmedju ovih pojmova? Ne verujem da su bas sva tri izraza stopostotni sinonimi. Moze li neko da razjasni sta je tu sta?

Rekoh, ne treba mi zastita od neceg sto dolazi jednom u milion slucajeva. Zelim samo da mi permanentno i svakodnevno struja bude sto kvalitetnija, sta god to znacilo (tutumrak sam za elektroniku).
Pomozite mi:
- prvo, da shvatim sta sve tu ima od raspolozivih uredjaja
- drugo, da odaberem nesto sto ce mi najbolje raditi pos'o, a da nije morbidno skupo

Hvala unapred
 
he he kod mene ocigledno dolazi u obzir samo APC Essential P5B-GR ?
ne daju mi se pare ne nesto skuplje...
 
Nazad
Vrh Dno