Šta je novo?

Razlika izmedju 32 bit i 64 bit procesora

Basileus

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2008
Poruke
107
Poena
319
Jedno pocetnicko pitanje.

Imam Amd dual core 3600+ koji je 64bitan na Windowsu koji je 32bit.

U samim igrama , koliku cu razliku u performansu da primetim zato sto koristim 32 bitni sistem umesto 64 bitni imajuci u vidu da koristim Physix koji mi dodatno opterecuje procesor ?
 
Koliko ja znam sada skoro da i nema da se kupi 32bitnih procesora,a 64bitni windowsi i programi polako osvajaju sve veci deo trzista stim sto po mom misljenu tek kada 2GB rama bude malo za neki normalan rad,onda ce vecinski nadvladati 64bitni OSevi a samim tim i programi jer 32bitni ne vishe vishe od 3GB rama. Po meni to ce se desiti sa 2-3god,a mislim da novi Vin posle 7ice sigurno nece biti ni u opciji 32bitnog sistema.
 
Koliko ćeš dobiti prelaskom na x64?

Sada tenutno jako malo, mada će u budućnosti razlika biti mnogo veća. Ja sam linčno prešao na x64 kada sam kupio prvog Athlona 64 u S939 (najveća greška dosad).

Postoji nekoliko igrica koje su kompajlirane u x64, recimo COD 4 i par komada, koje mogu da iskoriste dodatnu snagu procesora.
 
Ja sam pre ovog sistema koristio Windows 7 i odlican je!

Jedino net kod koristi drugaciji tako da ne mozes da koristis DRTCP za optimizovanje ADSLa za FPS igre ...
 
realno prelazak sa x86 na x64 sistem i nije toliko los korak. Dobices dosta sto se tice samih performansi sistema. A sto se tice ostalih programa i igara zavisi samo od toga da li su isti podrzali x64 platformu. A 99% programa i igara koji ne mogu da iskoriste x64 platformu pokrecu se iz x64 sistema kao 32bit..... Jedino sto treba, je da se malo pojure drajveri jer su uglavnom svi drugaciji...

P.S. Sa tim AMD-om se neces usreciti ni malo ako predjes na X64....
 
Nadam se da ga necu dugo koristiti.

Ali sad moram da vidim da li cu koristiti intel ili amd sto zavisi od atia i nvidie LOL
 
Nazad
Vrh Dno