Šta je novo?

Najbolji DVD čitač/rezač

Dr.Sloba

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2008
Poruke
42
Poena
304
:type: Pozdrav svima.

Mislim da je došlo vreme da ponovo malo popričamo o temi koja nas sve interesuje. Dakle, koji bi to danas bio DVD čitač/rezač broj 1 u srednjoj klasi (za široke narodne mase) a da pri tom čita skoro sve? :smash:
 
Poslednja izmena:
Nema više nikakve razlike, ili su bar razlike na nivou statističke greške, pošto je tehnologija dovedena do granice gde više nema napredovanja, a i većina poznatih proizvođača sada uzima oem uređaje i brandira ih (recimo čuveni plextor sada uzima uređaje od pioneer-a).Svi su čitači/rezači sada "srednja klasa".
 
Tako je. Sada se kupuju po "zvucnosti" tj po firmi koju favorizujes. :D Ja od 108-ce sve kupujem Pioneer i zadovoljan sam. Dok neko voli LG i kupuje njega. Nema neke razlike. :)
 
Kuci imam BENQ 1640,Optiarc 7200S,Liteon 165H6S,Samsung 203D i Pioneer 115D.Iz vlastitog iskustva pokusacu da odgovorim na tvoje pitanje.Sto se tice rezanja DVD diskova ukoliko rezes Princo i slicno smece najbolji rezultati postizu se sa Optiarc i Pioneer.Posto skeniram na BENQ 1640oni daju najbolje rezultate.Kod kvalitetnih diskova razlike su veoma male kod svih pet tako da ako rezes na kvalitetne medije bilo koji da uzmes neces pogresiti.Mozda malo Samsung zaostaje zbog malo veci broj gresaka od ostalih pri rezanja na manje brzine dok kod velike brzine daje bolje rezultate.Kod citanja diskova ukoliko je disk sa ogrebotine ili oksidiran bez konkurencije su Samsung i Liteon pa BENQ dok uopste ne pokusavaj da procitas takav DVD na Pioneer ili Optiarc.Ukoliko je DVD nov ali veoma lose rezen na primer neki Princo na nekom losem rezacu i POF gresaka je od nekoliko miliona situacija je obrnuta.Ako se radi o neki DVD Video samo Optiarc moze da iskopira bez nikakvih problema na hardisk dok ostali rezaci nema sanse da iskopiraju takav DVD bez posljedica slike.Kopiranje moze da traje od nekoliko sati a slika bice poremecena za cestim zamrzivanja.Napominjem da ovo su moja iskustva.Da ponovim za citanje diskova sa ogrebotine Liteon ili Samsung dok za citanje lose rezenih DVD Video bilo da su filmovi ili koncerti izbor bi bio Optiarc.
 
Poslednja izmena:
uzeo pre godinu i pod dana 112d pioneer, pukao posle 2 meseca. zamenio za isti , za godinu dana narezao nesto manje od 50diskova,opet pukao,ali istekla garancija... :(
 
Ja imam Pioneer 110D kupljen pre 3,5god jos radi,samo sto kad pritisnem dugme da izadje on izadje i sam se ponovo uvuce i tako nekoliko puta i na kraju ga drzim da bih ubacio cd:D mada to je nastalo mojom greskom,jer sam slicajno kad je bio izbacen spustio nogu na njega i savio ga bash puno(ne znam kako nije pukao).
Uglavnom sve preporuke za Pioneer.
 
Imam 3 komada, lg, samsung i pioneer sve ista govna jako mala razlika kao sto kolega rece sam neki bolje przi lose medije, a dobre svi isto.
 
Ma svi sto se prodaju danas su isto s*anje... I dalje koristim MSI DVD citac star 4-5 god.... do sad mi se nije desilo da neki disk ne moze da procita.... dok ovi novi stucaju i koce komp i sa sveze narezanim diskom....
 
Jer zna neko mozda kakav je Plextor?Da li opravdava cenu od ~50eur?
 
Ja sam imao Pioneer 212D i crkao je posle godinu i po... Radio je perfektno inace dok nije crkao, i sada sam uzeo Samsung SH223-F i radi super vec nekoliko meseci...
 
Poslednja izmena:
Dok necrkne, sve je sad isto smece hiperprodukcija, rad za kikiriki i sl, vise je postala stvar srece nego kvalitete.
 
Meni je Pioneer radio nekih 5 godina a pre godinu dana sam uzeo neki ??? i sljaka super i dan danas a koristim ga poprilicno... nema veze vise koja je marka, sto rece neko samo je bitno da ne upadne neki losiji primerak... a vala i toliko su jeftini da nije ni bitno i da ga kupujes jednom godisnje koliko traje garancija ;)

Pozz
 
Kupljen LG pre 6 meseci, nije narezao ni 100 cd/dvd-ova a krenuo je da mi pravi bsod u win-u, pogledam events vidim svi system problemi su vezani za cd/atapi error, kad restartuje mashinu ni u biosu se ne vidi ili vidi ali prijavljuje u vidu nekih heroglifa a bios je usopren, onda iz 5. puta proradi pa onda opet posle nekog vremena bsod i tako dok nisam iscupao zlo sa ploce... planiram ovih dana da mu update-ujem firmware u nadi da ce mu pomoci, ako ne videcu da iskoristim garanciju.... ,)
 
Ja imam Pioneer 110D kupljen pre 3,5god jos radi,samo sto kad pritisnem dugme da izadje on izadje i sam se ponovo uvuce i tako nekoliko puta i na kraju ga drzim da bih ubacio cd:D mada to je nastalo mojom greskom,jer sam slicajno kad je bio izbacen spustio nogu na njega i savio ga bash puno(ne znam kako nije pukao).
Uglavnom sve preporuke za Pioneer.

LG ili Samsung, pokazali su se najboljima.

Po meni Pioneer je odličan, a kako reče i stormwatch153, LG pa Samsung.

Imao sam isti problem kao i ti Sp!R1T, samo kod mene drajv nije doživeo Hirošimu,
već je sex bio mekši, tj. problem je bio u softveru. Odneo sam ga kod prijatelja i tamo je radio normalno, te sam bio prinuđen da nakon mnogo potrage za rešenjem
krenem u re-instal OS.
 
Posedujem Samsung 203b vec 2 godine sigurno. Mogu reci da se pokazao odlicno. U trenutku kupovine bio je nahvaljen CD-freaks sajtu i stvarno je opravdano nahvaljen. Bez zamerki sam stvarno, doduse nisam neki zahtevni korisnik al eto mog iskustva :)
 
Poslednja izmena:
Po meni Pioneer je odličan, a kako reče i stormwatch153, LG pa Samsung.

Imao sam isti problem kao i ti Sp!R1T, samo kod mene drajv nije doživeo Hirošimu,
već je sex bio mekši, tj. problem je bio u softveru. Odneo sam ga kod prijatelja i tamo je radio normalno, te sam bio prinuđen da nakon mnogo potrage za rešenjem
krenem u re-instal OS.

Ja bih ipak stavio Samsung pre LG-a posto imam i jedan i drugi, Samsung 203D koristim vec drugu godinu dok mi se jedan LG pokvario pa sam u zamenu dobio drugi GH22NS40 sa kojim sam isto tako zadovoljan, Pioneer je isto odlicna firma ali ipak za nijansu ispod ova dva proizvodjaca, ono sto nikom vise ne bi preporucio je bilo koji Plextor, secam se da je tada 2006. aktuelan model svugde bio hvaljen a kada sam ga konacno uzeo (po ceni tri put vecoj od ostalih modela) dobio sam pregrst lose snimljenih VideoDVD-a, ni sa jednim firmwareom nije radio kako treba a kraj medija retko koji DVD plejer ili DVD citac je mogao da procita kako treba, znaci apsolutna preporuka Samsung a apsolutna nepreporuka Plextor. I da, ponekad ih ocistite onim cd-ima za ciscenje. Pomaze to.
 
