Šta je novo?

mali problem (nadam se)

bojana88

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruke
8
Poena
151
Ovako nisam neki strucnjak ali znam da instaliram windows ali sada sam kupila laptop (msi rv) i nemogu da instaliram xp kada krene da mi ucitava cd i dodje do ono starting windows i ono mi pukne na plavi ekran i nece dalje... a uspela sam da ubacim windows 7 ali me cd-rom zeza mnogo sporo radi treba mu 3 minuta da mi ocita cd... nadam se da cu dobiti odgovor prvi put sam na ovom forumu...
 
Ovako nisam neki strucnjak ali znam da instaliram windows ali sada sam kupila laptop (msi rv) i nemogu da instaliram xp kada krene da mi ucitava cd i dodje do ono starting windows i ono mi pukne na plavi ekran i nece dalje... a uspela sam da ubacim windows 7 ali me cd-rom zeza mnogo sporo radi treba mu 3 minuta da mi ocita cd... nadam se da cu dobiti odgovor prvi put sam na ovom forumu...

Ukoliko si instalirala Win7 normalno a kod XP-a ti puca sistem u toku instalacije, ili ne valja instalacioni disk XP-a ili nemas drajvere unutar instalacije.
Svejedno, ukoliko imas 2GB RAM-a, procesor sa 2 jezgra, nemoj se ni baktati sa XP-om. Instaliraj si Windows 7.
To sto ti ocitava dugo CD unutar Win7, ne moze biti do Windowsa.. Pre ce biti do DVD citaca ili samog diska koji pokusavas ucitati.
Ukoliko ti za svaki disk treba jako dugo vremena za ucitavanje a imas garanciju za laptop, reklamiraj ga. Taman ce oni instalirati neki windows da utvrde cinjenicno stanje...


Pa da je mislila da istrazuje, istrazivala bi...
Trazila je konkretnu pomoc, savet ili kako god..
 
Poslednja izmena:
imam 4 gb rama a hvala svima u svakom slucaju videcu sta ce biti
 
Onda teraj Windows 7 x64 i nemoj se smarati sa XP-om..
 
Ako hoces da instaliras win xp, idi u bios laptopa (F2 cini mi se, pise kad ga upalis), pronadji opciju gde pise "AHCI - Enabled" i stavi na disabled. Bas sam pre neki dan imao taj problem kod ortaka na msi laptopu.
 
nasla sam negde da mi cdrom mozda radi sporo zbog nekog DMA... gde to da nadjem u windows 7
 
i ja bih ti preporučio sedmicu, koristim ga već neko vreme i zadovoljan sam.

što se dma moda tiče ideš u device manager (desni klik na computer, pa properties, pa levo imaš link ka device manager-u), tamo nađeš ide kontroler i tu uključiš dma. mada ne verujem da ti drajv radi u pio modu.
 
Kod XP-a je bio slucaj da se CD/DVD prebaci sam u PIO mod. U Visti ili Win7 nisam cuo da hoce to da radi... Necitanje diskova je obicno do samog DVD uredjaja ili diska..
 
Kod XP-a je bio slucaj da se CD/DVD prebaci sam u PIO mod. U Visti ili Win7 nisam cuo da hoce to da radi... Necitanje diskova je obicno do samog DVD uredjaja ili diska..

Da dodam, da može biti laser prljav... Meni je bio na novom lapu, od stajanja u radnji... :D

Hmmm... Dal' si instalirala sve? Čipset driver...?
 
Poslednja izmena:
Ovako nisam neki strucnjak ali znam da instaliram windows ali sada sam kupila laptop (msi rv) i nemogu da instaliram xp kada krene da mi ucitava cd i dodje do ono starting windows i ono mi pukne na plavi ekran i nece dalje... a uspela sam da ubacim windows 7 ali me cd-rom zeza mnogo sporo radi treba mu 3 minuta da mi ocita cd... nadam se da cu dobiti odgovor prvi put sam na ovom forumu...
Ako želiš da instaliraš XP moraš ugasiti AHCI mode u BIOSu. Ukoliko ti BIOS nije poznata stvar Windows 7 će se instalirati i bez ikakvih promena u BIOSu.
 
Nazad
Vrh Dno