Šta je novo?

Athlon II 620 X4 mali oc opusteno :)

Meni je Graphic score sa 6950 3045 a Phisic CPU 5045 ali je slika losa ne vidim koliko je sve ukupno a skinuh taj bench

Steta sto nije revizija C0 ili E0 to je jezgro Zosima i moze da se otkljuca u Phenom X6, uzgred prodao bih ili menjao 6950 2 Gb OC Safir dualX za 670 Gtx, kako ti radi 960gtx sa Athlonom, da li je gusi Athlon ?

PrednostAthlona II je sto ima od dva do cetiri puta vise L1 memorije sto je bitno za net, rar i druge stvari koje svakodnevno upotrebljavas a predjoh na X4 zbog Bf3 koji nije hteo da radi na dvojezgarnim CPU ovima ni na Intelu 8400 ni na X2 240, stalno je bilo dropova i neigrivih delova, u to vreme upgrejd me je izasao 20 eurica
prodah X2 240 za 40 a kupih X4 640 za 60 eurica, mada zbog instrukcija vreme je da se uturi nesto drugo, prva opcija je FX 8300 ali kinta je problem pa razmisljam o FX 6100 nov u radnji je 80.
 
Poslednja izmena:
Ne radi lose, ali ipak trazi jaci processor.
Iskoriscenost u igrama je prko 90%, ali se vidi da i ovako klokovan jedva prati.
Naravno ima i gusenje sa DDR2 memorijama i AM2+ socket.
 
Evo nadjoh Aidu 64 isti test kao tvoj, nije velika razlika

Aida.jpg

Probaj negde da zamenis plocu sa sve DDR2 memorijama za AM3-AM3+ plocu, meni je uspelo
i u to vreme 2013 sam kupio 2x4Gb DDR3 za 40 Eura, imao sam Gigabyte GA720-US3 sa Nvidijinim
chipsetom, iako osnovni chip 760G extra je radio CPU sa mnogo vecim OC potencijalom, i sam Asus ima mnogo
bolji i poslusniji BIOS iako 4+1 ima DIGI chokove (zavojnice) tako da je granica napajanje, ova ploca V2
po meni je mnogo bolji izbor nego 970 posto po defoltu ima HT 3.0 760G, sto znaci da svaki FX moze da se razmahne do 5200 Mhz, dok ne znam sto 970 je kastriran 770 HT je 2.0 samo do 4000 Mhz za HT, znaci ili ovaj moj chip ili mnogo ozbiljniji i jaci i laksi za OC 990 ( mana ploce je nema SATA 600 i nema usb 3.0 kolko para tolko muzike a prednost HT 3.0 i podrzava CPU i od 125 W)
 
Poslednja izmena:
Najbolje bi bilo da zamenim sve sa procesorom.:D
FX 6300 sam imao...nisam bio posebno odusevljen, pa sam ga prodao misleci da
predjem u suprotni tabor.
Racunam FX sve jeftiniji za godinu nece vredeti nista, tad bio za skoro 70e po oglasima.
Ali avaj poskupeo tad hardver do neba, i ne samo intel...ni FX nisam mogao ponovo da kupim.:d
To je ono vreme kada se vidjao 2500k za 90e, odmah je skocio na 150e i jos je tu.
 
Da je bolji jeste al je i skuplji 2500K za 90e se isplati , ovako za prosecnog stanovnima Srbistana najlakse je AMD pa upgrejd malo pomalo kad sam kupio plocu mislio sam bice bolje a ono smanjise plate, jbga, ovako mislim da je najbezbollnije das plocu AM2+ sa sve memorijama za AM3-AM3+ i kupis memorije, pa cekas, ako si vec imao 6300 cekaj da padnu FX ovi pa uzmi 8300, bice valjda bolje sto se tice kinte za godinu dve a dotle vozikaj OC ovan X4 620, uzgred vidim tvoja revizija je C2 moja je C3, mada ne vidim ja tu neku razliku.
 
Na temu Athlona II, kod caleta u masini je moj bivsi x3 440 otkljucan u x4 (bez L3 kesa), dometi su tu negde kao kod Vuka40, s tim da za 3.6GHz trazi 1.464v, doduse nije ni 1.488v strasno, toliko napona peglam na x5 960T iz potpisa i ne zali se :D.
Elem, HT drzi sto blize 2000MHz, nema potrebe za vecim HT klokom, samo izaziva nestabilnost, a dobitak nikakav. Ono sto treba definitivno povecavati je CPU-NB magistralu, sto vise to bolje :) Isti taj Athlon je terao 2.5GHz CPU-NB bez problema, 2.6GHz vec nije.