ono sto nikom vise ne bi preporucio je bilo koji Plextor, secam se da je tada 2006. aktuelan model svugde bio hvaljen a kada sam ga konacno uzeo (po ceni tri put vecoj od ostalih modela) dobio sam pregrst lose snimljenih VideoDVD-a

To si naleteo na los primerak koji si trebao odmah da zamenis. Ja sam tako uzeo svojevremeno za mene jednog nec-a koji se pokazao katastofalno ali je njegova zamena radila odlicno.
Jednostavno pravu kontrolu kvaliteta vise niko ne sprovodi posto je mnogo jeftinije da zamene lose uredjaje sa novim nego da kontrolisu svaki pojedinacno.
 
Moja iskstva: Pioneer 109D, crkao posle 10 meseci, dobio neci NEC zbog garancije (nisu imali Pioneer na lageru, meni trebao hitno). Kada je poceo da crkava posle nekih cca 2 godine, uzeo Pioneer 115D. Radi perfektno vec skoro 2 godine, ali sam uzeo onaj Samsung S223(nesto), da predjem na SATA2.

Po meni su opticki uredjaji postali potrosna roba (iako su ovih dana cene nesto vece, barem u Su).
 
Meni jos uvek radi Plextor PX-740A i radi kao sat [preko 3 godine,skoro 4].
Nema sta ne cita,jedina mu je mana sporo rezanje DVD-DL,jer ih jednostavno ne prepoznaje kako treba i reze na 2.4x.
Narezao je kamaru i CD i DVD-ova,ali nisam u njega trpao bas sve i svasta. Verbatima jako malo,Princa-ni jedan,vec uglavnom Primedisc,Maxell [tj.Ricoh&Ritek].
Po meni,Asus je trenutno najcestitije sto se moze kupiti,ali je skuplji od ostalih. Svega jedna reklamacija i to fioka nije htela napolje [dobio sam odmah drugi].
pozz
 
S203P kod mene dugo radi, prijatelj je kupio takodje isti pre oko godinu, taj je narezao preko 1000 diskova jer snima dokumentarce sa satelita i radi kao da ga je juce ugradio. Best buy nema sta. Pioneer, znam desetak ljudi koji ga je kupilo kako 115 i 116 i dvi su u garantnom roku zamenuli bar 2 puta uredjaj, ovde u Kikindi niko vise na lageru ne drzi pioneer tj ne mozes ga ni kupiti jer su svi odustali od tog smeca.
 
Samsung se pokazao dobar zbog odnosa cena/perfomansa/garantni rok od dve godine.
Inace nema vise vrhunskih sad je sve za siroke kineske narodne mase.:D
 
po meni je pionir bio neprikosnoven u doba ATA rezaca ,a sad Opitarc(NEC),samsung je po meni najveci krs,i meni i ortaku ej vrisno jako brzo ni nakon mesec dana upotrebe,a i mnogi drugi su mi se bunili na slicne probleme(a sto je najgore smasung ih tako stancuje u raz. verziajma da pola modela bude na trzistu nesto kratko i izbace za isti 1 FW i totalno ga otpisu)
 
Pa sta ocekivati od rezaca koji kosta 17 evra bitna je samo garancija furas dok ne crkne odes zamenis uzmes novi i tako u krug.:crash:
 
Koji je trenutno NAJTIŠI model?! Moj NEC izgleda riknjava polako (čitaj: klinac ga je sa'ranio sa Nodijem ;) ) pa bih uzeo neki što tiši, ovaj NEC drlja kao avion...
 
Ovaj Plextor mi deluje kao pristojna zamena, hvala :wave:

A što se tiče Samsunga, da li postoji neki određeni model, ili su svi generalno tihi (nisam nikada imao Samsunga kao CD/DVD)...?!

EDIT: Evo npr. Samsung SH-S223C, ima ga u BH?!
 
Poslednja izmena:
Plextor ti je sada rebrandirani NEC ali tri puta skuplji nekupuj to niposto.
 
Plextor je pre god dana vazio za vrh, sada vec mogu da procitam ponegde da kvalitet opada. Kakva su vasa iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno