Šta je novo?

OCZ StealthXtreme 600w

kilowatt

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2007
Poruke
248
Poena
319
Imam Q6600 OC3,0GHz 4GBrama od graficke trenutno imam 8800GT ali planiram da predjem na DX11 z akoji mesec.:)
Da li da menjam napajanje ili ce mi izdrzati klokovani quad + DX11?:trust:
 
Ne menjaj, izdrzace bez problema...
 
Poslednja izmena:
Vec bljuje vreo vazduh u igricama iz napajanja :zgran:
 
Proveri da vent nije zaribao, moje je hladno kao tastino srce. :)
 
Proveri da vent nije zaribao, moje je hladno kao tastino srce. :)
Ventilator je OK,ali mozda je od procesora ta toplota:trust:.............pogledaj
Ali procesor u full loadu ne prelazi 70C.
 

Prilozi

  • P1010457r.jpg
    P1010457r.jpg
    122.7 KB · Pregleda: 183
Poslednja izmena:
Pa normalno da ce biti topao vazduh ako opteretis komp ima da izduvava svuda topao....
Nisi ga ti ni upola opteretio sa 8800GT i Q6600...
I moje je hladno dosta, jedino leti kad igram igre ili slicno izbacuje topao vazduh.

Za Ati 5870 je preporuceno 500W napajanje uz ostatak jacih komponenti. A za 5870 Crossfire je preporuceno 700W, uz jos Hi-End sistem.
 
Poslednja izmena:
Pa normalno da ce biti topao vazduh ako opteretis komp ima da izduvava svuda topao....
Nisi ga ti ni upola opteretio sa 8800GT i Q6600...
I moje je hladno dosta, jedino leti kad igram igre ili slicno izbacuje topao vazduh.

Za Ati 5870 je preporuceno 500W napajanje uz ostatak jacih komponenti. A za 5870 Crossfire je preporuceno 700W, uz jos Hi-End sistem.
Ali Q6600 mi je klokovan na 3,0GHz i 8800GT takodje klokovana i jos DX11 kasnije.
Da ne bude to mnogo?:trust:
 
Pa kad meni opusteno radi sa 9800GTX+ klokovana i Phenom II 955 na 3700Mhz, trosi dosta vise nego Q6600 na 3Ghz...
Ti uzmi 1000W ako hoces, al bacices pare bezveze, tvoj izbor.

Ovo kazu na Guru3d za 5870 oni su probali i Crossfire:

Now that's only the graphics card power requirement, you need to add the rest of your PC as well.

Radeon HD 5870
The card requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 40 Amps available on the +12 volt rails.

Radeon HD 5870 CrossfireX (2-way)
A second card requires you to add another 188 Watts. You need a 700+ Watt power supply unit if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 55~60 Amps available on the +12 volt rails.

Radeon HD 5870 CrossfireX (3-way)
Here's where things get a little tricky, reserve 600 Watts for the GPUs on the +12 volt rails, another 250 Watts for the processor (we assume you are overclocking) and then add another 100W for the regulars.

Really, we say... go with a proper kilowatt PSU here, as next to a decent safety margin you also need a PSU with enough 6/8-pin power connectors for the graphics card.

Alright, we've covered most of the hardware. We'll now peek at the cards, the hardware and software suite and then fire off the benchmarks in which we'll demonstrate performance between a modern normal PC and the new high-end X58 motherboard with an overclocked Core i7 965 processor.
 
Poslednja izmena:
A extra onda :banana::cigar: ipak cu ga zadrzati:)
Nego jel vam cvrci malo ovo napajanje kad ga iskljucite?
 
Promeni kuciste uzni CM 590 ili 690, napajanje je dola bice hladno kao spricer!
Tvoje bljuje vruc vazduh, jer usisava sa cpu coolera.
Tako je drugaru SXS500 duvao vreo vazduh u kineskom kucistu, posle je kupio CM590 sada je hladno.
 
Meni malce cvrci kad iskljucim al to se cuje bas kad se priblizim uvetom, ovako ne cvrci nikako...
 
Pa taj OCZ SXS 600W daje kontinualnu snagu veću od nominalne navedene...Vozi to i uživaj...potraži malo testove na net-u...
 
imam ocz steltikstrim 500...i koliko vidim slicno je po konstrukciji sa ovim od 600w, zanima me jedna stvar.
na kutiji pise da je bas tiho, ali meni ova 500-ka je glasnija od xfx 4830(65%) i e5300(sa debelim stok kulerom koji se vrti na 900rpm)...

Da li je i kod vas ovako nesto slicno?
 
ja imam taj od 700w, a za to sto tebi treba 600w je i vise nego dovoljno...
 
Nazad
Vrh Dno