Kako ti uspeva da sa FX BOXom ohladis to cudo na 1.488v, koliko se ja secam Hyper TX2 je drzao 3.6GHz/2.4GHz 1.464v/1.25v ~60°C pod Linxom
 
Poslednja izmena:
970 chip tesko biva stabilan iznad 2000 Mhz, posto ima HT 2.0 dok 760G ima HT 3.0 ili 5200 Mhz, sa sto vecim HT om imam mnogo bolje rezultate od raznih benchmarka do igara sa 3,5 Mhz za CPU i HT 4678 Mhz veci su rezultati i fps nego sa 3,8 Mhz za CPU i HT 4000 Mhz, ja isto hladim cpu sa hladnjakom od FX 8300 sa 4 bakarne pipe, muka je sto se ventilator dere u igrama posto je 70 mm i vrti se cak do 5000RPM pa je buka ponekad nesnosna.
Dosao sam na ideju da modujem ceo hladnjak, to jest da stavim 92mm CM ventilator, ali problem je sto ne moze lako da se skine original, posto je upasovan nekim plasticnim zabicama i sto kad bi ga skinuo, sama rebarca na hladnjaku su postavljena kao obrnuta piramida perpendikularno, pa se bojim da ce cak losije hladiti 92 mm, a sam hladnjak je masivan tezak sa bakarnim postoljem i sa 4 bakarna pajpa, tako da verujem da i nije problem odvodjenje toplote, problem je buka, a 960T da li mozes da otkljucas i sesto jezgo ili samo peto?
 
Poslednja izmena:
970 chipset je noviji od 760g, ali to i nije toliko vazno jer oba podrzavaju HT 3.0, s tim da je 970 ogranicen na 4800MT/s iliti 2400MHz, za 760g nisam siguran. Iako podrzava tu brzinu, nisam primetio nikakvu razliku u gamingu izmedju 2000MHz i 2400MHz.

Nazalost nista od 6. jezgra, tu je ali mu treba ~1.45v za boot i 1.52v za 3GHz stabilno, u prevodu - neupotrebljivo :) Ostala jezgra idu na 4.2GHz na 1.52v.
 
Poslednja izmena:
FX kuler u kombinaciji sa MX-4 pastom, dobro se pokazao.
3500 rpm ne prelazi 53 stepena bilo sta da mu radis.
Stavljao sam ga na blizu 3.7Ghz, ali ima cudan problem
hoce da radi u igrama, ali bilo koji stress test prime, OCCT, za 3 sekunde ga kresuje.
 
Izvinjavam se HT kod 970 je 4800, kod 760G je 5200 Mhz, isto se zove HT 3.0 samo kod 990 je isto 5200 Mhz, , pa mi nije jasno sto je kod 970 chipset a smanjen HT. (FX ovi imaju od 4800 Mhz pa ima vise mesta i lakse se OC uje sa vecim HT linkom, FSB kod 760G je 2600Mhzx2=5200 Mhz za HT link)
Lakse se Oc cuje sam HT pa mi AM2+AM3 Athlon radi sa vecim HT om kod AM3 HT je 4000 Mhz, kao sto vec napisah vise dobijam od benchmarka do igara sa vecim HT linkom, posto koristis 960T kome je HT isto 4000Mhz mozes i ti na AM3+ ploci solidno da ocujes i cpu i HT bar do 4600 Mhz za HT, steta sto ne mozes da otkljucas 6 core a da li otkljucava 5 core?
 
Poslednja izmena:
@Vuk40
Interesantno. Lako je moguce da senzor laze, a ovo sto ti se desava na 3.7GHz me jos vise vuce ka tome. 'Temperaturni prag stabilnosti' na PII i AII je navodno 55°C, ali je iz nekog mog iskustva ta granica na 60°C. Mozda je zbog toga nestabilan pri stress testu, jednostavno se pregreva?

@dovlagenja
Pokusavao sam sa podizanjem HTa sa 2000MHz na 2400MHz (20%) i ne secam se da sam dobio veci FPS u igrama ili vise GFlopsa u Linxu, niti se video brze konvertovao, nista, sve na nivou statisticke greske (tipa 1%).
Peto jezgro se otkljucava i radi bez problema sa ostalima na 4.1GHz :)
 
Ne mislim da laze senzor, na box kuleru od Athlona je dostizao preko 60 stepeni na 3.5 na 1.464v.
Ipak je ovaj predvidjen da hladi FX 3850 od 125w, sa dobrom pastom lako izlazi na kraj sa 95w procesorom.
 
Poslednja izmena:
Sa BOXom na 1.464v, au :D Jeste on 95w procesor ali na def. naponu i koliko, 2.6GHz? Tako OCovan trosi poprilicno vise od stock FXa.
Ako ne pravi probleme u radu onda je verovatno temperatura ok.
 
Cepaju se igre dan i noc...na smenu:D, kljoknuo bi do sada.
Ali mislim da nema dobiti ako ga naprzim na 3.7...sa recimo 1.5v i preko.
Ima lufta sto se tice temperature, ali realnog dobitka ne verujem...samo cifra.
 
Slozio bih se, nema svrhe forsirati bas toliko, bolje da radi na 100MHz manje nego da bude za smece posle godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno